Žltá tvárová maska

Žltá tvárová maska

Masky sú neoddeliteľnou súčasťou starostlivosti o tvár. V závislosti od typu pokožky a jej veku sa vyberú aj zložky na vytvorenie tohto kozmetického výrobku. Existujú však aj univerzálne prostriedky, ktoré vyhovujú absolútne každému typu epidermy. Jedným z nich je maska ​​žĺtok pre tvár.

rysy

Výhody vaječný žĺtok pre kožu nemôže byť nadmerne zdôraznené. Tento potravinársky výrobok sa aktívne používa v kozmetike od staroveku, a to všetko vďaka svojim jedinečným vlastnostiam, ktoré sú spôsobené zložením tohto výrobku.

Hustá a bohatá konzistencia žĺtka je spôsobená nízkym obsahom vody v ňom, trvá len tretinu objemu. Zvyšok produktu je zmes mastných kyselín, cholesterolu a rôznych sacharidov.

Je to vysoký obsah rôznych aminokyselín v tomto produkte, ktorý vysvetľuje jeho hlavnú hodnotu, a to možnosť jeho použitia ženami s akýmkoľvek typom pokožky a akéhokoľvek veku.

Zahrnuté do kompozície a biotínu, ktorý stimuluje regeneráciu kožných buniek a zlepšuje jej metabolizmus. Vďaka tejto zložke epidermis absorbuje z masiek takmer všetky prospešné látky. Cholín a rationín vykonávajú podobné funkcie, rovnako ako stimulujú tvorbu nových buniek a posilňujú membrány medzi nimi.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou žĺtka je jeho kompatibilita s takmer všetkými možnými aditívami. Môže byť použitý samostatne, ale v kombinácii s inými produktmi je možné nielen zvýšiť jeho účinnosť, ale aj riešiť mnohé kožné problémy.

Ďalším významným rysom kuracieho žĺtok je prítomnosť v ňom veľké množstvo vitamínov B a E. Sú zodpovedné za mládež a krásu pokožky.

Preto je kurací žĺtok špeciálnou a hlavnou zložkou mnohých z najúčinnejších tvárových masiek.

Čo je užitočné

Výhody, ktoré má maska ​​žĺtok na epidermis, sú neoceniteľné. Najčastejšie sa táto kozmetika používa:

 • na zlepšenie odtieňa pleti, To platí najmä pre ženy staršie ako 30 rokov. V tomto prípade môže byť žĺtok použitý nezávisle, ako aj v kombinácii s produktmi ako je med, hlinka a rôzne druhy olejov.
 • na boj proti nedokonalostiam epidermy. Akné, podráždenie kože, silné svrbenie je v minulosti všetko, je to žĺtková maska, ktorá pomáha nielen odstraňovať tieto problémy, ale aj jej pravidelným používaním bráni ich opätovnému objaveniu.
 • na nasýtenie užitočnými látkami dermis, Vyčerpaná koža môže znovu získať krásu a zdravie pomocou masiek na báze vaječného žĺtka.
 • na odstránenie opuchu tváre. Stabilné použitie žĺtkových masiek zlepšuje prietok krvi a zjavne znižuje jej opuch.

Je tiež dôležité vedieť, že aj žĺtková maska ​​je utiahnutá, má vynikajúci efekt zdvíhania. Po aplikácii vyzerá tvárnejšie, zdravé a elastické.

Ale najväčším prínosom je žĺtok pre suchú pokožku. Je to nielen zvlhčuje, ale aj hlboko vyživuje.

Takáto zvlhčujúca žĺtková maska ​​môže obnoviť zdravý a krásny vzhľad aj na veľmi suchú pokožku a tiež ju zachráni pred nepríjemným pocitom pevnosti pokožky.

Okrem toho, masky založené na vaječnom žĺtku a vykonávať funkcie, ako je zvýšenie krvného obehu v koži, intenzívna hydratácia a omladenie kože. A čo je najdôležitejšie, tento produkt má silný antioxidačný účinok na dermis.

Funkcia varenia doma

Na prípravu masiek na tvár pomocou vaječného žĺtka je najlepšie použiť vajcia z domácich kurčiat. Obsahujú maximálne množstvo živín. Môžete ich tiež nahradiť prepeličkami alebo v extrémnych prípadoch kačicami. Je potrebné pripomenúť, že 3 prepeličie vajcia sú rovnaké ako jedno kurča, a jedna kačica jedna nahradí dve slepačie vajcia naraz.

Vajcia by sa mali vyberať čo najčerstvejšie. Pred pokračovaním prípravy masky je potrebné oddeliť žĺtok od proteínu. Potom musíte odstrániť film zo žĺtka, je to zbytočný komponent. Maska bude vyžadovať len hrubú, homogénnu tekutinu, ktorá je vo vnútri.

Oddeľovanie žĺtka od bielej nie je také ťažké. Môžete si vziať veľmi hrubú ihlu a prepichnúť shell na jednej strane. Požadované vrecko s tekutinou zostane vo vnútri a proteín vytečie z obalu. Alebo môžete rozbiť vajíčko na tanier a naberať žĺtok lyžičkou. Potom ju jemne jemne stláčajte do rúk a stláčajte žĺtkovú hmotu z vrecka do riadu, v ktorom bude maska ​​pripravená.

Na prípravu všetkých typov masiek sa odporúča predhriať žĺtok na izbovú teplotu. Takže všetky zložky masky sú lepšie zmiešané a živiny môžu preniknúť hlbšie do epidermy. Zostávajúce zložky sa tiež odporúčajú podávať injekčne po dosiahnutí izbovej teploty, studené zložky nielen dobre premiešajú, ale aj silne póry, čím zabraňujú prenikaniu užitočných stopových prvkov do nich.

Pri príprave tejto kozmetiky sa odporúča používať pokrmy z materiálov ako sklo, drevo alebo keramika. Je lepšie odmietnuť kovové alebo plastové poháre.

Použite zmes získanú bezprostredne po príprave, nepodlieha skladovaniu.

Ak boli dodržané všetky odporúčania a vzaté do úvahy pri príprave žĺtkovej masky, potom jej pozitívny účinok na epidermu sa môže vyhodnotiť po prvom použití.

recepty

Existuje obrovská škála receptov na výrobu masiek so žĺtkom pre každý typ pleti. Zozbierali sme zbierku najúčinnejších, najjednoduchších a najbezpečnejších možností prípravy takýchto užitočných zmesí.

Nasledujúce recepty sú najlepšie pre mastnú pleť:

 • Po dlhú dobu dodá pocit sviežosti a čistoty zmes jedného žĺtok a dve polievkové lyžice kyslej smotany. Okrem toho táto maska ​​účinne napína póry.
 • Ak chcete sa zbaviť akné a veku škvrny pomôže zmes na základe citrónu. Je potrebné pripraviť masku dvoch žĺtok prepelice, lyžičku citrónovej šťavy a štipku jedlej sódy. Citrónová šťava musí byť použitá len čerstvo vylisovaná.
 • Zmiešajte 100 ml prírodného jogurtu a jedného vaječného žĺtka, výslednú tekutinu aplikujte vatovým tampónom na tvár a dekolt. Takáto maska ​​pomôže nielen vyživovať epidermis užitočnými mikroelementmi, ale aj zužovať póry, dávať tvár zdravú farbu a žiarivosť.
 • Nápravný prostriedok zo žĺtka a červeného ríbezla pyré rovnajúce sa v objeme pomôže zbaviť sa nadmerného vylučovania mazu., Aplikovať takúto masku je potrebné v troch vrstvách, z ktorých každá sa aplikuje vatovým tampónom po predchádzajúcom vysušení.
 • Nie je to obyčajný prostriedok, ale veľmi účinný proti mastnosti tváre a akné. Pripravuje sa na báze žĺtka, lyžičky bravčového sadla a lyžice limetkovej šťavy.

Pre veľmi suché epidermy, náchylné k podráždeniu a peelingu, sú tieto domáce liečivá perfektné:

 • Maska olivového oleja, žĺtok a lyžice tvarohu. Všetky zložky sa odoberajú v rovnakom pomere a zmiešajú sa do stavu rovnomerne rozdrvených zemiakov.
 • Kombinácia medu a žĺtka je skutočne taká čarovná pre tak suchú a zriedenú epidermu., Pre dva kuracie žĺtky potrebujú lyžicu tekutého medu.
 • Masky zo žĺtok s pridaním ovocia, ako je banán, avokádo a jahody, nemajú menšiu účinnosť., Na ich prípravu sa použije 100 g ovocného pyré a jeden žĺtok. V prípade potreby môžete do zmesi pridať lyžičku medu.
 • Maska tvarohu, žĺtok a mlieka pomôže vyrovnať sa aj s najsilnejším odlupovaním a podráždením. Je potrebné zmiešať dve prepelice s dvomi polievkovými lyžicami mastného tvarohu. V tejto zmesi, musíte pridať teplé mlieko na konzistenciu tekutej kyslej smotany.

Blednutie a uvoľnená koža si vyžaduje osobitnú pozornosť a starostlivosť. Masky, ktoré sú pre ňu pripravené takmer vždy obsahujú med v ich zložení. Najefektívnejšie sú tieto domáce výrobky:

 • Nakrájajte malé surové mrkvy na jemný strúhadlo, pridajte jeden prepeličný žĺtok a lyžicu kyslej smotany.
 • Vynikajúci prostriedok na utiahnutie a proti starnutiu je maska ​​cukru, kvasníc, žĺtok a kefíru. Štipka cukru sa zmieša s lyžičkou droždia a naleje sa 50 ml teplého kefíru. Po 10 minútach sa k tejto zmesi pridá lyžica kyslej smotany pri teplote miestnosti. Všetko je dôkladne premiešané a maska ​​je pripravená na použitie Cukor, ak je to možné, môže byť nahradený medom.
 • Je tu ďalšia skvelá maska, ktorá má nielen omladzujúci účinok, ale tiež odstraňuje šedý odtieň z pokožky a vracia jej zdravú farbu., Pripravuje sa z rovnakého množstva broskyňového oleja, mrkvovej šťavy a žĺtok z troch prepeličných vajec.

Toto nie je úplný zoznam všetkých možných masiek na báze vaječných žĺtkov. Tie sú však najjednoduchšie pripravené a ich účinok je vyšší ako účinnosť väčšiny nakúpených drahých fondov.

Na nasledujúcom videu nájdete recept na výrobu žĺtkovej masky na tvár.

Ako sa prihlásiť

Napriek tomu, že masky založené na tejto magickej žltooranžovej látke sa môžu po vykonaní odlišovať vzhľadom a funkciou Musia byť dodržané nasledovné pravidlá:

 • Aplikujte tento nástroj len na vopred vyčistenú pokožku. Epidermis sa musí dôkladne otrieť do sucha.
 • Väčšina týchto nástrojov má dosť tekutú konzistenciu, preto je najlepšie aplikovať ich nielen prstami, ale aj vatovým tampónom alebo špeciálnym kozmetickým štetcom.
 • Optimálny čas vystavenia týchto masiek epiderme je od 15 do 25 minút.
 • Je potrebné úplne opláchnuť všetky zmesi žĺtok s teplou vodou, Neodporúča sa používať žiadne čistiace prostriedky, ako sú gély alebo mydlá.
 • Po ukončení tejto kozmetickej procedúry je potrebné aplikovať na tvár obvyklý krém.
 • Najlepšie je aplikovať takéto žĺtkové masky bezprostredne pred spaním, alebo aspoň nechcete ísť von po ukončení procedúry do 2 hodín.
 • Pred použitím akejkoľvek masky obsahujúcej žĺtok je nevyhnutné vykonať test alergickej reakcie. Úlovok spočíva v tom, že keď sa prehltne, nemusia byť žiadne problémy, ale epidermis samotná môže reagovať úplne inak.

Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel pre používanie žĺtkovej masky môžete vyhodnotiť jej skutočnú účinnosť po jednom použití.

recenzia

Väčšina žien, ktoré zažili žĺtkovú masku, bola s ňou spokojná. Podľa nich proces výroby a používania netrvá veľa času a peňazí a účinok jeho aplikácie môže prekročiť účinok niektorých procedúr v salóne.

Ale hlavnou výhodou žien je výkon masiek na základe tohto produktu.

Koža sa stáva pružnejšou, pupienky a pigmentové škvrny miznú, jej tón sa zlepší a začne vyzerať oveľa mladšie.

Ak hovoríme o nevýhodách takéhoto domáceho kozmetického výrobku, potom jednoducho neexistujú.Široký zoznam receptov umožňuje každej žene vybrať si najlepšiu možnosť na prípravu potrebných nástrojov pre ňu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky