Tričko s nohavicami - štýlová klasika

Tričko s nohavicami - štýlová klasika

Klasické možnosti oblečenia sú vždy relevantné. Kombinácia košeľu a nohavíc je nepochybne univerzálnym spôsobom pre mužov, ktorý je vhodný ako v každodennom živote, tak aj na večerných akciách.

Ako vyzdvihnúť?

Klasický štýl košele je základným prvkom pánskeho šatníka. Musí byť vyrobený z kvalitného materiálu - bavlny alebo s pridaním najviac 5% syntetického materiálu. Hodvábne a ľanové košele sú vhodné v každodennom živote a nežiaduce v kancelárii - nezodpovedajú oblečeniu.

Existuje niekoľko dôležitých nuansy pri výbere správnej veľkosti košele. Ak chcete zistiť, je to celkom jednoduché: merať obvod hrudníka a rozdeliť číslo do dvoch. Ruské veľkosti zodpovedajú európskemu nasledujúcemu: 46-48 –S, 48-50 - M, 50-52 - L, 52-54 - XL, 54-56 - XXL, 56-58 - XXXL. Švy na spodnej časti rukávov by mali byť umiestnené presne na pleciach.

Ak chcete zistiť správnu veľkosť goliera, je potrebné zmerať obvod krku a pridať k číslu 1-2 cm pre pohodlie a slobodu. Nemali by ste pridať viac: keď viazate kravatu, golier môže byť deformovaný a získať neupravený vzhľad.

Správna košeľa má dĺžku, ktorú možno voľne zastrčiť do nohavíc. Optimálna dĺžka rukávu je, keď sa manžeta dotýka základne palca.

Kombinácia farieb vo farbe nohavíc

šedá

Môžete vytvoriť klasický obchodný vzhľad so sivými nohavicami použitím bielych, béžových a svetlosivých košiel. Marry šedé nohavice s bledo ružovou, svetlomodrou, smotanovou a béžovou košele sú ideálne pre ležérny štýl. Nekombinujte sivé nohavice s plážovými tričkami a svetlými aktívnymi výtlačkami.

modrý

Prísne modré nohavice vyzerajú perfektne s bielou košeľou. Všetky odtiene modrých nohavíc dobre ladia s pastelovými odtieňmi košele: béžová, svetlo modrá, broskyňa, svetloružová.

Pre svetlý ležérny vzhľad sú vhodné žlté a kockované košele, ako aj malý pruh. Mali by ste sa vyhnúť fialovým, červeným a jasným zeleným tónom, ako aj "havajským" výtlačkom.

bystrý

Svetlé odtiene košele sú vhodné pre ľahké nohavice, ale nemali by sa zlúčiť a vytvoriť efekt jediného „miesta“. Pod bielymi nohavicami zapadajú košele s rôznymi odtlačkami: klietka, pásik, malá jazva. Zaujímavá je aj kombinácia ľahkých nohavíc s bordovou, šedou, zelenou, čiernou a hnedou košele.

béžový

Výber košele pre béžové nohavice, mali by ste venovať pozornosť odtiene hnedej, bielej, čiernej a svetlo ružovej farby. Béžový odtieň nohavíc sa musí nevyhnutne líšiť od odtieňa pokožky nositeľa. Jasné, nasýtené farby tričiek vyžarujú béžové nohavice, takže by ste ich mali nechať na iné sady.

hnedý

Biele, béžové a mliečne košele vytvárajú obchodný vzhľad s hnedými nohavicami. Žlté, zelené a oranžové odtiene košele sú vhodné pre každodenný jasný obraz. Košele v klietke a pruh prezentovanej farebnej škály účinne vyzerajú.

modrý

Modré nohavice dokonale ladia s bielymi, béžovými, marhuľovými, svetložltej košele. Pre jasnejší vzhľad sú vhodné košele zo žltých a koralových farieb, ako aj výtlačky v klietke a páse.

žltý

Tričká v bielej, šedej, modrej a modrej farbe budú dobrou voľbou pre sadu so žltými nohavicami. Najlepšie je opustiť košele jasných, nasýtených farieb: dôraz na obrázku by mal byť na jednej veci. Vhodné sú aj čierne košele, ale pre takýto obrázok musíte vybrať vhodné príslušenstvo: opasok a topánky.

tmavý

Kombinácia tmavých nohavíc a bielych tričiek alebo svetlých pastelových odtieňov je klasikou biznis obrazu. Pre každodenné východy sú vhodné svetlé tóny, ako aj svetlé, sýte farby alebo výtlačky - ak je zaostrenie na košeli.

Ako sa nosí

Pre uvoľnenie

V uniforme v kancelárii je nohavice bez košele neprijateľné, čo by však bolo úplne vhodné pre každodenné východy. Existujú určité nuansy, aký druh košeľa sa dá nosiť na uvoľnenie:

  • ak je tričko krátke (nie pod boky) a veľkosť je presne vybraná správne;
  • ak je golier neformálny, zapol;
  • ak je spodok košele zaoblený - môže sa nosiť na uvoľnenie.

Zastrčená košeľa

Tričko zastrčené do nohavíc je klasický mužský vzhľad. Mnohí stylisti hovoria, že tento obrázok vyzerá elegantnejšie a pevnejšie. „Tričko pod pásom“ je povinnou súčasťou kancelárskeho štýlu a tiež vyzerá dobre v neformálnom štýle oblečenia.

Ako vyplniť

Existuje niekoľko metód na dokončenie košele:

  • Naplňujem košeľu rozopnutými nohavicami, ťahajúc ju cez hrany vpredu tak, aby tesne sedela za chrbtom. Potom pás pevne pritiahnite, aby palce prešli. Jemne zastrčte prsty pod pás a vyhladite záhyby košele z brucha na boky;
  • jemne narovnajte košeľu, oblečte si nohavice bez zapínania opasku. Preložte záhyby na bočných švoch košele na jednej strane, zatlačte na opasok a urobte to isté na druhej strane. Perfektné zloženie sa získa, ak ho položíte na okraj košele.

Čo keď košele vyjdú

Tričko, ktoré vyšlo z nohavíc, môže okamžite pokaziť obraz svojho majiteľa. Existuje niekoľko spôsobov, ako vyriešiť problém:

  • Niektorí výrobcovia vyrábajú nohavice, v páse ktorého je silikónová páska šitá, schopná držať tričko na mieste. Ak je na nohavičkách spočiatku neprítomná, môžete ju šiť v štúdiu alebo nezávisle;
  • vyberte si košele;
  • na doplnenie obrazu pásom, ktorý „zatlačí“ košeľu.

Ako si vybrať topánky

topánky

Pri výbere obuvi pre obrázok s nohavicami a košeľou existuje niekoľko základných pravidiel. Pre obchodný štýl je lepšie dávať prednosť klasickým topánkam. S prísnym oblečením sú vhodné čierne topánky s laxnou - hnedou a kávou, s každodenným nosením - vínkami vínnej a bordovej farby.

tenisky

Tenisky sú vhodné pre neformálny a ležérny vzhľad a sú obľúbené vďaka pohodliu. Sú úplne v kombinácii s klasickými obchodnými nohavicami. Čierne, sivé a biele tenisky sú považované za všestranné pri vytváraní príležitostného vzhľadu, ale farebné modely, ktoré zodpovedajú farbe košele, vyzerajú moderne a sviežo.

mokasíny

Moccasiny sú ľahké a pohodlné topánky s bohatou paletou farieb a povrchových úprav, ideálne pre ležérny štýl. Je to dôležité aj pre imidž podnikania, avšak iba modely vyrobené v klasických farbách a striktne strihané.

Komplex košele s neformálnymi nohavicami je doplnený akýmkoľvek modelom mokasín. Hlavnou vecou je nepreháňať ju farbou a doplnkami obuvi. Svetlé nohavice v kombinácii so svetlými mokasínami vytvárajú efekt nadmerného pestovania a červené mokasíny nie sú nosené s tmavými nohavicami.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky