Olej z tekvicových vlasov

Olej z tekvicových vlasov

Od dávnych čias, tekvica bola známa pre svoje obrovské výhody pre ľudské telo. Obsahuje mnoho monosacharidov a sacharidov, ktoré telo ľahko vstrebáva. Ľudia, ktorí vedú zdravý životný štýl, rovnako ako tí, ktorí sú chorí s cukrovkou, musí jesť túto chutnú zeleninu.

Tekvica tiež obsahuje mnoho minerálov a vitamínov, ktoré majú pozitívny vplyv na všetky systémy v tele. Olej sa zo svojich semien vytláča, ktorého koncentrát obsahuje všetky užitočné vlastnosti na podporu života.

Výhody

Dýňový olej je široko používaný v kozmetickom priemysle. Obsahuje nepochybné výhody pre vlasy - pomáha ich posilňovať a napĺňať vitamínmi.

Aké ďalšie vlastnosti má?

 • Zastavuje vypadávanie vlasov a pomáha ich posilňovať;
 • Ovplyvňuje normálny metabolizmus;
 • Dáva kučery, aby rástli;
 • Vlasy sú pružnejšie a hodvábnejšie;
 • Svrbenie a podráždenie pokožky hlavy sa zmenší alebo zmizne úplne;
 • Dobre zvláda kožné ochorenia, ako je ekzém a psoriáza;
 • Eliminuje lupiny, zlomeniny a krehkosť;
 • Majitelia kučeravé alebo veľmi tvrdé kadere, s možno a hlavné môžete použiť tento výrobok ako prírodný kondicionér. Vyhladzuje vlasy a robí ich poslušnými.

Použitie

Tekvicový olej je užitočný, ale musíte vedieť, ako ho aplikovať. Môžete si ho kúpiť v obchode alebo v lekárni, ale hlavná vec je venovať pozornosť zloženiu, ako aj dátumu exspirácie a uistiť sa, že všetky komponenty sú prirodzené.

Najčastejšie z nej robí masku na vlasy. Toto je najúčinnejšia aplikácia. Čo potrebujete vedieť pred vykonaním masky?

 • Predtým, ako niečo urobíte, stojí za to skontrolovať, aký vplyv má na kožu, umiestnením niekoľkých kvapiek na zápästie. Ak sa v priebehu jednej hodiny pokožka nezačne dráždiť, potom je tento olej vhodný a možno ho použiť;
 • Najlepšie výsledky dosiahnete pred nanesením oleja z tekvice mierne zahriaty vo vodnom kúpeli;
 • Masku na vlasy treba aplikovať na čisté a čerstvé kučery;
 • Tento postup by sa mal vykonávať aspoň raz týždenne. Zvyčajne to netrvá dlhšie ako hodinu alebo dve;
 • Keď ste použili masku, musíte zabaľovať hlavu uterákom a nechať aspoň hodinu;
 • Po nanesení oleja sa odporúča dôkladne opláchnuť hlavu odvarom z žihľavy alebo harmančeka s prídavkom citrónovej šťavy;
 • Masky by sa mali vykonávať pravidelne pre 7-10 procedúr.

Recepty na masky

Ak sa obávate niektorých problémov s vlasmi, tieto recepty vám pomôžu zbaviť sa ich.

Pre mastné vlasy

Na úpravu mazových žliaz sú vhodné oleje z pačuli, grapefruitu a citrónu. Mali by sa zmiešať s lyžičkou tekvicového oleja a pridať niekoľko kvapiek. Čím dlhšie sú vaše vlasy, tým viac kvapiek budete potrebovať.

Maskované je lepšie najprv starostlivo zaobchádzať s koreňmi, a potom distribuovať po celej dĺžke. Potom, čo sa odporúča otočiť sa s klobúkom z celofánu, dať na uterák na vrchole a držať za hodinu alebo dve, a potom zmyť s odvar.

lupy

Na lyžicu tekvicového oleja musíte pridať niekoľko kvapiek oleja tea tree, ruže alebo levandule. Tiež zaobchádzať s koreňmi a dĺžkou vlasov, potom položte na celofánový uzáver a zabaľte si hlavu uterákom. Vypláchnite odvar.

Proti spadu

Teraz, spolu s lyžičkou tekvicového oleja, pridáme oleje z tých látok, ktoré dodávajú vlasom výživu a posilňujú ju: ylang-ylang, jalovec, škoricu a rozmarín.

Samozrejme, tu si môžete vybrať jednu vec. Potom znovu položte olej na vlasy, zabalené v celofánovej čiapke a uteráku. Premyte vývar.

Pre rast

Tu by ste mali zmiešať lyžicu tekvice, lopúcha a ricínového oleja, a potom výsledok posilniť niekoľkými kvapkami oleja.S touto zmesou ošetrujeme korene, nasadíme klobúk na otepľovanie a na uterák. Vypláchnite odvar.

Pre suché a normálne

Zmiešajte štyri lyžice tekvicového oleja s jednou lyžičkou lopúcha. Dajte všetky tieto vyhrievajú do kúpeľa, potom pridajte pár lyžice smotany. Nechajte vlasy asi hodinu, potom opláchnite vývarom.

Masáž pokožky hlavy

Výhody tohto nástroja sa vzťahujú nielen na vlasy, ale aj na pokožku hlavy. Masáž by sa mala vykonať pred umytím vlasov. Zohrejte malé množstvo - môžete k tomu pridať aj esenciálny olej a trieť do hlavy päť až desať minút. Potom nechajte pôsobiť 30-40 minút, predhrejte a opláchnite šampónom.

recenzia

Všeobecne platí, že každý, kto vyskúšal olej z tekvicových semien, bol spokojný. Niekto sa o ňom dozvedel od priateľov, niekto mu poradil lekár, z lupín alebo vypadávanie vlasov - každý však hovorí o účinnosti tohto lieku.

Mnohí ľudia hovoria o príjemnej vôni a skutočnosti, že po niekoľkých maskách sa vlasy stali krásnymi, hodvábnymi, dobre česanými a menej vypadali.

Je potrebné pripomenúť, že aj keď je tekvicový olej veľmi užitočný a má ohromujúci účinok - stále to nie je všeliek na všetky choroby. Aby vaše vlasy vyzerali dobre, musíte mať zdravé, zdravé jedlo, spať aspoň 8 hodín a nemusíte byť nervózni.

Požehnaj ťa!

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky