Starostlivo sa postarajte o semišové topánky

Starostlivo sa postarajte o semišové topánky

Semišové topánky sú to, čo šatník moderných módy a módy nemôže urobiť bez. Koniec koncov, semišové výrobky sú vždy luxusné, štýlové a pohodlné. Ale topánky tohto materiálu, ktorý má krásny vzhľad a pohodlie, sa ľahko znečistia. Preto pre semišové topánky potrebujú špeciálnu a starostlivú starostlivosť.

Aké sú znečistenia?

Majitelia semišových topánok počas ponožiek sú nútení stretnúť sa s niektorými problémami. To všetko vedie k zhoršeniu vzhľadu a rýchlemu poškodeniu obuvi.

Najbežnejšími nepriateľmi pre topánky sú nečistoty a prach. Ale zbaviť sa nečistôt, ako aj prachu doma, nie je vôbec ťažké, na rozdiel od iných, zložitejších typov znečistenia. Zvážte ich podrobnejšie:

 • Mastná škvrna. Niekto môže nechtiac kvapkať alebo kvapkať na svoje topánky niečo mastné. Častý kontakt rúk s semišovými topánkami na ňom zanecháva mastné stopy. Spravidla nie je ľahké odstrániť tieto miesta.
 • Stopy soli. Okrem toho, že soľná pôda topánky, to je tiež veľmi škodlivé pre ňu. V chladnom období sú cesty posypané soľou, a preto s ňou nevyhnutne prichádzajú topánky. Zvlášť také škvrny vo forme škvŕn sú viditeľné na tmavých topánkach.
 • Stopy vody. Náhodne padajúce do dažďa alebo šliapať do kaluže, môžete získať ťažko odstrániteľné škvrny, ktoré kazia vzhľad vašich obľúbených semišové topánky.
 • Škvrny z červeného vína alebo atramentu. Musia byť odstránené v tom istom momente, inak bude takmer nemožné zbaviť sa týchto škvŕn.

Ako sa umyť?

Výber semišových topánok, odporúča sa pre ňu kupovať špeciálne ošetrovacie prostriedky. Na čistiace prostriedky z tohto materiálu sa predávajú obojstranné kefy s gumenými zubami na jednej strane a kovovou hromádkou na druhej strane.

Ďalším dôležitým doplnkom pre semiš sú huby a gumové gumy, niektoré používajú biely papier ako analógový. Na odstránenie prachu môžete tiež zakúpiť špeciálne valčeky s lepkavým povrchom.

Profesionálne nástroje

Existuje množstvo čistiacich prostriedkov vo forme krémov, sprejov alebo šampónov. Zvážte najobľúbenejšie profesionálne nástroje:

 • Salamander Professional. Nemecký výrobca krémov, farbív, obnovujúci pôvodnú farbu materiálu.
 • Kiwi. Vyrábajte bezfarebné spreje, ktoré umožňujú ich použitie pre ľahké výrobky.
 • Silver. Prostriedky tohto výrobcu zvládajú väčšinu znečistenia.
 • Saphir, Urobte širokú škálu produktov pre starostlivosť o semiš, z rozpočtu na prémiu.
 • skrúteniu, Vyrobte si rad čistiacich špongií a penových čistiacich prostriedkov na semiš.

Pred prvým nosením nových semišových topánok alebo topánok, musia byť trikrát ošetrené ochranným prostriedkom. Pred čistením zakúpeného výrobku ho musíte otestovať na nenápadnej časti výrobku, aby ste predišli jeho poškodeniu.

Odporúča sa vybrať výrobky, ktoré neobsahujú farebný pigment. Farby, ktoré obnovujú farbu, vyberte veľmi starostlivo, aby zodpovedali produktu.

Profesionálne nástroje sú pomerne drahé, toľko uchýliť k populárnej metódy starostlivosti.

Ľudové metódy

Existuje pomerne málo populárnych metód pre obnovenie vzhľadu semišové topánky pomocou finančné prostriedky prítomné v takmer každej domácnosti:

 • V zime sa na povrchu topánky objavujú biele soľné škvrny. Kyselina octová pomáha prepláchnuť ju soľným roztokom. Po vysušení sa topánky vyčistia kefou, potom sa rovnakou kefou aplikuje kyselina octová. Potom sa vyčistené miesta utrú handričkou navlhčenou vo vode.Ak je to možné, odporúča sa ošetriť vysušený povrch postrekom.

Ak existuje veľa stôp soli, potom môže byť roztok vyrobený z mydla zmiešaného s amoniakom. Topánky sa ošetrujú týmto roztokom, potom sa z vnútornej strany naplnia papierom a nechajú sa uschnúť. Ak suché semišové ešte škvrny, sú odstránené s vodou a alkoholom, v pomere 1: 5, kde menšia časť je alkohol.

 • Populárna je aj metóda čistenia parou. Produkt sa drží pár minút nad parou. Po tomto postupe sa klky zdvihnú kefou.
 • Mlieko sa tiež používa na čistenie semišového materiálu. Jedlá sóda sa mieša s amoniakom a 200 gramami mlieka. Materiál sa týmto roztokom spracuje. Ak sú na výrobku stopy mlieka, odstránia sa zubným práškom.
 • Používa sa aj na čistenie semišového brúsneho papiera a kôry čierneho chleba.
 • Stopy atramentu, fixiek alebo leštidla na topánky sa môžu vyhnúť použitím terpentínového oleja. Škvrny z krvi alebo čokolády možno odstrániť pomocou amoniaku zriedeného vodou. Sú trené špinou, potom sú pretierané mydlovou špongiou a potom sú utreté suchou handričkou.
 • Roztok 5 lyžíc vody zmiešanej s 1 lyžičkou peroxidu pomôže zbaviť sa škvŕn červeného vína. Navlhčite vatový tampón v roztoku a opatrne odstráňte škvrnu. Vykonajte postup na úplné odstránenie kontaminácie.

Ako môžem rýchlo vyčistiť?

Napriek starostlivej a pravidelnej starostlivosti doma sa časom môže objaviť ošúpanie na semišových výrobkoch. Ak sa chcete zbaviť odier, musíte použiť rôzne farbivá. Ak sa topánka stane mastnou, musí sa utrieť tampónom navlhčeným v roztoku vody a alkoholu. Potom sa nechá reagovať s vodou a roztokom kyseliny octovej.

Mastnú škvrnu môžete odstrániť z povrchu pomocou špeciálnych nástrojov zakúpených v železiarstve alebo utrieť vatovým tampónom namočeným v benzíne.

Druhá metóda sa môže použiť len na semiš s vysokokvalitným farbivom, inak hrozí nebezpečenstvo poškodenia materiálu.

Môžete tiež odstrániť mastné a špinavé škvrny mastencom a kriedou. Tieto látky sú vynikajúce adsorbenty a absorbujú tuky a nečistoty. Pokrývajú topánky asi hodinu a potom sa čistia.

Bežným nepríjemným problémom je tiež výskyt plaku. Toto sa nachádza s dlhými skladovacími semišovými výrobkami. Treba si to pamätať pleseň, okrem poškodenia vzhľadu topánok, môže byť zdraviu škodlivá. Preto je dôležité sa ho okamžite zbaviť pomocou prostriedkov nakúpených v domácich chemikáliách.

Ak nie je možnosť kúpiť produkt, potom môžete použiť mydlo alebo roztok manganistanu draselného, ​​ktorý je utretý s oblasťami s plesňou. Ak sa rozhodnete problém vyriešiť mydlom, potom Musíte postupovať podľa definícií postupu:

 • Časť mydla na bielizeň sa trie plavákom a naleje sa do nádoby s teplou vodou v množstve 30 gramov mydla na 1 liter vody.
 • Kefa ponorená do výsledného roztoku a potom čistí topánky.
 • Produkt potom utrite vlhkou handričkou a postup zopakujte.
 • Opatrne opláchnite a nechajte uschnúť v miestnosti. Papier je umiestnený vo vnútri topánky, aby absorboval prebytočnú tekutinu.

Bielizeň mydlo je ideálny pre čistenie farebných semišových výrobkov, napríklad smaragdové alebo tmavo modré.

Pre semišové topánky, topánky a topánky sú doma dva typy čistenia - suché a mokré. Suché pomáha odstrániť svetelné znečistenie a mokré je schopné sa zbaviť starých škvŕn.

Keď sa staráte o svoje topánky, musíte dodržiavať niektoré pravidlá:

 • Semišové topánky nie sú vystavené slnečnému žiareniu a vykurovacím zariadeniam.
 • Zabráňte vážnemu znečisteniu. Ak sa topánky zašpinia, sú okamžite vyčistené a ošetrené špeciálnymi prostriedkami.
 • Nikdy mokré topánky úplne.
 • Pred odstránením zimných topánok pred budúcou sezónou ich musíte vyčistiť a osušiť.

Na čistenie tenisiek a topánok pred stopami vody sa odporúča naplniť ich pokrčený papier a rovnomerne rozložiť vodu na materiál. Zvyšok vody sa čistí vložkou a dobre vysušenou obuvou.

Pri nákupe značkových tenisiek dodržiavajte odporúčania pre ich starostlivosť a používajte profesionálne nástroje.

Berieme do úvahy rôzne druhy materiálu

K dnešnému dňu, obchody prezentované topánky dvoch typov semiš - prírodné a umelé. Prírodný semiš je vyrobený z hovädzieho dobytka činením. Umelá semiš je tkaná a netkaná. Tkanie sa získava z tkania špeciálnych nití a netkaných textílií lepením hromady na materiál.

Výrobky z umelej semiše nie sú horšie ako prírodné analógy. Prírodné semišové vonia ako koža a umelé má syntetický zápach. Topánky vyrobené z prírodného semišu sú pomerne drahé.

Pre mladšie deti sa neodporúča kupovať topánky z umelého semiša, pretože sa rýchlo znečistí a stratí zamat. Bieliace prostriedky obsahujúce ropné produkty sa za žiadnych okolností nesmú používať na topánky vyrobené z umelého materiálu.

Ak sa na topánky z umelého semišu je silné znečistenie, potom to môže byť umyť pri teplote 30-40 stupňov, pomocou nástrojov na umývanie jemných vecí. Potom sa produkt opláchne a nasiakne handrou alebo uterákom.

Je to potrebné na zabránenie vzniku bielych pruhov a pruhov. Suché topánky by mali byť pri izbovej teplote.

Ak sú umelé semišové topánky nadmerne znečistené a nedajú sa čistiť, mali by byť čistené na sucho. Ak budete opatrne zaobchádzať s obuvou z prírodnej a umelej semiše, jej atraktívny vzhľad nebude trvať jeden rok.

Farebné funkcie

V súčasnosti si môžete kúpiť topánky úplne odlišných farieb. Ale farebné semišové topánky veľmi rýchlo vyblednú na slnku, najmä v letných dňoch. Preto sa výrobcovia profesionálnych nástrojov uistiť, že tieto výrobky zostávajú jasné tak dlho, ako je to možné a vyrábať širokú škálu semiš-starostlivosť o výrobky od červenej až po neobvyklé ultramarín.

Pokiaľ ide o ľahké topánky, potom sa o ňu starať, musíte použiť gumovú kefu a sprej, ktorý chráni pred vlhkosťou. Škvrny na svetlých topákoch môžu byť utreté bielym chlebom, po ktorom je hromada zdvihnutá štetcom.

Starostlivosť o biele semišové topánky je najťažšia. Ale bez náležitej starostlivosti sa biele výrobky rýchlo sivú a niekedy sa na nich objavujú žlté odtiene. Vzhľadom na zvláštnosti tejto farby pri nákupe bielych topánok je dôležité kúpiť biely alebo krémový sprej.

Tieto topánky by sa mali čistiť ihneď po návrate domov, aby sa zabránilo tomu, že nečistoty budú absorbované do materiálu. K tomu použite kefku, odstráňte nečistoty a prach v smere hromady. Okrem toho by mali byť biele semišové topánky skladované oddelene od ostatných topánok, aby sa farba nemenila.

Ak sa škvrna neodstráni štetcom, môžete sa pokúsiť odstrániť pomocou bielej gumy. Najjednoduchší spôsob, ako sa starať, a ak je to potrebné, farbiť sivé a čierne semišové výrobky. Čierne topánky na sýtosť farieb sa môžu trieť bežnou kópiou. Je ťažšie nájsť pigment pre hnedé topánky.

Ale farba hnedej semišovej topánky môže byť aktualizovaná pomocou hrubej kávy. Naneste na výrobok a nechajte uschnúť. Po vysušení sa zvyšky zeme odstránia suchou kefou.

Tipy a triky

Pozorovanie tipov na starostlivosť o semiš, môžete predĺžiť životnosť topánok:

 • Pri čistení topánok používajte iba povrchové aplikácie roztokov obsahujúcich vodu. Namočte a umyte len ako poslednú možnosť.
 • Treba mať na pamäti, že aj v suchom a teplom počasí sa na materiáloch hromadí prach, ktorý sa musí pravidelne vracať z ulice.
 • Vždy vyskúšajte nový výrobok na nenápadnom mieste topánky.
 • Počas procesu čistenia nie je tlak na materiál povolený, pretože existuje riziko, že nečistoty sa ešte viac upchajú do tkaniny.
 • Kvapky nečistôt nemusia byť okamžite odstránené. Je lepšie počkať, kým výrobok zaschne a potom ho vyčistiť štetcom.
 • Pre každý pár farebných semišových topánok vždy majte samostatnú kefu, inak hrozí nebezpečenstvo prenosu nečistôt z jednej topánky do druhej.
 • Snažte sa semišové topánky len v suchom počasí.

Ako už bolo spomenuté, semišové topánky môžu umývať len so špeciálnou potrebou. Toto platí len pre letnú obuv, tenisky a tenisky, pretože topánky a čižmy by sa nemali prať v práčke.

Ak si vyberiete umývanie v písacom stroji, musíte si zapamätať niektoré odporúčania:

 • Po prvé, starostlivo preštudujte topánky na prítomnosť prasklín na podrážke a roztrhaných častiach látky zvnútra. Ak sa zistia poškodené miesta, je lepšie tieto topánky vyčistiť ručne. Ak je výrobok celý, potom odstráňte vložky, šnúrky.
 • Odstráňte všetky viditeľné miesta na povrchu.
 • Odporúča sa, aby ste do práčky vložili uterák alebo hárok, aby ste ho chránili pred možným poškodením.
 • Zvoľte teplotný režim nie viac ako 30 stupňov. Spinovanie a sušenie stroja je zakázané. Na umývanie obuvi sa používa tekutý prací prostriedok.

A je dôležité si uvedomiť, že v práčke nie je súčasne umytých viac ako jeden pár topánok.

Ak je vzor na semišové topánky, potom takýto výrobok nemožno umyť. Na to používajte iba kefku namočenú v mydlovej vode. Potom sa zvyšok produktu odstráni, produkt sa utrie suchou handričkou a vysuší.

Ďalšie tipy na starostlivosť o semišové topánky nájdete na nasledujúcom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky