Ako zložiť košeľu: efektívne spôsoby

Ako zložiť košeľu: efektívne spôsoby

Vždy chcete vyzerať krásne a elegantne, ale nie vždy je možné žehliť veci tesne pred odchodom z domu. Je obzvlášť dôležité, aby si muži udržali sviežu košeľu čerstvú a čistú. Nie vždy najúčinnejším spôsobom - zavesiť veci na vešiaky. Aby sa tričko neskrývalo v skrini, stačí ho správne zložiť.

Ako zložiť

Pred zložením košeľu ju musíte pripraviť:

 1. Samozrejme, že košele musia byť vyžehlené. Ak sa chystáte zložiť niekoľko tričiek, najprv ich všetky žehličky, bude to pohodlnejšie a rýchlejšie. Po prvé, železo golier, potom rukávy, a až potom, že police a chrbát.
 2. Po žehlení nechajte košele vychladnúť. Čerstvo vyhladená tkanina sa veľmi rýchlo pokrčí. Zaveste košele na vešiaky a tlačidlo horného tlačidla. V tomto stave nechať visieť pol hodiny.
 3. Po vychladnutí košele zapnite všetky gombíky a položte košeľu na rovný povrch. Vyhladzujte ho rukami tak, aby boli úplne ploché, bez záhybov.

Dlhý rukáv

 1. Vizuálne rozdeliť košeľu do troch pozdĺžnych častí. Ohnite ľavú tretinu dozadu.
 2. Narovnajte objímku rovnobežne so stranou košele. Je lepšie nechať manžety rozopnuté.
 3. Podobne opakujte akciu na pravej strane.
 4. Výsledný obdĺžnik je zložený trikrát. Po prvé, spodná časť je o šírke dlane omotanej okolo jej chrbta. Výsledný nový obdĺžnik sa prehne na polovicu.
 5. Teraz môžete stohovať čistý zásobník do skrine alebo kuforu.

Ďalšou možnosťou je zložiť košeľu, veľmi podobnú tej predchádzajúcej. Jediný rozdiel je v pokládke rukávov. Prvý rukáv nie je ťahaný pozdĺž švíkov, ale je jemne zabalený v troch dodatkoch v hornej tretine košele. Manžeta by mala byť otvorená a čo najviac vyhladená. Druhá manžeta je natiahnutá na dĺžku a manžeta zapnutá tentoraz, ohýba sa až po okraj goliera.

Krátke rukávy

Košele s krátkym rukávom sa skladajú ako tričko s dlhým rukávom, s jediným rozdielom, že ste ušetrení od ďalších manipulácií s rukávmi.

pólo

Polokošele a tričká sú len zriedka zavesené na ramienkach, a napriek tomu v skrini tiež váhajú, ak nie sú správne zložené. Existujú dve jednoduché metódy.

Prvé - tričko je rozložené na rovný povrch, vyhladené rukami. Rukávy sú zastrčené do stredu, po ktorom sa najprv zloží a potom naprieč.

Druhá - polokošeľa, tiež zarovnaná na hladkom povrchu, prehnutá v polovici dĺžky, rukávy sa otočia a potom zložia dvakrát alebo trikrát.

V kufri

 1. Ak balíte kufor, potom pred zložením košeľa umiestnite obdĺžnik hrubej lepenky do zadnej časti košele. Takže robiť balenie košele vo výrobe. Lepenka fixuje košeľu zloženú a drží jej tvar dlhšie. Môžete si vziať obdĺžnik z výrobného balenia alebo si ho odrezať.
 2. Tak, že drahé košele nie sú špinavé, a nie kôlne na ceste, zabaliť každý baliaci papier pred balením do kufra. Alebo použite špeciálne vrecká na skladovanie.
 3. Aby nedošlo k deformácii pevného goliera, preložte košele so stranami na seba s "jack" - golier hornej košele na spodnej strane dna.
 4. Niektoré košele sa predávajú so špeciálnymi plastovými držiakmi na golier a manžetu. Je to ideálna voľba pre výlet, ktorý neumožňuje pokrčiť golier. Ak vyhodíte držiaky, alebo košeľa bola predaná bez nich, potom môžete dať do goliera nejaké mäkké, ľahké veci, napríklad tenký šál.
 5. Pri pokládke do kufra košele z jemných tkanín, rovnako ako polokošele, nemôžete zložiť, a valcované do role. Je to oveľa jednoduchšie a nezanecháva pozdĺžne a priečne záhyby na jemných tkaninách.

Tričko, rovnako ako pri skladaní, je zarovnané na pevnom povrchu so zadnou časťou, zapnutou na všetkých tlačidlách. Rukávy sú zabalené presne pozdĺž línie švu ramena, naskladané pozdĺž bočných švov, a košeľa je zložená pozdĺžne trikrát a zabalená zdola nahor vo zvitku. Keď skladáte týmto spôsobom, nedovoľte, aby ste svoj kotúč robili veľmi tesným, aby sa tkanina nedeformovala. Límec sa vôbec nepohybuje - zostáva vonku a vec sa vkladá do kufra s golierom nadol.

Na ceste

Ak často chodíte na služobné cesty a pri príchode by ste mali vyzerať ako ihly, existuje niekoľko ďalších trikov:

 • Pre tých, ktorí často cestujú, vymysleli špeciálnu tašku na prepravu košele a oblekov - portlet. Má zmysel si ho kúpiť.
 • Ak nie sú žiadne finančné prostriedky alebo túžba kúpiť si tašku, dávajú prednosť kufru s pevnými stenami, veci sú v ňom menej pokrčené.
 • Dať kufor, uistite sa, že košele a ľahké veci ležali na vrchole. V opačnom prípade, bez ohľadu na to, ako dobre sú zložené, záhy zostanú v miestach záhybov.
 • Ak pri preprave vecí stále mierne rozdrvené, nebojte sa. Zaveste ich na vešiaky a visieť na horúcom kúpeli. Budú pomerne rýchlo zladené.

Ako rýchlo zložiť

Ste vždy v zhone a skladacie košele vyzerajú ako veľmi dlhá procedúra? Existuje jedinečný spôsob, ako zložiť košeľu len za dve sekundy! Nazýva sa japonská metóda skladania tričiek.

 • Je potrebné rozložiť košeľu na vodorovný povrch lícom nahor. Teraz psychicky nakreslite dve čiary - jednu zhora nadol od stredu pravého ramena, rovnobežne s bočným švom. V hornej časti tejto čiary je bod B, v spodnej časti je bod C. Druhý riadok prebieha kolmo na prvý, približne v strede košeľa. Na priesečníku týchto dvoch čiar je bod A.
 • Vezmite košeľu s ľavou rukou v bode A a vpravo v bode B. Uistite sa, že ste si uchopili látku nielen na policiach, ale aj na chrbte. Uchopte handričku medzi palec a ukazovák.
 • Pohybujte pravou rukou k bodu C. Ruka sa pohybuje v priamke a prechádza cez ľavú stranu. Chyťte košeľu v bode C pravou rukou. Uistite sa, že celé tričko je zachytené tu, nie len predné tkaniny.
 • S ostrým pohybom narovnajte ruky. Súčasne zdvihnite tričko z povrchu a jemne pretrepte.
 • Ak ste urobili všetko správne, teraz je tričko visiace z vašich rúk so zvyšným rukávom dole. Položte ho späť na povrch tak, aby sa ho rukáv dotýkal ako prvý a zvyšok košele na ňom ležal.

Táto metóda je vhodná pre všetky košele, polokošele a tričká s krátkym rukávom.

Video inštrukcia

Aby ste sa naučili, ako skladať košele týmto spôsobom, budete musieť cvičiť. Nenechajte sa rozrušiť, ak sa vám to nepodarí prvýkrát. Stačí sledovať výukové video krok za krokom a skúste to znova.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky