Šaty s otvorenými ramenami - trend 2019

Šaty s otvorenými ramenami - trend 2019

rysy

Takéto šaty sú základným atribútom všetkých ženských štýlov - romantického, boho, nového vzhľadu atď. Je známa už dlhú dobu - podobný štýl sa nosil všade v 18. a 19. storočí, najmä keď prišli na plesy a palácové recepcie. Po triumfálnom vystúpení v kolekciách módy vysokej módy Christian Dior a Cristobal Balenciag, sa šaty časom stali len atribútom večerných šiat a „červeného koberca“, ale tento rok ho začínajú dizajnéri zavádzať do každodenného vzhľadu.

Ako si vybrať

Výber oblečenia podobného štýlu je potrebné vziať do úvahy zvláštnosti vašej postavy. Pre dievčatá so širokými ramenami, to nie je vhodné, pretože vizuálne zvyšuje túto časť tela ešte viac. Naopak, pre majiteľov úzkych ramien a najmä typu postavy "hruška" by takéto šaty boli výborným nálezom. Súčasne, pre dievčatá s nízkym a plným výkonom môže robiť službu medvedíka, čím vytvára „barrel“ efekt (v tomto prípade sa odporúča vybrať si modely s rukávmi a malým výstrihom).

Okrem toho má tento odev ďalší efekt - vizuálne predlžuje krk a priťahuje pozornosť. V prítomnosti kožných nedokonalostí, ktoré súvisia s vekom, to však môže mať negatívny vplyv, preto stojí za zváženie týchto individuálnych charakteristík.

Populárne štýly a modely

S ozdobami

Šaty s volánkami pod líniou ramien sú jedným z najmodernejších modelov. Vyznačuje sa sofistikovanosťou, hravosťou a absolútnou ženskosťou. Čím dlhšie sú šaty, tým výraznejšie sú asociácie s „Turgenevovou dámou“. Posilnenie tohto efektu pomôže vlasom položeným do veľkých kučier, ktoré budú opakovať krivky raketoplánu.

Na gumičke

Tento nadčasový model môže byť vynikajúcou voľbou pre boho štýl - hlavne ak ho pridáte s doplnkami z kože a semišu. Verzia oblečenia bez rukávov vám tiež umožní ozdobiť si rôzne náramky a ozdoby (boho prebytok je len vítaný!) A šaty s orezanou sukňou budú perfektne kombinované s kovbojskými topánkami.

Existuje mnoho podobných šiat, napríklad od populárnej ázijskej značky Artka, v ktorej obchodoch si môžete kúpiť aj vhodnú obuv a džínsy. Tieto sú tiež kombinované s šifónovými šatami podobného štýlu, napríklad khaki.

S rukávmi

Modely oblečenia s rukávmi vyzerajú veľmi elegantne - najmä ak je výstrih dostatočne hlboký. Voľba malého výstrihu zároveň umožní žene vo veku dosiahnuť požadovaný účinok bez toho, aby sa zdôraznili nedostatky súvisiace s vekom na krku a hrudníku. Modely s dlhým rukávom v tejto sezóne predstavili Dolce & Gabbana, Barbara Casasola, atď.

priamy

Rovné šaty sú vynikajúcim riešením pre silné ženy, rovnako ako pre figúrky typu „jablko“, ktorých pás je prirodzene slabý a dáva na prvom mieste extra váhu.

Nevyberajte model nad kolenom - vhodnejšie šaty na podlahe, ktoré obraz vizuálne predĺžia.

zadarmo

Takéto modely vytvárajú skutočne romantický obraz. Bude vyzerať dobre na rande a je schopný otočiť hlavu. Nezabudnite však vziať do úvahy vaše prirodzené formy a typy farieb - krajkové šaty v jemných ružových odtieňoch vám nebudú robiť dokonale sofistikované a romantické, ak budú v kontraste s vaším „dramatickým“ vzhľadom a bohatou prirodzenou farbou. V tomto prípade však riskujete, že budete vyzerať smiešne. Okrem toho, takéto šaty môžu vyzerať veľmi frivolné na ženu vo veku.

pošva

Prispôsobený model oblečenia s otvorenými ramenami je tradičným večerným oblečením.Je to celkom všestranné, ale najlepšie sa hodí pre typy Kibby: divadelná romantika, romantika, jemná dramatická a dramatická. Zástupcovia „prirodzených“ typov by sa mali takýmto modelom lepšie vyhnúť a dávať prednosť slobodnejším.

S popruhmi

Šaty s holými ramenami a popruhmi, prepletené alebo viazané za krkom - veľmi odvážny model. Je však správne trendom sezóny, pretože tento odev vyzerá veľmi štýlovo a moderne. Ale dievčatá so širokými ramenami by sa mali zdržať takéhoto štýlu - zo všetkých možností na šaty s otvorenými ramenami, najjasnejšie zdôrazňuje ramená.

Vertikálna rovnováha symetrie, ktorá sa dosahuje bez ramienok, zároveň umožňuje použitie takýchto šiat pre takmer všetky typy.

Na jednom ramene

Ďalšou neštandardnou formou takéhoto oblečenia je model s jedným otvoreným ramenom. To môže byť dar z nebies pre tých, ktorí príroda dala široké ramená a z tradičných možností oblečenia neprístupné. Táto sezóna patrila medzi prvými v kolekcii značiek Gianfranco Ferre, Calvin Klein, Michael Kors, Lanvin atď.

dĺžka

dlho

Dlhé šaty - klasické večerné šaty a štýl s otvorenými ramenami dodajú vášmu obrazu ešte viac regality a ženskosti.

Dlhé a veľmi voľné šaty je absolútne nestojí za nosenie dievčatá krátkeho vzrastu, aj keď je to krásna letná možnosť. Vo vašom prípade je vhodnejšie dávať modely strednej dĺžky alebo zúženej sukne na podlahu (ako večerná možnosť), ktorá vizuálne predlžuje nohy.

midi

Modely strednej dĺžky vyzerajú obzvlášť dobre na reprezentantoch typu gamin a vlastníkov „obdĺžnika“.

Dá sa povedať, že táto dĺžka je univerzálna, takže pre iné typy to bude aj na mieste. Hlavná vec, nezabudnite venovať pozornosť detailom rezu a snažiť sa zabezpečiť, aby zdôrazňovali svoje silné stránky a odvrátili pozornosť od nedostatkov.

krátky

Dĺžka šaty nad kolenom je perfektná ako každodenné. Okrem toho môže byť použitý ako tunika a kombinovaný s džínsy alebo nohavice s rovným a prispôsobeným strihom.

Najbežnejšia verzia tohto oblečenia - model s rovným strihom.

Skutočné farby

čierna

S ľahkou rukou dizajnérov, čierna už dávno preč od smútku šaty, stáva štandardom elegancie a štýlu. Avšak, nezabudnite, že pre "jar" a "jeseň" farbu, on, rovnako ako biela, nemusí byť najlepším riešením. Stojí však za zmienku, že plášť vhodnejšieho odtieňa v tomto prípade zachráni situáciu, najmä preto, že čiernu farbu možno ľahko kombinovať s inými. Pre väčší efekt, nezabudnite vyzdvihnúť topánky, aby zodpovedali mysu a vyberte spojku rovnakej farby, alebo aby obraz viac viditeľný pridaním ďalších odtieňov.

červená

Červená farba je spojená s vášňou a zmyselnosťou, takže modely s otvorenými ramenami v takých farbách sú výberom veľmi odvážnych žien. Ak nechcete vyzerať príliš agresívne (najmä v prípade, že voľba padla na jasne červené šaty na podlahe), potom nezabudnite pridať obrázok s príslušenstvom, ktoré vyvažujú chytrosť červenej. Môžu to byť módne odtiene súčasnej sezóny - riek, žraloka, teplého taupe alebo hrnčiarskeho ílu alebo ich ekvivalentov.

modrý

Ak chcete vyzerať štýlovo a módne, vyberte si modré šaty s tlmenými odtieňmi. Zvlášť starostlivo stojí za to si vybrať také šaty pre dievčatá s opálenou alebo opálenou pokožkou - jasne modrá dodá veľmi silný kontrast a musí byť „tlmená“ s príslušenstvom neutrálnych farieb.

žltý

Možnosť žltej farby je jednou z najmodernejších v tejto sezóne. Pamätajte si Belle z kresby "Krása a zviera"? Táto farba vás premení na skutočnú princeznú a stane sa hviezdou akejkoľvek strany! Zvlášť výhodné bude sledovať také žlté šaty na dievčati s tmavou pokožkou alebo majiteľkou „jesennej“ farby.

modrý

V tejto sezóne, všetky módne odtiene majú tendenciu "šedá".To ich robí veľmi univerzálnymi a vhodnými aj pre tie typy farieb, s ktorými sú chladné farby prísne kontraindikované.

ružový

Zo všetkých odtieňov ružovej tejto sezóny, najobľúbenejšie sú bledoružové a svetlé cyklámen. Pri výbere medzi nimi zvážte, akú náladu by mala vaša cibuľa prenášať. Cyclamen sa stane hymnou vášho jasného a kreatívneho charakteru a jemnosť odtieňa okvetných lístkov ruží zdôrazní citlivosť, citlivosť a mladosť.

zelená

Zelená farba je neúnavná klasika. Jeho rôzne odtiene sú vhodné vždy a všade (s výnimkou prísneho obliekania, samozrejme). Preto si môžete bezpečne vybrať ten, ktorý vám vyhovuje, berúc do úvahy osobné preferencie a typ farieb. Rôzne variácie zelene s teplými a studenými tónmi sú prítomné v odporúčaniach absolútne všetkých typov farieb.

pruhované

Šaty s holými ramenami v jasnom (hlavne čiernom a bielom) páse - pozdravy z osemdesiatych rokov! Podobný plášť šaty s súdu topánky a malá kabelka vytvorí obraz, ktorý nebude bez povšimnutia. Je ideálny pre štylizovanú párty alebo ako letné oblečenie, ku ktorému môžete pridať aj klobúk a slnečné okuliare so širokým okrajom v klasickom čiernom ráme. Vhodné sú aj moderné okuliare, ale vyhnite sa úzkym a okrúhlym okuliarom - jednoducho sa stratia na pozadí takého súboru.

tkaniny

čipkový

Šaty akýkoľvek štýl s množstvom čipky vyžaduje starostlivý výber. To môže dať ženskosť a romantiku k obrazu, ale to sa ukáže byť groteskné a "bábka", ak osobné vlastnosti nie sú brané do úvahy. Tento odev sa neodporúča pre ženy vo veku - takže riskujete vytvorenie efektu "umelého omladenia", ktoré vás urobí komickými

bavlníkových semien

Bavlna je vynikajúcou voľbou pre letné a teplé krajiny, pretože je to prírodný materiál, ktorý je kožou vnímaný lepšie ako mnohé syntetické analógy. Okrem toho bavlnené šaty budú skvelým riešením pre tých, ktorí si vzhľadom na vek alebo osobné preferencie nemôžu dovoliť krajky.

šifón

Šifón - svetlo, priesvitná tkanina - bude váš vzhľad ľahký a vzdušný mäkký. Avšak, ak ste vlastníkom viac zdržanlivý alebo dokonca tvrdý druh, vynikajúci doplnok k obrázku bude šifón mys alebo šál, ktorý bude najlepšie zdôrazniť vašu osobnosť.

pletený

Pletené výrobky sa najčastejšie šijú pevnými modelmi, takže, ako je uvedené vyššie, táto voľba nebude dobrou voľbou pre každého. A určite to nebude večerné šaty - úplet vám nedáva potrebnú eleganciu. Ale pre každodenný život budú šaty strednej a mini dĺžky dobrou voľbou, najmä preto, že je to celkom univerzálne.

Čo a ako sa nosí

Príslušenstvo a dekorácie

Šaty s holými ramenami je štýl, na ktorý je veľmi ťažké nájsť správne šperky na krku. Ale zároveň vám to umožňuje úplne sa ich vzdať. Alternatívne môžete obraz doplniť o mohutné náušnice, rôzne náramky a klobúk so širokým okrajom, ktorý nezanechá v luku pocit prázdnoty.

Dôležitým doplnkom k oblečeniu v tomto prípade je plášť alebo šál z ľahkej tkaniny. Môže to byť nielen krásny doplnok, ktorý harmonicky zapadá do tohto štýlu, ale aj druh spásy pre majiteľov širokých ramien.

Aký účes robiť

S týmto štýlom, dlhé, voľné vlasy vyzerajú skvele (najmä ak, podľa typoológie Kibby, ste prirodzený, mäkký prírodný alebo nádherný prírodný).

Všetky ostatné typy budú viac zozbierané vlasy účes s krásnou vlásenkou alebo elegantný klobúk (vo večernej verzii je celkom vhodný malý závoj).

Slávnostné a elegantné obrazy

Šaty vyrobené z ľahkej tkaniny s vôňou na živôtiku je možno najženskejšia verzia tohto vzhľadu. Doplňte ju o perlové alebo akvamarínové šperky - a premeníte sa na morskú pannu.Alebo doplňte masívnym náhrdelníkom s kvetinovým vzorom - a porovnania s krásnou lesnou vílou sú zaručené. Bude to vhodné ako zbieraný účes so svetlou vlásenkou a voľnými vlasmi. Môžete tiež odstrániť späť a bodnúť len časť vlasov, otvorenie tváre.

Šaty zároveň s otvorenými ramenami a otvoreným chrbtom je skvelou voľbou pre večerné šaty. Majte však na pamäti, že takýto obraz bude vyzerať veľmi vzdorne a vyberie si šaty príliš „kričajúcej“ farby. Je lepšie ho doplniť o chytľavé náušnice a náramky s kameňmi.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky