Rozjasňujúca maska ​​na vlasy

Rozjasňujúca maska ​​na vlasy

Takmer každá žena chcela niečo zmeniť v sebe, napríklad vo vlasoch. Nech je jej povaha čokoľvek, neustále premýšľa o kráse a farbe jej vlasov. Domáce masky na zosvetlenie kučier sa stanú dostupným analógom procedúry salónu, ale aj napriek extrémne prírodným zložkám môžu mať negatívny vplyv na štruktúru vlasov.

Zosvetľovacie zlúčeniny sú vo svojich výsledkoch zvyčajne nepredvídateľné: niektoré z nich „pracujú“ dokonca aj na tmavých hustých vlasoch, iné výlučne na základe predtým zosvetlených alebo tenkých. V každom prípade, aby ste mohli vyhodnotiť výsledky domácej alebo skladovej masky, mali by ste si to skontrolovať sami.

rysy

Bieliaca maska ​​osloví ženy, ktoré sa vyhýbajú starostlivosti o salón, ale chcú zmeniť svoj vzhľad, napríklad zosvetliť kučery o niekoľko tónov. Takéto kompozície majú svoje výhody a nevýhody:

 • Masky nedávajú účinok 100% čistenia, zvyčajne sa zosvetlia o 1-2 tóny na procedúru. Účinok závisí od prirodzeného odtieňa kučier, ich hustoty, aktívnych zložiek masky, postupu a najmä času vystavenia, ďalšej starostlivosti.
 • Príliš tmavé kučery a vlasy hlboko nasýtených farieb je takmer nemožné zosvetliť s takýmito maskami od prvej chvíle. Bude to trvať niekoľko domácich postupov a veľa trpezlivosti, možno trochu frustrácie a túžby dosiahnuť výsledok.
 • Ľahšie je odľahčiť hnedé a svetlé odtiene.Použitie agresívnych zložiek však nie je častejšie ako 1-krát za 7-10 dní.
 • Neodporúča sa používať odľahčovacie masky na slabé, krehké, delené konce. Je lepšie ich predliečiť a len po správnej výžive sa ich snažte zosvetliť niekoľkými odtieňmi.
 • Šedé pramene často vzdorujú svetluOdporúčame preto ich ošetrenie špeciálnym zvláčňujúcim krémom pre sivé vlasy pred domácou liečbou.
 • Zosvetľovacie masky sú často založené na citróne, škorici, medu. Viac šetrenia možno nazvať odvarmi z harmančeka a rebarbory, medu a rastlinného oleja. Ten, mimochodom, je často používaný v domácej starostlivosti o potraviny a len málo ľudí vie, že má tendenciu rozjasniť vlasy.
 • Rastlinný olej môže poskytnúť žltý odtieň na predchemicky vyčírené kučery.

Obľúbené nástroje obchodu

Rozjasňujúca maska ​​z John frieda - skutočný nevyhnutný trh na trhu s kaderníckymi výrobkami. Je určený na odľahčenie tmavých vlasov a starostlivosť o blond vlasy: kompozícia odstraňuje žltnutie, intenzívne obnovuje vlasy, bojuje s rozštiepenými koncami a poréznu vrstvu vlasov. Medzi účinné látky masky John Frieda patria proteíny, pšeničný klíček, sója a proteíny. Tento výrobok je jedinečný svojím zložením a účinkom - po prvom použití vám umožní zosvetliť vlasy o 1-2 tóny a pravidelné procedúry sľubujú ešte viac závratný efekt.

Prírodné recepty na objasnenie doma

Tmavé vlasy majú hustú textúru a obsahujú viac eumelanínového pigmentu, takže masky na ich rozjasnenie sú často agresívne a majú aktívne zloženie.

 • S citrónom

Zmiešajte šťavu z polovice (alebo celého) citróna s rovnakým množstvom čistej vody, rozložte kompozíciu po celej dĺžke vlasov a nechajte kučery hodinu. Opláchnite masku teplou vodou, opláchnite vlasy odvarom zeleného čaju, harmančeka alebo koncentrovaného roztoku vody s citrónom - stačí niekoľko kvapiek.

 • So škoricou

Škorica má schopnosť zosvetliť kučery a často sa používa na podobné účely.Vezmite 3 lyžičky koreneného prášku, pridajte ich do 100 gramov akéhokoľvek balzamu na kondicionér, dodatočne pridajte roztopený med. Škorica maska ​​rozjasní asi 2 tóny naraz a nie je tak agresívna vo svojich účinkoch ako kyselina citrónová alebo kyselina octová.

 • S glycerínom

Zmiešajte rozšľahané vajíčko a lyžicu glycerínového prášku spolu, kým sa nevytvorí homogénna hmota, pridajte lyžicu ricínového oleja a nie viac ako lyžičku octu. Doba expozície zloženia 30-40 minút, je vyplavená teplou vodou alebo trochu chladno.

Pre lepšiu čírosť, vezmite harmančekový vývar (200 ml) ako základ, varte túto kvetinu na niekoľko hodín a ochlaďte ju. Pridajte k nemu 60 gramov suchého glycerínu a zmes dobre premiešajte. Hotovú masku naneste na vlasy a jemne rozprestrite po celej dĺžke, doba expozície nepresiahne hodinu.

 • Honey Based

Med dokonale vyživuje vlasy a bojuje s tmavým pigmentom vo vlasovej štruktúre. Vezmite malú časť tekutého medu a kokosového oleja v rovnakom množstve, dôkladne premiešajte navzájom, môžete dodatočne pridať banánové pyré. Naneste zmes na celú dĺžku vlasov a nechajte ju pod plastovým uzáverom asi hodinu, opláchnite vodou.

 • Z koreňa rebarbory

Varte rebarborový koreň (400 ml) a urobte odvar z harmančeka (250 ml), do tekutiny pridajte lyžičku jablčného octu, citrónovej šťavy a vodky, naneste na vlasy 15-20 minút, kučery opláchnite studenou vodou.

Svetlovlasé a svetlé vlasy sa prirodzene hodia na rozjasnenie domova vďaka zníženému množstvu pigmentu eumelaninu, ktorý umožňuje, aby masky mali jemnejšie zloženie.

 • Z odvarov byliniek

Pre-variť harmanček listy a ochladzovať zmes na príjemnú teplotu. Pridajte k tomu dve polievkové lyžice citrónového a tekutého medu, aplikujte na vlasy a zábal plastovým klobúkom a uterákom.

 • Z luku

Cibuľovú hlavu rozdrvte v mixéri a šťavu vytlačte - bude slúžiť ako základ pre zosvetľovaciu masku. Zmiešajte cibuľovú šťavu s dvoma lyžičkami citrónovej šťavy a tekutého medu, octu (nie viac ako 1 čajovú lyžičku), ak chcete, môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja (citrón, pomaranč, ruže).

Ako používať

Správne použitie domácej zosvetľovacej masky vám umožní dosiahnuť požadovaný efekt a získať nový odtieň kučier, ktoré by uspokojili jeho majiteľa, Pozitívne recenzie o tomto jednoduchom domácom postupe často zanechali dievčatá, ktoré nasledovali radu expertov, negatívnych, resp. Tých, ktorí porušili pravidlá.

Postup domáceho osvetlenia by mal začať prípravou vlasov, hydratáciou a vyživovaním, v prípade potreby ich obnoviť. Faktom je, že prírodné zosvetľovacie prísady majú agresívny vplyv na štruktúru vlasov, poškodzujú ju (spolu s bežnými farbami). Okrem odľahčenia tónu, na konci procedúry môžete nájsť predávkované pramene a tipy, takže je lepšie ich predávať s obchodom alebo domácimi maskami na báze olejov, keratínu, vajec, bylinných odvarov vopred.

Husté, hrubé vlasy je ťažké odľahčiť aj v salóne, aby bol postup ľahký, vykonajte komplex výživných a zmäkčujúcich masiek vopred (5-6). Tento tip pomôže zmäkčiť vlasovú kutikulu a umožní, aby zosvetľovacie komponenty prenikli do jej hĺbky a pôsobili dokonca aj na najsilnejšie pigmenty.

Ak boli vlasy predtým vystavené chemickému zosvetleniu, curlingu, stojí za to odložiť procedúru domácej starostlivosti o týždeň alebo dva, a počas tejto doby správne obnoviť kučery vďaka vyživujúcim maskám a nezmazateľným prípravkom - to zníži riziko presušenia vlasov.

Pred aplikáciou agresívnej masky sa neodporúča umývať si vlasy. - lipidový film na vlasoch ich chráni pred vyčerpaním. Aplikujte masku len po dĺžke vlasov, netierajte ju do pokožky hlavy - to môže spôsobiť podráždenie alebo spôsobiť alergie, svrbenie.Ak chcete, aby kompozícia fungovala dobre, položte na vrch plastový uzáver a plieste teplý uterák. Vystavenie teplu odhalí komponenty masky a oni si zase poradia so svojou úlohou lepšie.

Doba expozície masky sa pohybuje od 15 minút do 1 hodiny. Nemá cenu si zachovať masku, najmä ak sú medzi jej zložkami horčičný prášok alebo citrónová šťava. Po umytí nezabudnite použiť obnovujúci alebo hlboko hydratačný balzam, kondicionér alebo masku. Nechajte vlasy zaschnúť prirodzene a nevyfúknite ich aspoň tento deň.

Zosvetľovacia maska ​​je zvyčajne umývateľná, na jej doplnenie sa často používajú bylinné čaje (harmanček, zelený čaj) alebo citrónová voda - vlasy sa opláchnu po použití masky alebo niekoľko dní alebo dokonca týždňov na ľahké prirodzené vysvetlenie. Frekvencia jej použitia je regulovaná: odborníci odporúčajú domáce procedúry až 1 krát týždenne pre brunetky (hnedovlasé ženy) a raz za 2 týždne pre dievčatá so svetlohnedými a blond vlasmi.

Ako variť

Ak chcete vytvoriť masku sami, mali by ste si vybrať aktívne zosvetľovacie komponenty vopred a byť trpezlivý s časom.

 • Prírodné produkty môžu byť brané ako základ ako vajcia, cibuľu, citrón, ricínový olej, horčicu. Je dôležité zmiešať ich do homogénnej hmoty pomocou vidlice, mixéra, mixéra - to vám umožní rovnomerne rozložiť masku vo vlasoch a umyť ju bez ďalšieho zranenia.
 • Pred použitím masky na vlasy urobiť predbežný test na alergie - naneste malú zmes na ohyb kolena a výsledok vyhodnotte po 10 minútach. Ak nedôjde k podráždeniu, maska ​​môže byť bezpečne použitá na hlave vlasov.
 • Aby bol výsledok pre vás vopred pripravený, Odporúčame experimentovať s budúcim odtieňom na samostatnom reťazci. - Neaplikujte zosvetľovaciu hmotu na všetky vlasy naraz, najprv použite malý prameň. Robte všetko podľa inštrukcií, vytvorte, aplikujte, podržte a umyte masku, vyhodnoťte nový odtieň a stav zvlnenia. Ak sa vám to páči, odporúčame vykonať postup na celej hlave vlasov.

Všetky tajomstvá zosvetľujúcich vlasov doma nájdete na nasledujúcom videu.

starostlivosť

Po odfarbení majú kučery osobitnú potrebu extra starostlivosti., Všetky druhy masiek, kondicionérov, vlasových krémov, olejov a derivátov sa používajú na kvalitnú starostlivosť o svetlé a odfarbené vlasy, v prvom rade odborníci odporúčajú, aby sa sušič vlasov vzdal alebo aby sa skrátil čas schnutia a teplota kučier, aby sa zabránilo nadmernému vysušeniu a roztrhnutiu bielených vlasov.

Po prirodzenom čistení je vhodné obmedziť kontakt vlasov s chlórovanou vodou - nosiť ochranný kryt, keď idete do bazéna, alebo len odložiť návštevu na pár týždňov. Bielenie môže spôsobiť nepríjemný špinavý odtieň na novo zvýraznených krokoch. Po procese bielenia sa odporúča poskytnúť ochranu proti UV žiareniu - používajte nezmazateľné prípravky, ako sú spreje, aby sa zabránilo krehkým chĺpkom.

Nezanedbávajte olej - používajte hotovú kozmetiku alebo akúkoľvek inú zeleninu na vyživovanie a udržanie efektu blond vlasov.

recenzia

Ženy sa často uchyľujú k domácemu zosvetľovaniu vlasov vďaka svojej dostupnosti - nie všetci sme pripravení poskytnúť za každú procedúru salón. Dobrým prostriedkom na čistenie kučier - kyseliny citrónovej, väčšina užívateľov jedného z fór si to myslí. Niektorí jednoducho používajú citrónovú šťavu a vodu na opláchnutie vlasov, iní vytvárajú agresívnu masku a nepoužívajú ju viac ako 1 krát týždenne.

Najlepšie v ich liečivých vlastnostiach - masky založené na harmančeku odvar, Je vhodný najmä pre majiteľov vlasových a svetlých vlasov, okrem toho komponenty masky dobre fungujú so žltosťou a rôznymi druhmi pigmentácie, vyrovnajú tón vlasov. Maska škorice sa dobre osvedčila - uprednostňuje ju rastúci počet žien a najmä tých, ktorí dosiahli dodatočný efekt jej používania - zvýšený rast.

Olejové masky nie sú vždy vhodné pre už odfarbené blond kučery, pretože zanechávajú nepríjemnú hrdzavú patinu. A pre brunetky, mimochodom, ricínový olej je vhodný - to rozjasní, zjemňuje a vyživuje kučery dobre.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky