Šaty v ruskom štýle - vytvoriť jasný obraz!

Šaty v ruskom štýle - vytvoriť jasný obraz!

Módne trendy majú tendenciu meniť sa často, ale klasické národné kroje boli v trende. Uistite sa, že dávať pozor na šaty v ruskom štýle - vytvoriť jasný obraz!

Je to ruské národné oblečenie, ktoré priťahuje pozornosť mnohých slávnych módnych návrhárov a svetových dizajnérov. Vhodne používajú ruské národné motívy vo svojich zbierkach: krásne vzory, tematické výšivky a veselé farby.

Vlastnosti a história štýlu

Od staroveku sa ruské národné oblečenie vyznačovalo viacvrstvovým charakterom. Prvá vrstva dámskych šatiek je široká spodná košeľa s jednoduchým strihom. Po tom, ženy nosili spodnú bielizeň, a až potom - šaty sám.

Medzi hlavné črty ruskej ľudovej štylistiky patria:

 • iba všetky odevy boli prírodného pôvodu. Ruský štýl je spojený s bavlnenou tkaninou a ľanom. O niečo neskôr začali do tkaniny pridávať malé množstvo syntetickej látky, čo uľahčovalo starostlivosť o výrobky;
 • štýl ruskej ženskej dekorácie je navrhnutý v striktnosti - krátke sundresses alebo low-cut položky sú nevhodné v ňom. To bolo považované za vulgárne a predkovia ctili cudnosť, ženskosť a skromnosť;
 • originálne prvky, ako sú kvetinové kresby, ručné výšivky, rukávy - „lucerny“, použitie ozdôb, čipiek a výšiviek korálok na ozdobenie odevu;
 • farba národných šiat bola čo najbližšie k prírodným farbám.

Moderné šaty - čo to je

Postupom času, keď móda vystúpila ďaleko dopredu, skutočne ruské národné šaty stratili svoju popularitu a zostali len ako historický fakt. Ale všetko nové je dávno zabudnuté. Moderné módne trendy obracajú svoju pozornosť na starodávne národné kroje, ktoré im zručne získavajú všetky tie najpozitívnejšie a najkrajšie.

V súčasnosti sú moderné ruské šaty ďaleko od svojich „predkov“, ale spoločné črty sa dajú stále sledovať:

 • Ako predtým sa na šitie takýchto šiat používajú len prírodné tkaniny. Na zjednodušenie starostlivosti o šaty je povolené používať zmiešané tkaniny. Ale percento syntetických látok by malo byť veľmi malé;
 • Štýly ruských šiat sa nezmenili ani jeden - sú stále vyhradené. Rezy na sundresses alebo prominentný výstrih nie sú vítané. Experimenty zo strany dizajnérov podľahli len dĺžke šiat;
 • Ruské oblečenie by malo byť výrazné. Na tento účel sa široko používajú výšivky, potlačené vzory, šnúrky a pod. Sviatočné verzie šiat sú vo svojej dekorácii ešte jasnejšie a bohatšie - často používajú zlaté a strieborné nite;
 • Moderné šaty v ruskom štýle si zachovali svoju farebnú škálu - prirodzené odtiene sú pre nich relevantné. Tkaniny tejto farby sú v dokonalej harmónii s jasným povrchom výrobku.

Do obleku

Zakázať niekomu nosiť tradičné ruské šaty je nemožné. Navyše, toto oblečenie bude zdobiť každú ženu akejkoľvek národnosti. Ruská konfekcia môže priaznivo skrývať niektoré nedostatky, takže aj ženy s ladnými tvarmi sa vyzývajú, aby si vyskúšali takéto šaty.

módy

Ruský štýl je iný zdržanlivosť a skromnosť. To je to, čo zostalo z minulosti v moderných modeloch tohto národného oblečenia. Oblečenie v ruskom štýle možno ľahko vybrať v závislosti od ročného obdobia.Zimné modely šiat sú šité z hustejšej prírodnej tkaniny, letné štýly sú vyrobené z tenkých a sú tiež rozmanité a majú široký výber.

Marysia

Šaty "Marysia" sa vyznačujú tým, že sú vyrobené výlučne zo striže. Jedná sa o "priedušnú" tkaninu, takže tento štýl oblečenia je veľmi populárny, najmä v horúcom období.

Široká škála štýlov vám umožní vybrať si oblečenie podľa priania. Svetlé dekorácie šaty, variácia dĺžky nenecháva možnosti pre milovníkov veľkolepé oblečenie, akonáhle získať túto krásu.

svadobné

V tejto dobe je považované za veľmi kreatívne a módne sa vydávať v šatách vytvorených pre ruské národné motívy. Do určitej miery to už nie je hold móde, ale uznanie jeho koreňov, predkov a rešpektu k tradíciám. Myšlienka ruského národného oblečenia je čistota a skromnosť. Moderné svadobné šaty držali rovnaký smer.

Ruské svadobné šaty sú veľmi ženské, zaujímavé, otvára len malú časť ženského tela. Svadobné šaty sú dlhé a pomerne uzavreté. Špeciálna pozornosť je venovaná povrchovej úprave. Je nesmierne bohatá a opäť začala mať sémantický charakter. Šaty sú zdobené korálkami, drahými kameňmi, hodvábom.

Šaty košele

Ruská košeľa v modernom spôsobe vyzerá veľmi jednoducho vďaka nekomplikovanému strihu. Sofistikovaná a nádherná dekorácia týchto odevov však vyzerá veľmi pôsobivo a elegantne.

Neoddeliteľnou súčasťou tohto oblečenia je opasok. Vo farbe musí byť v súlade s hlavnou farbou oblečenia. Dĺžka dresu v modernej móde sa líši od mini až po maxi.

Skutočné farby

Farba oblečenia v národnom štýle nemôže byť jasná a náročná. Tkanina použitá na tieto výrobky má prirodzený pôvod a je úplne nežiaduce ju kontaminovať farbivami. Pastel, mäkké tóny, ktoré sa používajú v ruských ľudových motívoch, sú dokonale kombinované s pomerne svetlými povrchovými výrobkami. Na to používa bohaté farby: svetlo zelená, modrá, červená, zlatá.

tkaniny

Ruské oblečenie netoleruje syntetiku. Jej dovolila len malú časť, aby uľahčila starostlivosť o vec. Najbežnejšie materiály pre šitie šaty sú ľan, bavlna a základné.

ľan

Ľanové šaty sú široko známe a populárne. Dokonca aj v najhorúcejšom počasí sú pohodlné a zadarmo. Niet divu, že naši predkovia používali tento materiál pre ruské šaty. Ľan je príjemný pre telo, nie elektrifikovaný, odolný voči opotrebeniu a hypoalergénny. Všetky tieto vlastnosti označujú vysoko kvalitné výrobky z neho vyrobené.

Môžete nosiť ruské šaty vyrobené z ľanovej látky nielen na prechádzku, ale aj na dovolenku, kanceláriu atď.

Zo základných

Na rozdiel od bavlny alebo ľanu, striž - zmesová tkanina, obsahuje bavlnu, polyester alebo viskózovú priadzu. Napriek tomu je priedušný a veľmi tenký. Šaty, zošité, nie sú vrásčité a veľmi príjemné pre telo pri dotyku. Starostlivosť o zošívanie je veľmi jednoduchá a nevyžaduje veľa úsilia.

dĺžka

Toto ruské šaty musia byť dlhé. Pastelky z týchto šiat sú rôzne: košeľa, s vysokým pásom, so siluetou v tvare písmena A atď. Je to v tomto oblečení, ktoré môžete mierne zahaliť všetky vaše viditeľné chyby. Dlhé šaty v ruskom štýle vždy priťahovali pozornosť svojou individualitou a svetlou výzdobou. Bez povšimnutia zostať v takomto produkte jednoducho nebudete pracovať.

Moderné šaty môžu mať krátku dĺžku. To nie je pokaziť produkt vôbec, a po výbere zvyšok vhodný šatník pre to, budete vyzerať skvele. Odporúča sa nosiť krátke šaty v kombinácii s pevnými pančuškami. To nevytvorí dojem nadmernej otvorenosti a sexuality a zachová sémantickú záťaž ruského dámskeho oblečenia - skromnosť.

Čo nosiť

Môžeme si vybrať z niekoľkých tipov od dizajnérov a dizajnérov, pokiaľ ide o otázku "Čo je to šaty nosiť?".

 1. S podobnými šatami vyzerajú skvelé doplnky veľkej veľkosti.
 2. Spojka alebo kožušinový kabát nepokazia celkový obraz.
 3. Monochromatické šaty môžu byť pestrofarebné svetlé miesto - vesta.
 4. Šál môže byť neoddeliteľnou súčasťou celkového obrazu.

Ako vytvoriť úplný obrázok

Po správnom vyzdvihnutí štýlu oblečenia sa odporúča, aby ste s ním harmonicky spojili všetky dostupné doplnky. Mali by ste tiež myslieť na vlasy, make-up a vybrať správne topánky.

príslušenstvo

Počet príslušenstva v ruskom ľudovom štýle sa blíži k minimalizmu. Môžete pridať obrázok so starožitnými korálkami alebo vynikajúcim náramkom.

Ak je kabelka pripojená k vášmu outfitu, potom je žiaduce, aby bola vyrobená z prírodného materiálu - pytlovina, slama. Môžu byť znázornené vhodné diskrétne, nenápadné ozdoby.

účes

Ruský národný štýl nevyžaduje náročnosť. Dlhé vlasy môžu byť spletené v prameňoch, tkanie do nich viacfarebné stuhy a krátke vlasy môžu byť jednoducho ozdobené kvetinovým vencom alebo jednotlivými kvetmi.

topánky

Ľahké a vzdušné šaty vyžadujú prítomnosť baletných topánok alebo sandálov. V chladnom období môže byť obraz doplnený o skromné ​​topánky alebo členkové topánky, zdobené kožušinou.

Doplňte

Prirodzenosť je hlavným princípom ruskej krásy. Preto je to presne to, na čom by sa malo pracovať: nie je jasné, že sa má začať s whiskey blusher, rúž na použitie prirodzenej farby. Osobitná pozornosť sa venuje obočiu - musia byť dobre upravené a hrubé. Riasy im dodávajú objem pomocou čiernej riasenky.

Štýlové obrázky

Obraz ruskej krásy nemusí byť upravený. Neha, skromnosť, jednoduchosť - to sú hlavné myšlienky ruského národného odevu.

Je potrebné uctiť si pamiatku predkov, nezabúdať na národné tradície. To platí aj pre národné oblečenie - človek by nemal ignorovať základnú myšlienku, ktorá bola do nej začlenená od nepamäti.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky