Vlasová maska ​​na noc

Vlasová maska ​​na noc

Jednodenná maska ​​na vlasy je skvelý spôsob, ako urobiť vaše vlasy lesklými a dobre upravenými. Počas noci, domácej starostlivosti produkt kŕmi kadere, takže ráno vyzerajú oveľa lepšie. Na aký druh masiek môžete robiť v noci a ako správne vykonať tento postup, sa dozviete z tohto článku.

Aké je použitie

Výhody nočných masiek sú celkom zrejmé, pretože je oveľa pohodlnejšie. Koniec koncov, počas dňa, keď sme zaneprázdnení, často nie je dosť času na procedúry domácej starostlivosti. Preto len v noci je možné si urobiť čas, aby ste si urobili masku pre seba. A v prípade špeciálnej noci znamená, že sa nemusia ani umývať.

Maska sa aplikuje na vlasy večer a trvá celú noc. Počas tejto doby všetky jej zložky prenikajú do štruktúry kučier, dopĺňajú ich živinami a výrazne sa zlepšujú. Pri niektorých výrobkoch sa predĺžená expozícia pokožky hlavy alebo vlasov považuje za pridanú plus.

V tomto prípade, po dlhú dobu používania, vlasy majú čas na úplné naplnenie všetkých užitočných zložiek. Preto aj veľmi zreteľné problémy rýchlo zmiznú.

Nočná maska ​​sa najčastejšie odporúča pre dievčatá, ktoré majú sušené, krehké a padajúce vlasy. Vysokokvalitný produkt starostlivosti pomôže vrátiť život poškodených prameňov a zmenšiť ich.

Ako používať

Aby však maska ​​poskytla očakávaný výsledok, musí byť správne použitá. Predovšetkým si uvedomte, že zloženie, ktoré budete aplikovať na vaše vlasy, by malo byť pripravené večer. Výrobok sa aplikuje na kučery pred spaním a spláchne sa len ráno.

Je tiež potrebné pripomenúť, že výrobok by nemal obsahovať žiadne zložky, ktoré by mohli spôsobiť alergickú reakciu.

Mnohé dievčatá niekedy odmietajú používať nočné masky len preto, že sa obávajú špinavej posteľnej bielizne. Ale to je jednoducho treba sa vyhnúť - stačí len dať na tesne priliehajúce celofán čiapku na hlavu. Z vyššie uvedeného je žiaduce zabaliť ho do teplej šatky alebo uteráka.

Populárne recepty

Dobrá maska ​​na vlasy by mala byť správne vybraná a prispôsobená podľa typu vlasov a podľa vlastností vášho problému. Pozrime sa na niekoľko domácich masiek, ktoré môžete urobiť sami.

olej

Oleje sú užitočné pre starostlivosť o telo a vlasy. V prípade vlasov pomáhajú nasýtiť kučery živinami a zvlhčujú ich. Preto sa olejová zmes odporúča pre majiteľov suchých vlasov s delenými koncami.

Príprava je veľmi jednoduchá. Z olejov budete potrebovať koliesko a lopúch. Musia byť zmiešané v rovnakom množstve a zahrievané vo vodnom kúpeli. Výsledná olejová zmes by nemala byť príliš horúca, len teplá. Opatrne by sa mal aplikovať na celú dĺžku, pričom by sa mala venovať osobitná pozornosť hrotom.

Kučery by mali byť opatrne odstránené pod plastovým uzáverom a obalené navrchom uterákom.

kefír

Mliečne výrobky sú prospešné pre naše telo, nielen z vnútra. Kefír je ideálny na výrobu rôznych masiek na ňom založených, K tomu potrebujete mastný kefír, zahrievaný na teplotu miestnosti. V tejto teplej zmesi musíte naliať dve polievkové lyžice olivového oleja a poraziť jeden žĺtok.

Maska by sa mala aplikovať na vlasy, rozdeľovať od koreňov až po špičku. Nástroj tiež pomôže obnoviť voľné kučery s rozdelenými koncami. Maska by mala byť udržiavaná na vlasoch celú noc a ráno dobre opláchnite teplou vodou.

med

Maska s použitím prírodného medu umožňuje, aby sa vlasy vrátili mäkké a hodvábne, Okrem toho, ak máte problémy, ako sú lupiny alebo seborrhea, potom tento produkt vám tiež pomôže.

Pre vysoko kvalitnú starostlivosť, budete musieť zmiešať s dvoma polievkovými lyžicami medu dvoch žĺtok a nechať celú noc na vlasy.

želatína

Masky so želatínou známe pre svoj laminovací účinok. Ale okrem toho sú stále schopní posilniť vlasy, zvlhčiť a posilniť ich. Táto maska ​​je vhodná na pridanie lesku a hodvábnosti kučier.

Príprava doma je pomerne jednoduchá. K tomu budete musieť rozpustiť lyžicu želatíny v studenej vode. Aby sa zväčšila, pridajte rozpustenú želatínu do nádoby na pol hodiny. V tejto zmesi, musíte starostlivo zadať jednoduchý balzam na vlasy, ktoré používate priebežne.

Výsledný produkt by mal byť dobre premiešaný a aplikovaný na vlasy.

cibuľa

Cibuľa alebo cesnak maska ​​je známe, že výrazne urýchliť proces rastu vlasov, Tento nástroj však môžete používať najviac raz týždenne. To bude stačiť pre vaše vlasy rastú rýchlejšie a zbaviť sa tuku.

Cibuľa na varenie tejto masky stačí na roštu na jemnom strúhadle, čo ho zmení na druh kaše. Z tejto cibuľovej zmesi musíte šťavu vytlačiť. Budete potrebovať celú lyžicu tejto šťavy. Musí byť zmiešané s jedným surovým vajcom a polievkovou lyžicou.

Opatrne rozdeľte výrobok na pramene, pričom venujte pozornosť pokožke hlavy.

hlina

Táto maska ​​je ideálna pre dievčatá s mastnou pokožkou hlavy. Íl je zložka, ktorá pomáha znižovať vylučovanie kožného mazu a zároveň čistí pokožku hlavy nečistôt. Pre masku sa najlepšie hodí modrá hlina. Musí sa rozpustiť v teplej vode a pridať šťavu z jedného citróna.

A ak chcete, aby maska ​​tiež urobila z vašich vlasov hodvábnejšie a lesklejšie, pridajte výrobok s medom a žĺtok jedného vajca.

Pre rast

Rastú dlhé a silné vlasy takmer každé dievča sníva. Jednoduchá maska ​​vytvorená z lopatkového oleja, jedného vaječného žĺtka a citrónovej šťavy vám to pomôže. Ak vaše vlasy nie sú veľmi mastné, potom môže byť zmes doplnená aj ricínovým olejom.

Všeobecne platí, že tento produkt starostlivosti je ideálny pre všetky typy vlasov. Vyživuje vlasy a vlasovú pokožku, stimuluje zrýchlený rast nových a silných prameňov.

Proti spadu

Problém nadmerne vysušených a bielených vlasov často spočíva v tom, že aktívne vypadávajú. Môžete to vyriešiť použitím masky dvoch vaječných žĺtkov, medu a brandy na vlasy. Tento nástroj posilní korene a posilní kučery.

Použiť len na korene, pre tipy výrobku neprinesie žiadne výhody.

Tipy

Rozdelenie končí - toto nie je veta. Je možné ich obnoviť pomocou vhodne zvolenej masky. Na celú noc môžete použiť zmes olivových a ricínových olejov doplnenú niekoľkými kvapkami vitamínov E a A.

Táto zmes by sa mala aplikovať výlučne na špičky. Aj v potravinárskom filme ich môžete zabaliť. Ráno by sa mal olej dôkladne umyť z vlasov, aby kučery neboli mastné.

Na suché

Suché zámky potrebujú predovšetkým aktívnu hydratáciu. DAby sa dodali oslabené vlasy, naneste zmes ricínového a lopúchového oleja v hojnom množstve, pridajte éterické oleje, ako je ružový a ylang-ylang olej. Odporúča sa tiež pridať niekoľko kvapiek vitamínov E a A.

Pre mastné

Odvážne kučery potrebujú úplne inú starostlivosť. Aby ich vyzerali dobre a dobre udržiavané, mali by byť vyživované pomocou medovo-citrónovej masky aplikovanej na kučery. Môžete si ho pripraviť zmiešaním dvoch polievkových lyžíc medu so pohárom vriacej vody a lyžičkou čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy.

výživný

Posledná verzia masky je výživná. Tento nástroj pomôže obnoviť lesk na vaše kadere a urobiť z nich dobre upravený a silný. Na vyživenie vlasov zmiešajte mandľový olej v rovnakom pomere s jojobovým extraktom a čajovou lyžičkou ružového éteru. Výsledná kvapalná zmes musí byť rozdelená po celej dĺžke.

Recept na výrobu masiek na noc na vlasy nájdete na videu nižšie.

recenzia

Masky, ktoré zostávajú na vlasoch celú noc, získavajú prevažne pozitívnu spätnú väzbu od dievčat. Tento postup skutočne šetrí čas. Zvlášť ak používate nekúpené masky doma, nie varené doma. Obzvlášť populárne u dievčat je maska ​​z Lundenilona.

Výrobky na domácu starostlivosť však dobre fungujú aj na vlasoch.

Najmä dievčatá milujú masky s hennou, s múmiou a medom. Tiež príjemne potešil olejové prípravky - ľanové, olivové alebo ricínové masky. Takéto výrobky po použití len noc výhodu. Ak teda potrebujete zjasňujúcu alebo vyživujúcu masku, ktorá bude fungovať čo najefektívnejšie, môžete si vybrať tú správnu kompozíciu, ktorú môžete mať na vlasoch po celú noc.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky