Odstraňovanie chĺpkov vosk

Odstraňovanie chĺpkov vosk

Môžeme si len predstaviť, čo zažívajú dievčatá, keď si všimnú nežiaducu vegetáciu na tvári v podobe riedkych chĺpkov. Aby sme sa zbavili nežiaducich chĺpkov na tvári, vo svete kozmetológie, boli dlho vynájdené a testované mnohé rôzne metódy. Niektoré z nich sú veľmi bolestivé, iné sa považujú za neefektívne a iné spôsobujú veľa kontroverzných kontroverzných otázok týkajúcich sa bezpečnosti pre zdravie a vhodnosti použitia. Voskovanie je jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako odstrániť vlasy na tvári. Tento postup je známy od panovania kráľovnej Kleopatry, ako ukazujú staroegyptské rukopisy.

Vlastnosti a výhody

Koža na tvári je citlivá a citlivá. Výber metód a prostriedkov na depiláciu, musíte zvážiť tieto dva faktory. Vosk je považovaný za jeden z najbezpečnejších a najúčinnejších prostriedkov starostlivosti o pleť. Samotný postup je dosť bolestivý, ale väčšina žien stále uprednostňuje tento spôsob odstraňovania chĺpkov na tvári (najmä fúzy). V porovnaní s inými metódami depilácie je možné poznamenať, že dnes sa pauza (nevýhoda - je možné spáliť kožu) a laserová epilácia priťahujú viac a viac pozornosti.

Účinnosť prvého postupu je možné porovnať s voskom, podľa toho, prečo vyskúšať niečo nové na sebe, ak už máte dlhodobo osvedčený a pohodlný spôsob. Ale laserové odstránenie chĺpkov sa ukázalo byť veľmi účinnou metódou, ale náklady na jeden postup významne ovplyvňujú obsah peňaženky. Použitie lasera na odstránenie nežiaduceho ochlpenia tela a tváre spôsobuje veľa kontroverzií a kontroverzií. Predpokladá sa, že laserové záblesky vyvolávajú starnutie pokožky.

Výhody voskovania:

 • vhodné pre všetky typy pleti, rôzne ženské tváre;
 • s náležitou starostlivosťou o pokožku tváre (pred a po zákroku) nezanecháva jazvy ani iné poškodenia, takže vlasy môžu byť odstránené tak často;
 • nevyvoláva staršie starnutie;
 • počas procedúry sa horná epiderma obnovuje;
 • dobre sa vyrovná s tmavými hustými vlasmi as takmer bezfarebným chumáčom;
 • obsahuje prírodné oleje a výťažky z bambuky, harmančeka, aloe, ruže, olív, kakaovej drviny, ylang-ylangu, borovice a iných zložiek prírodného pôvodu;
 • nepretržité používanie vosku na depiláciu prispieva k zničeniu vlasového folikulu, zakaždým, keď sa počet vlasov výrazne zníži;
 • v praxi sa môže používať nielen v kozmetických salónoch, ale aj doma (v závislosti od typu vosku a skúseností s jeho aplikáciou);
 • postup nie je škodlivý a má dostatočne dlhý účinok (časový odstup medzi postupmi je 2-3 týždne);
 • cenová politika je určená pre spotrebiteľov s priemernou úrovňou príjmov;
 • Nepatrí do kategórie vzácneho tovaru, pretože sa predáva v špecializovaných kozmetických predajniach, kozmetických salónoch, kozmetických centrách a dokonca aj v bežných supermarketoch.

Ako používať?

Doteraz je vosk široko používaný v kozmetológii na odstránenie nežiaducej vegetácie na tele a tvári. Nástroj bol pôvodne určený pre tmavé vlasy na tele. Neskôr sa však používala na depiláciu horných pier, antén a brady.

Okrem toho, tento kozmetický výrobok môže byť použitý doma. Vezmite prosím na vedomie, že pri samo depilácii sa neodporúča používať horúci vosk.Nesprávna manipulácia s výrobkom môže spôsobiť poranenie pokožky a spôsobiť popáleniny.

Pred zákrokom

Približne týždeň pred epiláciou, je potrebné pravidelne odlupovať kožu, je lepšie to robiť s jemným peelingom. Kroviny sú tiež užitočné, pretože zabraňujú vrastaniu vlasov. Nezabudnite použiť krémy (hydratačné, protizápalové alebo vyživujúce).

Medzi ošetreniami by ste nemali používať holiaci strojček, vyťahovať vlasy alebo odfarbovať.

Voskovanie epilácie

Vopred vyhrievaný vosk sa nanáša výlučne na čistú a suchú pokožku (môžete ju mierne zvlhčiť krémom alebo olejom). Pri vniknutí cez vrchnú vrstvu epidermy vosk „pokrýva“ folikul a stvrdne. Odstránil ostrý pohyb / trhnutie proti rastu vlasov. Zvyšné jemné čiastočky vosku sa ľahko odstránia kozmetickým, olivovým alebo dokonca bežným rastlinným olejom.

Zranené oblasti musia byť pokryté upokojujúcim čajovým krémom alebo aloe vera.

Po zákroku

Existuje niekoľko odporúčaní, ktoré by sa mali dodržiavať po ukončení postupu depilácie. Počas nasledujúcich 2-3 hodín je zakázané navlhčiť pokožku. Nemôžete navštíviť kúpeľ, saunu alebo parný kúpeľ po dobu 3-4 dní po zákroku. Nepoužívajte vody na báze alkoholu. Snažte sa opaľovať sa po určitú dobu, aby sa eliminovala možnosť pigmentácie.

Druhy vosku

Hlavným charakteristickým znakom vosku použitého na depiláciu je jeho teplota. Existujú tri kategórie vosku:

 • studený;
 • teplý;
 • hot.

Na odstránenie chĺpkov sa odporúča použiť teplý alebo studený typ.

Voskové pásy Majú množstvo výhod: jednoduchosť a dostupnosť domáceho používania, nízka cenová kategória, vysoký výkon, možnosť opakovaného použitia, šetrný účinok na pokožku, zloženie zložiek na báze prírodných zložiek, široké rozšírenie.

Vosk v kazetách líši v ziskovosti a racionálnych nákladoch. Vďaka špeciálnym tryskovým prostriedkom sa aplikuje rovnomerne. Odporúča sa dodatočne zakúpiť voskovú taveninu na ohrev výrobku v kazete.

Vosk v plechovkách označuje kozmetiku profesionálneho typu. Vyznačuje sa ďalšími vlastnosťami: vyživuje a hydratuje pokožku, podporuje rýchle zotavenie a znižuje riziko začervenania a podráždenia.

Vosk v granulách Populárna pre odstránenie vegetácie na nasolabiálnom trojuholníku. Má vysokú účinnosť, je možné ho používať doma.

Vosk na diskoch Vyhral veľký počet pozitívnych ohlasov od profesionálnych umelcov. Vyznačuje sa vysokou kvalitou a hustou, mäkkou konzistenciou.

kontraindikácie

Depilácia voskov, ako každý iný kozmetický postup, má množstvo kontraindikácií. Je lepšie sa zdržať voskovania:

 • ak sú na koži zápalové procesy alebo nezahojené rany;
 • pri rôznych chorobách kardiovaskulárneho systému;
 • kŕčové žily (obzvlášť dôležité pri depilácii dolných končatín);
 • diabetes;
 • ak ste precitlivený na niektorú zo zložiek, ktoré tvoria prípravok (ak postup vykonáva majster v kozmetickom salóne, požiadajte o zloženie zloženia použitého kozmetického výrobku);
 • vírusové alebo infekčné ochorenia;
 • s precitlivenosťou alebo prahom nízkej bolesti;
 • v prítomnosti krvných ochorení (zlá zrážanlivosť krvi);
 • počas tehotenstva.

Vyššie uvedené kontraindikácie majú charakter poradenstva. Ak je postup naplánovaný v kozmetickom centre alebo salóne, kapitán ho môže odmietnuť vykonať. V prípade, že plánujete robiť vosk voskovanie sa doma, potom je na vás rozhodnúť, či sa riadiť týmito odporúčaniami.

recenzia

Odstránenie nežiaducich chĺpkov na tele a tvári je pravdepodobne jednou z najaktívnejšie diskutovaných tém na svete. Ženy zdieľajú svoje skúsenosti, rady a odporúčania, pretože každý chce byť najkrajší a jedinečný. Využívanie vosku na odstraňovanie chĺpkov sa vykonáva vo všetkých civilizovaných krajinách sveta, takže táto téma je vždy relevantná a zaujímavá.

Existujú úplne polárne názory užívateľov, pokiaľ ide o použitie rôznych druhov vosku na odstránenie chĺpkov cez hornú peru alebo na brade. Mnoho žien zastaví bolesť z procedúry. Obzvlášť sa obávajú tých dievčat, ktoré majú nízky prah bolesti. Ak však porovnávate depiláciu voskov a odstraňovanie chĺpkov laserom, potom je niekoľkokrát hmatateľnejší. Pamätajte si: krása si vyžaduje obetu! Niekedy môžete trpieť pár minút na dosiahnutie dokonalosti.

Existujú dievčatá, ktoré aktívne používajú vosk na depiláciu nôh, podpazušia a oblasti bikín, ale kategoricky odmietajú tento postup na odstránenie nežiaducich chĺpkov na tvári. Hlavným záujmom sú zarastené chĺpky, ktoré sa často vyskytujú po voskovaní tela. Odstránenie takýchto chýb je dosť problematické.

Existujú rôzne obavy, ale väčšina spravodlivého pohlavia na celom svete aktívne využíva túto metódu na odstránenie nežiaducich chĺpkov na tele i tvári. Existuje mnoho pozitívnych pripomienok týkajúcich sa jednoduchosti implementácie a vysokej účinnosti tohto postupu.

Nasledujúce video ukazuje proces aplikácie a odstraňovania horúceho vosku na depiláciu francúzskej spoločnosti Perron Rigot.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky