Zvlhčujúca maska ​​na vlasy

Zvlhčujúca maska ​​na vlasy

Každé dievča sníva o hladkých, silných a dobre upravených vlasoch. Niekto preferuje rovné kučery, niekoho - vlny, a niekto chodí na farbenie, lamináciu a perm v nádeji, že tieto postupy dodajú vlasom elegantný vzhľad a lesk. To však nie je úplne pravda. Nie je možné obnoviť vaše kadere bez masiek a výrobkov na starostlivosť. Vlasy tiež potrebujú výživu a hydratáciu, pretože to je množstvo vody vo folikuloch, ktoré určuje silu, brilanciu a mäkkosť každého vlasu.

rysy

V skutočnosti, akýkoľvek typ vlasov potrebuje hydratačné masky, či už je to normálne, mastné alebo suché, pretože akékoľvek vlasy strácajú vlhkosť v priebehu času a prestanú hromadiť živiny. To môže byť spôsobené zlým počasím, zlou diétou, režimmi spánku a tiež môže byť spojené s častým používaním sušiča vlasov, curlingu alebo žehlenia, konštantného farbenia alebo zosvetľovania (čo je obzvlášť dôležité pre blondínky). Dôležitú úlohu zohrávajú aj nepresné česanie (napríklad vlasy, ktoré ešte nevyschli) alebo nadmerné ťahanie vlasov. Z tohto dôvodu vlasy strácajú svoj lesk a objem, vizuálne sa zmenšujú, začínajú padať, stávajú sa suššími, drsnejšími, tvrdšími, prechádzajúcimi po celej dĺžke.

A zdá sa, čo je to maličkosť - vlhkosť vo vlasoch. Iste si mnohí ľudia myslia, že hovoríme o vode, s ktorou si umývame hlavy - ale nie, v žiadnom prípade to tak nie je; Pridajte tu aj skutočnosť, že voda v kúpeľni je často tvrdá a chlórovaná. Hovoríme o výžive vlasového folikulu, vďaka čomu sa zachováva vodná bilancia. Bez zvlhčovačov, vrátane masiek, je skutočná starostlivosť o vlasy nemožná. Áno, mali by ste uprednostniť práve domáce alebo v obchodnom štýle masky, pretože šampón netrvá dlho na vašej hlave. Tieto masky sú zvyčajne označené „pre mäkkosť alebo lesk.

Je veľmi dôležité, aby maska ​​obsahovala esenciálne a rastlinné oleje, prírodné extrakty, proteíny, rôzne lipidy, vitamíny a minerály.

Čím bližšie k vrcholu je zložka na zozname, tým väčší je jej obsah v produkte Venujte pozornosť prírodnej kozmetike, ale nezabudnite, že získate okamžitý efekt WOW len z produktu so silikónmi. Hlavnou vecou je nepreháňať s nimi.

Existuje niekoľko typov hydratačných masiek, ktoré sú určené mierou prenikania vlhkosti do vlasovej štruktúry.

  1. povrch, Zachytáva vlhkosť a živiny vo vlasoch filmom, pretože sa neodparujú. Dobrá voľba pre letnú sezónu alebo mrazivú veternú zimu. Podľa tohto princípu zvyčajne pôsobia hydratačné masky s tepelnou ochranou alebo ochranou pred nepriaznivým počasím. Vhodné pre farbené alebo bielené vlasy, nie zlé pre nie úplne "mŕtve" tipy. Prostriedky zvyčajne obsahujú silikóny.
  2. interný, Bojuje proti suchým a krehkým vlasom na bunkovej úrovni, nasýti vlhkosťou, pretože priťahuje a drží molekuly. Táto kategória zahŕňa masky pre hlboké zvlhčovanie, obnovu. Zvoliť takú masku by bolo ideálnym riešením pre tenké alebo kučeravé vlasy, rovnako ako úplne suché, v skutočnosti neživé a ťažké. Spravidla obsahuje kyselinu hyalurónovú, aloe vera, vitamíny A, B a E, extrakty z rias, keratín, kolagén, rakytník a rôzne oleje. Zložky sú väčšinou prírodné, ale okamžitý účinok nie je vždy stojí za to čakať. Okrem toho môže mať kumulatívny účinok, predĺžený účinok.

Venujte osobitnú pozornosť alkoholu v zložení a pamätajte navždy - len etylalkohol môže vyschnúť, iní buď nespôsobujú poškodenie, alebo môžu navlhčiť (cetyl, cetearyl, stearic). Etylalkohol je uvedený vo formuláciách ako etanol.

Obľúbené nástroje obchodu

Ak vlasy chýba vlhkosť alebo výživa, prvé riešenie, ktoré sa vyskytuje v hlave je kúpiť špecializovanú masku v obchode. A to je čiastočne správne, ale treba pripomenúť, že nie všetky značky sú účinné. Môže to byť ťažké rozhodnúť a vybrať si ten, iba ak je toľko firiem - Wella, Faberlic, Londa, Nirvel Hygro, Kapous a mnoho ďalších.

Ak chcete zistiť, ktoré nástroje sú pre vás to pravé, musíte urobiť dve veci - starostlivo preskúmať zloženie a všetky informácie na štítku a prečítať si recenzie zákazníkov.

Napríklad, spoločnosť Kharisma napätie má zaujímavý nástroj s názvom "Intenzívna hydratácia", Výrobca sľubuje, že premení všetky, dokonca aj tie najživšie a suché vlasy na živé, nasýtené a mokré. To musí mať pre tvrdé a husté kučery, vystavené časté farbenie. Predáva sa v 500 ml a stojí okolo 300 rubľov.

Tá istá spoločnosť má masku s keratínom a kolagénom. , Na rozdiel od prvej je kompozícia úplne chemická a balenie je menej reprezentatívne - balenie doy v 500 ml. Ak vás však toto všetko neobťažuje, pozrite sa na ňu bližšie - prispieva k zhutneniu vlasov a ich saturácii vlhkosťou. Ich cena je približne rovnaká.

Dajte svojim krehkým a pokousaným vlasom skutočnú hydratáciu pomocou Dove Repair Therapy obnovujúcej masku. Sérum v tejto bohatej kompozícii znamená, že vlasy pomôžu vyhladiť a vyrovnať ich v štruktúre, urobiť z neho silnejší a menej krehký, odolný voči nepriaznivým faktorom, ako aj pridať lesk a jemnosť.

Maska na čistenie hydratačnej vody„Pomáha tiež zvlhčovať pokožku hlavy, čím zabraňuje lupinám a odstraňuje problém svrbenia. Samozrejme, že ju budete musieť nechať na pol hodiny na hlave, ale potom jednoducho nepoznáte svoje vlasy - hladké, mäkké, lesklé a bez nenávistných bielych vločiek. očakávania a ceny tri tisíce rubľov.

Maska od známej značky Avon "Paradise Moisturizing" predáva sa v plochej podložke 200 ml na 200-300 rubľov. Náprava patrí linka "Planet SPA" a zahŕňa olivový olej, známy svojimi hydratačnými, vyživujúcimi a spevňujúcimi vlastnosťami.

Estel je profesionálna značka na starostlivosť o vlasy. Je známa pre svoje farbivá na vlasy s nízkym obsahom amoniaku a šampónom na hlboké čistenie, ale výrobcovia sa nezastavili. Okamžite vytvorili dve hydratačné vlasové masky. "Otium Aqua" - hydro-maska ​​pre hlbokú hydratáciu je to len nutnosť pre dlhé vlasy a letnú sezónu. Keď sa vlasy vyschnú na slnku, keď sa začalo štiepať z rieky alebo morskej slanej vody, keď potrebujú špeciálnu hydratačnú masku, Estelská maska ​​bude ich spasiteľom. Má tiež kumulatívny účinok. Stojí asi 500 rubľov za 300 ml.

Druhá maska ​​od tej istej spoločnosti - „Deep Moisturizing“ nemá taký výrazný výsledok, ale je schopná vyhladiť chlpaté vlasy a zvlhčiť. Náklady približne v rovnakej cenovej kategórii.

Maska na vlasy "Ollin Service Line" pre hlbokú hydratáciu dodáva vlasom mimoriadnu hydratáciu. Cena - 500 rubľov na 500 ml. Výživa a hydratácia je dosiahnutá za päť minút, nie je potrebné vydržať a dlhšiu dobu preťažiť nástroj. Tam je kumulatívny účinok, kučery sa hladké a hodvábne, môžete zabudnúť na nakrájané tipy.

Maska "Cocochoco Intensive" umývateľný odkazuje na luxusný trh, pretože stojí asi dvetisíc rubľov. Účinok ospravedlňuje prostriedky - pretože vďaka tejto maske môžete dosiahnuť požadovaný účinok vlhkých, nasýtených vlasov. Vlhkosť dosahuje až na špičkách, dokonca aj na dlhých vlasoch. Predáva sa v objemoch 275 ml a 475 ml.

Hydratačné masky pre suché a krehké vlasy "Pro Series 1 minute" z Wella tiež stojí asi 2 tisíc rubľov a patrí do luxusného segmentu. Vyrába sa v Nemecku, stojí okolo 200 rubľov na 300 ml. To dáva kučery požadovanú hladkosť a hydratáciu v priebehu jednej minúty, a je tiež používaný stylistami a kaderníkmi po celom svete.

Ľudové recepty doma

Nie je nutné kupovať drahé značky, aby ste mali krásne vlasy, Vynikajúce výsledky možno dosiahnuť použitím domácich masiek z prakticky akejkoľvek prísady. Pozrite sa do chladničky, možno tam nájdete niečo výživné pre vaše kadere.

  • Vlasová maska ​​z avokáda, medu a mätového oleja. Vezmite jedno ovocie a dajte ho do mixéra. Do mletého ovocia pridajte dve polievkové lyžice tekutého medu a šesť až sedem kvapiek mätového oleja. To bude osviežiť kadere, dať im tón a skryť prierez. Med a avokádo sú vynikajúcim zdrojom výživy. Masku uchovávajte najmenej jednu a pol až dve hodiny, opláchnite vodou a šampónom.
  • Bambucké maslo (bambucké maslo) môže byť použitý v kombinácii s prírodným balzamom a inými olejmi, ako aj sólo, pretože je to jeden z najlepších hydratačných a výživných olejov na vlasy. Roztopte lyžicu oleja vo vodnom kúpeli a aplikujte na mokré kučery. Môžete k nej tiež pridať klimatizáciu. Udržujte aspoň hodinu na hlave - môžete ísť do postele s čistou olejovou maskou.

Umyte dvojnásobným množstvom šampónu, pretože olej sa zmyje horšie ako maska. Táto zmes nielen posilňuje a hydratuje vaše vlasy, ale aj hydratuje a upokojuje pokožku hlavy.

  • Vaječný žĺtok a olivový olej. Obrovské plus vajec je, že je to vynikajúci hydratačný krém na kučery, obsahuje bielkoviny, ktoré sú pre nich potrebné, rovnako ako vitamíny A, D, E, B, horčík, fosfor a draslík. Po tejto maske budú vaše vlasy na slnku mäkké, hladké a dúhové. Olivový olej používal aj Kleopatra, pretože je schopný ochrániť vlasy pred deštruktívnym vplyvom slnečného svetla alebo mrazu, vetra. Nepostrádateľný zdroj vitamínov A, E a D.

Zmiešajte zložky v závislosti od dĺžky vlasov - pre jeden žĺtok dva polievkové lyžice oleja. Udržujte asi hodinu. Opláchnite studenou vodou.

  • jogurt, Prírodný jogurt obsahuje bielkoviny, ktoré sú schopné nasiaknuť kučery vlhkosťou a posilniť ich. Stačí len aplikovať tekutý jogurt bez prísad na vlasy a držať ho asi hodinu. Vymyje sa ako každá iná maska ​​vodou a šampónom.
  • Banán a mandľový olej. Banán je tiež užitočný pre naše vlasy, ako aj pre telo ako celok - zloženie tohto ovocia zahŕňa vitamín A a C, E, železo, zinok a draslík. Zmäkčuje a chráni vlasové folikuly, zatiaľ čo mandľový olej je jedným z najlepších olejov zadržujúcich vlhkosť. Jedlo musíte rozomlieť v mixéri a zmiešať s lyžičkou mandľového oleja.

Zmes sa aplikuje na mokré vlasy a trvá asi hodinu. Umyte šampónom. Po aplikácii balzamu.

  • Tekvica a med. Možno, že tekvica nie je najexotickejší alebo chutný produkt, ale ak niekto leží vo vašej skrinke, pokojne sa porezte a dajte ho do mixéra. Pridajte tri lyžice tekutého medu a dva prírodné balzamy na vlasy (pre lepšie opláchnutie). Med dodáva zmäkčujúci a vyhladzujúci účinok, dodáva vlasom zrkadlový lesk a robí špičky mäkkými a hodvábnymi. Vynikajúci hydratačný krém, masky s medom sú veľmi populárne. V prípade potreby pridajte niekoľko kvapiek vitamínu A.

Premiešajte prísady a aplikujte ich na vlasy. Premyte po 40 minútach.

  • Môžete tiež len zmiešať niekoľko olejov spolu, položte na hlavu, položte na plastový sáčok a izolujte klobúkom alebo uterákom. Môžete držať takú masku od pol hodiny do ôsmich, správne rozhodnutie by bolo spať s ňou. Pre lepšie výsledky je možné oleje zohriať na nízkej teplote alebo zahriať na 10 minút pomocou sušiča vlasov.

Môžete použiť bambucké maslo, mandľové, kokosové, avokádové, marhuľové, broskyňové a hroznové semeno, ricín, jojobu, ako aj niekoľko kvapiek olejových roztokov vitamínov A a E.

Nezabudnite, že pri používaní domácej starostlivosti nemôžete úplne zabudnúť na nákupy, Dobrý balzam, profesionálna maska ​​a čistiaci šampón by mali byť na polici akejkoľvek sebaúcty, pretože domáce masky sa najlepšie robia s kurzami raz alebo dvakrát týždenne po dobu jedného mesiaca, po ktorých by ste mali svoje vlasy oddýchnuť. A nakúpené prostriedky v tomto čase pomôžu udržať ich v dobrom stave.

Pozrite si nasledujúce video, kde nájdete recept na hydratačnú expresnú masku.

recenzia

Vlasová maska ​​"Kharisma napätie intenzívny hydratačný" má všeobecne pozitívne hodnotenie a hodnotenie 4,7. Zákazníci tvrdia, že výrobca v plnej miere splnil svoje sľuby. Maska je vhodná ako profylaktický prostriedok pre normálne vlasy, ktoré potrebujú výživu v zimnom chladnom a letnom slnečnom čase, ako aj reálny stožiar pre majiteľov poréznych a načechraných suchých kučier. Má príjemnú textúru a neprúdi, je ľahko rozložená cez vlasy, je veľmi ekonomická - je tu dosť párov lyžičiek na vlasy strednej dĺžky. Vyrovnáva sa s rozpadom prameňov a zlepšuje česanie, dáva im slnečný lesk. Robia ich živými a skutočne hydratovanými. Špičky vyzerajú upokojene, nelepia sa na boky a cítia sa mäkké.

Z mínusov stojí za zmienku kumulatívny účinok a nie najprirodzenejšie zloženie - od rastlinných zložiek možno odlíšiť iba olivový olej a jojobový olej a potom na konci zoznamu.

Kontrola vlasovej masky "Kharisma napätie intenzívna hydratácia" Pozrite si video nižšie.

Maska od známej spoločnosti Avon "Paradise Moistening" má hodnotenie 4,1, ale najviac nejednoznačné recenzie. Dievčatá tvrdia, že má veľmi príjemnú textúru, vôňu a textúru, je dobre rozložená cez vlasy, ale účinok z nej je kontroverzný. Vlasy sa stávajú mäkkými na dotyk a na tom možno všetko. Vlhkosť je nedostatočná, kučery sú špinavejšie rýchlejšie, bez objemu. Možno tento nástroj neodôvodňuje svoje hodnotenie.

Možno je vhodný pre majiteľov mierne suchých vlasov, dobre, alebo v neprítomnosti iných prostriedkov.

Hydromaska ​​na vlasy "Otium Aqua. Hlboké zvlhčovanie" od Estel má hodnotenie 4,3 a pozitívne recenzie. Ako tvrdí výrobca, tento nástroj poskytuje komplexnú starostlivosť o kučery - zvlhčuje ich, čím vyhladzuje plátno, dáva im lesk a mäkkosť. Maska z profesionálneho segmentu je naozaj schopná zachrániť vlasy akéhokoľvek typu a akejkoľvek dĺžky pred vysychaním, letným slnkom a je tiež vhodná ako maska ​​na prevenciu sekcie a krehkosti. Kučery - elastické, silné.

Držať ho však stojí o niečo viac, ako odporúča výrobca - asi 20 minút, potom je výsledok naozaj úžasný.

Recenzia hydro-masky na vlasy "Otium Aqua. Hlboké zvlhčovanie" od Estel Pozrite si ďalšie video.

Flush maska ​​"Cocochoco Intensive" má hodnotenie 4.3 a skutočne obdivovať recenzie. To ocenia najmä majitelia dlhých vlasov, pretože je pre nich zvyčajne najťažšie nájsť vhodný liek. Obnovuje a hydratuje aj tie najviac pre-sušené, náchylné na časté curling alebo farbenie, narovnávanie vlasov. Prispieva k jednoduchému česaniu a eliminácii prierezu bielych hrotov. Vlasy sú naozaj hladké, zrkadlový lesk, dotyk je veľmi jemný a hydratovaný. Ideálny pre porézne vlasy, účinok je tiež kumulatívny.

Avšak stojí za to zdôrazniť aplikáciu - je veľmi hrubá v štruktúre, pred aplikáciou ju budete potrebovať ohrievať medzi dlaňami. Avšak, pár čajových lyžičiek je dosť aj pre dlhé vlasy - v rukách masky topí, čo znižuje jeho spotrebu. A vonia pekne - kiwi alebo jablko. Hodnota za peniaze - perfektné.

odvolanie Pozri Cocochoco Intensive umývateľnú masku na videu nižšie.

Hydratačná maska ​​"Pro Series 1 minute" od Wella skutočne zodpovedá jej cene. Jej hodnotenie je jedno z najvyšších, 4,7 a recenzie sú plné nadšených titulkov. V prvom rade je potrebné povedať, že maska ​​je vhodná pre farbené vlasy a odfarbená „s ranou“. Po zafarbení a častom tvarovaní, profesionálnej ochrane proti prierazu a rozbitiu, zvlhčuje kučery. Konzistencia je krémová a ľahká, vlasy neznečisťujú, naopak, dávajú objem a príjemnú okázalosť, ktorú ocenia najmä majitelia tenkých a suchých vlasov.

Zvlhčujúca vlastnosť tohto výrobku je vo svojej výške a spolu s rýchlou činnosťou to robí masku od Wella jedným z najlepších svojho druhu.

Maska od spoločnosti Faberlic pre intenzívnu hydratáciu série „Deep Aqua“ série „Expert“ však nespokojovala zákazníkov - hodnotenie je len 3,3, Áno, a recenzie nemožno nazvať pozitívne. Zvlhčuje jej stupeň C, akoby sa jej dámy nevyhýbali - dve alebo tri minúty, ako balzam, alebo pätnásť až dvadsať. Nástroj je porovnaný so slabým balzamom. Neexistuje žiadny lesk, obzvlášť mäkkosť. Možno je nemožné odporučiť masku - je tu lepšia.

Dievčatá sú tiež znepokojené otázkou konzistencie - maska ​​obsahuje stredne veľké častice, ktoré sa nachádzajú v tvárových peelingoch. Nie je jasné, prečo majú na hydratáciu vlasov masku.

Intenzívna maska ​​Londa Deep Moisture Intensive Mask s hodnotou 4,5 zatvára náš zoznam. Ona spieva ódy majiteľa kučeravých vlasov alebo dámy, často pomocou žehličky a fénu. Okrem úžasných hydratačných vlastností dokonale vyhladzuje nepoddajné kučery a vlny, robí ich pružnejšími a hladšími, dodáva zrkadlovému lesku a sotva znateľnú, ale osviežujúcu vôňu. Maska niekoľkokrát zjednodušuje proces vyhladzovania kučier plochým železom, uľahčuje česanie a vyrovnáva sa so sekciou a krehkosťou. Oveľa jednoduchší dizajn, aj bez fénu.

Z mínusov si môžete vybrať úplne neprirodzené zloženie - med a mango, uvádzané na obale, sú prezentované v skromných množstvách na samom konci zoznamu. Možno, že výrobca môže odpustiť to za tak úžasný výsledok.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky