Rastlinné oleje na vlasy

Rastlinné oleje na vlasy

Starostlivosť o vlasy je viacstupňový proces. Jedným zo spôsobov, ako zlepšiť vaše vlasy, je použitie rastlinných olejov.

Vlastnosti a výhody

Hlavnou výhodou rastlinných olejov je, že sú skutočne schopní urobiť ich lepšími a zdravšími. Nevýhody však spočívajú predovšetkým v skutočnosti, že sú viskózne a ťažko sa vymývajú. Každý jednotlivý prostriedok má však svoje vlastné charakteristiky, o ktorých sa bude ďalej diskutovať.

7 fotografie

Druhy a vlastnosti

lopúch

Rastlinný olej získaný z koreňa lopúcha je dobre známym prostriedkom na urýchlenie rastu. Je to spôsobené tým, že olej zvyšuje krvný obeh a tým urýchľuje proces predlžovania vlasov. Avšak, lopatka olej a zabraňuje vypadávaniu vlasov kvôli jeho dodatočnú silu.

koliesko

Prínos ricínového oleja je tiež zrejmý. Tento nástroj sa získava stláčaním semien z "ricín" - pomerne bežného závodu na všetkých kontinentoch. Ricínový olej je nástroj šetrný k životnému prostrediu, ktorý môže používať každý, dokonca aj v jeho čistej forme, dokonca ako súčasť rôznych masiek.

Systematické používanie castorky posilňuje vlasové folikuly a podporuje rýchlejší rast vašich vlasov. Okrem toho, s touto drogou, budete zabudnúť na rozdelené konce a otupenosť.

kokosový orech

Výhody kokosového oleja sú tiež zrejmé. Počas pravidelného umývania hlavy môžeme stratiť bielkoviny, ktoré zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pre naše telo. A tento nástroj len pomáha obnoviť bielkoviny, čím sa vaše vlasy mäkšie a zdravšie.

Tento nástroj sa používa nielen na hlave vlasov, ale aj na pokožke tela. Hlavným rozdielom je, že vytvára ochrannú vrstvu. To je dobré pre vlasy, pretože kokosový olej uľahčuje hrebeň a chráni ho pred poškodením počas sušenia.

olivový

I keď je to lepšie známe medzi kulinárskymi profesionálmi, dievčatá ho často používajú na starostlivosť o seba. Tento nástroj dokonale vyživuje vlasy a hydratuje ich. Preto ho najčastejšie vyberajú majitelia suchých, poškodených a krehkých vlasov. Len pár týždňov používania, bude vaše vlasy svieža a zdravá. Aj tento olej má dobrý vplyv na pokožku hlavy, čo znamená, že pomáha zbaviť sa aj lupín.

ľanové semienko

Je pomerne mastný a bohatý na rôzne vitamíny. Preto môže byť použitý pre dievčatá s rôznymi druhmi vlasov. Ľanový olej je dobrý, pretože vyživuje pokožku hlavy, normalizuje mazové žľazy. Výsledkom je, že vlasy sú lesklé, hodvábne a hrubé.

mandle

Tento nástroj má veľký vplyv na pokožku a vlasy. Vráti vitalitu vlasov, dodá prirodzený lesk. Ak sa stretávate s problémom vypadávania vlasov, potom si určite musíte vyskúšať tento liek, odvodený z jadier obyčajných sladkých mandlí.

jojobový

Tento nástroj je dokonca odlišný od tých, ktoré boli uvedené vyššie. Jojoba vo svojej štruktúre pripomína tekutý vosk. Keď sa aplikuje na pokožku hlavy, umožňuje vám vyrovnať sa so všetkými druhmi znečistenia. Jojoba odstraňuje prebytočný maz z pokožky hlavy a lepkavá vrstva zostáva po použití nevhodných kozmetických výrobkov. Čistená pleť sa stáva zdravšou a s ňou sa vaše vlasy stanú žiarivejším vzhľadom.

Rakytník

Jasné žlté plody rakytníka rezaného po mnoho storočí produkujú ďalšiu pozoruhodnú a účinnú starostlivosť o vlasy - rakytníkový olej. Používa sa na zvýšenie rastu a vyriešenie problému vypadávania vlasov.

argan

Tento nástroj je považovaný za skutočne zázračný. Je drahšia ako všetky uvedené skôr, ale jej účinok je zrejmý takmer okamžite po začiatku používania. Arganový doplnok sa často nachádza v rôznych maskách a šampónoch, čo nie je prekvapujúce. Tento nástroj zmäkčuje pokožku, hydratuje a vyživuje vlasy a tiež ich chráni pred vystavením životného prostredia.

broskyňa

Prakticky všetky ženy tiež poznajú prospešné vlastnosti broskyňového oleja. Odstraňuje nadmernú suchosť a rieši problém suchých lupín. Tento nástroj dokonale hydratuje a zmierňuje svrbenie pokožky hlavy.

horčica

Ďalší olej, ktorý sa získa lisovaním semien, je horčica. Keď sa aplikuje na pokožku hlavy, okamžite pocítite jeho slávny efekt otepľovania. Vďaka tomu funguje, zohrieva pokožku hlavy a stimuluje rast vlasov týmto spôsobom.

slnečnica

Ak olivový olej je stále známy ako kozmetický výrobok, nie veľa ľudí hádať o týchto vlastnostiach rastlinného oleja. Nie všetky druhy slnečnice sú však vhodné pre osobnú starostlivosť. Použitie ako prípravok na ošetrovanie je možné len lisovaním za studena. Tento nástroj dokonale posilňuje a umožňuje "oživiť" vlasy.

avokádo

Prakticky každý vie o výhodách avokádového ovocia pre naše telo. Jeho plody sú bohaté na tuky a vitamíny, preto pravidelne konzumujeme avokádo. Ale môže byť použitý ako kozmetika. Na tieto účely si kúpte avokádový olej získaný stláčaním buničiny.

Výsledný nástroj používajú dievčatá s oslabenými, farbenými a sušenými vlasmi. Pokrok je zrejmý po dvoch alebo troch dňoch od začiatku aplikácie.

macadamia

Tento nástroj obnovuje štruktúru sušených alebo riedených vlasov. Šetrí pred vplyvmi rôznych vonkajších faktorov, vrátane suchého vzduchu, rôznych kozmetických prostriedkov atď.

Hroznové semená

Olej získaný lisovaním hroznového jadra, najlepší účinok na mastné vlasy, prenikanie pod kožu a osvieženie. Ak ju používate pravidelne, vlasy budú menej matné a poškodené.

Pšeničné klíčky

Pre rozmaznaný suchý vzduch a pravidelné farbenie vlasov a tento nástroj je vhodný. Živí sa dobre a robí vlasy živé. Na normálne použitie je však potrebné riediť iným olejom, napríklad rastlinným olejom.

Shi

Ďalším účinným liekom je bambucké maslo. Spočiatku má pevnú štruktúru, takže pre normálne použitie je potrebné ju zahrievať a aplikovať na vlasy v tekutej forme.

sója

Sójový olej vám umožní vrátiť vlasy mäkkosť a uľahčiť proces česania. Použitím tohto oleja a tenkého dreveného hrebeňa môžete ľahko rozmotať vaše kučery.

Okrem týchto druhov olejov existuje veľké množstvo ďalších. Napríklad dlaň, bavlna, svetlice alebo camelina. Doplnky, ktoré sa získavajú stláčaním rôznych semien a orechov: arašidy, lieskové orechy, pistácie alebo tekvice fungujú efektívne. Obohatené o živiny a množstvo vitamínov, ako sú oleje arašidové oriešky, ryža, bavlna, kukurica alebo repka, sú vlasy hladšie a živšie. Rovnaký účinok sa dá dosiahnuť použitím bodliaka mliečneho.

Ako si vybrať

Ak sa stále rozhodnete pridať fázu, ako je zvlhčovanie oleja do procesu starostlivosti o vlasy, potom to stojí za vyzdvihnutie opatrne.

Najlepšia voľba - výber produktov starostlivosti, v závislosti od typu vlasov. Pre mastné vlasy je najvhodnejší olej získaný z mandlí a hroznového jadra. Ak hľadáte dobrý produkt pre suché tipy, môžete si vybrať kokosový alebo lopúcový olej.

Posilniť pramene vlasov môže byť pomocou olivového oleja. Šťastný majiteľ normálneho typu vlasov vhodný pre arganové alebo mandľové prostriedky.Sú tiež užitočné pre rast. Môžete pestovať vlasy pomocou samostatných olejov alebo masiek skladajúcich sa z niekoľkých rôznych produktov.

prihláška

Oleje - je vynikajúca kozmetika pre osobnú starostlivosť. Je to najprirodzenejšie, preto nespôsobuje alergie a prirodzene lieči a vyživuje vlasy.

Tieto nástroje môžu byť použité ako individuálne, tak aj ako súčasť masiek. Použitie týchto produktov pre tvár alebo vlasy bude váš vzhľad atraktívnejší. Používajú sa aj na zosvetlenie vlasov alebo na urýchlenie ich rastu.

Jedným z hlavných znakov rastlinných olejov je, že sú veľmi tučné a viskózne. Preto sa neodporúča používať v čistej forme. Pre použitie je najlepšie ich kombinovať buď navzájom alebo s niektorými ďalšími prvkami. Najčastejšie, škvrny na vlasy odporúčame rastlinné oleje, doplnené jedným žĺtok. Zjemňuje vlasy av kombinácii s olejmi vyživuje.

Táto kombinácia bude omnoho ľahšie umyť si vlasy. To by malo byť vykonané pomocou šampónu, oplachovanie nasleduje odvar z byliniek alebo len teplej vody.

recenzia

Potvrdiť účinnosť rastlinných olejov pre vlasy a početné pozitívne recenzie. Dievčatá a ženy si všimnú, že ich pravidelné používanie robí vlasy zdravšími a krásnejšími. Taký lacný nástroj v praxi nefunguje horšie a niekedy lepšie ako drahé kozmetické výrobky.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky