Vosk na depiláciu doma

Vosk na depiláciu doma

Moderné štandardy krásy sú pre ženy veľmi prísne. Predtým sa nadmerné vlasy na rukách a nohách, ako aj v podpazuší av oblasti bikín, považovali za niečo neprípustné pre krásy, dnes sú holiace vlasy takmer barbarské. Epilácia pomocou vosku sa stáva čoraz obľúbenejšou.

Zároveň je potrebné takýto postup vykonávať pravidelne, aby si pokožka zachovala svoju hladkosť a bezchybnosť. Netreba dodávať, že nie je vždy možné nájsť finančné prostriedky na služby pána alebo sa dokonca zaregistrovať na sedenie v salóne. Našťastie je možné vykonávať depiláciu voskom na vlastnú päsť!

Charakteristiky postupu

Odstraňovanie chĺpkov voskom sa tiež často označuje ako „plytvanie“. V skutočnosti je to aplikácia voskovej základne na povrch kože a vlasov. V prípade klasického horúceho variantu to znamená, že postupne ochladzuje a „uchopí“ vlasy, po ktorých sa dá jednoducho odtrhnúť koža jedným pohybom.

Najprv sa to môže zdať ako dosť zvláštna metóda odstraňovania nežiaducej vegetácie z tela, ktorá je vhodná len pre lenivých ľudí. Má však rad výhod, vďaka ktorým je umývanie zmysluplnejším riešením v porovnaní s bežným holením.

 • Účinnosť metódy je oveľa vyššia. Dokonca aj najtenší a ostrý nôž iba odreže časť chlpov, ktorá je nad povrchom kože. To je dôvod, prečo sa po holení doslova za pár dní na ramenách, nohách a podpazuší začínajú objavovať skutočné štetiny. Vosk odstraňuje chĺpky spolu s koreňom, vďaka čomu je pokožka dokonale hladká.
 • Vzhľadom k tomu, že pri odstraňovaní voskových vlasových korienkov, účinok procedúry netrvá niekoľko dní, ale niekoľko týždňov.
 • Napriek bolesti, vasking epilácia - nie je tak traumatická pre kožu v porovnaní s rovnakými čepeľami, pretože nie sú žiadne škrabance, rezy a iné hlboké lézie tenkej dermis, ktorá môže vyvolať infekčné ochorenia.
 • Holiace strojčeky spôsobujú silné začervenanie a podráždenie.ktoré môžu pretrvávať niekoľko dní. Podobné podráždenie pokožky po voskovaní sa uskutočňuje doslova nasledujúci deň po zákroku.
 • vlasyktoré klíčia po voskovaní, ľahší a tenší, Po holení nie sú tak výrazné a husté ako strnisko.
 • včelí vosk - Ide o pomerne dobre známy prvok kozmetológie, ktorý má množstvo užitočných vlastností. Jeho použitie pri epilácii má mierny účinok na pokožku, porovnateľnú s profesionálnym peelingom. A opäť, jednoduchá mydlová substancia a čepele, naopak, sušia pokožku;
 • Vzhľadom k tomu, že vlasový folikul je odstránený počas vaskingu, s pravidelným opakovaním procedúry vlasy na nechcených miestach môžu úplne zastaviť, Čiastočné odstránenie chĺpkov, ako pri holení, vyvoláva len zvýšený rast.
 • Po zákroku vlasy tenšie a krehképreto ich opätovný rast prakticky nespôsobuje svrbenie.
 • Napriek spoločným mýtom, že voskovanie je veľmi bolestivé, má prospech z holenia. Vykonávajte takéto postupy raz mesačne. omnoho krajšie ako ovládať čepeľ cez kožu, ktorý nemal čas zotaviť sa normálne z predchádzajúceho obdobia.
 • Jednoduchšia epilácianajmä ak používate služby v salóne.Ale aj doma, vasking nevyžaduje také prefíkané, ako keď holenie odstrániť vlasy na najviac neprístupných miestach. Preto môžu takéto postupy zaručiť úplnú hladkosť.

Typy a metódy

Existuje mnoho rôznych techník na odstraňovanie chĺpkov pomocou vosku, ale hlavným určujúcim faktorom je typ použitého nástroja. Profesionálny prístup k vaskovaniu sa nemôže uskutočniť bez základných vedomostí, ktoré vosk najlepšie vyhovuje určitým úlohám.

K dnešnému dňu existujú tri typy fondov: horúci vosk, teplý a prechladnutie, Rozdiel medzi nimi nie je len v teplote. V závislosti od voľby, techniky samotného postupu a času potrebného na zmenu.

Epilácia s horúcim voskom - je to skôr práca pre pána, pretože na rozdiel od iných vyžaduje špeciálny výcvik a zručnosti. V tomto prípade nie je možné bez špeciálnej voskovej taveniny alebo termostatu, ktorý udržuje základňu v požadovanom stave.

Nástroj sa zachytáva pomocou špachtle a aplikuje sa na malú plochu kože, ktorá sa má spracovať. Vosk tuhne pomerne rýchlo, po ktorom je potrebné odstrániť celú vrstvu ostrým pohybom, vytiahnutím chlpov s ňou.

Zvyčajne je horúca verzia odstraňovania chĺpkov vhodnejšia v prípade, keď je potrebné liečiť oblasť bikín. Faktom je, že takýto postup je bezbolestný a účinný. Kvôli vysokej teplote výrobku sa pokožka veľmi dobre zohrieva, vyparuje sa a vlasové folikuly sa odstraňujú oveľa ľahšie. Skutočný profesionál by sa však mal uistiť, že sa nástroj neprehrieva, inak sa môžete spáliť.

Po takýchto zákrokoch sa odporúča upokojiť pokožku. Kompresia s kockami ľadu, ako aj hydratačný chladiaci krém s dezinfekčným účinkom je najlepší zo všetkých.

Hlavná vec je, že infekcia by sa nemala dostať do dusených a otvorených pórov kože. Všeobecne platí, že horúce vasking je najúčinnejšie a hlboké čistenie pokožky pred nežiadúcou vegetáciou.

Dobrou alternatívou pre domáce ošetrenie je teplá vosková pasta, Pod pojmom „teplý“ sa rozumie, že základňa sa zahreje na približne 50 stupňov. Rovnako ako v predchádzajúcom prípade sa pasta aplikuje špachtľou na požadovanú plochu a po vytvrdnutí sa rozpadne. Vykonanie takéhoto postupu je nevyhnutné pre každú lokalitu.

Táto možnosť je bezpečnejšia, takže ju možno vykonávať doma na depiláciu rúk, nôh, podpazušia. Pokiaľ ide o jeho účinnosť, je veľmi podobná horúcemu umývadlu, pretože sa zahrieva a otvára póry vlasových vriec. S opatrným prístupom môžete dosiahnuť ideálny výsledok, ktorý bude trvať jeden alebo pol mesiaca.

Manipulujte s studený vosk omnoho jednoduchšie ako s kvapalinou. Ale v tomto prípade nemôžete robiť bez prúžky zahrnuté v súprave pre domáce odstránenie chĺpkov, ktoré možno zakúpiť v mnohých obchodoch.

Je to mylný názor, že takáto metóda je úplne neúčinná, ale to nie je úplne pravda. Faktom je, že odstraňovanie chĺpkov pomocou voskových pásikov nie je samo osebe metódou hlbokého odstraňovania chĺpkov. Vykonávanie takýchto postupov doma je zabezpečené len preto, aby sa dosiahol účinok, ktorý sa dosiahol skôr v dôsledku horúcej alebo teplej chôdze.

Inými slovami, je lepšie použiť prúžky len na mierne rastúcich chĺpkoch. Každý prúžok pred použitím by mal byť mierne držaný v dlaniach, aby sa mierne zvýšila základňa. Potom prilepte a vyhladite prúžok na požadovanú plochu a potom jedným rýchlym pohybom roztrhnite.

Je dôležité si uvedomiť, že odstránenie chĺpkov by malo nastať proti smeru ich rastu.

Neodporúča sa vykonávať takéto postupy na už vyvinutých dlhých vlasoch. Bude to príliš bolestivé a neefektívne.V každom prípade, po použití studeného vosku, sa odporúča mať upokojujúci postup v mieste podráždenia, ako aj aplikovať studené obklady.

Okrem toho existujú niektoré špeciálne typy výrobkov na odstraňovanie chĺpkov, ktorých základom je rovnaký včelí vosk alebo parafín, ale má ďalšie výstužné komponenty. Napríklad cukrový vosk na odstraňovanie chĺpkov, ktorý obsahuje malú časť cukrovej pasty v horúcej forme, čím sa efekt čistenia omnoho lepšie.

Čo je potrebné?

Aby sa odstránili nepríjemné vlasy a aby vaša pokožka bola hladká, nezaberie to veľa. V podstate to všetko závisí od typu vaskingu, ktorý uprednostňujete.

Ak chcete stráviť horúcu procedúru, budete musieť drotiť najdlhšie. Musíte si kúpiť akékoľvek zariadenie, ktoré vám umožní udržať určitú teplotu vosku počas celého postupu. Na tento účel existujú špeciálne voskoplavy alebo termostaty. Na odstránenie spevneného vosku potrebujete pomerne dlhé a široké pásy látky alebo hrubého papiera.

Je tiež potrebné najprv pripraviť čisté miesto pre postupy na zníženie rizika infekcie. Okrem toho, aby sa dosiahol čo najlepší účinok, sprievodca dokončí prácu pinzetou, pretože nie je vždy možné dokonale zaobchádzať so všetkými oblasťami pokožky, takže môže byť niekoľko ďalších chlpov.

Nezabudnite, že vaša pokožka vyžaduje dodatočnú starostlivosť po epilácii. Pred každým upokojujúcim a dezinfekčným krémom. Najlepšie je uchovávať ho na poličke chladničky, aby bolo trochu chladné. Okrem toho môže byť oblasť bikín upokojená aplikovaním predvarených kocky ľadu z vody s prídavkom harmančekových extraktov.

Liečba gélom aloe vera je tiež dobre dokázaná.

DIY depilácia recepty

Ak chcete vykonávať depiláciu sám doma a bez prúžkov, to znamená, že pomocou horúceho alebo teplého vosku nie je tak ťažké, ako sa môže zdať na prvý pohľad. Pre mnohé ženy je ľahké zvládnuť takéto postupy a šetriť čas a peniaze v porovnaní s pravidelnými cestami do salónu je zrejmé.

Okrem toho, ak sa rozhodnete pre mix na vlastné ruky, potom si môžete byť istí, že sa bude skladať z vysoko kvalitných a prírodných surovín. K dnešnému dňu odporúča niekoľko osvedčených a spoľahlivých receptov. Pre prvé budete potrebovať:

 • 100 g včelí vosk;
 • 200 g kolofónia;
 • 50 gramov parafínový vosk.

Všetky uvedené zložky sa musia umiestniť do jednej nádoby vo vodnom kúpeli a roztaviť za miešania až do homogénnej zmesi. Hlavnou odchýlkou ​​pri použití teplej zmesi je požiadavka na udržanie teploty v rozsahu 45-50 stupňov, takže je ľahšie získať špeciálnu voskovú pec alebo termostat. Takéto zariadenie vám okrem iného umožní pridať cukor do receptov, ktoré sa tiež ľahko rozpúšťajú na pastu a dávajú zmesi väčšiu účinnosť.

Po ochladení základne na 45 stupňov sa môže okamžite použiť na odstránenie chĺpkov. Ak máte určité množstvo takýchto domácich cestovín, potom sa môže skladovať na dlhú dobu pre následné postupy. V budúcnosti je potrebné ho znovu roztaviť do tekutého a teplého stavu.

Nasledujúci recept je najvhodnejší, ak potrebujete odstrániť vlasy z veľmi citlivých oblastí:

 • Vezmite 360 ​​gramov karnaubský a 130 gramov obyčajného včelí vosk. Umiestnite ich do vodného kúpeľa a roztavte na tú istú textúru, nezabudnite premiešať.
 • Akonáhle vosk začne odoberať tekutinu, nalejte do neho presne 7 ml. obyčajný glycerol, Zamiešame.
 • Po glyceríne môžete pridať niekoľko kvapiek. éterické oleje podľa vašej chuti.

Ďalší dobrý recept sa skladá z prírodných zložiek a má pomerne dobrý čistiaci účinok, úplne odstraňuje chlpy z nežiaducich miest. Na prípravu potrebných 340 ml. čistý med, 100 ml vody a citrónovú šťavu.

Šťava môže byť okamžite pridaná do medu, a potom dať túto zmes na oheň. Akonáhle sa med roztopí, musíte ho premiešať a naliať do vody. Je potrebné variť takúto bázu, až kým nezíska konzistenciu hustého sirupu, potom ju odstráňte z tepla a vychladnite. Ideálna teplota pre domáce nápravu na začatie epilácie je 35 stupňov.

Ako používať?

Ak chcete vykonať postup Vasking doma, budete musieť dôkladne pripraviť. Uistite sa, že máte nádobu na ohrievanie zmesi a špachtľu alebo špachtľu na jej použitie. Tiež nezabudnite pripraviť osobnú „liečebňu“, kde by malo byť čisté a dosť veľké voľné miesto.

Upozorňujeme, že hotový vosk by nemal byť odložený, ale je najlepšie ho použiť okamžite. Preto by ste mali mať dostatok voľného času na prípravu zmesi a okamžite vykonať postup odstraňovania chĺpkov.

Ako variť?

Ak chcete správne variť voskovú zmes, jednoducho postupujte podľa všetkých proporcií a konzistencie, ktoré sú uvedené v odporúčaných receptoch vyššie. Hlavným problémom, ktorému čelia ženy, je potreba udržiavať určitú teplotu pasty počas epilácie, takže v ideálnom prípade by ste mali mať termostat alebo špeciálny voskový tavič, ktorý má automatický vykurovací program na požadovanú teplotu.

Ako sa zahrieva?

Počiatočné tavenie spravidla zahŕňa privádzanie zmesi do vyšších teplôt. To je nevyhnutné, aby sa všetky zložky spolu zmiešali v jednotnej textúre. Ak si ponecháte malú časť vosku pre neskoršie, potom to stačí roztaviť trochu na teplotu v rozmedzí 35-45 stupňov, čo je najvhodnejšie pre odstránenie chĺpkov, a to aj v intímnych oblastiach.

Je to oveľa jednoduchšie, ak sa rozhodnete vykonať postup pomocou hotovej sady studeného vosku. Pásy dosť držať trochu medzi dlaňami. Ale táto možnosť je vhodná len vtedy, ak potrebujete odstrániť krátke a sotva rastúce chĺpky.

Ako odstrániť?

Proces odstraňovania je pomerne jednoduchý. Jedinou ťažkosťou, ktorá na vás môže čakať, je odstraňovanie chĺpkov na ťažko dostupných miestach, kde je veľmi ťažké robiť bez vonkajšej pomoci alebo služieb pána.

Hotová teplá zmes by sa mala aplikovať na problémovú oblasť a potom, bez čakania na úplné stuhnutie, nalepte na ňu prúžok tkaniny alebo trvanlivý papier (lepenka nie je vhodná!). Pás by mal byť vyhladený a čakať, keď vosk stvrdne, potom jedným pohybom proti rastu vlasov, aby ho roztrhol. V niektorých prípadoch, napríklad, ak ste pripravili zmes s obsahom cukru, zmrazená vrstva môže byť jednoducho zdvihnutá prstom a potom ošúpaná.

Nezabudnite, že po zákroku je nevyhnutné liečiť pokožku sedatívami alebo studenými obkladmi, aby sa znížilo riziko zápalu a infekčných lézií.

Na konci epilácie môžu na povrchu pokožky zostať malé škvrny vosku. Našťastie, na ich odstránenie, nemusíte pracovať s pinzetou a znovu znášať bolesť. Kalené prostriedky sa ľahko odstránia, ak si vezmete obvyklú teplú alebo teplú sprchu s mydlom.

recenzia

Ženy, ktoré vyskúšali epiláciu voskov, sa takmer nikdy nevrátia k holeniu. Výhody tejto metódy sú príliš zrejmé, pretože odstraňovanie chĺpkov poskytuje účinnejšie odstraňovanie chĺpkov a výsledok je možné udržiavať približne mesiac.

Vykonávanie procedúr doma a so správnou prípravou môže byť vynikajúcou alternatívou k tomu, aby ste sa dostali do salónu, takže vám ušetrí čas a peniaze, pričom vaša pokožka bude dokonale hladká a čistá.

V tomto videu nájdete recept na prírodnú pastu z cukru na odstránenie chĺpkov na celom tele.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky