Ortopedické papuče

Ortopedické papuče

Najlepšia vec, ktorú môžeme urobiť pre naše nohy po dlhom dni práce, je namočiť ich do teplého kúpeľa a dať na ne pohodlné a správne papuče.

Čo si vybrať?

Vhodné papuče sú ortopedické papuče. Áno, áno, papuče pre domáce sú tiež ortopedické a slúžia nielen na liečbu rôznych ochorení nôh, ale aj na ich prevenciu. Ortopédi odporúčajú nosiť podobné topánky pre také problémy, ako sú:

 • bolesť kĺbov a stuhnutosť pri reumatoidnej artritíde;
 • poruchy krvného obehu a znížená citlivosť pri syndróme diabetickej nohy;
 • rôzne formy clubfoot;
 • zmena tvaru chodidla alebo plochej nohy;
 • kŕčové žily;
 • nadváhou;
 • vysoký krvný tlak;
 • deformácia prstov na nohách („kosť“) a päty („ostrohy“);
 • zranenia rôzneho pôvodu.

Tiež ortopedické papuče (alebo papuče s ortopedickou stielkou) pomáhajú zmierniť napätie vo svaloch a zmierňujú ťažkosti v nohách po dlhej fyzickej námahe a niekedy dokonca znižujú bolesti chrbta. Výrobcovia ponúkajú kupujúcim na výber ortopedické papuče pre domácnosť, a to nielen pre ženy, ktoré si musia doma „doma“, ale aj pre mužov a pre deti vypracovať „druhú zmenu“. Pozrime sa na každú skupinu samostatne.

dámske

Dizajnéri ortopedickej obuvi sa snažili splniť najnáročnejšie požiadavky krásnych dám a ponúkli obrovský výber modelov. Pre nich, rôzne formy, dizajn, materiál, z ktorého sú horné a dolné časti topánky sú vyrobené, a samozrejme, farby. Môžete napríklad vyzdvihnúť jasné modely s otvorenou pätou. Alebo bez päty s otvorenou pätou pokojné tóny. Okrem toho sú ortopedické papuče:

 • so zadnou časťou alebo bez nej - chrbát je potrebný na udržanie členka, v jeho neprítomnosti sa preventívna práca vykonáva ortopedickými vložkami s nártmi;
 • zalepuje papuče - s uzavretým nosom na liatej podrážke - pre ženy, ktoré chcú vyzerať štýlovo a štýlovo doma;
 • na korkovej podrážke - majú ľahkú, ale pružnú podrážku, ktorá pod nohami vytvára pocit teplého morského piesku;
 • modely s masážnym účinkom - majú vydutiny vo forme tŕnia alebo kamienkov, ktoré v kontakte s určitými reflexogénnymi bodmi na chodidle dávajú liečivý účinok. Ale nosiť takéto papuče môže byť maximálne 2-3 hodiny denne, počnúc 5 minútami v prvých dňoch.

Keď už hovoríme o ortopedické masáže papuče, nemožno spomenúť tzv "relax". Líšia sa od svojich náprotivkov v tom, že majú vrecká v stielkach naplnených polymérnymi granulami polyetylénu, spracované špeciálnym spôsobom. Pri pohybe sa tieto granule pohybujú a menia svoju polohu, čo umožňuje korekčným prvkom v stielke papúč, aby sa prispôsobili vlastnostiam ľudskej nohy. Ak sa pri nosení iných masážnych papúč, môže objaviť bolesť a závislosť, uvoľní zmierniť tieto problémy a vďaka vzduchovej vrstve medzi polymérnymi granulami môžu nohy „dýchať“.

Pohodlná a bezbolestná masáž priaznivo pôsobí na celé telo, zmierňuje únavu a zlepšuje celkový tón. Okrem toho, ak sú obvyklé masážne papuče kontraindikované v podpätkoch päty a onkologických ochoreniach, môžu byť uvoľnené papuče nosené všetkými.

Prakticky všetci výrobcovia vyrábajú ortopedické papuče z domova z prírodných materiálov:

 • kože;
 • bavlna;
 • bambus;
 • vlna.

Medzi domácimi ortopedickými papučami je špeciálne miesto obsadené papučami, ktorých podrážka a horná časť sú vyrobené z plsti.Tento typ netkanej vlny má také vlastnosti, ako je trvanlivosť a schopnosť regulovať teplotu, to znamená, že je teplý v zimných papučiach a v lete nie je horúci.

pánske

Pánske papuče v ich základných vlastnostiach sú podobné ženám. Sú tiež terapeutické a profylaktické a sú vyrobené z prírodných materiálov. Pre mužov je to obzvlášť dôležité, pretože takmer všetci predstavitelia silnejšieho pohlavia trpia nadmerným potením. Tkaniny alebo kožené papuče pomáhajú vyrovnať sa s týmto problémom, pretože koža nôh v nich dýcha.

Pre mužov, domáce oblečenie a topánky by mali byť pohodlné, krása a štýl pre nich nevadí. Preto sa výrobcovia ortopedických papučiek rozhodli zamerať svoju pozornosť na ďalší okamih. Mužom boli ponúknuté tzv. "Smart" ortopedické papuče. Ich zvláštnosťou je, že podošva tejto topánky je vyrobená zo špeciálneho materiálu Memory Foam. Ide o syntetický materiál, polyuretánovú penu, naposledy upravenú. Je porézny, pretože sa skladá z buniek.

Keď telesná hmotnosť tlačí na podrážku, tieto bunky sa sťahujú a stielky majú tvar nôh svojho nositeľa, čo má za následok, že zaťaženie nohy je rovnomerne rozložené, netrpí nadmerným napätím. Ďalej, stielka “pamätá” pána stopu. Takéto papuče „s pamäťou“ môžu zabrániť takýmto ortopedickým ochoreniam ako ploché nohy a vzhľad kosti na spodnej strane palca. Pre ženy sú k dispozícii aj inteligentné ortopedické papuče.

dieťa

Voľba detskej obuvi by sa mala vždy brať vážne a výber papučiek - najmä preto, že zdravie budúcej generácie sa kladie v detstve. Pre detské ortopedické papuče pre dom sú niektoré jednoduché, ale veľmi dôležité požiadavky:

 • hlavná vec je priehlavok, mal by byť jasne viditeľný aj tým najobvyklejším človekom, ktorý nič nerozumie v ortopédii;
 • Papuče by mali byť vyrobené z veľmi kvalitných prírodných materiálov, ktoré nepoškodzujú jemnú detskú pokožku a nespôsobujú alergické reakcie;
 • Dbajte na kvalitu stielky - musí tiež spĺňať požiadavky uvedené v predchádzajúcom odseku;
 • ponožka z ortopedických papučiek pre deti by mala byť guľatá a dostatočne vysoká a neublížiť dieťaťu;
 • na hornej časti podošvy by mali byť obmedzovače nôh, ktoré ochránia nohy dieťaťa pred vykĺznutím z papúč a spodná časť by mala byť vyrobená z protišmykového materiálu na parketách alebo linoleu;
 • Na základe účelu, pre ktorý si kúpite detské ortopedické papuče (na prevenciu alebo na liečbu špecifického ochorenia), budete tiež musieť vziať do úvahy odporúčania vášho ortopedického lekára.

Detské domáce ortopedické papuče pre deti do 2 rokov sa vyrábajú vo forme topánok. Držia nohu dobre, čo dodáva dieťaťu dôveru nielen pri chôdzi, ale aj pri behu. Pre deti do 5 rokov je tiež lepšie vybrať si papuče s kulisou, pretože ich noha sa stále tvorí. Veľkosť topánky by nemala byť „pre rast“, musí presne zodpovedať aktuálnej veľkosti detských nôh, inak je zaručené, že v budúcnosti budú mať problémy nohy.

Ak existujú pochybnosti o výbere modelu alebo veľkosti, musíte sa poradiť s odborníkom. Pomôže vám vybrať si ortopedické papuče pre dieťa aj pre vás.

Recenzia ortopedických papúč pre domácnosť je len pozitívna, pretože tieto topánky sú prirodzené, vysoko kvalitné a dnes sú tiež pohodlné a štýlové.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky