Kutikulárne kliešte

Kutikulárne kliešte

Všetky odrody manikúry možno rozdeliť do dvoch veľkých skupín: manikúra s ostrými hranami a neomietaná. Prvá odroda je stále populárnejšia a na vykonávanie takejto manikúry musíte použiť špeciálne pinzety na kutikulu.

Na čo sa používajú?

Kutikulárne kliešte (sú tiež nazývané kliešte, nožnice) sa používajú pri vykonávaní manikúry na odstránenie suchej, prasknutej alebo poškodenej kutikuly.

Pomocou tohto manikúrového predmetu môžete veľmi rýchlo a ľahko odstrániť zrohovatenú pokožku - nielen okolo základne nechta, ale aj z jeho strán. Môžete sa zbaviť valcov, ktoré kazia manikúru. Veľkou výhodou tohto nástroja je, že pri jeho používaní môžete z prstov odstrániť maximálne možné množstvo odumretej kože.

Môžete jednoducho povedať, že tento nástroj sa používa na vykonávanie všetkých druhov orezanej manikúry a pedikúry, a niekedy - na korekciu dĺžky a tvaru samotných nechtov.

Na pinzety kutikuly boli naozaj trvanlivé, vysoko kvalitné, bezpečné na používanie a pohodlné, musia byť vybrané správne.

Kritériá pre výber profesionálneho nástroja

Ak chcete vybrať naozaj kvalitný nástroj, musíte v obchode venovať pozornosť nasledujúcim údajom:

 • Materiál výroby. V ideálnom prípade ide o oceľ používanú pri výrobe lekárskych nástrojov. Ak tieto údaje nie sú na obale k dispozícii, je potrebné skontrolovať označenie hustoty. Vyzerá to takto: "45 × 15". Prvé číslo a označuje hustotu materiálu, nemôže byť menšia ako 40 jednotiek. V opačnom prípade nožnice zlyhajú príliš rýchlo.
 • Všetky podrobnosti tohto nástroja by mali byť čo najbližšie k sebe. To platí najmä pre samotné rezné hroty klieští.
 • Je potrebné skontrolovať, či sa rukoväte náradia voľne pohybujú v rôznych smeroch, nezaseknúť pri otáčaní a nezasekávať. Rukoväte nástroja by sa mali pri vysunutí rozložiť nezávisle.
 • Najlepšou možnosťou je mechanizmus s dvojitou pružinou. Takéto kliešte budú najpohodlnejšie a odolné pri práci.
 • Medzi dvomi reznými hrotmi by nemala byť žiadna medzera a ich maximálna hrúbka by nemala presiahnuť 3 mm.
 • Dĺžka čepele v profesionálnom náradí by mala byť 7 mm, v pinzetách, ktoré sa budú používať doma, môže byť 5 mm.
 • Pracovné konce rukovätí tohto manikúrového zariadenia by mali byť tesne uzavreté a medzera medzi nimi úplne chýba.
 • Je tiež potrebné skontrolovať ostrosť čepelí. Môžete to urobiť tak, že sa pokúsite znížiť bežné polyetylénové vrecko. Kvalitný nástroj ho bude hladko a bez námahy strihať, zatiaľ čo tupé čepele budú ťahať vrecko a roztrhať ho.
 • Veľkosť nástroja zohráva dôležitú úlohu. Toto kritérium výberu je však individuálne. Je veľmi dôležité, aby kliešte pohodlne sedeli v ruke a pri práci nevytvárali nepríjemné pocity. To je dôvod, prečo je veľmi dôležité pred nákupom komprimovať a krútiť do ruky, napodobňovať prácu. To je jediný spôsob, ako pochopiť, aké veľkosti pinzety budú vhodné pre vás pracovať.
 • Typy nožníc na nechty pre kutikulu sú tiež odlišné a musia byť zvolené individuálne - v závislosti na skúsenostiach a zručnostiach špecialistu, na osobných preferenciách.

Tieto jednoduché odporúčania vám pomôžu urobiť správnu voľbu.Ale nezabudnite na výrobcov tohto výrobku.

Je lepšie dať prednosť známym značkám, ktoré sa špecializujú na výrobu a výrobu nástrojov na manikúru rôznych typov.

Prehľad najlepších výrobcov

Mnoho značiek sa dnes zaoberá vydávaním kutikuly. Stojí za to, aby sme podrobnejšie zvážili tých troch, ktorí získali najväčší rešpekt a uznanie - medzi bežnými kupujúcimi a medzi majstrami manikúry:

 • «Staleks»Dlho sa zaoberá výrobou a predajom rôznych nástrojov na manikúru - pinzety na kutikuly. Vyrábajú sa len z nehrdzavejúcej ocele používanej pri výrobe chirurgických nástrojov. Majú zvýšenú odolnosť, sú pohodlné pri práci a sú trvanlivé.

Veľkou výhodou je, že oceľ prechádza ďalším tepelným spracovaním, ktoré zvyšuje jej pevnosť a pinzety sú chránené pred otupením. Súčasťou tohto nástroja je vždy puzdro alebo vrecko na skladovanie, ako aj ochranný kryt na koncoch nástroja.

Väčšina nástrojov tejto značky je vhodná pre profesionálne použitie.

 • Yoko tiež sa špecializuje na výrobu rôznych nástrojov pre manikúru. Kliešte na výrobu kutikuly sú veľmi vhodné nielen pre profesionálov, ale aj pre bežných občanov. Skúsení majstri radia, aby ste pri manikúre doma používali nožnice na nechty tejto konkrétnej značky. Materiál použitý na výrobu tohto nástroja je kobalt, vďaka ktorému odoláva hrdzaveniu a jeho hrany sú veľmi ostré a už dlho nie sú matné.
 • Najdrahšie a vysoko kvalitné manikúrové nástroje sú považované (a nippers vrátane) vyrobené svetovo preslávené Zinger, Nožnice na jeho výrobu sa vyznačujú ručným brúsením nástrojov, špeciálnou technológiou kovania, zvýšenou odolnosťou voči korózii a deformáciám akéhokoľvek typu, veľmi dlhou životnosťou. Brúsne nástroje sú veľmi kvalitné. Produkty tejto spoločnosti možno právom považovať za najlepšie - v cenovom segmente aj na trhu ako celku.

Títo traja výrobcovia sa ukázali ako najspoľahlivejší a najčestnejší. Bohužiaľ, s rastúcou popularitou ich výrobkov sa zvýšil aj počet falzifikátov.

Najlepšie je ísť do špecializovanej predajne na pinzety z týchto značiek.

Ako používať?

Ale len preto, aby sa kvalita nippers odstrániť tvrdené kože nestačí, musíte sa naučiť, ako ich správne používať. Iba v tomto prípade môžete dosiahnuť naozaj krásnu manikúru.

Prvá vec na zapamätanie je, že tento nástroj nikdy nemôžete používať bez toho, aby ste si najprv pripravili ruky. Pinzety sa musia používať v nasledovnom poradí:

 • Je potrebné starostlivo ošetrovať a zjemňovať pokožku okolo nechtu. Najlepšie je kúpať si ruky s niekoľkými kvapkami éterických olejov a morskej soli. Ruky by mali byť vo vode 10 minút.
 • Pomocou hrebeňa na nechty zo silikónu alebo dreva sa kutikula zatlačí na okraj - pod uhlom 45 stupňov.
 • Teraz musíte zobrať pinzetu do ruky a opatrne odrezať vyčnievajúcu kožu okolo nechtu.
 • Pohyby by mali byť hladké a nadržané oblasti by mali byť odstránené jeden po druhom - postupne.
 • Je potrebné zabezpečiť, aby bol nástroj pod uhlom 90 stupňov voči ruke a presne odrezal kožu, namiesto toho, aby ju dotkol alebo vytiahol.
 • Ak sa v niektorých oblastiach vyskytujú otrepy alebo mŕtve epidermy, mali by byť odrezané pod určitým uhlom, ako predtým, ale nástroj by sa mal používať bodovo - iba tam, kde pretrvávajú nezrovnalosti.
 • Po odstránení celej pokožky sa nechty dôkladne namazajú výživným krémom a prístroj sa spracuje.

Nie je ťažké používať kutikulárne kliešte.Zručný príde s časom, a najprv hlavná vec - neponáhľajte a postupujte podľa všetkých vyššie uvedených odporúčaní.

Pravidlá pre starostlivosť o manikúru

Aby nástroje na manikúru slúžili dlhý čas, musia byť riadne udržiavané:

 • Nikdy nenechávajte tento nástroj na pracovnej ploche.
 • Neskladujte ich s inými nástrojmi. Je lepšie držať kliešte v samostatnom puzdre alebo kryte.
 • Uistite sa, že deti alebo domáce zvieratá nemôžu vziať náradie.
 • Raz týždenne musí byť nástroj namazaný špeciálnym olejom.
 • Pred každým použitím skontrolujte, či kliešte nemajú poškodenia. Ak sú prítomné, musí sa prístroj najskôr opraviť.
 • Po každom použití musí byť nakoshnitsa utretá mäkkou handričkou - aby sa odstránili častice pokožky.
 • Pred a po použití prístroja musí byť celý povrch tohto prístroja dezinfikovaný. Môžete použiť špeciálne riešenia a môžete robiť s obyčajným alkoholom.

Dokonca aj tie najlepšie pinzety budú potrebovať ostrenie skôr alebo neskôr. Tento postup je tiež potrebné vykonať správne.

Ako zostrihať kliešte?

To možno vykonať dvomi spôsobmi: dať ich pánovi alebo vykonať postup doma. Ak ste si vybrali druhú možnosť, potom Poradie činností je nasledovné: \ t

 • Dostaňte diamantový kotúč na brúsku.
 • Nožové kliešte sa musia čo najviac otvárať. Potom budete musieť držať svoju vnútornú stranu na kruhu minimálnej rýchlosti.
 • Tento postup opakujte dvakrát pre každú čepeľ.
 • Pomocou hrubej handričky vyčistite povrch prístroja od prachu.

Jednoducho si môžete zobrať šmirgľový list a rozrezať ho pinzetou (niekoľkokrát). Takéto ostrenie môže byť použité v extrémnych prípadoch, pretože jeho účinok je krátkodobý.

recenzia

Kutikulárne kliešte sa používajú v profesionálnych salónoch aj doma. Recenzia z nich je zvyčajne pozitívna, pretože s ich pomocou môžete rýchlo priniesť ruky a nohy v poriadku, zmeniť tvar a dĺžku nechtov, a čo je najdôležitejšie - vykonávať akýkoľvek typ orezanej manikúry. Hlavnou vecou je dať prednosť výrobkom tých výrobcov, ktorí sa etablovali ako spoľahliví tvorcovia nástrojov na manikúru.

Ako si vybrať pinzetu kutikuly, pozrite si ďalšie video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky