Epilačný vosk

Epilačný vosk

Epilácia je proces odstraňovania chĺpkov, počas ktorého sa môžete dočasne zbaviť zbytočnej vegetácie. Epilácia je obľúbená u žien aj u mužov. Veľmi často sa tento postup vykonáva voskom. Aby bol tento postup bezbolestný a účinný, musíte vedieť, aký druh voskovania môže byť na epiláciu, ako ho používať.

Charakteristiky postupu

Existujú dve možnosti na odstránenie chĺpkov: depilácia a epilácia. Prvý proces zahŕňa odstránenie chĺpkov, po ktorých rastú dozadu, pretože to neovplyvňuje základňu. Epilácia tiež znamená postupné odstraňovanie vlasov navždy, pretože tento proces ničí vlasové folikuly (alebo chĺpky sú odstránené z koreňa). Mnoho žien sa snaží nájsť najúčinnejšie zo všetkých postupov, pričom sa uchyľuje k rôznym možnostiam.

Najčastejšie ženy používajú vosk na odstránenie vlasov. Vzhľadom k tomu, vosk zahŕňa odstránenie chĺpkov z koreňa, tento proces bude epilácia. Niektorí tiež používajú depilačný vosk, ktorý vám umožní rýchlo sa zbaviť vlasov a neovplyvní ich korene. Toto nie je dlhodobé odstránenie chĺpkov.

Epilácia a depilácia sú relevantné nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Koniec koncov, aj muži sa niekedy chcú zbaviť zbytočných vlasov. Mužské odstránenie chĺpkov sa tiež vykonáva pomerne často.

Tento postup môžete vykonať doma a môžete navštíviť tento salón krásy. Druhá možnosť je vhodnejšie, pretože v salóne je odstraňovanie vlasov vykonávané za sterilných podmienok.

Zručné ruky majstra vám to umožňujú jemne, rýchlo a bezbolestne.

V kabíne

Mnoho žien odstráni vlasy voskom len v kozmetických salónoch, pretože veria, že profesionálny majster ich dokáže zbaviť nežiaducich vlasov bezbolestne. Naozaj, teraz existuje mnoho salón postupy, v ktorých majster rýchlo robí depilácia alebo depilácia pomocou vosku.

Postup voskovania sa nazýva bioepilácia, pretože samotný vosk je prírodného pôvodu. Je úplne bezpečný a nespôsobuje alergie ani podráždenie. Po vykonaní procedúry bioepilácie v salóne sa môžete rozlúčiť s vlasmi na tele a tvári a hladkosť bude trvať niekoľko týždňov.

Bioepilácia je jedným z najviac benígnych možností odstraňovania chĺpkov, pretože nezanecháva žiadne podráždenie a svrbenie. Odstraňovanie chĺpkov voskom je pozoruhodné v tom, že chĺpky po tomto postupe nerastú. To je dôvod, prečo ženy často navštevujú kozmetický salón, aby odstránili nežiaduce vlasy akýmkoľvek voskom.

dom

Doma, veľmi často sa odstránenie chĺpkov vosk pásmi, pretože tento postup je pomerne rýchly a jednoduchý. A je to celkom efektívne, ale nie je vhodné pre každého, pretože všetko závisí od individuálnych vlastností (dĺžka, hrúbka, ako aj hrúbka vlasov).

V domácnosti sa tiež používajú horúce alebo kvapalné vosky. Všetky tieto postupy sú pomerne účinné a výrobca zvyčajne uvádza na obale návod na použitie voskom. Postup po prvý raz je celkom jednoduchý.

Začiatočníci by mali uprednostňovať voskové pásy, pretože sú najľahšie použiteľné.

typy

Ak sa chcete zbaviť vlasov, použite rôzne vosky.Môže to byť vosk, ktorý sa aplikuje voskovými pásikmi, alebo výrobok bez takýchto pásov. Prvá možnosť je studený vosk, to je viac relevantné pre tých, ktorí sa chystajú vykonávať tento postup sami doma. Všetky predajne predávajú špeciálne prúžky s týmto nástrojom a na obale sa uvádza, aká časť tela je určená. Na epiláciu jednotlivých častí tváre alebo tela sú voskové pásy. V závislosti od toho sa pásy budú líšiť v šírke, dĺžke a hrúbke.

Pásy sú tenká vrstva vosku, obojstranne utesnená kúskami papiera alebo tkaniny. Ohrieva sa v rukách, aktivujú sa jeho adhezívne vlastnosti. Tieto prúžky sú rozdelené na 2 časti, umiestnené na určitú časť tela a potom ľahko rozbité, pričom na pokožke nezanechávajú žiadne stopy vosku.

Veľkou výhodou tohto typu vosku na odstraňovanie chĺpkov je, že pásy možno použiť viac ako raz - až kým nedosiahnete výsledok, ktorý potrebujete v jednom postupe. Ale ich nevýhodou je, že môžu preskočiť chlpy, takže musíte tento postup opakovať na jednej časti tela viac ako raz. Použitie tohto typu vosku môže trvať pomerne veľa času.

Môžete si vybrať teplý a horúci vosk, ktorý sa používa bez pásov. Je to mäkký, tekutý alebo tvrdý vosk. Horúci vosk má pevnú štruktúru, obsahuje živicu, rastlinný olej a ďalšie prísady. Je určený na odstránenie chĺpkov na plochách tela s pomerne hrubými vlasmi. Horúci vosk sa zvyčajne predáva v pevných briketoch. Tento vosk sa zahrieva na teplotu asi 50 stupňov, takže keď sa aplikuje na kožu, je schopný expandovať póry, čím sa eliminuje bolesť. Ako pravidlo, horúci vosk sa používa v salónoch, pretože existuje riziko spálenia.

Mäkší a dokonca aj tekutý je vosk. Najčastejšie sa používa doma, ale je vhodnejší pre tých, ktorých vlasy nie sú príliš hrubé. Môže sa predávať v banke aj v kazetách. K dispozícii je aj teplý cukrový vosk, ktorý je lepkavejší a viskóznejší, pretože obsahuje cukrovú pastu. Tento nástroj sa tiež aplikuje na telo mierne zahriaty, takéto odstránenie chĺpkov je jedným z najúčinnejších.

Teraz výrobcovia zaviedli nový čierny vosk do granúl. Jedná sa o filmový vosk, ktorý je určený na epiláciu akejkoľvek oblasti tváre a tela. Je to veľmi jednoduché použitie, je to azulénový vosk, ktorý vo svojom zložení neobsahuje škodlivé zložky. Má pozitívny vplyv na pokožku, upokojuje ju a nespôsobuje podráždenie.

Zelený vosk je teraz veľmi populárny. Tento liek je založený na aloe vera, ktorá zabraňuje podráždeniu. Teraz je veľmi populárny brazílsky vosk na odstraňovanie chĺpkov. To môže byť rôznych typov: s aloe extrakt, med vosk a ďalšie.

firma

Lycon - Austrálska spoločnosť, ktorá vyrába veľké množstvo nízkoteplotného vosku na epiláciu. Tieto nástroje sú profesionálne, dokážu sa vyrovnať s vlasmi akejkoľvek tuhosti. Táto spoločnosť sa tiež špecializuje na výrobu horúcich výrobkov. Produkty starostlivosti o pokožku Lycon môžete zakúpiť pred a po epilácii.

Depileve - Spoločnosť, ktorá vyrába dosť mäkké krémové vosky. Tieto výrobky sú určené pre citlivú pokožku, poskytujú veľmi šetrnú starostlivosť a bezbolestnú depiláciu. Táto značka spravidla produkuje horúci vosk, ktorý je obzvlášť účinný.

Funkcia vosk Obrázok krásy je, že je veľmi elastická. Jedná sa o vysoko kvalitný profesionálny horúci vosk, ktorý obsahuje iba prírodné zložky. Prezentuje sa široká škála takýchto produktov, z ktorých každá je určená pre rôzne typy pokožky. Vosková kozmetika je schopná poskytnúť profesionálnu depiláciu doma.

Značka Kapous predstavuje teplý vosk na odstraňovanie chĺpkov, ktoré sú dostupné v kazetách. Jedná sa o multifunkčné nástroje, ktoré sú vhodné na odstraňovanie chĺpkov z akýchkoľvek zón. Okrem toho sa veľmi ľahko aplikujú a nespôsobujú podráždenie. Veľkou výhodou vosk od tohto výrobcu je jeho nízka cena, jedna kazeta stojí asi 150 rubľov.

Floresan Predstavuje širokú škálu produktov depilácia: je vosk v kazetách, pásy, horúce, tiež brazílskej. Všetky tieto fondy sú pomerne rozpočtové, navyše obsahujú prírodné ovocné extrakty. Med a ovocné výrobky pre epiláciu Floresan sú veľmi populárne.

Ako si vybrať?

Výber vosk by mal závisieť od toho, ako ste pripravení na tento postup. Ak robíte depiláciu prvýkrát, stačí použiť voskové pásy. Sú schopné zachytiť vlasy na najväčšej možnej ploche kože, ale zároveň nie sú najefektívnejšie. Iné typy vosku sú lepšie schopné odstrániť chlpy.

Čo je lepšie?

Predpokladá sa, že najlepšie je horúci vosk, pretože na tele tvorí veľmi hustý film, ktorý sa dá ľahko roztrhnúť jedným pohybom. Tento postup je najúčinnejší a bezbolestný, pretože pod vplyvom vysokých teplôt pórov otvorené, a odstránenie chĺpkov nie je tak ťažké. Hot voskovanie vyžaduje odborný tréning, ale s jeho pomocou sa môžete zbaviť vlasov na dlhšiu dobu.

Účinok je oveľa lepší ako po odstránení chĺpkov studeným liekom.

Ďalšie nástroje

Postup na odstraňovanie chlpov voskom je pomerne komplikovaný a dlhý. Niektoré používajú horúci vosk len s ohrievačom - to je zariadenie, ktoré vám umožní rýchlo zvýšiť teplotu tohto produktu na požadovanú úroveň. Takže sa nespaľujete a nástroj získa požadovanú konzistenciu.

Niektoré zahrejú vosk vo vodnom kúpeli - ak nie je žiadne špeciálne zariadenie. Existujú výrobcovia, ktorí ponúkajú celý súbor: pohár vosku a špeciálne pero, s ktorým môžete ľahko dostať výrobok z horúcej vody. V súprave môže byť obsiahnutá špeciálna stierka alebo stierka. Pomocou takýchto nástrojov môžete veľmi starostlivo a opatrne rozložiť kompozíciu na povrch pokožky tváre alebo tela a zároveň pokryť požadovanú oblasť.

Pomocou takejto špachtle môžete vytvoriť hladký film, ktorý zachytí vlasy pri epilácii.

Náklady na

Produkty na odstraňovanie chĺpkov môžu mať rôzne náklady. Záleží na konkrétnom type vosku, jeho objeme, ako aj na kozmetickej značke. Najviac rozpočtu sú vosk pásy, jeden box stojí asi 300 rubľov. Stačí na 4-6 aplikácií - v závislosti od hrúbky a štruktúry chlpov.

Horúci vosk je drahší. Takéto fondy v bankách môžu stáť od 500 do 1000 rubľov - v závislosti od výrobcu. Existujú ešte drahšie výrobky, ale značná cena je spôsobená vysokou kvalitou a účinnosťou horúceho vosku. Viac rozpočtu je nástroj, ktorý sa predáva v briketách. Cena jedného kusu vosku je asi 200 rubľov, ale je určená na jednorazové použitie.

Výhodou tohto vosku je, že môžu odstraňovať chĺpky pomerne rozsiahle plochy tela, pretože celý bar bude musieť byť použitý naraz.

Ako sa pripraviť?

Všetci kozmetológovia odporúčajú prípravu na postup odstraňovania chĺpkov, pretože v niektorých prípadoch je to dosť bolestivé. Potreba pripraviť sa na odstránenie chĺpkov vzhľadom k tomu, že môžete zlepšiť účinnosť tohto postupu. Nemusíte to opakovať niekoľkokrát a tráviť na ňom veľa času.

Ženy, všetci kozmetológovia sa odporúča, aby sa odstránenie chĺpkov len v polovici menštruačného cyklu, pretože v tomto okamihu kože nie je príliš citlivý na podráždenie.Inokedy je tento postup oveľa bolestivejší.

Na voskovanie a dĺžku vlasov. Ak budete pokračovať v tomto postupe, budete sa musieť zdržať odstraňovania chĺpkov strojom približne 2-3 týždne. Každá srsť by mala mať dĺžku 5 mm. Štruktúra vlasov je tiež dôležitá. Ak máte veľmi tenké chĺpky, bude stačiť ich pestovanie na dĺžku 4 mm. Ak sú veľmi tvrdé, musia narásť aspoň na 6 mm. To je nevyhnutné, aby vosk mohol účinnejšie uchopiť vlasy a odstrániť ho prvýkrát.

Ak sú chĺpky príliš krátke, tento materiál ich nebude schopný vyzdvihnúť, ale dotkne sa len a budete pociťovať bolestivé pocity. Preto sa snažte pripraviť vopred. Niektorí odborníci odporúčajú robiť peeling pred zákrokom. Takže môžete zabrániť zarastaniu chĺpkov. To platí najmä v prípade, že vaša pokožka je náchylná k zarastaniu.

Ako používať?

Ak chcete správne používať vosk na odstránenie chĺpkov, musíte postupovať podľa pokynov. Najjednoduchší spôsob odstraňovania chĺpkov voskovými pásmi, pretože sa nemusia zahrievať vo vodnom kúpeli. Stačí ich rozomlieť medzi dlaňami. Ľahko sa prilepia na akúkoľvek časť tela, pričom musia byť veľmi pevne spojené a starostlivo vyhladené. Tento postup je veľmi jednoduchý. Je oveľa ťažšie odstrániť vlasy horúcim voskom.

Ako sa topí doma?

Na roztavenie vosku doma, ženy a majstri kozmetických salónov používajú rôzne spôsoby. Najprofesionálnejší je waxoplav, ktorý je schopný ohrievať kazetu na požadovanú teplotu. Pípne, keď je vosk dostatočne teplý na použitie na epiláciu. Voskové výrobky sa spravidla zohrievajú výrobkami, ktoré sa predávajú v kazetách alebo v kazetách.

Je oveľa jednoduchšie doma zvýšiť teplotu tohto nástroja pomocou mikrovlnnej rúry. Jedinou nevýhodou tejto metódy je, že bude veľmi ťažké určiť špecifickú teplotu tohto nástroja. Ak ju chcete v mikrovlnnej rúre zahriať, musíte ju zapnúť pri priemernom výkone približne 2 minúty. Presný čas závisí od množstva tohto nástroja.

Skontrolujte, koľko vosku sa zahreje, bude to možné a spôsobí trochu tohto nástroja na zápästí. Vosk môžete tiež ohrievať pomocou vodného kúpeľa. Ide o pomerne jednoduchý domáci postup, pri ktorom sa nádoba s takýmto nástrojom umiestni do misky s horúcou vodou alebo sa zahrieva parou. Obe metódy sú pomerne účinné.

Aplikačná technika

Naneste vosk na pokožku by mali byť až potom, čo ste úplne pripravili kožu. Mnohí odborníci odporúčajú ošetrenie s mastencom vopred, aby voskové častice nezostali na koži. Vosk by mal byť aplikovaný hladkým pohybom a mal by sa pohybovať jedným smerom. Bolo by lepšie, keby ste tento produkt rýchlo distribuovali cez pokožku, inak by horúci vosk na odstránenie chĺpkov mohol vychladnúť a stratiť svoje vlastnosti.

Na tento účel je lepšie použiť špeciálnu stierku alebo špachtľu. Umožňujú rovnomerne aplikovať nástroj na povrch pokožky.

Ako správne odstrániť vlasy?

Ak chcete rýchlo a bezbolestne zbaviť nežiaducich vlasov, musíte urobiť správne odstránenie chĺpkov. Rovnomerne rozptýlený horúci vosk by mal byť odstránený z pokožky rýchlym a ostrým pohybom a musíte sa pohybovať v maximálnom možnom uhle - zdola nahor, proti rastu vlasov. Takže môžete chytiť vlasy čo najviac a odstrániť čo najviac vlasov z ošetrenej oblasti kože. Pohyb musí byť ostrý, inak hrozí riziko, že vynecháte veľký počet chĺpkov a samotný výrobok na depiláciu zostane na koži.

Keď dokončíte postup odstraňovania chĺpkov voskom, ošetrujte pokožku činidlom, ktoré môže spomaliť ich rast. Odstráňte začervenanie, ktoré sa zvyčajne vytvára na pokožke po epilácii, dobre pomáha vyživujúcim olejom. Môžu byť nahradené tukovým krémom.

Koľko to stačí?

Najčastejšie ženy kúpiť vosk v nádobách pre domáce odstránenie chĺpkov. Priemerná nádoba trvá približne 5-7 aplikácií. Presný počet procedúr zvyčajne závisí od toho, koľko zón ošetrujete, aká veľká je plocha ošetrovanej zóny a ako silné sú vaše chĺpky. Okrem toho bude tok finančných prostriedkov závisieť od toho, ako ho aplikujete na pokožku. To je dôvod, prečo jeden pohár horúceho vosku je dosť pre ženy pre rôzne časy, pretože presný počet postupov možno určiť len na základe jednotlivých ukazovateľov.

Je to možné počas tehotenstva?

Kozmetológovia a lekári zvyčajne neodporúčajú voskovanie počas tehotenstva, pretože to môže zvýšiť riziko alergií alebo podráždenia. Okrem toho, v tejto polohe, krv tečie do kože oveľa viac, takže postup bude viac bolestivé.

Epilácia počas tehotenstva môže dokonca spôsobiť krvácanie u niektorých ľudí v dôsledku poškodenia kože. Preto je najlepšie neurobiť to počas tehotenstva.

recenzia

Veľa žien robí voskovanie epiláciu. Veria, že najlepšou možnosťou je použitie horúceho vosku, pretože takýto nástroj môže veľmi dobre chytiť chĺpky a ľahko ich odstrániť. Mnoho žien sa doma odstránenie vlasov s týmto nástrojom. Všetci písať, že horúci vosk umožňuje viac bezbolestný postup odstraňovania chĺpkov. Ale niektorí z fair sex naozaj ako odstránenie chĺpkov s voskové pásky. Hovorí sa, že tento postup môže byť vykonaný oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

Ženy, ktoré majú tuhé chĺpky, ako aj dosť hrubé vlasy na tele, naznačujú, že voskové prúžky sú pre nich úplne nevhodné. Považujú použitie takéhoto nástroja za stratu času, pretože po odstránení voskového pásu z oblasti kože zostáva na povrchu veľký počet chĺpkov. Ženy píšu v recenziách, že pruhy sú schopné preskakovať chlpy, ktoré s ich pomocou je veľmi ťažké dosiahnuť dokonalú hladkosť. To je dôvod, prečo, najčastejšie v ich recenziách, odporúčajú nákup horúcich voskov a ich ohrievanie vo vodnom kúpeli na požadovanú teplotu.

Ako voskovať vosk doma, pozrite si nasledujúce.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky