Výživná maska ​​doma

Výživná maska ​​doma

Hlavná sila epidermis sa dostane dovnútra. Je to krvný obeh, ktorý zásobuje všetky bunky tela mikroelementmi, vitamínmi a ďalšími užitočnými a nevyhnutnými látkami. Ale niekedy vnútorná výživa nestačí a koža začína matne, stráca svoju krásnu farbu, vrásky sa na nej objavujú, pigmentové škvrny a elasticita miznú. Výživná maska ​​na tvár, ktorá je doma veľmi jednoduchá, pomôže napraviť túto situáciu.

rysy

V neprítomnosti potrebnej výživy epitel začne odumierať, jeho bunky sú zničené zvnútra, čo vedie k matnej, pomalej pokožke so sivým nádychom. Aby sa zabránilo takejto situácii, je potrebné na tvár aplikovať špeciálne výživné masky. Použitie týchto kozmetických prípravkov je nevyhnutné v týchto prípadoch: \ t

 1. Sezónny nedostatok vitamínov, Na jeseň a skoro na jar potrebuje telo viac ako kedykoľvek predtým dodatočnú výživu, najmä kožu, a tu budú výživné masky jednoducho nevyhnutné.
 2. Silné nervové napätie negatívne ovplyvňuje prácu celého organizmu a stav pokožky. Použitie takýchto zmesí zakryje stopy stresu a depresie na tvári.
 3. Zmeny kože súvisiace s vekom. Čím staršia žena sa stáva, tým intenzívnejšia je výživa jej epidermis. Preto sa odporúča pravidelné používanie nutričných masiek pre všetky ženy staršie ako 30 rokov.
 4. Pri pravidelnom pôsobení na pokožku škodlivých látok takéto zmesi živín sa stanú nepostrádateľným nástrojom pri udržiavaní jej zdravia a krásneho vzhľadu.

Ale ako každý podobný kozmetický výrobok, má svoje vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné vziať do úvahy:

 • Aby ste dosiahli viditeľný efekt, musíte dokončiť celý priebeh tohto kozmetického postupu., Skladá sa z desiatich použití masiek, dvakrát týždenne.
 • Sedenie na diéte sa neodporúča. Málokto vie, ale s akýmikoľvek diétnymi obmedzeniami telo v každom prípade postráda živiny a pokožku na prvom mieste. Preto aj tie najužitočnejšie masky môžu byť takmer úplne zbytočné.
 • Aplikujte živnú zmes môže byť len na vopred očistenej epiderme. K tomu môžete použiť exfoliačný gél, drhnúť alebo hlboko čistiacu masku.
 • Mix je potrebné pripraviť len na jednorazové použitie. Domáce masky by sa nemali skladovať.
 • Napriek zrejmým výhodám takéhoto činidla pre kožu., v oblasti okolo očí, aby ju uplatnili, stále to nestojí za to.
 • Po aplikácii prípravku na tvár musia byť jeho svaly úplne uvoľnené., Najlepšie je ležať ticho v tichu so zatvorenými očami.
 • Masku je potrebné zmyť z tváre v dvoch stupňoch. Po prvé, tvár sa umyje teplou vodou, bez použitia čistiacich prostriedkov, a potom sa opláchne studenou vodou alebo sa treje kockou ľadu.
 • Na konci procedúry je potrebné aplikovať na pokožku vrstvu výživného krému.

Výživové masky, rovnako ako všetci ostatní, majú niekoľko rôznych typov.

druh

Na rozdiel od väčšiny kozmetických zmesí sú nutričné ​​masky rozdelené do skupín nielen v závislosti od typu pokožky, ale aj od veku. Takéto rozdelenie do skupín vám umožňuje maximalizovať kožu so všetkými potrebnými látkami a stopovými prvkami v závislosti od potrieb. Zároveň je potrebné zvoliť si konkrétnu živinu, ktorá sa bude opierať predovšetkým o váš vek a až potom o druh epidermy.

Pravidelné používanie nutričných masiek sa odporúča od veku tridsiatich rokov, takže tieto prostriedky sú rozdelené do nasledujúcich skupín:

 • Na použitie po 30 rokoch. Masky určené na použitie v tomto veku nie sú len výživné, ale aj hydratačné. To bolo v tejto dobe, že je zníženie produkcie podkožného tuku a kolagénu, výsledkom je suchá pokožka tváre, náchylné k výskytu rôznych podráždenie, akné a akné. Preto budú tieto masky skutočnou spásou pre problémovú kožu. Znížením prietoku krvi sa epidermis dostáva menej výživy a bez ďalších zmesí vitamínov je nemožné.
 • Masky používané po 40 rokoch Ideálny aj pre citlivú pokožku. V ich zložení, okrem živín, musia byť základné rastlinné oleje, ktoré zvlhčujú pokožku, dodávajú jej pružnosť. Pre vyblednúcu pleť sa stanú skutočným darom, pretože tvár bude vyzerať viac tónovaná, na nej bude menej vrások a tvár sa zbaví nepríjemného sivastého odtieňa.
 • Prostriedky používané po 50 rokoch. Maska v tomto prípade nie je len výživná, ale aj proti starnutiu, pretože vo väčšine prípadov obsahuje veľké množstvo kolagénu a keratínu. Tieto masky na výživu tiež bojujú proti vráskam, ktoré existujú na tvári aj proti tým, ktoré by sa mali objaviť. Existujúce vrásky sa stávajú výrazne menej nápadnými a nové sa prakticky nevyskytujú.

Je veľmi dôležité získať alebo vyrobiť masku v súlade s vaším vekom, pretože epidermis má v každom veku svoje vlastné výživové potreby.

Nezabudnite však na samotný typ dermis, takže výživové masky pre túto funkciu sú rozdelené na:

 • pre mastnú pleť;
 • pre normálnu a kombinovanú pleť;
 • pre suchú alebo citlivú pokožku.

Okrem toho, masky určené na starostlivosť o mastnú pokožku sú vhodné pre problém dermis a pre intenzívnu výživu veľmi citlivej pokožky je najlepšie zvoliť masky určené pre suchý typ dermis.

Okrem toho, také nevyhnutné pre tvár zmesi sú rozdelené do dvoch veľkých skupín: pre použitie v zimnom období alebo v lete. A pre tú najsprávnejšiu, komplexnú a skutočne efektívnu starostlivosť o pleť, výber masky by mal brať do úvahy ročný čas. V horúcom období v zložení takýchto zmesí z väčšej časti zahŕňajú čerstvé ovocie a zeleninu, ktoré kŕmia epidermis životodarnou vlhkosťou. V zime masky obsahujú viac olejov, ktoré vyživujú pokožku.

Málokto vie, že použitie takýchto zmesí na tvár je tiež potrebné v určitých časoch dňa. Niektoré z nich sa používajú ráno, niektoré len na noc. Všetko závisí od typu pleti a veku. Ale viac o tom nižšie.

Existuje široká škála nutričných masiek od rôznych výrobcov. Zároveň najjednoduchšie, najužitočnejšie a najefektívnejšie možno ľahko pripraviť doma. Pri vykonávaní takéhoto kozmetického postupu je potrebné zohľadniť len niektoré nuansy.

Je dobré vedieť

Mnohé zdroje odporúčajú používať živné zmesi dvakrát týždenne, ale toto pravidlo platí len pre ženy mladšie ako 40 rokov. Tí, ktorí už prekročili túto vekovú hranicu, je potrebné vykonať takúto výživu osoby už trikrát týždenne.

Dôležitú úlohu zohráva čas aplikácie výrobku na tvár. Najlepší čas na používanie zmesí živín je hlboká noc od 23:00 do 1:00. Dobrý výsledok bude z finančných prostriedkov aplikovaných na epidermis v intervaloch medzi jedenástou a trinástou popoludňajšou hodinou.Ale od troch hodín do šiestich popoludní je najlepšie nevykonávať žiadne kozmetické procedúry.

Pre hlbšie prenikanie živín do hlbín epidermy, po nanesení zmesi, zakryte tvár teplým uterákom. Doba expozície masky na koži - v priemere 20 minút. Opláchnite zvyšky zmesi by mala byť voda alebo odvar z byliniek, ale ak maska ​​bola vyrobená na báze oleja, jeho zvyšky sú lepšie odstrániť z kože s vatovým tampónom namočeným v bylinkách alebo mlieku.

Ľudové recepty na varenie doma

Samoopracované tvárové masky môžu nielen ušetriť váš rozpočet, ale aj vyhnúť sa používaniu produktov obsahujúcich konzervačné látky alebo parabény.

Najlepšie výživové masky pre ženy vo veku od 30 do 40 rokov sú nasledovné:

 • medu-mrkvový mix. Kandizovaný med a čerstvo vylisovaná mrkvová šťava sa zmiešajú v rovnakom pomere v jednej lyžičke. K nim sa pridá žĺtok z malého vajíčka a lyžička bambuckého masla alebo ľanového oleja. Táto výživová zmes je ideálna pre suchú, citlivú a normálnu pokožku.
 • Ak je koža príliš porézna, mastná a problematická, zmes morských rias je ideálna pre starostlivosť o ňu, pohánková múka a esenciálny olej z rozmarínu. Riasy sa rozomelú na prášok a zmiešajú s múkou. Potom sa do zmesi pridá voda z taveniny alebo odvar z nechtíka do stavu silnej smotany. Do pol šálky výsledného roztoku sa pridá päť kvapiek esenciálneho oleja.
 • Pre intenzívnu výživu epidermy akéhokoľvek druhu a odstránenie pigmentácie z nej je dobré aplikovať masku na báze tvarohu. S jedným vaječným žĺtkom zmiešame tri polievkové lyžice tvarohu s vysokým obsahom tuku. K výslednej suspenzii sa pridá jedna lyžica peroxidu vodíka.
 • Maska banán-jogurt má dobrý nutričný účinok. Pripravuje sa z rovnakého množstva ovocného pyré a prírodného jogurtu bez prísad.

Ženy vo veku od 30 do 40 rokov môžu pripraviť širokú škálu výživných masiek na báze produktov, ako sú jogurt, ovocie a zelenina, hlina a múka všetkého druhu.

Pre staršie, ale mladšie ako 50 rokov, výživa by mala byť intenzívnejšia. Preto fermentované mliečne výrobky, škrobová zelenina a samozrejme oleje obsadzujú väčšinu týchto zmesí živín a viac ako tieto zložky sú už zahrnuté v zložení takýchto produktov. Najefektívnejšie a zároveň omladzujúce masky sú nasledovné:

 • Kvasnicová maska s aloe šťavou pomôže nielen vyživovať pokožku užitočnými stopovými prvkami, ale pomôže vyriešiť problémy so zápalom epidermy. Dve lyžice živých kvasiniek a aloe šťavy sa zmiešajú, k nim sa pridá jedna kvapka jódu.
 • Univerzálna maska pre všetky typy pleti pozostáva z porazeného vajca a troch lyžíc ovocného pyré z rakytníka.
 • Pre suchú a citlivú pokožku vhodná zmes kyslej smotany a pohánkovej múky v rovnakom pomere. Môžete použiť len tieto dve zložky, a môžete zvýšiť vplyv tohto nástroja pridaním niekoľkých kvapiek levanduľového oleja alebo lyžice olivového oleja.
7 fotografie

Pre ženy vo veku nad 50 rokov nutričné ​​masky by mali obsahovať čo najviac prírodných olejov a zdrojov omega-3, ako napríklad kaviár. V prípade potreby sa takéto zmesi môžu aplikovať každý druhý deň. Vyberte si potraviny, ktoré potrebujú kalórie s vysokým obsahom vitamínov a minerálov. Najpozitívnejšie hodnotenia dostali nasledujúce výživové zmesi pre tvár:

 • Pistácie. Dosť drahá, ale jedna z najúčinnejších masiek. Na jej prípravu sa ošúpané orechy rozomelú v mixéri na pastu. Do výslednej kaše pridajte lyžicu kyslej smotany a lyžičku medu.
 • Olejová zmes je tiež vysoko účinná. Pripravuje sa z prírodných olejov z olív, ľanového oleja a jojobového oleja v pomere 3: 3: 1.
 • Jeden z najdrahších, ale najužitočnejších a najúčinnejších nutričných masiek je pripravený na báze rybieho kaviáru. V ideálnom prípade sa používa čierny alebo červený kaviár, ktorý sa rozdrví a zmieša s rovnakým množstvom olivového oleja. Kaviár by mal byť čerstvý alebo, ako posledná možnosť, slabo solený.

Vo všeobecnosti, všetky jedlé produkty môžu byť použité na prípravu domácich nutričných masiek. Kozmetológovia veľmi odporúčajú obohatiť každú zmes o malé množstvo medu, ale len v prípade, že na tento produkt neexistuje alergia.

A je potrebné pripomenúť, že čím staršie je váš vek, tým viac by malo byť nasýtené a viaczložkové zloženie na nutričnej maske, vyrobené doma.

recenzia

Recenzie výživných masiek pre všetky vekové kategórie a typy pleti sú takmer všetky pozitívne. Hodnotenie produktov pre starostlivosť o zrelú pleť, zostavené kozmetológmi a dermatológmi, naznačuje, že tento kozmetický postup je skutočne dôležitý a účinný. Ženy si všimnú zvýšenie pružnosti pokožky a zlepšenie pleti, zmiznutie pigmentácie a viditeľné vyhladenie aj tých najhlbších vrások. Dôležitou výhodou je nízka cena takejto živiny a jej jednoduchosť použitia.

Preto sú výživné masky zaslúžene považované za neoddeliteľnú súčasť starostlivosti o zrelú pleť.

Toto video ponúka výživnú tvárovú masku od avacado:

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky