Svadobné šaty v štýle "retro"

Svadobné šaty v štýle

Na jej svadobný deň, každá nevesta chce vyzerať očarujúce, úžasné, nádherné a nezabudnuteľné. V poslednej dobe, retro svadobné šaty sa stali populárne.

Funkcie štýlu

Názov štýlu - „retro“ má latinské korene a v preklade znamená „pohyb späť“. Je dôležité poznamenať, že tento štýl pokrýva pomerne dlhú dobu - od 20. do 80. rokov minulého storočia. To vysvetľuje jeho rôznorodosť.

Svadobné šaty v tomto štýle sú charakteristické svojou tajomnosťou a fascinujúcou nepredvídateľnosťou. Preto sa štýl "retro" teší trvalému záujmu a úspechu medzi dizajnérmi po celom svete. To neznamená, že úplne kopírujú retro modely, požičiavajú si len tie najlepšie diely, používajú tučné kombinácie materiálov.

Retro štýl je kombináciou rôznych období, čo dáva dizajnérom určitú slobodu v myšlienkach a riešeniach pri zachovaní základných princípov a hlavného konceptu štýlu.

Štýlové modely a štýly

Dokonalosť svadobných šiat v retro štýle nemá žiadne obmedzenia. Pridávajú sa nové neobvyklé prvky, menia sa spôsoby šitia. Ale koncept zostáva rovnaký - šaty v tomto štýle by mali vyzerať ako oblečenie z minulosti.

Medzi modely retro svadobné šaty vyniká niekoľko radikálne odlišných smerov. To je vysvetlené skutočnosťou, že patria do rôznych období.

  1. Montážne svadobné šaty bez rukávov, holé chrbát. Epatia a drzosť tohto obrazu nie je pre každého. Odvážne a hlboké strihanie na chrbte, niektoré nevesty žiadajú dizajnérov, aby zakryli tenkými šnúrkami, ktoré vytvárajú ilúziu podcenenia a nevinnosti.
  2. Šaty s dlhým vlakom a výstrihom. Vlak je lem oblečenia, ktorý sa v týchto modeloch svadobných šiat vyznačuje svojou dĺžkou. Efektívne a pohodlné, keď takýto vlak môže byť pripojený k zápästiu nevesty.
  3. Krátke svadobné šaty. Retro štýl sa vyznačuje aj krátkymi svadobnými šatami, ktoré ich okamžite odlišujú od davu. Tento štýl sa vyznačuje našuchorenou krátkou sukňou, širokým pásom, ktorý priaznivo zdôrazňuje pás alebo korzet.

Viktoriánska éra

Táto epocha dostala svoje meno na počesť kráľovnej Viktórie, ktorá v tomto období vládla. Svadobné šaty tohto obdobia sa vyznačujú úzkym korzetom, ktorý kladie dôraz na pás a načechranú viacvrstvovú sukňu.

20. a Art Deco

V 20. rokoch minulého storočia boli obľúbené krátke svadobné šaty. To bolo uľahčené myšlienkou Coco Chanel, ktorý dal na notoricky krátke tesné čierne šaty. To tak fascinovalo každého a odrádzalo, že čoskoro, v jeho štýle, začali šiť svadobné šaty en masse. Rozdiel bol pozorovaný len vo farbe - boli to svetlé, pastelové farby.

Opakom tohto obdobia je trend v móde nazývaný art deco. Svadobné šaty v tomto štýle sa vyznačujú valcovým tvarom, pásom zníženým na boky a dĺžkou dosahujúcou tesne pod kolenami.

30.

V 30-tych rokoch sa svadobné šaty prispôsobili boku. Ich dĺžka bola tesne pod kolenom. Relevantné pre nevestu začal šál alebo plášť. Počas tohto obdobia, svet videl šaty s odvážnymi strihmi na chrbte, čo spôsobuje výstrih, ktorý krásne a priaznivo zdôraznil dámsky hrudník. Vlak sa stal populárnym a svadobné šaty boli doplnené viacerými doplnkami.

40s a 50s

Druhá svetová vojna ovplyvnila módu 40. rokov. Oblečenie pre ženy sa začalo podobať vojenskej uniforme.Svadobné šaty v tomto období sa však vyznačujú jednoduchosťou a nehou. Charakteristickým znakom šaty v 40. rokoch boli mierne holé ramená v kombinácii s dlhými rukávmi.

V 50. rokoch mali svadobné šaty korzet. Načechraná sukňa s množstvom pet strukov môže mať rôzne dĺžky Nevesta v tomto obraze vytvorila dojem krehkého, naivného a veľmi ženského.

60

60. roky sa vyznačujú stručnosťou. Svadobné šaty počas tohto obdobia získajú jednoduchý geometrický tvar. V svadobnej móde opäť prídu mini. Svadobné šaty z 60-tych rokov pripomínajú hrazdu a vyšívanie alebo nášivky slúžia ako dekorácie.

70. a 80. rokov

Svadobné šaty počas tohto obdobia sa vyznačujú rôznorodosťou. Ich jednotným znakom je rafinovanosť a skromnosť.

Dlhé našuchorené svadobné šaty s bohatými dekoráciami a množstvom doplnkov sa stali módnymi.

Charakteristické farby

Retro štýl verný farebnej schéme svadobných šiat. Výhodné sú jemné, pastelové odtiene: vanilka, med, striebro alebo zlato. To však neznamená, že neboli žiadne jasné farby. Fashionistas času experimentoval, a šil sa zelené, modré a svetlé lila svadobné šaty.

tkaniny

Pre svadobné šaty v retro štýle sa odporúča použiť tieto látky:

  • hodváb;
  • atlas;
  • čipková tkanina;
  • organza;
  • krep;
  • zamat;
  • brokát, atď.

výzdoba

Dekoráciu svadobných šiat v retro štýle možno nazvať ich bohatou výzdobou. Bola to ona, ktorá obliekla eleganciu a eleganciu. Aktívne sa používali korálky, sklenené perly, „Art Deco“. V závislosti od éry, dekorácie svadobné šaty mal svoje vlastné nuansy a jemnosti.

topánky

Nepretržitým atribútom svadobných šiat je obuv. Retro štýl sa vyznačuje rôznymi typmi obuvi. Všetko závisí od vlastností konkrétnej éry. Populárne topánky so štvorcovými podpätkami, koniec éry boli na začiatku charakteristické vysokými podpätkami.

Príslušenstvo a kvety

V rôznych časoch, závoje, rukavice a kvety pre nevestu konal ako príslušenstvo. Pre krátke svadobné šaty, bol zvolený zodpovedajúci krátky závoj. Dlhé modely mohli mať nádherný závoj, s flounces a vlak.

Rukavice sú vybrané pre model oblečenia. Pre retro šaty z 20s, môžete sa rozhodnúť pre dlhé, ruka-montáž rukavice. V nasledujúcich obdobiach sú charakteristické čipky krajkové rukavice, sotva pokrývajúce ruku.

Kytica pre nevestu v retro štýle by mala byť charakterizovaná čistotou, nevinnosťou a skromnosťou.

účes

Účes v jazzovom štýle stelesňuje vlny. 30-40. Rok sa vyznačuje výskytom kučier a valčekov v blízkosti chrámov a čela.

50. roky prinášajú módne účesy, ktoré sa robia s fleecom. Aby sa vlasy viac svieži a objemné príčesky a špeciálne podložky sú často používané.

Doplňte

Svadobný make-up začína správne zvoleným odtieňom pleti. Retro obdobie kladie dôraz na oči a pery: šípky sú starostlivo nakreslené, používajú sa falošné riasy, rúž je zvolený v jasných, bohatých tónoch.

Obzvlášť populárny bol takzvaný "fly", ktorý bol prilepený na peru.

Štýlové obrázky

Modernosť zažíva nárast módy pre retro svadbu. Skúsení dizajnéri a vizážisti vám pomôžu vytvoriť individuálny obraz, ktorý zdôrazní váš vnútorný stav. Medzi populárne obrazy možno identifikovať romantické, dojemné a nežné nevesta z 50. rokov, alebo odvážny, živý z 60. rokov. Akýkoľvek obrázok v štýle retro je špeciálny, musíte ho cítiť a zlúčiť s ním.

Retro svadba je ako ozvena minulosti, ktorá znie v súčasnosti. Budete si to pamätať po zvyšok svojho života.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky