Pravidlá na umývanie a čistenie semišových tenisiek

Pravidlá na umývanie a čistenie semišových tenisiek

Semišové tenisky sú vo vysokej dopyte, pretože vyzerajú štýlovo a pôsobivo. Jedinou nevýhodou takýchto módnych topánok je, že sa veľmi rýchlo zašpinia. Ale semiš sa dá vyčistiť a so silnými nečistotami ho možno dokonca umyť.

Aké sú znečistenia?

Semišové tenisky nestrácajú svoj atraktívny vzhľad, ak sa každý deň po ponožkách očistia od prachu a špiny. Ak budete postupovať podľa jednoduchých odporúčaní odborníkov, Môžete sa vyhnúť silnému znečisteniu semišovými topánkami:

 • Nenoste semišové topánky vo vlhkom alebo daždivom počasí. Je lepšie si vybrať v prospech kožených tenisiek.
 • Pred prvým použitím sa odporúčajú nové tenisky na spracúvanie sprejov odpudzujúcich mastnotu a vodu. Spracovanie by sa malo vykonávať vopred, aby sa topánky mohli dobre vysušiť. Odborníci odporúčajú postrekovanie v troch vrstvách pre vysoko kvalitné spracovanie.
 • Je prísne zakázané používať krémy určené pre koženú obuv. Nie sú určené na semiš, takže po ich použití môže zamatový povrch vyzerať ako tvrdá žinka.
 • Semišové tenisky možno čistiť špeciálnymi utierkami, ktoré dobre absorbujú vlhkosť.
 • Ak chcete uložiť topánky z semišu vyzdvihnúť špeciálne miesto. Mala by byť dobre vetraná, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia a vykurovacích zariadení. Ak nedodržíte tieto odporúčania, materiál stratí svoju farbu, mäkkosť a pružnosť.
 • Ak nebolo možné odstrániť škvrny z povrchu semiša, potom by ste mali počkať, kým topánky nevyschnú, a až potom vyskúšať iný spôsob odstránenia škvŕn.

Ak sú na topánkach čerstvé miesta a existuje možnosť ich odstránenia, potom by ste nemali váhať. Prebytočnú nečistotu je potrebné zbierať papierovou utierkou. Všetky úkony by sa mali vykonávať jemne a jemne, aby sa nečistoty nedotkli do materiálu.

Ak majú semišové tenisky suché miesta, potom by ste mali použiť vlhkú handričku. Ona potrebuje jemne utrieť škvrnu, počkajte, kým povrch nevyschne, a potom očistite stopy nečistôt špeciálnym štetcom na semišové výrobky alebo gumu.

Neignorujte pokyny od výrobcov semišových topánok. Zvyčajne označuje prostriedky, ktoré vám umožňujú vyčistiť materiál vysokej kvality zo všetkých druhov znečistenia.

Ak sú na topánkach škvrny od vody, voda tiež pomôže vyrovnať sa s týmto problémom. Na začiatok je potrebné strkať papier do tenisiek, pretože ich ochráni pred možnosťou deformácie. Voda by mala byť striekaná na povrch topánky, potom starostlivo zozbieraná. Po týchto činnostiach by mali byť tenisky pri izbovej teplote úplne suché a potom môžu byť ďalej ošetrené ochrannou zlúčeninou.

Semišové tenisky možno dokonca očistiť od tvrdých nečistôt alebo mastnoty. pomocou týchto prostriedkov:

 • Kefa s gumou, gumenými štetinami alebo špeciálnou gumou pomôže odstrániť mastné škvrny.
 • Škvrnu môžete posypať mastencom alebo detským práškom, pretože tieto produkty absorbujú všetok tuk a potom pomocou kefy s tvrdými štetinami odstránite akékoľvek zvyšky.
 • Ak chcete, aby povrch zamatový, vyčistiť nečistoty je ideálne čistenie pomocou krepovej kefy.
 • No eliminuje škvrny od mastnoty benzínu.
 • Pre topánky hnedé, môžete použiť kávové usadeniny. Mal by sa aplikovať priamo na škvrnu a čakať na úplné vysušenie. Potom pomocou kefy odstráňte zvyšnú kávu.
 • Kombinácia vody s octom alebo mliekom so sódou tiež pomáha eliminovať všetky druhy znečistenia. Perfektné spojenie pre svetlé tenisky. Mlieko má pozitívny vplyv na jemnosť zdriemnutia.

Ako ručne umývať?

Semišové tenisky sa dajú umývať ručne, ale treba sa vyhnúť úplnému zmáčaniu. Pokyny na čistenie výrobku sú zvyčajne uvedené na jeho štítku.

Odborníci odporúčajú, aby sa na čistenie topánok semišové zásoby s gumou alebo gumovou kefou, ocot a čpavok, mastenec a smirkový papier. Takýto arzenál umožní vykonať kvalitné čistenie topánok doma pred praním. Tenisky by sa mali čistiť opatrne, bez použitia sily.

Ručné pranie bude vyžadovať mydlový roztok. Z povrchu semiša dokonale odstraňuje nečistoty z ulice. Na prípravu mydlového roztoku by ste mali vziať tekuté alebo pracie mydlo a tiež vhodný prací prášok bez abrazívnych častíc.

Ak je na pranie semiša zvolený prací prostriedok, je to nevyhnutné Dôkladne sa rozpustí v teplej vode. Aby všetky zrná zmizli, je vhodné pridať do vody amoniak v pomere 1: 5. Ak zrnká prášku zostávajú vo vode, po umytí je možné vytvoriť na mydlovej ploche tvorbu mydlových škvŕn.

V pripravenom mydlovom roztoku je potrebné navlhčiť handru z mäkkej tkaniny a nečistoty z topánok jemne opláchnuť. Je potrebné zabezpečiť, aby semiš nebol nasiaknutý. Vnútri topánky by mal byť položený pokrčený papier. Na odstránenie mydlového roztoku z výrobku budete potrebovať novú handričku a čistú vodu.

Pre rýchle schnutie semišové tenisky ideálny suchý uterák. Mali by ste chodiť po povrchu so zmáčavými pohybmi. Suchú semišovú obuv uschovajte mimo dosahu batérie alebo krbu.

Pri nákupe semišové tenisky, konzultanti zvyčajne odporúčajú nákup špeciálny semišový šampón. Tento nástroj je najlepší, pretože umožňuje nielen jemne umývať topánky, ale aj vracia jej lesk a krásu.

Môžem sa umyť na písacom stroji?

Niektorí odborníci vám umožňujú umývať semišové tenisky v písacom stroji, ak používate jemný režim, iní neodporúčajú pranie v práčke, aby nedošlo k ohrozeniu produktu.

Použitie práčky je najjednoduchší a najrýchlejší spôsob čistenia. Mnohí majitelia semišových tenisiek si myslia, že je dosť hádzať topánky do bubna a zapnúť jemný režim. Za pol hodiny bude vyzerať ako nová. Ale práve také akcie určite kazia produkt.

V práčke môžete umývať topánky dobre z umelého semiša, aj keď môžete tiež vyčistiť prírodný materiál.

Hlavné odporúčania pri výbere prania v domácnosti:

 • Je potrebné opustiť obvyklý prášok. Výhodný je kvapalný produkt.
 • Použitie bielidiel a odstraňovačov škvŕn je prísne zakázané.
 • Možno prať pri teplote vody maximálne 40 stupňov.
 • Pred praním v práčke by ste mali výrobok starostlivo skontrolovať, či nie je poškodený, pretože aj malé škrabance môžu spôsobiť poškodenú obuv. Ak existujú, potom môžete použiť iba ručné umývanie.
 • Je potrebné odstrániť šnúrky a vložky. Ak sú vložky lepené na podrážku, nemali by sa dotýkať, ale stojí za to posúdiť, či sú pevne pripevnené pozdĺž celého obrysu. Ak sú miesta, kde sa rozprestierajú, potom sa pri praní presne vyprázdnia a môžu sa zdeformovať.
 • Ak sú na topánke nečistoty, potom musíte počkať na vyschnutie a potom ich odstrániť suchou handričkou. Po prechádzke po povrchu s pevnou kefou, silnými pohybmi, aby sa odstránili zvyšky nečistôt.
 • Pri umývaní v písacom stroji musíte do bubna dať hrubý uterák spolu s teniskami. Tým sa zabráni poškodeniu bubna počas rýchlych otáčok a tiež sa zabezpečí dodatočná ochrana integrity topánky.
 • Umývanie by sa malo vykonávať na programe "Jemné pranie". Pred praním je nevyhnutné vypnúť funkciu odstreďovania a sušenia. Skontrolujte, či teplota vody nie je vyššia ako 30 stupňov.
 • V práčke môžete umývať iba jeden pár topánok. Môžete použiť špeciálny vak vo forme oka. Pred umytím by ste mali do tohto vrecka vložiť tenisky.
 • Nalejte do stroja tekutý prášok. Tekuté mydlo je ideálne na umývanie malých škvŕn.

Svetlé semišové tenisky sa neodporúčajú používať v písacom stroji, pretože môžu stratiť atraktívny vzhľad. Je lepšie používať suché čistenie av prípade vážneho znečistenia je vhodné umývanie rúk.

Pri čistení bielych tenisiek by ste mali byť veľmi opatrní, pretože špinavé doplnky môžu škvrny na topánkach ešte viac.

Na čistenie farebných tenisiek by sa mali použiť samostatné kefy, z ktorých každá bude použitá pre textílie samostatnej farby. Ak je potrebné obnoviť farbu, potom by ste mali kúpiť špeciálne farby a krémy, ktoré sú určené špeciálne pre semiš.

Tipy a triky

Ak chcete semišové tenisky dlho držať svoj pôvodný vzhľad, musíte dodržiavať rady a odporúčania odborníkov. Pamätajte, že semiš stráca krásu, keď je vysoká vlhkosť alebo po kontakte s vodou. Ak vonku prší, nemali by ste nosiť semišové topánky alebo je potrebné vopred ošetrovať špeciálnymi vodoodpudivými látkami.

Dnes na predaj na starostlivosť o semiš sú také nástroje:

 • Špeciálny krém určený na čistenie semiša. Je prísne zakázané používať obyčajný leštiaci prostriedok na topánky, pretože len poškodí výrobok.
 • Striekacia farba určená pre semiš. To vám umožní zvýrazniť farbu materiálu, a tiež dáva vode odpudzujúce vlastnosti.

Čistenie semišových topánok pred nečistotami je možné vyrobiť pomocou špeciálnej peny. Najprv je potrebné si kefky čistiť kefou a potom na suchý výrobok naneste špeciálnu penu a počkajte päť minút. Potom musia byť zvyšky finančných prostriedkov odstránené vložkou a topánky nechajte úplne suché. Ak nie je veľa času na čistenie a topánky by mali mať krásny vzhľad veľmi rýchlo, potom bude kôra žitného chleba robiť. Je dosť, aby sa znečistené miesto roztrievalo.

Na uskladnenie semišových tenisiek budete potrebovať obrúsok a krabičku. Musia byť zabalené do obrúsku a potom ukryté v krabici na topánky. Semišové modely by mali byť vždy chránené pred priamym slnečným svetlom. Nemali by ste ich sušiť v blízkosti vykurovacích zariadení.

Ak tieto pravidlá porušíte, materiál môže zmeniť svoj vzhľad a vyhorieť. Ak je v miestnosti, kde sa nachádzajú semišové topánky, nadmerná vlhkosť, potom bude čoskoro pokrytá plesňou.

Tenisky sú športové topánky, takže majú tendenciu sa rýchlo znečistiť a zhoršiť, ak nebudete dodržiavať odporúčania pre ich starostlivosť. Ak budete postupovať podľa vyššie uvedených pravidiel, vaše topánky vám budú slúžiť roky.

Pri čistení semišových tenisiek všetky pohyby musia smerovať v jednom smere, Ak sú na tkanine odierky, musíte pri čistení nasmerovať kefu v rôznych smeroch.

Aby semišové topánky spoľahlivo chránili pred vlhkosťou a špinou, všetky manipulácie by mali byť vykonané vopred. Topánky by sa mali pred odchodom dobre vyschnúť.

Ďalšie tipy, ako správne čistiť a starať sa o semišové tenisky, nájdete na nasledujúcom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky