Obsahuje tašky na príručnú batožinu v lietadle

Obsahuje tašky na príručnú batožinu v lietadle

Ak cestujete lietadlom, vzniká úplne prirodzená otázka, pokiaľ ide o batožinu, jej množstvo, možnosť ju vziať alebo odovzdať na umiestnenie v batožinovom priestore. Niektoré veci, ktoré potrebujete, alebo chcete vziať do salónu. Preto by ste pred odchodom mali určite zistiť všetko o príručnej batožine.

rysy

Ručná batožina má svoje vlastné charakteristiky, ktoré sú určené príslušnými legislatívnymi aktmi. A samotné lietadlo je navrhnuté tak, že nie každý kufor alebo taška si môžete vziať so sebou do salónu.
Pri výbere tašky alebo kufra ako príručnej batožiny venujte osobitnú pozornosť jeho vlastnostiam, požiadavkám. Najdôležitejšie funkcie, o ktorých musí cestujúci vedieť:

  • rozmery;
  • Zakázané položky.

Ak hovoríme o veľkosti, tam sú niektoré nuansy v závislosti na tom, ktoré triedy letíte.

Cestujúci prvej triedy a triedy Business Do salónu je možné vziať so sebou dve batožiny: aktovku a extra malý vak, alebo tašku na oblečenie. Veľkosť portfólia by nemala presiahnuť 45 x 35 x 20 cm; veľkosti vreciek by nemali prekročiť 55 x 38 x 20 cm; hrúbka vrecka na oblečenie by nemala prekročiť 20 cm pri zložení. Hmotnosť každého miesta nesmie prekročiť 7 kg.

Ekonomická trieda Tu si môžete vziať iba jednu položku. Pre kabelky existujú podobné veľkosti, ako pre cestujúcich v business triede - 55 x 38 x 20 centimetrov. Hmotnosť batožiny - nie viac ako 7 kilogramov. Hoci v niektorých krajinách a leteckých spoločnostiach existujú obmedzenia do 5 kilogramov. Odporúča sa konzultovať vopred.

Zakázané položky

  1. Všetky druhy zbraní. Zjavne, rozumný človek si nikdy nebude myslieť, že vezme na palubu nôž, zbraň alebo niečo podobné. Ale niečo sa stane. Výnimkou môžu byť predmety relikvie, ale iba ak existujú príslušné povolenia, kontroly. Ale tu, s najväčšou pravdepodobnosťou, budú požadovať, aby ich odovzdali spoločnej batožine.
  2. Narkotiká, Akýkoľvek druh lieku je zakázaný. Preto sa ani nesnažte priviesť suveníry pre priateľov z toho istého Holandska.

3. tekutina, Tam sú niektoré nuansy. Lietadlo je zakázané tekutiny vo fľašiach zo skla. Nároky na plastové fľaše a bezpečnostné služby nebudú.

4. elektronika, V niektorých krajinách, notebooky nemôžu byť uvedené do salónu, tablety nemôžu byť. Vo väčšine prípadov sú však pravidlá mäkšie. Jediná námietka - budete požiadaný, aby ste nepoužili gadgets, aby nedošlo k narušeniu prevádzky elektroniky lietadla.

5. Pri cestovaní s malými deťmi urobiť ústupky z hľadiska počtu vecí. Okrem ručného kladenia si budete môcť vziať kolísku alebo iné veci, ktoré dieťa potrebuje. Neberte si so sebou sklenené fľaše, pretože sú zakázané. Kúpte si bezpečnejší plast.

6. Lieky. Je dôležité vychádzať z charakteristík každej krajiny. Všetky štáty majú svoje obmedzenia. Niekto tvrdý, niekto mäkší. Pred cestou na letisko si prezrite zoznam dostupných liekov na prepravu liekov. Možno nebudete chcieť mať problémy s políciou kvôli sirupu proti kašľu alebo tabletám z hlavy.

7. Chemikálie pre domácnosť. Neberte do kabíny všetky druhy účinných látok, práškov, gélov. Spreje na vlasy a akékoľvek chemikálie, ktoré sa môžu ľahko vznietiť, sú tiež zakázané.

8. Holiace strojčeky. Výnimkou sú mechanické bezpečnostné stroje a jednorazové výrobky, kde je čepeľ zatvorená.

Kabelka je príručná taška

Otázka, ktorá zaujíma obrovské množstvo žien. Koniec koncov, pri nástupe do lietadla je dôležité, aby dievčatá mali k dispozícii rovnaký hrebeň, rúž a iné doplnky.

Podiel firiem je veľmi malý a väčšinou ide o rozpočtové podniky, kde je kabelka klasifikovaná ako individuálna príručná batožina.

Pre väčšinu spoločností platí pravidlo, že súčasťou príručnej batožiny je aktovka, kabelka, diplomat a iné podobné veci. Preto môžete bezpečne vziať kabelku so sebou do salónu, ak spĺňa uvedené obmedzenia.


Všetka príručná batožina v kabíne musí mať takú veľkosť, aby sa zmestila pod sedadlo pred cestujúcim alebo do jedného z batožinových priestorov nad hlavou cestujúceho. Je zakázané vkladať príručnú batožinu pod nohy spolujazdca, do uličiek alebo pred núdzovými východmi.

Nebojte sa použiť jeden trik. Ak hmotnosť batožiny presiahne 7 kg, niektoré veci sa dajú rozšíriť do vreciek. Takže sa neberie do úvahy extra váha, a preto nie je potrebné preplatiť alebo odovzdať predmety v batožine.

Koľko vriec môžete nosiť v príručnej batožine

Je dôležité pochopiť, že jeden vak nie je ekvivalentom jednej príručnej batožiny. Aby som to povedal bez obalu, ak sa vaše dva vrecká zmestia do obmedzení veľkosti jedného kusu príručnej batožiny, môžete si ho vziať so sebou.
Preto príručná batožina nezohľadňuje počet položiek, ale ich rozmery.

V závislosti od triedy, pod príručnou batožinou pridelte vhodný počet miest:

  • Obchodná trieda - 2 miesta;
  • Prvá trieda - 2 miesta;
  • Ekonomická trieda - 1 miesto.
Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky