Maska na žĺtky

Maska na žĺtky

V dávnych dobách mali všetky dievčatá a ženy dlhé husté vlasy. Koniec koncov, potom nebolo žiadne mydlo alebo šampóny, ktoré nám tak dnes pomáhajú. Napriek veľkému počtu prípravkov na starostlivosť o vlasy, moderné ženy zriedka pochváliť elegantné, husté vlasy. Je zrejmé, že nástroje používané krásami minulosti sú oveľa efektívnejšie ako tie súčasné, aj keď boli väčšinou jedlom. Medzi nimi boli žĺtky.

Kozmetické prvky

Vajcia na dlhú dobu sú známe nielen svojou výživovou hodnotou, ale aj užitočnými vlastnosťami pre zdravie tela, najmä vlasov. Zvlášť cenné, samozrejme, žĺtok, pretože je zdrojom základných stopových prvkov, aminokyselín, vitamínov. Preto v priemyselnej aj domácej kozmetike existuje veľa receptov na vajcia.

Vitamíny skupín A, B, E, D, ktoré sú bohaté na žĺtky, odstraňujú krehkosť, suchosť, rozštiepené konce, vypadávanie vlasov. Tiež priaznivo pôsobia na pokožku hlavy, zabraňujú svrbeniu, lupinám, podráždeniu a stimulujú krvný obeh.

Aminokyseliny a mikroelementy pôsobia ako ochrancovia pred negatívnym vplyvom vonkajších faktorov, nasýtia sa živinami, zvlhčujú, pridávajú lesk a hladké vlasy.

Masky na žĺtkové vlasy nemajú takmer žiadne kontraindikácie. Ak nie je intolerancia a alergia na vajcia všeobecne a žĺtok zvlášť, stojí za to vyskúšať tieto masky. Dokonca aj pre ženy, ktoré majú dobré vlasy, sa im odporúča, aby ich používali ako profylaxiu na posilnenie vlasov a ich rast. Žĺtky často nahrádzajú šampóny, sú veľmi dobré na umývanie hlavy.

Je dôležité nezabúdať na takú vlastnosť žĺtkových masiek, ako ich rýchle schnutie a vytvrdzovanie, čo spôsobuje problémy pri splachovaní. Preto sa takéto masky dlhú dobu nedržia na hlave a musia si dať plastový uzáver. Ak sa cíti nepríjemný, ľahko sa koriguje pridaním aromatických olejov a dôkladným opláchnutím kompozície šampónom a balzamom.

Ako terapeutické činidlo sa v kurzoch 10 sedení používajú žĺtkové masky, ktoré sa aplikujú 4-krát týždenne. Pre tonický a profylaktický účinok bude stačiť niekoľkokrát za 7 dní.

Produkty Ready Store

Realita moderného života je taká, že nie je vždy čas a možnosť pripraviť si masky doma vlastnými rukami. Vzhľadom na to ponúka kozmetický priemysel veľký výber prípravkov na starostlivosť o vlasy. Medzi nimi sú rôzne masky so žĺtkami. Účinok ich použitia však vždy nespĺňa očakávania kupujúcich. Koniec koncov, prírodné produkty tam nie sú. Je tiež dobré, ak vaječný prášok v nich pôsobí ako žĺtok. Vo väčšine prípadov - syntetické komponenty, nahrádzajúce prírodné.

Hlavná vec je vybrať správnu masku, berúc do úvahy problémy vášho typu vlasov. S hotovými kozmetickými výrobkami nebude ťažké, pretože obal obsahuje informácie o tom, na čo je tento produkt určený.

Ako to urobiť doma

Samozrejme, že domáce vlasové masky, zostavené osobne z overených produktov, budú mať oveľa priaznivejší účinok na vlasy a na pokožku hlavy. Okrem toho, recepty na prípravu takýchto domácich liečiv sú mnohé a môžete experimentálne vybrať najvhodnejšiu možnosť. Bude to oveľa lacnejšie a efektívnejšie ako nákup masiek.

Spočiatku, varenie vajcia masky doma môže byť časovo náročný proces, ale postupom času, vyzdvihnutie recept a plnkou ruky nebude problém.

Pri výrobe domácej kompozície s použitím vaječného žĺtka je dôležité dodržiavať určité pokyny:

 • Ako súčasť masky, ktorá sa vykonáva doma sami, je povolené brať rôzne vajcia, ale je žiaduce, aby boli domáce a čerstvé. Vajcia prepelice budú potrebovať viac kurčiat v dvoch. Častejšie sa vyberie iba žltá časť, ale vajcia na masky určené na vlasy náchylné na obsah tuku nie sú rozdelené.
 • Žltá časť vajca sa nedá naliať do hmoty horúcimi prísadamipretože má sklon k zrúteniu, ak je teplota nad 60 stupňov. Ak je na kombinovanie zložiek potrebný vodný kúpeľ, je potrebné kontrolovať, či zmes nie je veľmi horúca. Ak je hmota stále varená, budete ju musieť vyhodiť, pretože bude ťažké ju vytrieť z vlasov.
 • Bez ohľadu na to, aké vajíčka sú vybrané pre masku, je dôležité starostlivo oddeliť žĺtky od proteínov. Existuje niekoľko spôsobov. Môžete si vybrať najvhodnejšie.

prostriedky

 1. Vezmite lievik, môže byť vyrobený z hrubého papiera a nalejte vajce tam. Prostredníctvom úzkeho krku prúdi proteín do pripraveného pokrmu, žĺtok zostáva vo vnútri.
 2. Vajíčko sa prepichne ihlou alebo ihlou, proteín sa dekantuje.
 3. Vaječné prestávky a hmota sa pohybuje z jednej polovice škrupiny na druhú. Proteín prúdi do šálky, žĺtok zostáva v škrupine.

Ako používať

Ak budete postupovať podľa jednoduchých pokynov, výhody masky budú viac:

 1. Vajcia masky sa používajú, keď je čas umyť si vlasy, ako žĺtok pokojne nahrádza aj šampón a balzam. Vlasy pred mokré nie je nutné, mali by byť suché.
 2. Pripravený nástroj sa aplikuje na hlavu a masíruje, vtiera do kože. Potom musíte spracovať vlasy, môžete použiť hrebeň so vzácnymi zubami alebo kefou na to.
 3. dodatočne procesu.
 4. Keď celé zloženie bolo na vlasoch, Uistite sa, že nosiť klobúk alebo zabaliť hlavu s plastovou zábal a zabaliť niečo teplé.
 5. Po dlhú dobu, aby nástroj na vlasy nemá zmysel - žĺtok maskochka schne rýchlo. Zvyčajne dosť od 40 min. až 2 hodiny, takže všetky užitočné prvky vyživujú pokožku hlavy.
 6. Ak kompozícia obsahuje "horúce" zložky - horčica, korenie alebo pepřová tinktúra, zázvor, škorica, brandy - môže sa uchovávať maximálne pol hodiny, aby sa zabránilo popáleninám alebo podráždeniu pokožky.
 7. Horúca voda sa neodporúča na umývanie masiek zo žĺtka. Ak je nástroj stále obmedzený, budete musieť použiť balzam na vlasy a zásobiť veľkým množstvom vody s octom - 1 diel (v. 1) na liter. kvapalina.

Niektoré recepty

Masky na žĺtky sú zobrazené pre takmer každého. Pridanie určitých komponentov mení ich funkčnosť. Takže, s citrónom, je vhodnejšie zvoliť si vlasy náchylné k tuku, a oleje dávajú lesk a pružnosť.

S medom:

 • Bude potrebné 2 kusy medu, 1 diel jemne nasekanej cibule, 1 žĺtok. Celé celé porazte, až kým nie sú homogénne, spracujte vlasy, prikryte ich uzáverom so sprchou alebo plastovým vreckom. Zahriať niečo teplé (vreckovku, uterák) na teplo. Je potrebné ísť s maskou do hodiny. Opláchnite lepšie šampónom, aby ste získali vôňu cibule.

Čo sa týka použitia klobúkov a tepelne izolačných turbanov, sú vždy potrebné, takže túto položku nebudeme opakovať v každom recepte.

 • Dobre porazte mixérom 1 diel cibuľovej šťavy, 1 žĺtok a 1 diel ricínového oleja, pridajte trochu morskej soli. Po ošetrení, vlasy chodia 45 minút, potom opláchnite, je lepšie s použitím šampónu.
 • Na šľahanie žĺtkov (1-2 ks) pridať med (2 lyžičky.) A rovnaký lopúch olej. Držte 40 min. a spláchnutie.
 • Beat žĺtok v šálke od 1 hl tekutý med a 1 lyžička. šťava z aloe Držte 35 minút.

S koňakom alebo vodkou:

 • Porazte žĺtky (2ks), pridajte 40 gramov. brandy a vodu, dobre premiešajte. Neuchovávajte ho dlhšie ako 20 minút.
 • Pripravte aloe (1 list bez kože, punč v mixéri). Kombinovať výsledné pyré s medom (1 diel), ricínový olej (1 lyžička) alebo lopatkového oleja, brandy (1 lyžička) a žĺtok.
 • Na jeden žĺtok (poraziť) pridať 20 kvapiek vitamínu A, 2 diely medu a 3 diely brandy alebo vodky. Udržať až pol hodiny.
 • V hlbokom pohári nalejte 1/2 polievkovej lyžice. vodka, 1/4 lyžice. voda a 1 lyžička. amoniak. Samostatne poraziť 1-2 žĺtky a postupne pridávať do roztoku. Všetko premiešajte, až kým nebude rovnomerné, potom naneste na hlavu. Držte 30 minút. a opláchnite.

S jogurtom:

 • Beat žĺtok s 1 diel jogurtu, 1 diel medu a 1/2 lyžičky. mandľový olej. Po 1,5 hodine opláchnite teplou vodou.

S banánmi:

 • Blender banán banán, žĺtok, 1 diel medu a pol pohára piva. Držte masku hodinu.

S olejmi:

 • Žĺtok a olivový olej (môžete akékoľvek iné - 2 lyžičky.) Beat s mixérom, postupne naleje do pol pohára vody. Očistite hlavu a vlasy, okamžite masírujte a opláchnite.
 • 1 diel olivového a ricínového oleja zahriať sa krátko vo vodnom kúpeli, naliať 1 žĺtok a dobre poraziť. Po zohriatí uterákom vyhrievajte hlavu sušičom vlasov. Po 40 minútach všetko umyte.

S hennou:

 • Pripojte dobre šľahaný žĺtok 1 časť vášho obľúbeného šampónu, 1 diel medu a 1 diel bezfarebnej henny. Zakryte vlasy make-upom, po 20 minútach opláchnite.

S proteínmi (užitočné pre mastné vlasy):

 • Najprv musíte poraziť proteín (stačí jedno vajce) a vložte do chladničky na 10 minút. V tejto dobe, rozomlieť pol avokáda (môžete nahradiť papája) v mixéri, zalejeme 3 diely jogurtu, samozrejme, prírodné, žiadne prísady, žĺtok a bielkovín. Aplikujte 20-30 minút.
 • Proteíny z 2 vajec sa pretrepávajú mixérom až do stabilné vrcholy, nalejte do tejto misky šťavu z polovice citróna, 1 lyžičku oleja lopúcha, jeden žĺtok, znovu poraziť a spracovať vlasy. Držte pol hodiny.

S kyslou smotanou:

 • Veľmi priaznivý účinok na suché vlasy: kombinujte 2 kúsky kyslej smotany s 2 žĺtkami. Rozdeľte po celom povrchu hlavy (tí, ktorí si želajú, môžu byť tiež aplikovaní na tvár naraz), vrátane dĺžky vlasov. Čistite za 15-20 minút.

S kefirom:

 • Opatrne šľahaný žĺtok spojiť s 2 polievkové lyžice. l. kefír. Ošetrite pokožku hlavy a celú dĺžku vlasov, opláchnite po 5 minútach.

S horčicou:

 • 2 kúsky horčice zriediť v 2 častiach vriacej vody, zadajte 1 lyžička. cukor, 1 lyžička. olivového oleja. V chladenom masovom mixe šľahaný žĺtok. Kompozícia sa aplikuje len na kožu hlavy, so zameraním na korene. Je vhodnejšie ošetriť vlasy olejom (broskyňa, mandle, olivy alebo iné). Držte 15 až 30 minút.

S mrkvovou šťavou:

 • Porazte mixérom až do hustého penového 1 žĺtok, 4 diely mrkvovej šťavy, 1 diel olivového oleja a citrónovej šťavy. Držte 5-10 minút, potom opláchnite ako obvykle.

Ďalšie recepty na masky na žĺtkové vlasy nájdete v nasledujúcom videu.

recenzia

Žĺtok masky, ktoré podporujú liečbu a posilnenie vlasov, sú veľmi populárne a majú dobré recenzie. Ženy, ktoré viac či menej pravidelne používajú žĺtkové masky, a dokonca aj s obchodnými vajcami as minimálnym množstvom prísad, nechávajú len obdivné recenzie, ale aj fotografie ich nádherných vlasov.

Nedodržanie receptu, spôsob prípravy a čas, počas ktorého má byť maska ​​na hlave, vedie k negatívnym výsledkom av dôsledku toho k negatívnym hodnoteniam.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky