Typy make-upu

Typy make-upu

Kozmetika - to je to, čo pomáha všetkým dievčatám zostať krásne a veľkolepé. S pomocou správne vybranej kozmetiky môžete vždy vyzerať dobre. Make-up pomáha skryť chyby a umožňuje zmeniť niektoré vlastnosti ich vzhľadu. V tomto článku sa dozviete, aké typy make-upu existujú a ako správne používať kozmetiku, aby vždy vyzerala dobre.

typy

stroboskopické

Tento typ make-up bol prvýkrát použitý make-up umelci. Po veľmi dlhú dobu, to bolo aj naďalej používať len ako pódium make-up. Strobing zmenil vzhľad tváre a pritiahol pohľad divákov. Na jednej strane sa takýto make-up zdal byť nenápadný a prirodzený, ale na druhej strane urobil rysy tváre krásnymi a čo najvýraznejšími.

Tajomstvo tohto veľkolepého exkluzívneho make-upu sa rýchlo rozšírilo medzi maskérmi. Toľko celebrít začal používať strobing techniku ​​na úpravu rysov tváre. Tento make-up je veľmi sexy a efektívne.

Make-up v tomto štýle vám umožní získať účinok zdravého a žiarivého charakteru pleti. Aby ste ho mohli vykonať, budete potrebovať načechraný štetec a vysokokvalitný zvýrazňovač. Vo všeobecnosti ani nemusíte veľa praktizovať. Prax trochu, a môžete ľahko vytvoriť veľkolepý make-up v štýle strobing.

Pomocou zvýrazňovača môžete vybrať potrebné zóny, ktoré budú vyzerať dobre. Radiant na koži sa zameriava na túto časť tváre. Iné zóny, ktoré môže tento produkt úspešne skryť. Príjemne potešený tým, že vytvorenie takéhoto make-upu je strávené dosť času. A napriek tomu môžete byť maľované takým spôsobom tak popoludní, ako aj večer bez ohľadu na situáciu.

Aj keď sa vám zdá, že tento make-up vyzerá vulgárne, v žiadnom prípade to tak nie je. V skutočnosti to všetko vyzerá celkom prirodzene, ak sa vykonáva správne av súlade s pokynmi.

deň

Jeden z najobľúbenejších líčidiel. Je to najneutrálnejšie a nepostrehnuteľné. Pobočky tohto make-upu sú obchodné (alebo kancelárske), nahé a klasické. Tento štýl sa vyznačuje použitím svetlých neutrálnych farieb. Denný make-up sa tiež často nazýva „make-up bez make-upu“, pretože by mal byť čo najmenej nenápadný. Deň make-up je navrhnutý tak, aby upozorniť na svoj obrázok, ale skryť niektoré nedostatky.

S pomocou dobrého make-upu, budete vyzerať, ako by váš vzhľad je prírodný a krásny od prírody.

Pre takýto make-up je postačujúci ľahký základ, ktorý vyhovuje tónu vašej pokožky, nahej palete tieňov a maskary. S pomocou týchto základných produktov môžete vytvoriť dokonalý make-up, ktorý sa vo večerných hodinách môže zmeniť na niečo výraznejšie a veľkolepejšie.

večerné

V špeciálnych prípadoch môžete zvýrazniť vlastnosti ich vzhľadu a použiť niektoré jasné farby. Ale stále príliš horlivý sa tiež neodporúča. Všeobecne platí, že večerný make-up môže byť opísaný ako svetlý a chytľavý. Používa sa, keď chcete vyzerať obzvlášť krásne.

Hlavným pravidlom takéhoto make-upu je vybrať si farby, ktoré naozaj chcete, a zároveň sa nemusíte báť experimentovať. Môžete ľahko vytvoriť svoj obraz o niečo jasnejší ako obvykle. Hlavná vec je, že všetko by malo vyzerať harmonicky a byť navzájom kombinované. Je tiež dôležité, aby make-up zapadal do témy podujatia.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať aj osvetleniu, najmä ak plánujete fotografovať na tomto podujatí. Ak je osvetlenie umelé, mali by ste si zvoliť odtieň o niečo tmavší ako farba vašej pokožky.Pri dennom svetle je potrebné použiť najprirodzenejší odtieň, ktorý najlepšie vyzerá na pokožke.

"Smokey eyes"

Tento typ make-upu vám umožní zamerať sa na oči. Preto dávajú vzhľad sexuality. Tento typ make-upu môže byť aj v rôznych farbách. Neobmedzujte sa na klasické tmavé tóny. To všetko závisí od toho, aký typ farby.

Hlavnou charakteristikou tohto make-upu sú hladké línie a dobre pernaté farby, ktoré sa menia z ľahšieho na tmavší. Smoky efekt je ideálny pre večerný make-up.

"Toggle"

Tumblr-make-up zahŕňa použitie jasných farieb, iskier a neobvyklých detailov. Tento štýl bol obzvlášť populárny na začiatku tohto desaťročia. Ale teraz dievčatá sú radi, že maľovať oči s pastelovými odtieňmi a lepidlo kamienky na kožu. Tento make-up, ako sa môže zdať, má veľa spoločného s pop-art make-up.

etnický

Vyzerá zaujímavo a make-up v etnickom štýle. Mnohí majú záujem o minulosť. Dievčatá experimentujú s rôznymi štýlmi a neustále pridávajú do svojho klasického luku niečo nové. Napríklad teraz v trende veľkolepých vzorov v štýle indiánov, ktorí zdobia tvár namiesto klasických grafických šípok. Takýto make-up bude vyhovovať svetlým a farebným šatám v štýle boho.

zdvíhanie

Make-up so zdvíhacím efektom má veľa spoločného s technikou strobovania. Tento typ je teraz častejšie používaný staršie ženy, aby sa skryli nedostatky, ktoré sa objavujú na koži s vekom. Tento make-up je tiež často označovaný ako anti-aging. Na tento účel používa táto technika bronzer, zvýrazňovač a jednoduché matné tiene.

S týmto základným setom sa môžete omladiť na niekoľko rokov.

svadobné

Svadba je zvláštna udalosť. V tento deň chce každé dievča vyzerať veľkolepé a atraktívne. Svadobný make-up, rovnako ako večer, môže byť trochu jasnejší a výraznejší ako obvykle. Ale zároveň by vám to malo vyhovovať. Pre takúto slávnostnú udalosť spravidla používajú svetlé farby, perleťové odtiene a svetlé trblietky. Budú najlepšie kombinované so sviežimi bielymi šatami.

Ale stále by ste nemali slepo dodržiavať pravidlá a vybrať štandardný make-up, ktorý sa hodí všetkým bez výnimky. Zameranie na ich prednosti, môžete získať perfektný make-up a stať sa naozaj jedným z najkrajších nevesty.

retro

Ak vytvoríte luk v retro štýle, potom sa vám bude páčiť zodpovedajúci štýlový make-up. Pre takýto make-up sú typické ostré akcenty. To môže byť jasné šípky, nezvyčajné farebné očné tiene alebo krásne červené pery.

Krásna rúž je najjednoduchší spôsob, ako sa zamerať na atraktívne vlastnosti vášho vzhľadu. Čím bohatší je váš vlastný vzhľad, tým viac by mal byť make-up. To isté platí pre oči. Nemali by ste sa obmedzovať na klasickú čiernu vložku. Môžete napríklad vykonať šípky v modrej alebo fialovej farbe. Bude to vyzerať veľmi pôsobivo.

Populárne retro make-up možno vykonať napodobňovaním štýlu Twiggy. Ak sa vám táto tenká dievčina s jej špeciálnym a jedinečným štýlom páči, môžete ju zopakovať. Ak chcete vyzerať ako slávny vták, budete potrebovať, aby váš tón pleti aj mierne a rozjasniť. Riasy je potrebné zdôrazniť niekoľkými pohybmi riasenky. Jasné zameranie na pery.

V štýle "Vamp"

Make-up v štýle „Vamp“ je kombináciou jasných farieb a jasných línií. Vyzerá to zaujímavo a nezvyčajne a je vhodný pre takmer každého človeka. Na rozdiel od teraz populárnej nude make-up, to zahŕňa použitie jasných farieb a jasné akcenty. Tmavá „slučka“ na očiach, ozdobená štetcom, vyzerá dramaticky a je vhodná na večerný večer.

Hlavnou výhodou tohto make-upu je, že v tejto forme sa môžete objaviť aj na tej najvýraznejšej strane.

Takýto make-up bude dokonale kombinovaný s otvorenými večernými šatami alebo sexy nohavičkou.

V štýle "Chicago"

Pre hlučné strany je make-up vyrobený v štýle "Chicago" dokonalý. Scarlet pery, krásne jasné šípky a iskry na koži - to je to, čo robí make-up v tomto štýle. Je efektívnejší ako klasický francúzsky alebo európsky make-up a jeho komplexný farebný a odtieňový dizajn určite nie je vhodný na každodenné použitie.

Vlastnosti a výhody

Rôzne typy make-upu majú rôzne výhody. Ale sú tu aj niektoré hlavné body. Takže každý správne vybraný make-up vám umožní priblížiť váš vzhľad k ideálu. Môžete urobiť oči väčšie, a pozrite sa otvorene, zdvihnite očné viečko znížené alebo urobte ďasná bacuľaté a nos dlhý. Kombinujte tie správne odtiene a techniky a budete vždy vyzerať veľkolepé.

Nevýhody akéhokoľvek make-upu možno pripísať skutočnosti, že ak urobíte niečo zlé alebo použijete kozmetiku zlej kvality, situácia sa zhorší.

Ako si vybrať kozmetiku?

Kvalitná kozmetika môže byť prezentovaná v akomkoľvek cenovom segmente. Nemyslite si, že lacnejšia kozmetika je vždy zlá. Tam sú cenovo dostupné značky, ktoré vám umožnia, aby sa krásne aj pre tých, ktorí nemajú toľko peňazí. Pozrime sa bližšie na to, ako vybrať produkty, ktoré vám naozaj vyhovujú.

tón

Ak chcete začať podrobný popis, je potrebné s make-up základ - tón. Existujú rôzne typy tonálnych zdrojov, ktoré dievčatá môžu používať s mastnou aj suchou pokožkou. Ak máte suchú pokožku, kúpte si produkt s hydratačným účinkom. Ale make-up umelci dôrazne odporúčajú matovanie krémy majiteľom mastnú pleť. S nimi môžete zabudnúť na potrebu neustále práškovať kožu.

Ak nadácia leží na koži zle, neustále sa valí alebo sa nelepí na tvár, potom budete potrebovať dobrý základ pre tón. Stojí za to vyzdvihnúť ho na rovnakom princípe. Takže, ak máte kožu, ktorá je predávkovaná alebo prirodzene suchá, potom si vyberte jednoduchý výrobok s miernym hydratačným účinkom. Pre dievčatá s mastnou pokožkou je vhodná hustejšia základňa, ktorá dáva svetlý matný efekt.

Je tiež celkom možné opraviť akékoľvek chyby vo vašom vzhľade. Ale pre toto spravidla nie je dosť jednoduchého tónu. Je potrebné dať na pupienky a vyrážka trochu korektor. To isté platí pre kruhy pod očami, ktoré sa javia ako únava alebo nedostatok spánku.

Zakladateľ by si mal vybrať tón pleti alebo trochu ľahší, takže všetko vyzerá prirodzene.

Blush a zvýrazňovač

Blush by mal byť zvolený v závislosti od jeho typu farby. Čím jasnejšia je vaša pokožka, tým jasnejšia by mala byť a rúge. Nechajte si kúpiť iba tie tóny, ktoré vám najviac vyhovujú. Pokiaľ ide o zvýrazňovač, mal by byť svetlý a nie veľmi lesklý.

Malý lesk vyzerá na koži je úplne prirodzený, vytvára efekt prirodzenej žiary zdravej kože.

tieň

Tiene - to je produkt, ktorý je zodpovedný za krásu vašich očí. Ako dobre je zvolený tieň závisí od toho, aké jasné a efektívne budú vaše oči. Stylisti odporúčajú používať matné tiene na vytváranie každodenných obrázkov. Tiene s trblietavým svetlom sú najlepšie ponechané na špeciálne príležitosti.

Pri výbere farebnej palety zvážte vlastnosti vášho typu farieb. Každá kozmetická taška by nemala aplikovať najľahší odtieň, ktorý je dobre kombinovaný s inými odtieňmi. Najčastejšie je to klasická béžová alebo šampanské. Aplikuje sa na celé mobilné očné viečko a dokonca mierne pod obočie.

Mierne tmavšie tiene v klasickom líčení sú rozložené v polovici storočia. Vyzerá to veľmi dobre. V tomto prípade by ste nemali ani pridať make-up ceruzku.Môžete zvýrazniť rastovú líniu mihalníc s tieňmi a vyhladiť ich.

V záhybe storočia sa aplikujú studené tóny. Ak však máte typ teplej farby, nemali by ste slepo nasledovať. Môžete si vybrať tón, ktorý vám vyhovuje. Vonkajší roh oka je časťou, ktorá je zvyčajne zakrytá. Môžete si vybrať najtmavšiu farbu zo štyroch, dokonca aj v klasickom make-upu.

Rúž alebo lesk

Vo vašom každodennom make-upu môžete použiť rúž aj lesk. Zvyčajne sa dáva prednosť svetlejším farbám. Krásna nahá rúž na perách vyzerá prirodzene a umožňuje zdôrazniť výhody vášho vzhľadu.

Nude rúž je teraz v trende. Ak chcete vybrať perfektný odtieň, make-up umelci odporúčajú pri pohľade do vnútra pery a pri tieni tón tmavší.

Ako sa prihlásiť?

Aj keď je výber ideálnej a kvalitnej kozmetiky veľmi dôležitý, technológia realizácie hrá rovnako dôležitú úlohu. Musíte byť schopní správne aplikovať kozmetiku, aby make-up vyzeral ako profesionálny vizážista. Pozrime sa na techniky použitia rôznych kozmetických výrobkov v rôznych štýloch, od základných až po štýl emo.

deň

Ak máte radi ľahký make-up, ktorý je takmer nepostrehnuteľný na tvári, potom musíte zvládnuť techniku ​​vykonávania základného denného make-upu. Vyberte si prirodzené svetlé tiene, ktoré vyzerajú, ako keby sa veľkolepý motýľ dotkol svojich viečok svojimi krídlami. Je žiaduce, aby ste v tomto štýle vybrali tieň matný. Pre každodenné nosenie je táto možnosť najvhodnejšia.

V dennom make-up, najobľúbenejšie odtiene sú stále také nahé tóny ako béžová, slonovina, šampanské alebo svetlo hnedý odtieň. Použite jeden alebo dva základné tóny, kombinujte ich medzi sebou a dobre tieňovanie. V klasickom make-upu by bola vhodná krásna hnedá maskara. To platí najmä pre dievčatá s ľahkým typom farby a pšeničnými alebo blond vlasmi.

V takomto make-up je veľmi dôležité, aby sa obočie krásne. Musia mať prirodzený tvar a prirodzenú farbu. Ak máte prirodzene jasné obočie, potom stojí za to vyzdvihnúť ceruzku alebo odtieň, aby zodpovedali, a nie stmavnúť ich, podľa nasledujúcich trendov.

Ak si želáte, môžete tiež nakresliť čiaru rastu riasenia hnedou alebo sivou ceruzkou. Tieto farby sa používajú v nude make-up oveľa častejšie ako iné. Pokiaľ ide o rúže, nemali by byť príliš nápadné a jasné.

Je možné obmedziť hygienickú rúž alebo svetlý lesk bez veľkých leskov.

večerné

Technika aplikácie večerného make-upu je oveľa jednoduchšia. Môžete použiť výraznejšie farby, iskry a zvýrazňovače. Vo večerných hodinách sú povolené takmer všetky akcenty.

V make-upu očí si môžete vybrať takmer všetky verzie farieb a farebných kombinácií. Vyzerá impozantné prechody rôznych odtieňov. Napríklad, tmavšie vo svetle alebo studené v teple. Ale hranice musia byť zatienené. Toto je jedno z hlavných pravidiel, na ktoré by sme nemali zabúdať. Pre ostatné neexistujú žiadne ďalšie pravidlá a obmedzenia.

Večerný make-up je tiež svetlý rúž. Pysky by mali byť opuchnuté a sexy. Neváhajte experimentovať s rúžmi, ktoré sa vám páčia. Nespoliehajte sa na žiadne obmedzenia, argumentujúc, že ​​burgundská rúž je voľbou iba na jeseň.

"Smokey eyes"

Teraz veľmi populárny make-up v štýle dymových očí. Takýto make-up je vhodný pre takmer každého. Ak chcete vykonať make-up v tejto technike, budete potrebovať klasické očné linky, krásne tiene a caial. Je to hrubá hrubá ceruzka, ktorá je veľmi ľahko zatienená a nezanecháva žiadne jasné značky.

Prvá etapa tohto make-upu - kontúrovanie. Pomocou čistej čiary môžete zmeniť tvar tváre a urobiť ju krajšou. Na tento účel použite kayal.Pomocou tejto ceruzky môžete bezpečne nakresliť čiaru bez strachu z vykonania akýchkoľvek chýb. Faktom je, že kedykoľvek môžete zastierať všetko, skrývať všetky druhy nezrovnalostí. Na perenie by mal výrobok používať špeciálnu kefu.

Akonáhle ste použili základ, môžete pristúpiť k použitiu tieňov. Aplikujú sa okamžite v niekoľkých vrstvách. Okrem toho budete musieť navzájom kombinovať svetlé a tmavé tóny. Mali by byť dobre zatienené, aby neexistovali hranice. Krásny opar na očiach bude váš vzhľad tajomný a sexy.

Vzhľadom k tomu, oči v takejto make-up sú veľmi jasné, musíte sa vyhnúť ďalšie svetlé akcenty na perách. V opačnom prípade to bude vyzerať vulgárne, najmä ak si vyberiete šarlátovú rúž, ktorý vyzerá príliš vzdorne. Stylisti odporúčajú zvoliť neutrálnu matnú rúž. Že to vyzerá najlepšie na perách.

Tajomstvo umelcov

Ak chcete urobiť svoj vlastný make-up, potom prídete na pomoc tipov, ktoré dávajú profesionálne stylistov.

Po prvé, musíte prispôsobiť všetky módne trendy a funkcie každého štýlu špeciálne pre seba. Vždy by ste mali zvážiť svoje vlastné nevýhody a výhody a opraviť ich kozmetikou. Jednoduchý zvýrazňovač bude stačiť na to, aby bol váš nos menej viditeľný, a pomocou bronzeru si urobíte jasnú a krásnu tvár. Zvýraznite lícne kosti, zdôraznite bradu a tvár sa stane tak, ako potrebujete, ale bez akýchkoľvek operácií a rovnátka.

Pamätajte tiež, že make-up je skvelý spôsob, ako znovu objaviť. Ak ste už dlho chceli niečo zmeniť v sebe, používanie kozmetiky je najjednoduchší spôsob. Ľahký akvarijný make-up alebo komplexný make-up v romantickom štýle vám môže predstaviť v inom svetle.

S pomocou správne vybraných farebných kombinácií sa môžete cítiť ako hippie alebo kráľovná lopty.

Ďalším dôležitým tipom je použitie produktov, ktoré máte. Nemusíte mať kompletný kozmetický vak značkových výrobkov. Niektoré nástroje je možné použiť na niekoľko účelov naraz. Napríklad, s pomocou rúže alebo lesk na pery, môžete dať svoj vzhľad prirodzený žiara, používať ako červenať. Nahradiť zvýrazňovač môže najľahší odtieň tieňov v palete. Tie môžu byť žiarivé perlové tiene, ktoré sú pre vás to pravé.

Nie je potrebné byť závislý na make-up. Ak sa bojíte ísť von bez make-upu - zmeniť niečo vo vzťahu k sebe, a nie v tom, čo kozmetické výrobky používate. Make-up pre vás by mal byť výrazovým prostriedkom, nie spôsobom, ako sa zmeniť.

Vyberte si typy make-upu a farebných kombinácií, ktoré sú pre vás najvhodnejšie, a nevyberajte výber v prospech trendov, ktoré nechodíte.

Naučte sa robiť ľahké denné make-up s Maybelline. O tomto - video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky