Kostýmy pre orientálny tanec

Kostýmy pre orientálny tanec

Krása východu je ťažké vyjadriť slovami. Ich zvyky a tradície sú fascinujúce a výzdoba interiéru a odevu vyvoláva radosť. Žena v orientálnom tanečnom kostýme poháňa mužov po celom svete a spôsobuje zjavnú závisť žien.

Aký je názov

Moderné a známe nám všetky kostýmy pre orientálne tance sa nazývajú Beledi alebo Bedleh. Ich zloženie zahŕňa sukňu-slnko, živôtik a bedrá. Objavili sa vďaka neuveriteľnej popularite hollywoodskych filmov v rokoch 1930-1940, kde sa široko používal obraz zvodkyne Východu. Samotný smer sa nazýval Show-Bellidans.

Vlastnosti a výhody

Treba povedať, že Beledi nemá nič spoločné s etnickým kostýmom na tanec. Arabské krajiny by sotva umožnili ženám ukázať svoje nahé telá verejnosti. Východná krása stačila na ozdobenie voľného strihaného oblečenia bedrovým pásom. Existujú však aj iné možnosti.

Takže šaty tureckého tanečníka obsahujú niekoľko prvkov:

  • tenké tričko s názvom gemlek;
  • Široké nohavice s elastickými pásikmi na členkoch;
  • kaftan-entari nosený cez košeľu;
  • bunda zheltek.

Tanečníci zo Sýrie, Libanonu a Izraela majú ešte uzavretejší kostým. Tento odev je župan so širokými rukávmi na vykonávanie ladných tanečných pohybov.

Napriek týmto pozoruhodným rozdielom sú medzi Belady a originálnymi kostýmmi podobnosti. Výšivky, kamienky a flitre zdobia každú z nich a plynulá tkanina pokrýva každý pohyb aj v uzavretom tobe.

Módne trendy

Moderný trh kostýmov pre orientálne tance sa vyvíja rýchlym tempom, pretože dnes mnoho žien po celom svete vykonáva tento zvodný tanec.

Hlavným prvkom kostýmu je živôtik vyšívaný flitrami, kamienkami a strapcami. Vrchná časť obleku by mala tesne priliehať k hrudníku, dávať mu objem a zvádzanie. Ak je to potrebné, pridajte do neho vložky s push-up efektom.

Spodná časť sezóny do sezóny však podlieha módnym trendom. Širokou sukňou z priesvitných tkanín, ako je šifón, sa tak môže stať prvok odevu. Siahajúc po dĺžke podlahy imituje luxusný vlak počas pohybu s boky

Iný štýl sukne má zvodnú štrbinu od bedra. Sukňa môže byť vykonaná v siluete ryby, rok alebo rovný strih.

Populárne sú aj obľúbené a pohodlné nohavice, zapožičané zo šatníka tureckej tanečnice. Moderná móda však výrazne zmenila svoj vzhľad. Napríklad, široké nohavice môžu mať nízky pás s pásom v kamienkoch a výšivke, rovnako ako kusy, ktoré vystavia štíhle nohy krásnej ženy pri vykonávaní tanca.

Niektorí návrhári tanečných kostýmov idú hlboko do etnického pôvodu tradičného kroje. Uzavreté šaty a kombinézy dávajú obraz záhadu a malé strihy v pásme a nohách zóna dodávajú dotyk modernity.

Rozvíja sa aj tvorba detských kostýmov pre orientálne tance. Stojí za to povedať, že vo svojej kráse nie sú horšie ako dospelé oblečenie. Vrchná časť obleku vyzerá ako horná alebo krátka voľná blúzka s rukávmi, ktoré vystavujú brucho. Sukne a harémové nohavice sú vyrobené z priesvitných vzdušných tkanín a hlava je ozdobená korálkami a doplnkami z korálkov a mincí, doplnená o šatku.

Samozrejme, za každým ohromujúcim výkonom sú početné tréningy.Vykonávať ich v kostýme na javisku je prinajmenšom nepohodlné a nepraktické, čo znamená, že ak sa chcete naučiť toto umenie, je čas získať správny kostým na tréning.

Tréningový oblek obsahuje elastický vrch, holé brucho a nohavice s erupciou z kolien, pretože tanečník v procese prípravy by si mal zvyknúť na početné vrstvy látky pri nohách. Potrebný a bederný vo forme šatky s mincami. Odborníci radia, aby ste si vybrali viac „ťažký“ pohľad, pretože každý pohyb v ňom bude znateľný a viditeľný.

farby

Dnes môžu byť farby orientálnych tanečných kostýmov akékoľvek. Najklasickejšou a najjasnejšou variantou bude zlatý oblek, ktorý bude svietiť trblietavými tkaninami so zvodnými pohybmi.

Biely kostým je tiež veľmi obľúbený medzi tanečníkmi, je obzvlášť výhodné vyraziť na tmavú kožu orientálnych krás. Ozdobte možnosť v bielej farbe so žltým a červeným pásom.

Čierny oblek so zlatou výšivkou a strapcami vyzerá veľmi zvodne. Táto diskrétna farba odráža všetku skrytú sexualitu, ktorá sa ukrýva v ženách Východu.

Sú zdobené zlatou a striebornou výšivkou a červenými tanečnými kostýmmi. Táto farba je ideálna pre dievčatá s akýmkoľvek odtieňom pleti, vyzerá jasne a priťahuje pozornosť.

Lietanie fantázie orientálnych kostýmových dizajnérov z hľadiska farieb je neobmedzené, takže pri výbere si počúvajte seba a zakladajte sa na vlastných preferenciách. Žena, ktorá sa cíti neodolateľne svieti vo fascinujúcich pohyboch.

Ako si vybrať

Pri výbere orientálneho kostýmu nezabudnite, že štýl by mal byť pre vás vhodný. Takže, ak je oblasť brucha pokrytá strie, vyberte vnútornú kombinézu alebo top s priehľadnou sieťovinou na páse. Takýto model bude napriek svojej blízkosti vyzerať luxusnejšie a zvodnejšie.

Neskúšajte s veľkosťou. Menší živôtik môže a bude zdôrazňovať hrudník, ale vystaví ho pri prvom trepaní. Modely, ktoré nedotknú oblasti podpazušia, živôtik, ktorý drží hrudník dobre - ideálna možnosť, ktorá vás nikdy nesklame a nevystaví vás verejnosti.

Premýšľajte o spodnej časti obleku. Začiatočník sa hodí sukne bez štrbiny. Ľahko skryjú všetku drsnosť výkonu a nesprávnu polohu nôh. Modely so strihmi na sukni alebo nohaviciach z harému môžu skúšať len profesionáli vo svojom odbore.

Nie je potrebné naraz kombinovať všetky prvky v kostýmovej výzdobe. Takže oblek s okrajom je už jasný akcent, ktorý môže vyzerať lacno pri pridávaní mincí. Je potrebné povedať, že je to okraj, ktorý zdôrazňuje každú vlnu bokov, čo znamená, že tanec s takýmto doplnkom získa vymedzenie a presnosť pohybov.

Čo nosiť

Topánky na brušný tanec sú rozdelené do dvoch typov:

  • divadelné predstavenie;
  • výcvik.

Posledná kategória zahŕňa baletné topánky a český. Noha v takýchto topánkach sa cíti pohodlne, nekĺzne po povrchu. Možnosť pravej kože poskytuje pohodlie pre nohy.

Ako scénické topánky zapadajú baletné byty a sandále, vyšívané zlatom. Pre začiatočníkov sa odporúča vybrať si topánky s plochou podrážkou alebo malým podpätkom, zatiaľ čo profesionáli môžu potešiť divákov elegantnými vysokými podpätkami.

V orientálnych tancoch je veľká pozornosť venovaná pohybom rúk, čo znamená, že musia byť bezchybne zdobené. Možno to bude jedinečný vzor henny, prípadne veľké a široké náramky s kameňmi z rôznych kovov. Náramky sú umiestnené na zápästiach a ramenách.

Náušnice by mali byť tiež súčasťou orientálneho kostýmu. Ideálnou voľbou by bolo presné opakovanie dekoru najviac orientálneho odevu. Treba však pripomenúť, že ich dĺžka by mala byť pohodlná a dizajn by mal byť hladký bez zbytočných špicatých častí, pretože šál alebo vlasy sa môžu držať na nich a narušiť celú tanečnú mágiu.

Štýlové obrázky

Luxusný oblek v modrej a čiernej farbe má svetlý dekor v tvare drahokamu, širokej sukne a živôtika.Zameranie sa na pohyby pomôže vytvoriť okraj.

Oblek tmavomodrého odtieňa je variantom uzavretejšieho obleku. Vrchol s dlhým rukávom a holými ramenami je ozdobený mincami, sukňa je doplnená bedernou rímsou a polopriehľadný šál zdobí hlavu.

Smaragdové šaty z dúhovej látky s čiernou čipkou odzbrojujú jej sexualitu. Tenký diagonálny pruh čipky spája vrch a sukňu a ako dekor sa používa kvetinový motív z kameňov.

Originálny kostým s luxusným sfarbením páva vyniká na pozadí tradičných rúch. Harmonická tlač inšpirovaná svetom zvierat dáva majiteľovi milosť. Dlhé rukávy obleku zdôrazňujú eleganciu pohybu rúk.

Obraz fatálnej krásy môže vytvoriť červený oblek s dvoma štrbinami na sukni. Model je bohato zdobený flitrami a strapcami. Ruky zdobia dlhé rukavice vo veľkej sieti.

Bohatá žltá farba orientálneho kostýmu dokonale zvýrazňuje opálenú pokožku. Push-up živôtik je jasný akcent na hrudi, sukňa so štrbinou z boku dáva pohybom ešte viac zvodnosť.

Modrý oblek so spodnou časťou vo forme nohavíc z priesvitnej tkaniny priaznivo načrtáva ženskú siluetu a maskuje chyby postavy. Mäkký bedrový úplet dotvára jemný vzhľad.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky