Pull-up tvárové masky

Pull-up tvárové masky

Pokiaľ ide o starnutie, často môžete počuť slávny výraz „vek si vyberá daň“, ale pokiaľ ide o kožu, táto fráza nie je bezpodmienečnou pravdou. V tele ženy sa v priebehu rokov vyskytujú hlboko zakorenené procesy, ktoré sú v prvom rade spojené s hormonálnymi zmenami.

Príčiny voľnej kože

Po 45 rokoch sa produkcia hormónu, ako je estrogén, ktorý je zodpovedný za udržanie mladosti, znižuje v tele ženy. Reprodukcia kolagénu a elastínu sa zároveň spomaľuje, čím dodáva pleti prirodzenú pružnosť a zachováva jej tvar.

Elastínové vlákna epidermy sú proteíny, ktoré pomáhajú „zotaviť sa“ počas napínania tváre a vracajú sa do pôvodného hladkého tvaru. Kolagén je jedným z najdôležitejších proteínov, ktoré tvoria štruktúru kože. Toto sú "stavebné kamene" pokožky, udržujúc ju vláčnu, sviežu a vláčnu.

Vzhľadom k tomu, že tieto základné zložky sú tvorené v tele v klesajúcom množstve s vekom, koža nemôže zotaviť a obnoviť sa, ako to urobil v mladosti, jeho základná štruktúra je rozbitá, čo vedie k strate objemu a pokles.

Situáciu ešte zhoršuje skutočnosť, že keď sa koža rozpadne, neustále sa rozťahuje, otvára póry, ešte viac stráca príťažlivosť. K strate kontúry tváre dochádza aj v dôsledku riedenia tukovej vrstvy dermy, ktorá narúša výživu pokožky a spôsobuje jej suchosť, čo je ďalším faktorom ochabovania.

Nepríjemným momentom je napínanie väzov, ktoré podporujú svaly tváre, čo vedie k takýmto zmenám tvaru tváre, ako sú visiace očné viečka a obočie, a vrecká pod očami.

Ako vek tela, genetické faktory, nezdravé návyky a zmeny hmotnosti stále viac ovplyvňujú vzhľad kože. Okrem toho je poškodenie spôsobené vystavením sa slnku nebezpečné: UVA / UVB žiarenie negatívne ovplyvňuje DNA kože, čo spôsobuje predčasnú smrť buniek.

Je potrebné dodržiavať určité pravidlá, aby sa tieto procesy spomalili a znížili sa ich viditeľné účinky:

 1. Poškodenie slnkom je hlavnou príčinou predčasného starnutia. Je nutné používať opaľovací krém, zatiaľ čo vonku v teplom, nosiť klobúky a uzavreté oblečenie. Odporúča sa vyhnúť sa vystaveniu slnku od 11 do 14 hodín, tzv. "Špičkové slnečné hodiny";
 2. fajčenie je druhá najväčšia príčina, takže ženy, ktoré chcú predĺžiť mladosť svojej pleti, by mali prestať fajčiť;
 3. Neignorujte komplexnú liečbu, ktorá uľahčuje klimakterické obdobie a je vyjadrená v hormonálnej terapii; užívanie takých liekov ako zlatého koreňa, koreňa ženšenu, eleutherococcus, ktoré sú adaptogény, oddiali starnutie pokožky;
 4. Smart starostlivosť o pleť je tiež schopný spomaliť jeho starnutie. Integrovaný prístup, ktorý zahŕňa šupky s použitím alfa-hydroxidu a kyseliny salicylovej; dôraz na zvlhčovanie pokožky kyselinou hyalurónovou podľa potreby; použitie prostriedkov proti starnutiu;
 5. Dodržujte vyváženú stravu, ktorá môže poskytnúť zdravú kožu aminokyselinám, vitamínom A, C a E a minerálom, kremíku a zinku. Vyhnite sa jedlám s vysokým obsahom tuku a vysokým obsahom tukov, ktoré môžu spôsobiť predčasné starnutie;
 6. Udržiavajte sa v kondícii, kontrolujte svoju hmotnosť. Nemali by ste schudnúť príliš rýchlo, môžete bezpečne "odhodiť" asi 0,5 kg týždenne, aby sa zabránilo ochabnutiu pokožky. Je potrebné vyhnúť sa dehydratácii a pôstu a udržiavať pohodlnú svalovú hmotu.

Prečo potrebujeme zdvíhací efekt

Zdvíhanie je rad kozmetických procedúr na utiahnutie pokožky na tvári. Prvá zmienka o tomto termíne sa objavila na začiatku minulého storočia. Odvtedy je význam postupu zdvíhania redukovaný na riešenie jedného problému: odstránenie prebytočnej kože, ktorá sa objavuje v dôsledku prirodzených zmien, ku ktorým dochádza v ľudskom tele v dôsledku jeho veku.

V súčasnosti sa postupy súvisiace s faceliftom stali jednou z najobľúbenejších. Plastická chirurgia je najinvazívnejšia metóda liečby ochabnutosti kože, ktorá je však spojená s významnými nákladmi a možnosťou komplikácií.

Ďalšou možnosťou intenzívnej expozície môže byť napnutie laserovej kože alebo fotorejuvenizácia pomocou silného lúča svetla, ktorý stimuluje vývoj nového kolagénu, ale sú tiež spojené s bolestivými pocitmi a rizikom poranenia tváre.

Domáce zdvíhacie masky sú alternatívou k profesionálnym omladzovacím procedúram v salóne krásy - s tým rozdielom, že v tomto prípade nehrozí nebezpečenstvo vzniku zbytočných vedľajších účinkov a reakcií.

Označenia pre použitie zdvíhacej masky:

 1. Prítomnosť prvých príznakov starnutia;
 2. Nejasnosť a rozmazanosť kontúry tváre, potreba dotiahnutia kontúr tváre;
 3. Sagging tváre ("buldog tváre");
 4. Nadmerné vrásky;
 5. Mäkkosť a suchosť pokožky;
 6. Nadmerná pigmentácia, stúpajúca s vekom.

Zloženie pre rôzne typy pleti

Pri výbere zdvíhacej masky musíte byť opatrní voči tým, ktorí sú alergickí. Pred aplikáciou kompozície je vhodné ju skontrolovať nanesením na kožu zápästia po dobu 15 minút. V prípade nežiaducich reakcií (podráždenie alebo vyrážka) je lepšie túto masku opustiť.

Existujú kontraindikácie pre použitie zdvíhacích masiek:

 1. Vek do 30 rokov;
 2. Prenesená plastová plocha (prvá polovica);
 3. Mikrotrauma alebo strihy tváre;
 4. Prítomnosť hypersenzitivity na ktorúkoľvek zložku lieku;
 5. Dermatologické ochorenia v období exacerbácie;
 6. Prítomnosť ochorení kardiovaskulárneho systému;
 7. Obezita.

Existujú rôzne typy masiek v závislosti od mastnej, suchej alebo normálnej kože.

Ak chcete určiť svoj typ, musíte stlačiť obrúsok na tvár po dobu 5-6 sekúnd. Mastná pleť zanechá takmer kompletnú tvár. Suchá koža sa zvyčajne cíti zúžená a šupinky sa často vyskytujú často. Majitelia normálnej kože necítia taký nepohodlie.

Masky pre mastnú pleť sa často pripravujú na báze farmaceutických ílov. Používa sa uhorka a paradajková šťava (v kombinácii s citrónovou šťavou), vaječný bielok, mlieko a prírodný med.

Na zdvíhanie masiek určených pre suchú pokožku sa často používajú aj ílové prášky.Mieša sa s mandľovým olejom, vaječným žĺtkom, kurkumym práškom, pšeničnou múkou a smotanou.

Normálny typ pleti Potrebuje zmes tvarohu, múky, citrónovej šťavy, mlieka, glycerínu, s pridaním ružovej alebo kokosovej vody.

Aj pre všetky typy pleti sú všetky ovocné pyré dobré, rovnako ako ovocie a zelená zelenina.

Pravidlá uplatňovania

Predtým, ako na tvár nanesiete zdvíhaciu masku, musíte ju očistiť prostriedkami odporúčanými pre tento typ pokožky, čo môže byť olupovanie, oplach tváre alebo tonikum. Môžete použiť parný kúpeľ s rôznymi bylinkami, ako je nechtík alebo rebrík. Po ich aplikácii by ste si mali znovu umyť tvár, ale s výnimočne čistou vodou.

Uťahovacie masky so zdvíhacím efektom majú výrazný vplyv na pokožku, takže ich musíte správne aplikovať, inak môžete komplikovať situáciu a vrásky sa prejavia výraznejšie. Je to spôsobené tým, že epidermis v tomto veku má vysokú citlivosť na akékoľvek účinky.

Masky by mali byť zvolené v závislosti od typu vašej pokožky a aplikované štetcom striktne v súlade s masážnymi líniami tváre.Kreslenie sa vykonáva vo viacerých vrstvách, v procese sušenia prvej vrstvy sa aplikuje nasledujúca vrstva.

Po aplikácii by mala kompozícia sedieť a relaxovať, prestať hovoriť a vyhnúť sa prejavom emócií. Akékoľvek pohyby pokožky tváre môžu narušiť proces terapeutických účinkov, ktorý sa prejaví úplne, keď maska ​​zaschne. Doba schnutia sa pohybuje od 20 do 40 minút, závisí od zloženia masky.

Vymyť zloženie môže byť bavlnený tampón s teplou vodou, ale v žiadnom prípade by nemali používať čistiace prostriedky. V prípade potreby a pre tých, ktorí majú suchú pokožku, musíte použiť hydratačný krém, ktorý eliminuje pocit sucha.

Domáce zdvíhacie procedúry by sa mali vykonávať asi 10 krát za mesiac, asi 2 masky týždenne. Medzi kurzami by mala stáť prestávka na tri mesiace. Odporúča sa, aby nasledujúce masky boli vykonávané s inými zložkami.

Najlepšie recepty doma, v závislosti na veku

Ak chcete urobiť anti-aging korekciu doma, môžete vyskúšať niekoľko účinných prostriedkov na zdvíhanie tváre.

Po 30 rokoch môžete urobiť osviežujúcu, kefír-proteínovú masku so zdvíhacím efektom, ktorý vyhladí jemné vrásky:

 1. Škrob (1. L.);
 2. Jogurt s vysokým obsahom tuku (1. stupeň l.),
 3. Šľahačka vaječný bielok.

V škrobe, zriedený v teplom mlieku, pridajte šľahané bielkoviny v pene, aplikujte na tvár po dobu 15 minút.

Pre zrelú pleť po 45 rokoch vyhovuje toto zloženie: \ t

 1. Koreň zázvoru (40 g);
 2. Jablko a banán (pol ovocie);
 3. Olej z pšeničných klíčkov (15 ml).

Komponenty mele, premiešame, aplikujeme 15 minút.

Tiež stojí za vyskúšanie želatínovej masky:

 1. Buničina 1 uhorka;
 2. Aloe šťava (1 lyžička);
 3. Horúci zelený čaj (2 lyžičky);
 4. Heřmánkový čaj (2 lyžičky);
 5. Namočená želatína (1 lyžička).

Želatína sa naleje horúcim čajom a infúziou harmančeka, zahrieva sa až do rozpustenia, pridá sa šťava z uhoriek a aloe. Udržiava až do úplného vyschnutia, je odstránený ako film.

Pre pokožku po 60 rokoch sa odporúča spevňujúca maska ​​na tvár z ovsených vločiek, ktorá zjemňuje farbu a dodáva pleti pružnosť. Príprava masky je jednoduchá:

 1. Brúsiť ovsené vločky v mlynček na kávu (1 polievková lyžica. L);
 2. Pridajte olivový olej (5 kvapiek);
 3. Zrieďte kyslú smotanu (1 polievková lyžica.).

Zmes musí byť hustá, inak sa maska ​​bude plaziť. Masku uchovávajte 20 minút.

Aby sa znížili vrásky okolo očí, urobí sa maska ​​ľanového semienka:

 1. Ľanové semeno (1 lyžička);
 2. ½ šálky vody;
 3. Krém (2 polievkové lyžice. L.).

Ľanové semeno varíme 15 minút, ochladíme a zmiešame so smotanou. Aplikujte 20 minút.

Pozrite si nasledujúce video, kde nájdete recept na tvárovú masku.

Pripravené zdvíhacie nástroje

Organic Kitchen ponúka zdvíhaciu masku "Beauty Prick", ktorý by mal podľa výrobcu vyhladiť malé vrásky, zlepšiť kontúru tváre, čím sa stane jasnejším. Navrhnuté pre akýkoľvek vek a typ pleti.

Cena 100 ml je 100 rubľov.

Apot.Care ponúka zdvíhaciu masku „Apot.Care Radiant Lifting Mask“ a okamžitú masku „Deep Moisturizing“, Tieto prostriedky sa skladajú z prísad, ktoré sa bežne používajú v oftalmológii. Obsahuje inovatívny komplex Swiss-Botex.

Cena výrobku "Deep Moisture", čo je tkanina maska ​​z bavlny a hodvábu, s objemom 4 ml - 3800 p.; Apot.Care Radiantová zdvíhacia maska ​​75 ml - 4560 rub.

Kórejská značka Rubelli Beauty Face ponúka sadu utiahnutých kompresných masiek pre korekciu kontúr tváre, Táto maska ​​obväz, ako kit obsahuje neoprénový obväz, ktorým sa brada linka. Ako súčasť masiek proti starnutiu koenzým Q10, špeciálny uťahovací komplex Body Fit, rovnako ako zahrievacie činidlo.

Náklady na súbor 7 x 20 ml - 2024 p.

Značka Natura Siberica vytvorila produkt s bielymi bielymi kaviármi „Cold Mask -30 icy, modelovajúci tvar tváre“. Výrobca sľubuje utiahnutie oválu tváre, redukciu vrások a zvýšenie pružnosti pokožky. Zloženie obsahuje mätový olej, ženšen, horský popol a ďalšie prírodné zložky.

Cena - 600 str. pre 50 ml.

recenzia

Recenzie nástroja Organic Kitchen "Beauty Prick" jednohlasne uvádzajú, že by ste nemali očakávať super efektivitu a znateľný efekt zdvíhania z tohto nástroja. Táto maska ​​však osviežuje tvár, tónuje rannú pokožku, najmä ak sa aplikuje v studenej forme. V jednom preskúmaní, tam je informácia, že táto maska ​​posilnila couperosis kože, ale tiež nedoporučujú majiteľom suchej kože.

Apot.Care výrobky majú veľmi pôsobivé recenzie, ženy, ktoré testovali to nie šetriť na obdivovať epitetá, hovorí, že tieto masky úplne hladké vrásky, ktoré musia mať nástroj, Tento účinok je spojený s prítomnosťou Botoxu. Nevýhodou je vysoká cena.

Kupujúci ako kórejské masky Rubelli Beauty Face, označujú kvalitu bandáže, otepľujúci efekt kompozície. Je dôležité, aby ženy po aplikácii tohto nástroja videli výsledok doslova v ten istý deň. Zaznamenaná je aj prítomnosť trvalého účinku pravidelného používania masky. Mnohí hovoria, že používali obväz, ktorý bol súčasťou súpravy, s domácimi výrobkami proti starnutiu a boli s výsledkom spokojní.

V recenziách Maska modelovania Natura Siberica Je potrebné poznamenať, že účinok utiahnutia pokožky tváre nie je, po aplikácii je však pocit vlhkosti a sviežosti.

Ako utiahnuť pokožku doma - vo videu nižšie.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky