Legendárne malé čierne šaty

Legendárne malé čierne šaty

Je ťažké nájsť ženu, ktorá by neobdivovala módne pokyny legendárneho Coco Chanel. Naraz sa stala skutočným tvorcom mnohých dievčat, ale aj moderné ženy ju považujú za ikonu elegancie a šarmu.

Malé čierne šaty - jeho neprekonateľný Chanel nazval takmer kvintesenciu šťastnej ženskej budúcnosti. To je podľa dizajnéra to, čo zdôrazňuje najlepšie črty ženského tela, ktoré si muži nemôžu nevšimnúť. Musí to byť legendárny Koko mal naozaj pravdu, pretože napriek tomu, že šaty boli vynájdené presne pred 90 rokmi, stále zostáva populárny.

História stvorenia

Oficiálna história vytvorenia neprekonateľného oblečenia je pomerne prozaická. V 20. rokoch minulého storočia sa čierna spájala výlučne so smútkom, preto sa jej dievčatá v každodennom živote snažili v každom smere vyhnúť. Ale keď zomrel Chanel, nemohla si dobre uctiť svoju pamäť, pretože to nebola jeho oficiálna manželka. To bolo potom, že žena prišla s myšlienkou vytvoriť prísne a lakonické krajčírstvo v smútku tieň - malé čierne šaty. Sama Koko, niekoľko rokov po tom, čo stratila svojho milovaného, ​​vytvorila kolekciu svojho oblečenia výlučne v čiernej farbe.

Kto prišiel a štylizoval

Ale podľa svedectva historikov módy, myšlienka módneho oblečenia čierneho oblečenia prišla do Chanelu oveľa skôr. Jedného dňa sa posadila na ples Petit Lee Blanc so svojím milencom a sledovala, ako okoloidú ženy. A zrazu ostro vybuchla: „To je nemožné! Všetky tieto farby sú hrozné, znetvorujú ženy. Myslím, že ich musíte nosiť v čiernej farbe. Potom módna spoločnosť ešte nebola príliš pripravená na radikálne zmeny v obrazoch. Čierne šaty boli považované za príliš jednoduché a chudobné, ale časom stále získali lásku k ženám, stali sa klasikou žánru, vhodnou pre akýkoľvek vek a udalosť.

V roku 1961 sa na obrazovke objavia prvé čierne šaty. Ak chcete byť presnejší, je to na Audrey Hepburn - herečka, ktorá hrá hlavnú úlohu vo filme "Raňajky v Tiffany je." V roku 1972, slávna kapela The Hollies spieva o žene v malom čiernom oblečení v jej piesni, a ona sa stane skutočným hitom. V roku 1985, takéto oblečenie začne obliekať ženy na natáčanie. Malé čierne šaty sa stávajú mega-populárne, a dokonca aj medzi modernými hviezdami sú jej obdivovatelia.

Vlastnosti a výhody

Aké je tajomstvo popularity oblečenia, ktoré sa stalo legendou? Možno celé tajomstvo spočíva vo vlastnostiach šitia. Klasické malé čierne šaty sa vyznačujú rovným strihom, úzkym lemom, pokrývajúcim kolená, okrúhlym výstrihom, dlhými zúženými rukávmi a úplným nedostatkom dekoru. To je dôvod, prečo si absolútne každá dievčina s dobrou postavou môže dovoliť nosiť ju.

Moderné modely malých čiernych šiat sú trochu odlišné od klasických. Môžu byť oveľa kratšie alebo dlhšie, ako aj doplnené čipkami, objemnými goliermi, volánikmi, výstrihmi, volánikmi a ďalšími dekoratívnymi prvkami. Táto rozmanitosť je primárne spôsobená tým, že moderné dievčatá sa líšia tvarom svojej siluety, ale každý chce vyzerať štýlovo bez ohľadu na to, čo robí.

Ako si vybrať

Pri výbere malého čierneho oblečenia by sa moderná žena mala zamerať na rysy jej postavy:

  • Pre dievčatá so širokými ramenami a úzkymi problémami je lepšie vybrať si šaty s pevným vrchom, pretože to bude prekážať pohybu.Ideálnou voľbou by boli šaty s tvarom V, okrúhlym alebo asymetrickým výstrihom. Je žiaduce, aby sa obliekaná sukňa rozšírila a samotné šaty by sa mali doplniť pásom na vizuálne zvýraznenie pásu.
  • Ženy s typom postavy "hruška" je lepšie opustiť príliš blízke modely. Šaty lichobežníkového tvaru v štýle Yves Saint Laurent dokonale zapadajú. Môžete tiež dať prednosť šaty s tulipán sukne, ktorá pomôže zdôrazniť krásu bokov.
  • Dievčatá s typom presýpacích hodín by mali používať dôstojnosť siluety na maximum. V tomto prípade si môžete bezpečne vybrať klasický štýl oblečenia alebo ten, ktorý sa rozširuje z pása. V druhom prípade je potrebné ho doplniť pásom, aby sa zvýraznil tenký pás.
  • Mladé dámy s obdĺžnikovým obrázkom si môžu vybrať malé čierne šaty s rovným alebo osadeným strihom. V tomto prípade budú vhodné boky a volánky na bokoch a páse, ako aj závesy. Je žiaduce, aby šaty boli doplnené aj tenkým pásom.

Ak si myslíte, že malé čierne šaty nie sú najlepšou voľbou pre ladné dámy, potom ste hlboko mýli. Vyberte si modely oblečenia s vôňou, a tiež v tvare písmena V. Je dôležité, aby model nebol zošitý saténovou tkaninou, inak sa vaše objemy vizuálne zvýšia.

Elegantné a krásne modely

Malé čierne šaty sú klasické aj preto, že sa dokonale hodia na všetky druhy módnych transformácií. Dá sa ľahko prispôsobiť nielen akémukoľvek číslu, ale aj akejkoľvek udalosti. Dokonale zapadne do obliekania, večerného vzhľadu, romantického vzhľadu a dokonca aj ležérneho štýlu. Ale najviac zvedavá vec je, že napriek úpravám zostane toto oblečenie štýlové a dokonale zvýrazní najlepšie ženské kvality. Ktoré modely malých čiernych šiat často venujú pozornosť moderným ženám?

S golierom

Takéto modely sú módni odborníci odporúčajú ženám nosiť so širokými ramenami. Je to golier, ktorý môže byť vo forme stojanu, goliera alebo jednoduchej réžie, ktorá umožňuje sústrediť sa na oblasť dekoltu a odvrátiť ho od masívneho vrcholu. Šaty s bielym golierom sa často vyberajú na oficiálne podujatia, pretože vyzerajú slávnostne, elegantne a zároveň striktne. Tieto modely sa často dodávajú so skráteným rukávom, ktorý je doplnený manžetou na farbu goliera.

S rukávmi

Dlhé rukávy sú neoddeliteľnou súčasťou klasického malého čierneho oblečenia, ale aj moderné modely tohto oblečenia ich dopĺňajú. Rukávy môžu byť pomerne krátke a len mierne pokrývajú rameno, idú s gumou ako baterka alebo sú úplne rovné a dosahujú k lakte. Existujú aj modely s rukávmi ¾, ktoré sú často vyberané pre kancelársky obraz. Rukávy sú často šité z úplne inej látky, povedzme saténu alebo guipure, čo vám umožní vytvoriť veľmi zaujímavý obraz. Model malého čierneho oblečenia s otvorenými ramenami, ktorý je doplnený rukávmi, vyzerá veľmi originálne.

bez rukávov

Taký model môže byť najlepším základom každého romantického obrazu. Ale módni odborníci dôrazne odporúčajú, aby ste to v tomto prípade nepreháňali úprimnosťou. Ak sa výstroj otvára nielen rukami, ale aj ramenami s dekoltovou oblasťou, potom je lepšie, aby sa líšila aspoň v strede kolena. Štýl môže byť úplne iný. Kancelárske šaty sú pozoruhodné pre ich strih strih, romantické pre flared.

čipkový

Tieto šaty dokonale zdôrazňujú ženskosť siluety a budú vyhovovať výlučne mladým dámam. Charakteristickým znakom takýchto šatov v priesvitnej textúre, ktorá vám umožní vytvoriť veľmi zvodný obraz. Aby bol model menej odhaľujúci, vytvára sa podšívkou z nepriehľadnej čiernej tkaniny a plátno guipure sa používa ako druh plášťa.

koža

Trochu čiernej kože šaty je skutočný módny hit v tejto sezóne. Brilantná textúra látky vám umožní zdôrazniť všetky krivky siluety, takže si môžete vybrať len taký model pre dievčatá s dokonalou postavou. Takéto šaty môžu byť vytvorené z prírodného materiálu a koženky.

Stojí za to zvážiť, že takýto model je navrhnutý na chladnejšie obdobie, pretože v horúčave sa materiál drží na tele a vzniká skleníkový efekt.

pletený

Coco Chanel vytvorila svoj prvý model malého čierneho oblečenia z krepínového dreva a moderné dizajnéri často používajú úplety na šitie klasického oblečenia. Táto tkanina vám umožní plne zapadnúť do siluety dievčaťa a prehliadnuť dôstojnosť jej siluety. Ako dekor na týchto modeloch oblečenia sa často používajú odnímateľné obojky a široké opasky so sponami.

Puzdro na šaty

Základ základov akéhokoľvek klasického obrazu. V takomto oblečení bude žena akéhokoľvek veku vyzerať skvele, ale je žiaduce, aby mala ešte dobrú postavu. Ako elegantný doplnok k oblečeniu - prípadu často používame kožušinu, ktorá vám umožní nastaviť siluetu a urobiť ju proporčnejšou.

Modely plné

Ženy, ktorých tvary sú viditeľne vyradené z ideálneho rámu, budú vyhovovať tým modelom malých čiernych šiat, ktoré odhaľujú dôstojnosť siluety a zakrývajú jej nedostatky. Krásne prsia možno rozlíšiť výberom šaty s čipkou alebo výstrihom v tvare V a zdôrazniť zvodnú líniu bedra s pevnou sukňou. Krásny pás, dokonca aj s objemovou siluetou, môže byť zvýraznený osadeným modelom oblečenia a štýlovým opaskom.

Módne trendy

V módnej sezóne 2016-2017 sú najviac módne čierne šaty na koleno s rukávmi - baterkami. Šijacie výrobky vyrobené z prírodných vlákien so zmesou syntetických materiálov, pretože to je táto symbióza, ktorá vám umožní vytvoriť najpraktickejšiu a najtrvanlivejšiu vec. Výstrih môže byť úplne iný. Zadná strana môže byť ozdobená guipure alebo má otvorený výstrih rôznych hĺbok. Flare sukne sú často skladané, ale ak je model prísny, môže byť rovný.

Čo nosiť

Vytvorenie harmonického obrazu s malým čiernym oblečením je veľmi jednoduché, stačí vziať do úvahy vaše vlastné preferencie v štýle oblečenia. Na doplnenie každodenného vzhľadu sú najlepšie skrátené bundy a bolero svetlé farby. Najlepšia voľba môže byť červená, biela, malinová a citrónová farba. Šaty s dlhými rukávmi sú dokonale kombinované s kožušinovými vestami. Najlepšie je nosiť pančucháče alebo legíny na nohách a klasické topánky - čerpadlá.

Pod obrazom kancelárie je najlepšie vybrať štýlovú a elegantnú bundu s pastelovým odtieňom. Môžete nosiť pančuchy alebo priesvitné pančuchy na nohách, rovnako ako topánky s uzavretými prstami na malom podpätku. V zime môžete kombinovať malé čierne šaty s členkovými topánkami, členkovými topánkami alebo topánkami.

Pre obraz večera si môžete vybrať nepriehľadné pančuchy, ktoré odlievajú lesk. Čipka plášť bude najlepší doplnok k šatám bez rukávov, a ak sú rukávy na šaty sú prítomné, potom obraz nevyžaduje dodatky. Najlepšie topánky v tomto prípade bude ten, ktorý je na vysokých podpätkoch as dekorom. Môžu to byť kamienky alebo flitre, ale bude fungovať aj obmedzený model podpätkových topánok.

Doplnky a obuv

Príslušenstvo, ktoré najlepšie vyhovuje malým čiernym šatám, je prešívaná spojka Coco Chanel alebo jej legendárna kabelka s retiazkou. Po pridaní obrazu s takýmto príslušenstvom môžete presvedčiť každého o svojej vlastnej dokonalej chuti a pocite šarmu. Ak sa pre vás uvedené možnosti zdajú byť nepraktické, môžete si vybrať jednoduchú kabelku z jasnej formy.

Výber príslušenstva pod šaty, nemali by ste zabudnúť na šperky. Na doplnenie klasického vzhľadu sú najlepšie perly.Drahokamy a diamanty, striebro a zlato sú dobre kombinované s malými čiernymi šatami, ale pamätajte, že vo všetkom musí byť opatrenie. Nemali by ste visieť na seba naraz všetky zbierky šperkov, aj keď sú veľmi krásne. Stačí jeden prívesok s retiazkou, náramok alebo náušnice.

Ak nechcete nosiť klasické topánky, môžete obraz doplniť sandálmi. Pamätajte si, že môžu byť nosené len v teplej sezóne, keď nohy nemusia zahriať pančucháče alebo pančuchy.

Slávnostné a elegantné obrazy

Ak chcete vytvoriť chytľavý a elegantný obraz je lepšie zvoliť čierne šaty na podlahu. Tento model bude harmonicky pozerať na všetky spoločenské udalosti a čo je najdôležitejšie - na každé dievča, bez ohľadu na obraz a telo. S takými šaty je najlepšie kombinovať veľké a masívne biele šperky. To môže byť predĺžené náušnice, ktoré vizuálne, aby krk predĺžené, rovnako ako široké náramky a viacvrstvové náhrdelníky.

Pre šaty strednej dĺžky, je lepšie zvoliť šperky príslušnej veľkosti. Nechajte ho byť náušnice s malým kamienkom, tenký malý prsteň s náramkom alebo štýlovú brošňu. Pre krátke modely malé čierne šaty je lepšie zvoliť miniatúrne šperky. To môže byť dokonca šperky, ale je lepšie, že to bolo kovové a harmonicky v kombinácii so zvyškom detailov obrazu.

Pamätajte si, že pre slávnostný obraz je lepšie vybrať si šaty z kvalitných tkanín - satén, zamat alebo guipure. Nezabudnite na účes. Ak sa vám Hollywood kučery zdajú príliš triviálne, môžete si urobiť ostrihanie v štýle 60 hláv, aby som tak povedal, aby sa stal ako Chanel. Elegantný babetta, zviazaný so štýlovou saténovou mašľou, bude vrcholom vášho slávnostného štýlu.

No, make-up umelci hovoria, že ak doplníte svoj vlastný vzhľad malým čiernym oblečením, mali by ste venovať pozornosť svojim očiam. Je lepšie maľovať ich hojne maskarou, a ak to tvar tváre dovoľuje, je možné zhrnúť aj pomocou šípok.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky