Ako čistiť nubuk?

Ako čistiť nubuk?

Oblečenie, obuv alebo doplnky z nubuku sú veľmi atraktívne a úctyhodné. Mnohí ľudia sa však popierajú právo mať takú krásu len preto, že nevedia, ako sa o tieto výrobky správne starať.

Po preskúmaní základných princípov čistenia vecí nubuk môže každý človek ľahko zachovať svoj pôvodný vzhľad.

rysy

Aby ste pochopili, ako môžete správne vyčistiť vec z určitého materiálu, musíte vedieť o všetkých jej vlastnostiach a charakteristických vlastnostiach. Nubuck je prírodný materiál vyrobený z hovädzieho dobytka a ošetrený chrómovým činením.

Predná strana hmoty je ošetrená malými časticami piesku alebo špeciálnej kože, vďaka čomu je na nej vytvorená malá hromada.

Nubuck je však často zamenený za semiš má menej dlhé zdriemnutie a počas nosenia nie je predmetom napínania. Oba tieto materiály sú dokonale priedušné, ale neznášajú vlhkosť. Preto, pred akoukoľvek starostlivosťou, musíte najprv odstrániť viditeľné stopy nečistôt, a potom sa uistite, že suší topánky alebo iné veci z nubuk.

Sušiace produkty by mali byť pri izbovej teplote bez použitia tepelných zariadení. V žiadnom prípade nie je možné prať v práčke nubuk a aplikovať metódy mokrého čistenia. Nedodržanie tejto podmienky môže vážne poškodiť vzhľad veci nubuk, čo ju robí nepoužiteľnou.

Okrem prírodných látok sa syntetický nubuk používa aj pri výrobe odevov a doplnkov. Tento materiál, vyrobený z umelej kože, je menej vystavený zmáčaniu a zároveň nie je schopný prejsť vzduchom.

Výrobky z umelého materiálu je možné prať v práčke. ale iba pri teplote nie vyššej ako 40 ° C as funkciou jemného odstreďovania, Ak chcete obnoviť vzhľad vecí po umytí, mali by ste ho držať nad parou. Potom sa zdriemnutie z účinkov pary vyhladí a môže sa čistiť.

Najviac odolné proti opotrebeniu všetkých odrôd je nubuk s dodatočnou vlhkosťou, ktorá dáva materiálu mokrý účinok. Vďaka týmto vlastnostiam sa materiál nazýva „nubuk-olej“ alebo „olejovaný nubuk“.

Ako umyť nubuk vec doma?

Na starostlivosť o túto náročnú záležitosť je potrebné získať špeciálne nástroje a nástroje, ktoré pomôžu účinne a rýchlo odstrániť akúkoľvek kontamináciu.

Obojstranná kefa s kovovými vláknami na jednej strane a gumovou tryskou na druhej strane sa stanú nepostrádateľným nástrojom pri riešení čerstvých stôp nečistôt. Štetiny sa používajú na čistenie samotného materiálu a je lepšie chodiť pozdĺž švov s gumovou stranou alebo zadkom, ktorý je schopný lepšie odstrániť prach a nepoškodzovať hmotu.

Ak chcete čistiť nubuk topánky efektívnejšie, môžete ho vopred držať na panvici vriacej vody. V dôsledku pary materiál zmäkne, klky sa zvýšia a nečistoty sa odstránia lepšie.

Na odstránenie škvŕn, ľahkého rozvodu zo snehu alebo na dôkladnejšie čistenie topánok z nubuku použite špeciálne šampóny alebo čistiace prostriedky vo forme peny. Pre správnu starostlivosť sa tieto výrobky používajú 2-3 krát ročne. S takýmito nástrojmi môžete tiež ľahko čistiť nubukové vrecko alebo sako.

Ak to chcete urobiť, vezmite kúsok flanelového materiálu, aplikujte naň agenta a ošetrte problémovú oblasť. Po niekoľkých minútach by ste mali zvyšok odstrániť absorpčnou handričkou. Potom musí byť výrobok vysušený a vlasy vydreté špeciálnou kefou.

Ak chcete aktualizovať farbu hmoty by mala byť na ručné sprej pre nubuk. Tento nástroj by sa mal používať podľa potreby. Aerosól stále pomáha úspešne zamaskovať staré znečistenie, ktoré nebolo včas odstránené a je nepravdepodobné, že bude odstránené bez pomoci suchého čistenia.

Impregnácia proti vlhkosti chráni veci pred vlhkosťou. Tento nástroj je obzvlášť dôležitý pre topánky. Impregnácia sa aplikuje len na zakúpenú položku a potom znovu po vysušení prvej vrstvy.

Po každej relácii čistenia topánok naneste zlúčeninu odolnú voči vlhkosti.

Iné metódy starostlivosti

Olejové škvrny na povrchu nubuku možno odstrániť mastencom. Tento nástroj je schopný absorbovať tuk a je tiež ľahko odstrániteľný štetcom z povrchu materiálu.

V boji proti znečisteniu môžete použiť roztok amoniaku v pomere 1: 4 alebo zriediť lyžicu octu na liter vody. Namočte vatový tampón do roztoku a utrite ním miesto kontaminácie. Sušenie po ukončení procedúry.

Na nubukové oblečenie a doplnky sú miesta znečistenia zvyčajne rovnaké. Na vrecku sa môžu objaviť stopy vykorisťovania v oblasti, kde prichádza do styku s odevom.

Na sako, najmä svetlý tieň, tmavé škvrny v manžetách a vreckách môžu byť skutočným problémom. Preto je potrebné neustále vykonávať preventívne opatrenia a nedovoľovať vniknutiu nečistôt do hmoty.

Vyplnené plochy sa môžu čistiť krupicou, trením a pravidelne nahrádzať novou dávkou. Ak potrebujete vyčistiť topánky zvnútra a zbaviť sa nepríjemného zápachu, môžete použiť peroxid. Mal by sa jemne postriekať po celom vnútornom povrchu topánky. Z účinkov peroxidu, všetky baktérie - zdroje nepríjemného zápachu - zomrú, potom topánky by mali byť utreté vlhkou handričkou a dať do sucha.

Ako čistiť topánky z nubuku s amoniakom a vodou, pozri nasledujúce video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky