Ako umývať biele tenisky?

Ako umývať biele tenisky?

Biela farba nevychádza z módy a výrobcovia obuvi ju aktívne používajú. Nosenie biele tenisky je pekné, ale s výskytom znečistenia môžete byť veľmi rozrušený. Nenechajte sa ponáhľať behať suché čistenie alebo vyhodiť topánky, tam je cesta von. Ak chcete začať s, jednoducho odstrániť prach z povrchu a pokúsiť sa určiť povahu škvŕn. Zhodnoťte kvalitu materiálu a príslušenstva. Teraz zostáva len vybrať najlepší nástroj a vrátiť pôvodný vzhľad na tenisky.

rysy

Biele tenisky sa nebudú môcť umývať pomocou obvyklých vlhkých obrúskov, ale to nie je dôvod na zúfalstvo. Buďte trpezliví a pripravte sa na prácu. Nepokúšajte sa okamžite umyť zaprášenú obuv, vlhká špina nasiakne materiál a bieliaca úloha bude zložitejšia.

Prípravné akcie: \ t

 • Vytiahnite šnúrky von.
 • Vložky sa tiež vytiahnu, umyjú sa oddelene. Pre bezpečné odstránenie nevykonávajte náhle pohyby.
 • Použite kefu na topánky, aby ste sa zbavili suchých nečistôt na podrážke a povrchu topánky.

Teraz musíte vykonať suché čistenie. Činnosti sa líšia v závislosti od materiálu topánky. Semišové tenisky jemne otrite špeciálnou kefou, aby ste odstránili zvyškové nečistoty a prach. Modely z prírodnej a umelej kože, ako aj textílie sa spracúvajú suchou a potom vlhkou špongiou. Iné materiály je možné čistiť tvrdou handričkou. Nechajte obuv 15 minút, aby sa vlhkosť prirodzene odparila. Až potom môžeme prejsť k hlavnému postupu.

Druhy znečistenia

Obuv sa môže javiť ako kontaminácia inej povahy. V procese prechádzky po uliciach megalopolis tenisky môžu byť znečistené prachom alebo trávou, často také škvrny zostávajú na tkanine. Povrch môže často znečistiť vodu z kaluže alebo stromov. V tomto prípade sa budete musieť zbaviť žltých škvŕn.

Bude trochu ťažšie čistiť tenisky z špiny. Preto je lepšie venovať pozornosť stavu chodidla a povrchu na konci každého dňa. Môžete sa zbaviť čerstvých škvŕn pomocou tradičných metód alebo pomocou ľudových prostriedkov.

Ako sa umyť?

Osvedčené metódy pomôžu umyť tenisky, tenisky, prestavby tak, aby sa vrátili do pôvodnej bielej. Spôsoby čistenia závisia od materiálu vašej topánky. Je dôležité umývať nielen samotné tenisky, ale aj podrážku, šnúrky a vložky. Umývanie je možné vykonávať ručne aj v práčke.

Látkové tenisky sa umyjú ľahšie ako modely z iných materiálov. Ručné pranie prejde rýchlo a bude vykazovať vynikajúci výsledok len za jedného stavu - správne zvoleného prášku. Môžete použiť klasické mydlo na prádlo alebo špeciálny prášok, ktorý je určený na umývanie bielych vecí. Namočte pár do mydlového roztoku po dobu 30-40 minút, potom si umyte topánky, dávajte pozor na miesta. Jedená špina dokonale vyčistí po odstránení problémovej oblasti starou kefou na čistenie zubov.

Pranie v písacom stroji by sa malo vykonávať na špeciálnom režime pre topánky. Ak tomu tak nie je, vyberte jemnú, ale odstráňte odstredenie a pridajte čas na opláchnutie. Pred zákrokom umiestnite svoje obľúbené tenisky do špeciálnej bielizne alebo do bielej obliečky na vankúš. Teplota vody by nemala prekročiť 40 stupňov. Pranie v práčke nie je vhodné pre modely s krehkými dekoratívnymi prvkami a osvetlením. Bez ohľadu na typ umývania je dôležité dôkladne opláchnuť bielu obuv.

Ak máte pochybnosti o kvalite materiálu tenisky, potom by bolo lepšie ich vyčistiť ručne.Modely s nízkou kvalitou jednoducho neprežijú zaťaženie automatického spracovania.

Biely kožený tovar má reprezentatívny vzhľad. S aktívnym použitím tieto tenisky rýchlo strácajú svoj vzhľad. Jednoduché postupy pomôžu rýchlo vrátiť vaše obľúbené topánky do pôvodného lesku:

 1. Použite mäkké pohyby na zakrytie celého povrchu topánky mydlovou špongiou. Ak je kontaminácia vážna, je lepšie vymeniť mäkkú špongiu starým, nie tuhým štetcom. Vysušte topánky suchou handričkou.
 2. Pre niektoré škvrny je lepšie zakúpiť si špeciálny nástroj na čistenie koženej obuvi. Predáva sa vo všetkých obchodoch s obuvou.
 3. Mlieko a zemiakový škrob môžete miešať v rovnakom pomere a aplikovať na povrch. Po otieraní odstráňte zvyšnú pastu mäkkou handričkou.
 4. Na konci všetkých vykonaných manipulácií je potrebné prekryť pokožku transparentným krémom na topánky. Ak je to potrebné, rozotrite všetky dekoratívne prvky.

Namáčanie a umývanie nie sú vhodné na čistenie topánok z prírodných materiálov. Použitie takýchto metód vedie k zdrsnenej textúre a zmene odtieňa pokožky. Presné mokré čistenie dokonale eliminuje žltnutie a prach.

Ďalší materiál, ktorý nemá štandardné čistenie, je semiš. Ak ste namočené semišové topánky v daždi, uistite sa, že opustí na chvíľu pred prirodzeným sušením.

Samotné čistenie semišových tenisiek sa robí takto:

 • Povrch natrite. Vyhnite sa nadmernému tlaku a pohybujte sa jedným smerom.
 • Na odstránenie zvyškov nečistôt použite hustú suchú handričku.
 • Štetec zametajte znova.
 • Škvrny maslového charakteru sa odstraňujú len prostriedkami, ktoré sú na tento účel špeciálne určené. Takéto výrobky na čistenie sa predávajú vo forme peny alebo spreja, sú vhodné len pre tento typ znečistenia. Pred použitím dôkladne pretrepte plechovku, naneste penu na semišovú špongiu a rozložte kompozíciu na topánku. Manipulujte s miestami s špinou. Môžete začať spracovávať na miestnom mieste a potom zakryť celú oblasť topánky. Môžete to urobiť opačne.
 • Posledným stupňom je sušenie pri teplote miestnosti.

Jednoduchý sivý prachový náter na semiš môže byť odstránený parným čistením. Udržujte obuv nad parou z kanvice, žehličky alebo špeciálneho zariadenia. Postup sa má vykonať do 1 minúty alebo menej. Semiš by mal byť mokrý, ale nie mokrý. Potom povrch vyčistite gumovou kefou.

Nemá veľký zmysel umyť celú dvojicu tenisiek s výskytom miestneho znečistenia. Stačí urobiť malý priestor.

Čistiaca zmes by sa mala rozotrieť na škvrnu a vyčistiť mäkkou špongiou. Škvrny na podrážke tenisky - známy fenomén pre všetkých milovníkov bielej. Čierne škvrny a sivé pruhy môžu výrazne pokaziť celý vzhľad.

Tu sú manipulácie, ktoré pomôžu rehabilitovať gumovú podrážku:

 • Pred začatím umývania utierajte miesta s nečistotami bežnou gumou. Železiarstvo predáva melamínové špongie, stanú sa aj vašimi spojencami v boji proti bielym škvrnám.
 • Ak chcete umyť iba podrážku, použite roztok mydla a kefu vhodnej veľkosti.
 • Zubná pasta a prášok môžu vybieliť povrch.
 • Je možné sa zbaviť žltnutia vďaka látkam, ktoré sú obsiahnuté v acetóne. Aplikujte tekutinu na bavlnené alebo látkové platne a utrite podošvu bez tlaku.

Je čas vyčistiť vložky vašich obľúbených topánok. Dôkladne ich navlhčite pod tečúcou vodou a utrite ich klasickým mydlom. Teraz sa vyzbrojte štetcom správnej veľkosti a rozdrvte najviac znečistené oblasti. Opakujte postup podľa potreby.

Čistenie šnúrok je tiež jednoduché. Naviňte ich na dlaň a aplikujte suspenziu zubného prášku alebo bieliacej zubnej pasty. Odložená na 20-30 minút, v závislosti od stupňa kontaminácie. Po opláchnutí zmesou tečúcou vodou. Ak nečistoty nepodľahnú, potom dodatočne použite mydlový roztok.

Čo môžem použiť?

Doma je oveľa jednoduchšie používať ľudové prostriedky. Takže veľa nečistôt môže byť odstránených s akoukoľvek zubnou pastou, sódou a peroxidom. Záchrana zvyčajného prášku a mydla. Pred použitím stojí za to urobiť vzorku na vnútornej strane jazyka a uistiť sa, že výrobok nepoškodzuje materiál topánky.

Čo sa dá použiť v boji proti škvrnám:

 1. Bieliaca zubná pasta a starý štetec budú vaši spojenci. Na zvýšenie efektu môžete pridať niekoľko kvapiek čerstvej citrónovej šťavy. To nie je moc za mokré kefy, aby nedošlo k zriedeniu kompozície.
 2. Vložky Rag možno bieliť odstraňovačom škvŕn. Je potrebné použiť prostriedky podľa inštrukcií. Použite tú istú kefku na zuby.
 3. K obvyklému prášku, čerstvej citrónovej šťave alebo peroxidu je možné pridať ocot. Ako výsledok, dostanete hustú kašu, ktorá musí byť použitá na povrchu. Topánky potrite kefou a dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou. Táto kompozícia nie je vhodná pre topánky, ktoré majú sieťové vložky.

Malé miesta môžete odstrániť pomocou:

 1. Viacúčelové bielidlá. V názvoch takýchto fondov sa často nachádza box "OXI". Tieto bielidlá sú schopné osviežiť farbu a odstrániť nečistoty.
 2. Bežné odstraňovače škvŕn, ktoré sa vyrovnávajú s malými škvrnami. Existujú profesionálne odstraňovače škvŕn, ktoré sú určené pre chemické čistiarne, ale ich cena je oveľa vyššia.
 3. Môžete použiť a prostriedky na pranie oblečenia, sú predávané v mnohých obchodoch a cena pre nich je malá.
 4. Kyslíkové bielidlo bude vaše topánky oslňujúci snehobiely. Ak je výrobok zakúpený v práškovej forme, zriedte ho vodou. Toto bielidlo pomôže čistiť tenisky spolu s podrážkou.

Po umytí musíte použiť prostriedky na ochranu topánok. Predtým, ako pôjdete von alebo pred večerom, zakryte svoje obľúbené topánky špeciálnym sprejom alebo voskom: výrobok bude odpudzovať nečistoty a prebytočnú vlhkosť. Dokonca aj keď sa znečistíte, škvrna sa nebude lepiť do materiálu.

Ako vyschnúť?

Nesprávne sušenie bielych tenisiek môže negovať všetky vaše bieliace úsilia: tenisky sa môžu vážne deformovať. Aby ste sa vyhli negatívnym následkom, nezabudnite vyplniť pár vašich obľúbených topánok bielym toaletným papierom alebo papierovými uterákmi. Nesnažte sa používať staré noviny. Farba na potlači.

Sušiace topánky môžu byť na ulici alebo v teplej časti bytu. Nezabudnite vybrať miesto mimo zdrojov tepla. Ak po umytí došlo k nepríjemnému zápachu, potom dajte dovnútra ošúpaných zemiakov. Za rovnakým účelom môžete niekoľko hodín dať kávové zrná alebo citrusové šupky.

Tipy a triky

Nesprávne čistenie môže viesť k úplnej strate prezentácie vašich obľúbených tenisiek. Skúsené ženy v domácnosti sú ochotné podeliť sa o svoje skúsenosti a varovať mladé dievčatá a chlapcov pred chybami. Postupujte podľa ich jednoduchých pokynov:

 • Kožené tenisky musia byť ošetrené vodou odpudzujúcim prostriedkom.
 • Nemôžete umývať výrobky z mäkkého nubuku a semišu.
 • Lacné modely, tenisky z textilu, čipky a sieťoviny neprežijú stretnutie s agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Používať pri umývaní domácnosti alebo tekutého mydla.
 • Pravé kožené tenisky odporúčame čistiť jednoduchým mydlom a špeciálnou špongiou.
 • Z textilného podkladu môžete odstrániť hlboko zakorenené nečistoty len pomocou kvalitného jemného odstraňovača škvŕn.
 • Rag základňu možno čistiť amoniakom. Pri práci s týmto nástrojom nezabudnite vetrať miestnosť, nosiť gumené rukavice a dýchaciu masku.
 • Zubná pasta s citrónovou šťavou môže bieliť tenisky o nič horšie ako priemyselné chemikálie.
 • S jednoduchou administratívnou gumou môžete vymazať veľa škvŕn.Táto metóda je dobrá, pretože môže byť použitá mimo domova, na ceste.
 • Zubná pasta bude svoju úlohu vykonávať lepšie, ak ju pravidelne umývate a znova ju aplikujete. Vyhnite sa aktívnemu treniu, pretože môže poškodiť materiál.
 • V niektorých prípadoch môžete maľovať na mieste. Vyberte si farbu opatrne, aby ste nezničili topánky.
 • Kožené tenisky sa umyjú v písacom stroji len v extrémnych prípadoch. Okrem toho sa tento postup môže vykonávať výlučne s trvanlivými topánkami vysokej kvality.
 • Ak ste začali prať, potom určite spracujte šnúrky a vložky. Tieto dôležité vlastnosti čistoty obuvi a vážne ovplyvňujú vzhľad celého výrobku.

Ako umývať a čistiť biele tenisky, pozrite si ďalšie video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky