Pranie sódou a pena na holenie

Pranie sódou a pena na holenie

Čierne škvrny na tvári (alebo komedóny) spôsobujú veľa problémov. Po prvé, pokazia vzhľad tváre a po druhé, upchávajú póry, čo vedie k hromadnej reprodukcii mikroorganizmov v koži. Na pultoch obchodov je mnoho nástrojov, ako sa takýchto problémov zbaviť, ale zároveň vysoko výkonné umývanie sódou a pena na holenie.

Vlastnosti kombinácie sódy a peny na holenie

Kto presne a kedy sa rozhodol kombinovať penu na holenie a jedlú sódu, nie je známy, ale účinok prevýšil všetky očakávania. Keď spotrebitelia začali chváliť zázračnú kombináciu týchto produktov en masse, kozmetológovia sa ponáhľali vysvetliť, prečo je účinnosť týchto produktov oveľa vyššia ako mnoho nákupných možností.

Takže takéto čistenie penou a sódou sa môže nielen zbaviť nenávidených čiernych bodiek na tvári. Prispieva tiež k zničeniu patogénnych mikróbov, normalizuje činnosť mazových žliaz, mierne suší hornú vrstvu epidermy, vyrovnáva celkový tón a tiež upokojuje podráždenú pokožku a aktívne prispieva k kontrakcii zväčšených pórov. Takáto široká škála účinkov sa vysvetľuje vlastnosťami každého výrobku samostatne:

 1. Jedlá sóda Má dobrý odmasťovací (a tiež sušiaci) účinok. Odstraňuje aj najsilnejšie znečistenie v hĺbke epidermy, zjemňuje hornú vrstvu pokožky, čo uľahčuje odstraňovanie toxínov z jej hlbín. Tento produkt je možné porovnať s drhnutím, poskytuje podobný účinok. Tento nástroj bieli mierne farbu pokožky. Nezabudnite na silný dezinfekčný účinok.
 2. Pena na holenie Obsahuje minerálne oleje a rôzne rastlinné extrakty, ktoré zmäkčujú pokožku, odstraňujú zápal a aktívne vyživujú a hydratujú. Časť propylénglykolu si aktívne udržuje vlhkosť vo vnútri pokožky a nevypúšťa ju. Benzoát sodný má dobrý účinok pri sušení.

Tieto dva nástroje sa navzájom aktívne a harmonicky navzájom dopĺňajú, zvyšujú vplyv.

Preto sa kombinácia týchto produktov používa nielen ako drhnutie, ale aj ako maska ​​na čistenie tváre a pórov. Každá dievčina, ktorá zažila túto zmes na sebe, bola presvedčená o jej vysokej účinnosti a dostupnosti.

Táto zmes sa môže používať rovnakým spôsobom ako výrobok „dva v jednom“. Najprv očistite tvár čistiacim prostriedkom (napr. Drhnutie) a nechajte ho niekoľko minút v tvare masky. Existuje mnoho možností použitia peny a sódy spolu. Hlavná vec je nájsť najvhodnejší recept pre seba.

Indikácie a kontraindikácie

Tieto nástroje majú mnoho pozitívnych vlastností, ale takéto umývanie nemožno používať všetkými a nie všetkými. Ak hovoríme o kontraindikáciách, nie je ich tak veľa, ale najlepšie sa zohľadňujú:

 • Vážne otvorené kožné lézie. Keď sa dostane do rán, sóda môže spôsobiť silnú bolesť alebo pálenie. Kým sa rany nezahojí, neodporúča sa, aby ste si tento liek vyskúšali sami.
 • Ak sú na tvári pustuly použitie zmesí vyrobených na báze peny a sódy, je tiež lepšie odmietnuť. Ak je to absolútne nevyhnutné, môžete použiť iba holiaci gél - bez akýchkoľvek prísad.

Existuje mnoho indikácií pre pravidelné vykonávanie takýchto čistiacich prostriedkov:

 • množstvo čiernych bodiek na tvári;
 • voľná koža;
 • nadmerná tvorba kožného mazu;
 • sivá farba epidermy;
 • zväčšené póry;
 • časté akné;
 • pocit nedostatočnej čistoty pokožky.

Ako to urobiť?

Dnes existuje mnoho receptov na výrobu masiek a drhnutí na základe týchto dvoch zložiek - s rôznymi prísadami, ktoré len zvyšujú čistiaci účinok výrobku. Najdostupnejšie a najúčinnejšie sú tieto:

 1. Masážny mix z čiernych bodiek sa pripravuje z pol pohára peny, ku ktorému sa pridáva čajová lyžička sódového prášku. Zmes sa rýchlo a dôkladne premieša a potom sa nanesie na tvár hladkými masážnymi pohybmi.
 2. Potrebujete miešať dve polievkové lyžice gélu na holenie s jednou lyžicou jemnej soli a lyžičkou sódy. Zmes sa rovnomerne rozloží po tvári a nechá sa 8-12 minút, potom sa dôkladne opláchne. Táto maska ​​proti akné neumožňuje výskyt defektov na koži, odstraňuje už existujúce nedostatky a zjemňuje tón tváre.
 3. Ďalšia dobrá maska akné s miernym bieliacim účinkom sa pripravuje z rovnakého množstva peroxidu vodíka a sódy, ktoré sa odoberajú v jednej čajovej lyžičke, a 80 g gélu alebo peny na holenie. Výsledná zmes sa použije rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom prípade.
 4. V rovnakom množstve musíte premiešať. jemná soľ, uhličitan sodný (sóda) a pena na holenie. Výsledná maska ​​sa aktívne vtiera do tých oblastí tváre, kde je najviac čiernych škvŕn. Potom sa nechá 5 minút na koži a potom sa opláchne studenou vodou. Pomocou tejto masky, môžete úplne očistiť pokožku z chýb niekoľkokrát.
 5. Pre veľmi suchú a mimoriadne citlivú pokožku. ideálna zmes, vyrobená z rovnakého množstva silnej smotany, peny na holenie a štipky sódy. Táto hmota sa aplikuje na tvár ľahkými masážnymi pohybmi a potom sa jemne vymyje.
 6. Pre veľmi mastnú pleť s rozšírenými pórmi a matnou farbou, liek vyrobený z gélu, sódy a citrónovej šťavy (v pomere 5: 2: 1) je dokonalý. Zmes sa dôkladne premieša a intenzívne sa masíruje do pokožky pomocou masážnych pohybov, po ktorých sa ihneď opláchne studenou vodou.
 7. Na suchú pokožku Dobrou voľbou pre čistenie gélu na pranie bude zmes štipky sódy, polievkovej lyžice medu a pol pohára peny na umývanie. Hmotu rovnomerne rozložte na tvár, nechajte pôsobiť niekoľko minút a ihneď opláchnite vodou.

Upozorňujeme, že skladovanie žiadnej z vyššie uvedených zmesí sa neodporúča. Preto je lepšie variť v množstve potrebnom na jedno použitie. Maximálna trvanlivosť zmesi je 24 hodín.

Ďalším dôležitým bodom je skutočnosť, že všetky vyššie uvedené zmesi môžu byť použité v malých množstvách na denné umývanie.

V tomto prípade bude pokožka každý deň účinne čistená od všetkých druhov znečistenia, póry už nebudú upchaté, čo znamená, že nebudú žiadne čierne škvrny.

Pri príprave zmesí so soľou je potrebné dávať prednosť výrobku s malými časticami, pretože väčšia veľkosť zŕn môže príliš poškodiť pokožku a poškriabať ju.

Ako ste už pochopili, môžete použiť penu na holenie a gél, Najlepšie je dávať prednosť produktom s najprirodzenejším zložením - napríklad Proraso. Na upokojenie pokožky a ďalšie utiahnutie pórov, posilnenie účinku procedúry, po opláchnutí tváre studenou vodou, sa odporúča ju utrieť vatovým tampónom namočeným v kozmetickom kréme.

Mali by ste si vybrať nástroj na odvar z byliniek - napríklad "harmanček" alebo "Calendula".

Koľko si udržať?

V skôr opísaných receptoch sa uvádza približný čas vystavenia finančných prostriedkov na tvári. Existujú však niektoré menšie výnimky.

 • Ak je koža vážne poškodená alebo samotná epidermis je veľmi citlivá a suchá, odporúčaná doba expozície by sa mala znížiť na polovicu. Ak sa účinok nezískal, je možné pri každom ďalšom použití predĺžiť dobu vystavenia zmesi pokožke (o jednu alebo dve minúty).
 • Ak je koža na tvári voľná, mastná a príliš poréznapri veľkom počte čiernych bodiek by sa mala doba expozície scrubs a masiek zvýšiť o 5 (alebo dokonca 10) minút.
 • V prípadoch, keď maska ​​nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky a požadovaný výsledok nebol dosiahnutý (po jednorazovom použití), neodporúča sa predĺžiť expozičný čas. Je lepšie postup zopakovať za niekoľko dní.
 • Dôležitá úloha v efektívnosti použitie peny a drhnutia hrá nielen voľbu najvhodnejšieho receptu a dobu vystavenia zmesi pokožke, ale aj frekvenciu takéhoto čistenia.

Ako často postup opakovať?

Zmes jedlej sódy a peny alebo gélu na holenie má len prospešné vlastnosti, ale nemali by ste ho zneužívať. Je to spôsobené jednak silným sušiacim účinkom, jednak skutočnosťou, že póry môžu byť príliš tesné, v dôsledku čoho sa tvár stretne s ťažkým nepohodlím (napríklad môže dôjsť k odlupovaniu).

Optimálne možnosti: spoločné používanie týchto produktov dvakrát týždenne - pre mastnú a kombinovanú pleť, raz týždenne - pre suchú a citlivú pokožku.

Zvláštna pozornosť by sa mala venovať nasledujúcim otázkam: ak sa čistenie a umývanie týmito produktmi uskutočňuje prvýkrát, môže sa postup po jednom dni znovu vykonať a potom sa odporúča dodržiavať tipy.

recenzia

Podľa recenzií, pranie sódy a peny na holenie (a použitie týchto komponentov, aby sa domáce masky) je naozaj účinný spôsob, ako sa vysporiadať s čiernymi škvrnami na tvári. Táto metóda čistenia pórov je ideálna pre ľudí všetkých vekových kategórií, a to ako pre ženy, tak pre mužov.

Všetky z nich označujú lacnosť tohto spôsobu čistenia epidermy, jednoduchosť jej implementácie, a čo je najdôležitejšie, bezpečnosť a vysokú účinnosť.

V rovnakej dobe, pomerne veľký počet ľudí hovorí, že tento spôsob umývania sa ukázalo byť oveľa účinnejšie proti čiernym bodkám, ako je použitie väčšiny skladových produktov. Ak chcete, aby bola vaša pokožka dokonalá, mali by ste sa pokúsiť experimentovať.

Na nasledujúcom videu sa dozviete viac o praní sódy a peny na holenie.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky