Ako odstrániť vosk z kože po depilácii?

Ako odstrániť vosk z kože po depilácii?

Ojedinelá žena nemá sen zbaviť sa nežiaduce vegetácie na tele. Mnohé ženy nájdu početné experimenty v snahe o tento cieľ viesť k depilácii vosku. Dlhodobá hladkosť sa javí ako ideálna, ale čoraz častejšie pred novo prichádzajúcou otázkou vzniká otázka, ako odstrániť vosk z kože po depilácii.

Osvedčené metódy

Vosková depilácia - postup nie je jednoduchý, pretože predtým, ako začne, je dôležité starostlivo pripraviť všetko, najmä ak hovoríme o náplni s voskom alebo prchavej zmesi v plechovke. Napríklad zmes zahriata na požadovanú teplotu sa musí aplikovať v tenkej vrstve stierkou. Bohužiaľ, v tejto fáze môžete vážne "ponoriť" do lepkavé látky. Prebytok na špachtli musí klesnúť na pokožku a rýchlo sa vysušiť. Je dôležité konať rýchlo a presne.

Prvým pravidlom sanitky pri čistení pokožky je, že nie je možné umývať zmes, Môžete udržať časť tela pod prúdom vody tak dlho, ako chcete, ale nebudete môcť vidieť pozitívny výsledok. Účinok bude opak, pretože odborníci hovoria vosk voskovanie, odstrániť čerstvé kvapky je oveľa jednoduchšie, než je prebytok, ktorý je dlhý na koži.

Namiesto vody je oveľa rozumnejšie použiť akýkoľvek rastlinný olej. Musí sa aplikovať na vložku alebo vatový tampón v dostatočných množstvách a bez spechu, aby sa zmyli zvyšky. Silný stojan bude musieť trvať na chvíľu. Dobrým spôsobom, ako sa zbaviť kvapiek zmesi je mastný krém alebo krém. A to? a tam je ďalší v každom kozmetickom obchode pre obyčajné haliere. Tuková látka sa tiež aplikuje na vložku alebo vatový tampón. Krém pomôže nielen utrieť vosk z kože, ale tiež zabrániť jeho podráždeniu a zápalu.

Ak nič nepomôže, alebo nemôžete nájsť tučné zmesi doma, môžete odstrániť vosk sušičom vlasov.

Všimnite si, že táto metóda, hoci dokázaná, je extrémna a trochu nebezpečná. Pre jeho realizáciu je preto potrebné vosk zohriať teplým vzduchom a potom ho odstrániť bežnou vložkou. Nebezpečenstvo je tu možnosť prehriatia vosku, ktorý je plný popálenín.

Ďalšou možnosťou by mohla byť pravidelná bielizeň alebo bavlnený uterák bez zdriemnutia. Je lepšie, ak sa už používa, ale vždy čisté. Tkanina je žehlená a navrstvená na prebytok. Vosk sa rýchlo vstrebáva do svojho povrchu.

Je potrebné povedať, že kozmetológovia nepoužívajú takéto metódy, majú vo svojom arzenále dokázané a jeden z najjednoduchších spôsobov. Odborníci odporúčajú odstrániť prebytok pomocou špeciálnych utierok vytvorených špeciálne pre voskovanie. Malé štvorčeky netkaného materiálu sú impregnované aromatickou kvapalinou, ktorá dokáže odstrániť lepkavú zmes nielen rýchlo, ale aj príjemne. Okrem toho sa používajú veľmi šetrne, čo vám umožňuje ošetrovať veľkú oblasť pokožky po depilácii jedinou handričkou. Nie je ťažké nájsť obrúsky v každom kozmetickom obchode, ako aj v depilačnej súprave s voskovými pásikmi.

Ako vymazať vosk z rôznych častí tela?

Je potrebné povedať, že vosk nemusí zoškrabať povrch, ak ho používate podľa pravidiel. Napríklad zloženie plechovky alebo náplne sa musí aplikovať tenkou vrstvou, ktorá rovnomerne pokrýva chĺpky. Keď už hovoríme o papierové pásy, mali by byť aplikované čo najtesnejšie na pokožku.Ak je odstraňovanie chĺpkov doma stále zanechané stopy a prebytok na tele, je dôležité zvoliť správny odstraňovač vosku v konkrétnom prípade a pre konkrétnu oblasť kože.

S nohami

Koža na nohách je menej náchylná na agresívne účinky, a preto môže byť zvyšný vosk odstránený niektorým z vyššie uvedených prostriedkov. Povrch epidermis po olejových procedúrach sa ľahko čistí mydlom a póry v tejto oblasti nie sú upchaté. Odstránenie s uterákom bude jednoduchý spôsob, pretože na nohách je obzvlášť vhodné rozprestrieť ho, namočiť zvyšky.

S rukami

Prebytočný vosk je ľahšie zotrieť z rúk špeciálnymi obrúskami, pretože pri príprave olejov alebo mastných krémov je možné ich povrch znečistiť. A nemusím hovoriť o zahrievaní rúk fénom, pokiaľ nie je samozrejme depilácia spárovaná s najlepším priateľom. Jednorazové utierky budú oveľa pohodlnejšie a efektívnejšie.

Z tváre

Epidermis tváre je veľmi jemný a citlivý, a preto je dôležité prebytok čistiť čo najjemnejšie, pričom je potrebné mať na pamäti zvláštnosti pokožky. Takže to je tvár, ktorá najčastejšie čelí problému zväčšených pórov, ktoré sú veľmi ľahko upchaté, čím sa dosahuje vzhľad akné. Preto na odstránenie zvyškov by nemali byť aplikované oleje a mastný krém. Jemnejším spôsobom môže byť špecializované mlieko, dobre a najľahšie obrúsky. V tomto prípade zostane pokožka mäkká a čistá a podráždenie sa necíti.

Čo po spracovaní pokožky?

Je dôležité spracovať pokožku po voskovaní, a preto, aj keď je vosk odstránený z kože, postup nemožno považovať za úplný. Je dôležité nasýtiť poškodenú epidermu po epilácii užitočnými mikroprvkami. Na to sú utierky celkom vhodné, rovnako ako ľahké mlieko. Okrem toho, na predaj môžete ľahko nájsť ready-made krém po depilácii, vyplnenie kože zamatovou. Ošetrenia olejom sú tiež možné, mali by ste však zvoliť menej mastnú konzistenciu, ako napríklad kvetinové oleje.

Okrem toho je potrebné pripomenúť, že horná vrstva s voskovou metódou depilácie, tak či onak, je poškodená. Výraznejší je tento výsledok viditeľný pri prvej skúsenosti, pretože chlpy sú stále silné. A tak na niekoľko dní by mali opustiť kúpele, opaľovanie a soláriá. Epidermis by sa mala zotaviť a upokojiť. Až potom môžete svietiť v minisukniach, ktoré majú dokonale hladké nohy.

Ak máte veľmi citlivú pokožku, niekedy nemôžete urobiť bez podráždenia.

Krvácanie rán a červené škvrny sú dôležité pre dezinfekciu. s pomocou Miramistiny, známej všetkým matkám, alebo kyseline salicylovej, ktorá má účinok sušenia. Niekoľko dní stačí na úplné obnovenie a získanie estetického vzhľadu.

Ak sú podpazušia depilované, sú tiež dôležité na starostlivosť. Takže, keď začervenanie prvý deň je lepšie sa vyhnúť aplikácii deodorantu. Obsah alkoholu a vôní v nich zhorší možné príznaky podráždenia, prináša veľa nepohodlia.

Milovníci drhnutí budú musieť opustiť požadované peelingové postupy. Štvrtý deň po epilácii je možný začiatok obvyklej starostlivosti o pleť.

Ako mnohí dokázali spozorovať, dokonale hladké nohy by nemali byť zobrazené hneď po zákroku. To by však dievčatá nemali vystrašiť, pretože dokonalá hladkosť trvá až tri týždne, čo znamená, že pocit získanej krásy sa stane príjemným zvykom.

Užitočné tipy

Ak je to žiaduce, domácu epiláciu možno ľahko zmeniť na prakticky bezbolestný postup, ktorý nie je potrebné odstrániť. Aby sa však dosiahol tento účinok, je dôležité, aby ste sa o pokožku starali aspoň jeden deň. Takže, kozmetológovia odporúčajú používať telo drhnúť deň pred vosk postup. To pomôže očistiť pokožku odumretých buniek, čím uvoľní cestu ku koreňom vlasov.

Po dôkladnom, ale nie agresívnom peelingu je pokožka nasýtená krémami a telovým mliekom.

Vlhké epidermy a zmäkčené chlpy sú náchylnejšie na vosk., Skúsenosti v tejto oblasti, dievčatá sa odporúča používať krém s glycerínom, pretože táto zložka je zodpovedný za maximálne zmäkčenie, a to ako kože a vlasov.

Vyhlásené postupy by sa mali uskutočniť deň pred, ale nie v deň epilácie. Povrch telesa musí byť čistý a bez mastnoty. Na to sa predávajú špeciálne výrobky, ale pravidelné alkoholické tvárové tonikum je vhodné na domáce odmasťovanie. Ďalej musíte dosiahnuť úplné vysušenie.

Táto pokožka je pripravená na odstránenie chĺpkov a teraz sa musíte pripraviť. Po prvé, všetky prostriedky musia byť v blízkosti, sú v dochádzkové vzdialenosti. Nezabudnite na mastné krémy alebo olej, pretože vosk môže kvapkať na povrch tela aj v čase jeho aplikácie. V blízkosti by sa mali nachádzať aj bavlnené tampóny a utierky.

Čo robiť, ak po zákroku - podráždenie?

Ak sa vyššie uvedené špičky z akéhokoľvek dôvodu nepoužili, objavia sa na epilačnom povrchu skôr alebo neskôr pimples a pustuly. Ich príčiny môžu byť:

  • zarastené chlpy upchávanie mazovej žľazy;
  • zanedbanie hygienických pravidiel, ako je antiseptické ošetrenie rúk;
  • nepozorné odstránenie prebytočný vosk;
  • citlivú pokožku.

Väčšinu dôvodov možno prekonať zmenou vášho postoja k postupu. Napriek tomu, že sa vyrába doma, čistota by nemala byť horšia ako v ordinácii. Faktom je, že otvorené póry a snažia sa vyplniť škodlivými mikroorganizmami, ktoré sa hemžia našimi rukami a spodným prádlom. Oblečenie, to by malo byť povedané, môže tiež spôsobiť vzhľad pustuly. Priestranná bavlnená spodná bielizeň prvý deň po epilácii je zárukou jednoduchého a rýchleho hojenia epidermy. Precitlivená pokožka, bohužiaľ, av súlade so všetkými pravidlami profesionálnej depilácie, najčastejšie reaguje na inváziu s nepríjemným akné v tandeme s začervenaním. A okrem prevencie sa musí vykonať aj liečba.

Odstránenie pustúl vhodných nástrojov, ako napríklad:

  • populárne akné krémynapríklad "Zener";
  • liečivé krémy, s pantenolom;
  • kyselina salicylová a chlórhexidín ako antiseptikum;
  • jódu;
  • miramistin;
  • lekársky alkohol.

Voľba tu je čisto individuálna, ale podľa dievčat je kyselina salicylová najlepším a najprístupnejším prostriedkom. Po prvé, pretože nie je viditeľný na koži, na rozdiel od jódu, a po druhé, kvôli rýchlemu vymiznutiu pupienkov za pár dní.

Všimnite si, že slabé odstraňovanie vosku po depilácii je tiež bežnou príčinou pľuzgierov, pretože pod voskom pokožka nedýcha a je neustále zapálená pri trení a lepení na oblečenie. Zabezpečenie úplného odstránenia kompozície z kože - povinnosť každého dievčaťa, ktoré chce získať luxusnú pleť, ktorá sa tak veľmi chváli pred modelmi z lesklých časopisov.

Depilačný vosk - ďalšie video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky