Voskovanie nôh

Voskovanie nôh

Krásna polovica ľudstva sa od nepamäti snažila maximalizovať hladkú a zamatovú pokožku. Tam sú však miesta na ľudskom tele, kde prebytočná vegetácia, najmä nohy, bráni dosiahnutiu tohto cieľa. Existuje mnoho spôsobov, ako odstrániť nežiaduce chĺpky, a dnes vám povieme o jednom z najpopulárnejších a najúčinnejších postupov - voskovanie.

Po prvé, pochopme pojmy. Existujú 2 termíny označujúce postup odstraňovania prebytočných chĺpkov z tela - depilácie a epilácie. Hlavný rozdiel medzi týmito definíciami je stupeň vplyvu na vlasy. Pri epilácii sa úplne odstráni koreňom, zatiaľ čo proces depilácie je povrchný a umožňuje odstrániť iba jeho regrown.

Vlastnosti depilácie v salóne

Mnoho žien, ktoré sa snažili robiť depiláciu v salóne krásy to urobiť pravidelne. Pri každom ďalšom postupe sa vlasy stenčujú, ich počet sa znižuje v dôsledku nevratného poškodenia vlasových folikulov. K dispozícii sú 2 typy voskovania, ktoré môžete ponúknuť na strávenie v salóne krásy:

 • horúce voskovanie, Tento typ depilácie je vhodný aj pre citlivú pokožku, pretože v dôsledku vysokej teploty vosku sa všetky póry pokožky otvoria a vlasy sa odstránia ľahšie;
 • epilácia s teplým voskom. Bolestnejší, ale nie menej účinný postup. Vosk sa aplikuje na kožu tenkou vrstvou, na vrch sa nalepí špeciálny prúžok a potom sa s chĺpkom odtrhne od pokožky spolu s vlasmi.

Ako hrať doma?

V zásade nie je nič ťažké vykonávať tento postup doma. Je dôležité dodržiavať všetky hygienické požiadavky a vykonávať predbežnú prípravu pokožky tým, že vezmete teplý kúpeľ a vydrhnete tie miesta, kde bude depilácia vykonaná. Nezabudnite, že na dosiahnutie maximálneho efektu je potrebné pestovať chlpy od 3 do 5 mm.

Ktorý vosk je lepší?

Všetky voskové výrobky na epiláciu sa líšia teplotou použitia. Sú to:

 • horúco, S týmito typmi vosku môžete dosiahnuť maximálny možný výsledok. Môžete epilovať všetky časti tela, okrem kože na tvári. Takýto postup nespôsobuje veľa nepohodlia;
 • teplý, Je dobré sa zbaviť nežiaducich chĺpkov v oblastiach, ako sú ruky, nohy, podpazušia;
 • prechladnutie, Používa sa na citlivé miesta, napríklad na odstránenie antén, korekciu obočia. Odporúča sa pre ľudí so zvýšenou podráždenosťou kože.

Nižšie uvádzame niekoľko nástrojov, ktoré získali najlepšie recenzie spotrebiteľov:

 • Biela čiara Natura Azulene. Vosk voskovaný za tepla. Skvelé pre zbavenie vegetácie na rukách, nohách, v intímnej oblasti, odstránenie aj hrubé vlasy. Teplota topenia je 45 ° C. Vosk dokonale priľne k pokožke a ľahko sa odstráni. Obsahuje starostlivé zložky, vonia dobre;
 • Kapous, Teplý vosk na odstraňovanie chĺpkov v kazete. To má niekoľko odrôd, rôzne farby, odstrániť chĺpky z rôznych častí tela. Jednoduché použitie. Priaznivá cena;
 • Veet Suprem'Essence. Voskové pásy na odstránenie chĺpkov. Zvládnite aj s krátkymi tenkými vlasmi. Vyžaduje minimálnu manipuláciu. Zvlhčite pokožku.

Ako sa pripraviť?

Ak nemáte čas ani túžbu navštíviť kozmetický salón kvôli výkonu epilácie nôh, môžete to urobiť sami doma. Prečítajte si nasledujúce odporúčania:

 • Koľko vosku potrebujete? Rozhodli sme sa postup vykonávať pravidelne - vypočítajte požadované množstvo vosku a ďalších materiálov. Spravidla jedna plechovka vosk na odstraňovanie chĺpkov obsahuje 250 ml výrobku. To stačí na 2 kompletné ošetrenia chodidiel. Skladujte tiež drevenou špachtľou, ktorá sa aplikuje na pokožku, výhodne s teplotným indikátorom. Budete tiež potrebovať tkaniny pásky. Ich jednorazová spotreba je cca 16 kusov. Na ohrev vosku si kúpte termostat alebo použite mikrovlnný alebo vodný kúpeľ.
 • výcvik, Rozhodnite sa, aký produkt chcete používať (horúce, teplé alebo studené), získajte potrebné nástroje na zákrok, vezmite teplý kúpeľ s éterickými olejmi a opatrne drhnite kožu v mieste, kde budete epiláciu.
 • Ako sa prihlásiť? V závislosti od teploty finálneho produktu existujú rôzne spôsoby použitia. Nižšie sú uvedené podrobné pokyny pre každý typ vosku.

Ak sa rozhodnete pre horúcu metódu, zahrejte vosk v pripravenom prípravku na 60 stupňov. Drevenou stierkou jemne rozotrite produkt na pokožku. Naneste prúžok tkaniny, počkajte nejaký čas potrebný na priľnutie a prudko ťahajte. Po odstránení zvyšného vosku aplikujte upokojujúci krém.

Teplý vosk je pripravený a aplikovaný podobne, ale jeho teplota by nemala prekročiť 45 stupňov.

Studený spôsob epilácie nôh sa líši od oboch predchádzajúcich v tom, že nevyžaduje zahrievanie vosku v špeciálnom zariadení - stačí ho zahriať teplými rukami po dobu 30 sekúnd. Potom sa pás aplikuje na pokožku a náhle sa od nej oddelí. Na konci procedúry upokojte podráždenú pokožku opláchnutím miest s depiláciou studenou vodou a použitím hydratačného prostriedku.

Ako urobiť vosk odstránenie chĺpkov nôh doma, pozri nasledujúce video.

Čo zvládnuť po?

Na predaj existujú vynikajúce nástroje, ktoré sa používajú na spomalenie rastu chĺpkov po zákroku odstraňovania chĺpkov. Pomáhajú tiež bojovať proti zarasteným chlpom. Aplikovať taký krém je potrebné najmenej týždeň.

Ale čo sa neodporúča: navštíviť solárium a pláž (do 10 dní), používať výrobky s umelými vôňami a hustou konzistenciou - môžu upchávať póry a prispievať k vzniku zápalového procesu. Nechoďte do vane a sauny. Po týždni po zákroku urobte peeling. Odporúča sa to najmä dievčatám, ktoré čelia problému zarastených chĺpkov.

Najčastejšie otázky

Mnohé ženy, ktoré sa najprv zbavili chĺpkov, čelia mnohým problémom a potrebujú objasnenie príčin tohto alebo tohto problému. Tu sú najobľúbenejšie:

 • Prečo moje nohy svrbia po voskovaní? Ak ste si po zákroku všimli, že sa nohy začnú zakrývať červenými škvrnami, svrbenie a podráždenie - to je znamenie, že nervové zakončenia boli zasiahnuté a proces zápalu vlasových folikulov mohol začať. Ak chcete zmierniť tieto príznaky a opraviť problém, vezmite 5 kvapiek oleja tea tree a zmiešajte ich s olivovým olejom (1 polievková lyžica). Poškodené miesto jemne rozotrite;
 • Prečo sú nohy špicaté? Môže existovať jedna z dvoch možností: buď ste dostatočne nevyrástli vlasy a jednoducho sa nelepili na vosk a nemohli ste ich odstrániť, alebo s vami rástli veľmi rýchlo. Jediný spôsob, ako sa tam dostať, je oholiť ich;
 • Prečo je podráždenie a ako sa mu vyhnúť? Existuje niekoľko dôvodov, prečo postup môže spôsobiť nepríjemné pocity a dráždiť pokožku: citlivý typ pokožky, vosk s nízkou kvalitou, alergická reakcia.Tiež nezabudnite, že vosk odstraňuje nielen nežiaduce chĺpky, ale aj častice kože, ktoré môžu tiež spôsobiť negatívnu reakciu. Boj proti podráždeniu môže a mal by byť. K tomu namažte pokožku antiseptikom (napríklad Miramistin, solcoseryl) alebo odvar z liečivých bylín (harmanček, kvety nechtíka sú na tento účel dobré). Šťava vylisovaná z čerstvých listov aloe tiež pomáha veľa.

recenzia

Postup voskovania nôh je rozšírený medzi ženami, aj keď sú aj priaznivci aj oponenti. Dámy hovoria v prospech tohto postupu:

 • Nohy zostávajú oveľa dlhšie hladké ako po normálnom holení;
 • Pri každom novom postupe sa chĺpky riedia, ich počet sa výrazne znižuje;
 • Dobrá hodnota za peniaze;
 • Postup pri odstraňovaní chĺpkov možno vykonať doma.

Ale aké sú argumenty „proti“:

 • Je to dosť bolestivé;
 • Môžu sa objaviť zarastené chĺpky;
 • Je možné, že nastane zápalový proces;
 • Vzhľad vekových škvŕn, začervenania a modrín.

Ak chcete urobiť, alebo nie robiť vosk depilácia je len na vás. Pamätajte, že ak sa budete riadiť všetkými odporúčaniami o správnej starostlivosti o pleť pred a po zákroku, všetky riziká sú minimalizované.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky