Všetko o pokožke a jej starostlivosti

Všetko o pokožke a jej starostlivosti

Koža je dôležitou zložkou kompetentnej manikúry. Spravidla sa o ňu naozaj stará len málo ľudí a zaujíma sa o informácie o takejto starostlivosti. Prítomnosť otrepov, roztrhané kutikuly, špinavé alebo zložené - prvé znamenie, že sa nestaráte o nechty.

Čo je to?

Kutikula je pečaťou v spodnej časti nechtu, takzvaný kožený vankúš. Nachádza sa v určitej vzdialenosti pod kožou a nevidíte ho úplne. Iba okraj kutikuly je prístupný, už sušený a v skutočnosti mŕtvy - je to z toho, že otrasy začínajú. V lekárskom jazyku sa nazýva pterigy a nachádza sa priamo na nechte. Zvyšok kutikuly (eponych) je tkanivová časť matrice, ktorá obklopuje necht zvnútra.

Prečo potrebujete?

Po prvé, kutikula vykonáva ochranné funkcie - neumožňuje, aby sa baktérie a rôzne nečistoty dostali pod klinec do rastovej zóny. Je utesnený, izoluje samotný klinec, jeho lôžko a matricu pred prenikaním vzduchu a vlhkosti.

Matica je koreň nechtu, časť, kde začína rásť. Je ľahké pochopiť, že ak je matrica poškodená, nepriaznivo ovplyvní zdravie celého nechtu. Začne sa odlupovať, rozpadať sa, rásť pomalšie. To všetko môže viesť k chorobám nechtov ak skutočnosti, že matrica prestane produkovať látky potrebné na rast a normálne fungovanie lôžka.

Kutikula sa nachádza v blízkosti matrice, chráni ju pred akýmikoľvek problémami a fyzikálnymi alebo chemickými účinkami.

Mimochodom, matrica má pokračovanie na nechtovej platničke vo forme mesiaca - ten istý polmesiac, jasne odlíšený od zvyšku nechtu a má miernejšiu farbu. Táto časť matrice nie je chránená kutikulou, je citlivejšia a pozostáva zo živých buniek, preto by sa o ňu malo tiež starať.

Záleží na matrici, či sú vaše nechty dlhé alebo krátke, husté alebo krehké. Toto je úplne genetický moment, ale správna starostlivosť pomôže mierne zlepšiť stav nechtov a kutikuly. Ak boli vaše nechty spočiatku silné, kutikula je zdravá a potom sa začali lámať a objavili sa otrasy, potom je problém vo vnútri.

starostlivosť

Samozrejme, nechtová platňa vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ale nikdy nebudete musieť zbaviť pozornosť kutikuly a nechtového lôžka, zodpovedného za ich normálny stav a rast.

Napriek tomu, že nechtové lôžko a horná časť kutikuly sú nadržané, vyžadujú určitú starostlivosť. Áno, klinec môže vydržať skúšku pracieho prostriedku alebo intenzívneho červeného laku, ale je lepšie ho neriskovať. Ak sa chystáte umývať riad, pracovať okolo domu alebo s chemikáliami, je lepšie nosiť rukavice. Akcia je jednoduchá, ale pomôže udržať vaše ruky v dobre upravenej forme.

Čo sa týka špeciálnych prostriedkov, existuje mnoho z nich - vosk, ceruzka, krémy, oleje ... Všetky sú zamerané na zvlhčovanie a zmäkčenie pokožky, ale pôsobia rôznymi spôsobmi. Postup postupnej starostlivosti vyzerá takto:

 • Lak na nechty alebo šelak sa opatrne odstráni. použitím rozpúšťadiel alebo špeciálnych utierok.
 • Na vyžiadanie sa odobraná kutikula odstráni.s niektorou zo svojich metód bude starostlivosť rovnaká.
 • Jeden z vybraných ošetrujúcich prípravkov sa aplikuje na nechtový tanier - olej, vosk alebo krém. Olej môže byť buď zakúpený kozmetický (špeciálne zmesi v nádobách) alebo lekáreň - dávajte pozor na olej z hroznových jadier, jojoby a avokádo.Majú vysoký hydratačný výkon a hlboko vyživujú kutikulu a nechtové lôžko. Ak potrebujete bieliť nechty, pozrite sa na citrusové oleje - najmä citrón. Ak posilňujete a urýchľujete rast - mandle a kosti, olejový roztok vitamínu E alebo A, ako aj bambuckého a kokosového oleja. Vosk má skôr leštiace a tesniace vlastnosti, je účinný v boji proti otrasom a dodáva pokožke pružnosť a nechty samotné - zdravý lesk. Efektívne s použitím leštiaceho pilníka na nechty.

Krém, je žiaduce zvládnuť celý povrch rúk, len trochu viac dôkladne masáž prsty v oblasti matice.

Pravidelne môžete používať peeling alebo drhnutie nechtov a rúk. Skryje peeling, znižuje riziko zápalu a rastu pokožky. To môže byť buď odlupovanie rolky, alebo pravidelná, venujte osobitnú pozornosť tým šupkám, ktoré obsahujú vitamíny a ovocné kyseliny, ktoré sú zodpovedné za odstraňovanie len odumretých častí kože bez ovplyvnenia zdravých.

Ako odstrániť?

Existuje niekoľko spôsobov, ako odstrániť kožičku. Každá je vybraná na základe vašich osobných preferencií, ako aj stavu pokožky a nechtov. Pamätajte si, že odstránenie kožičky je navždy nemožné, ale starostlivá starostlivosť a pravidelné postupy odstraňovania pomôžu výrazne zlepšiť jej vzhľad.

 • Hardware. Hlavným nástrojom je brúska, ktorá funguje ako mäkký leštiaci súbor. Pôsobí veľmi jemne, nedotýka sa živej kutikuly, odstraňuje iba keratín. Je to teda najbezpečnejší a najpopulárnejší spôsob, hoci má svoje vlastné jemnosti. Nemôžete napríklad dôverovať svojim rukám amatérovi, ktorý môže poškodiť necht, ochrannú vrstvu a živú kutikulu. Hardware odstránenie kožičky je salón postup, a to nemôže byť vykonané doma.
 • Hranami. Najnebezpečnejšia a stará metóda. Faktom je, že kutikula je prirodzene narezaná špeciálnymi pomôckami - kliešťami, ktoré sa nazývajú pinzety, vyžínačmi alebo nožnicami, čím majú skôr drsný a agresívny účinok na kožu, matricu a živú časť pokožky. Okrem toho je postup nevďačný - koža, ktorá sa snaží kompenzovať stratu, sa začína regenerovať rýchlejšie a kožička rastie hrubšie a hustšie, v dôsledku čoho musí byť odstraňovaná častejšie. Okrem toho počas postupu existuje vysoké riziko poškodenia nechtového lôžka a infikovania rastovej zóny. Ak sa stále rozhodnete pre rezanú manikúru, potom si uvedomte, že pán musí najprv dôkladne pariť von kožnými valcami, zvlhčiť alebo vyživovať ich špeciálnymi prostriedkami a potom liečiť antiseptickým a liečivým krémom.
 • Nezaradené (európske). Najbezpečnejšie a najodolnejšie. V zásade závisí od správnej a trvalej starostlivosti o pokožku. Musíte masírovať nechty v rastovej zóne, zvlhčovať a vyživovať, zmäkčiť pokožku odstraňovačom (olejom alebo krémom). Potom si vezmite oranžovú tyčinku a jej kutikula sa jemne presunie k základu nechta. To by sa malo vykonať už vtedy, keď sa liek dostane do sucha a pokožka by mala byť úplne suchá. Potom je potrebné zvlhčiť ruky a najmä oblasť kutikuly.

Nástroje na demontáž

Ak je v salóne kompetentný majster sám schopný vyzdvihnúť odstraňovač kožičky, potom si doma musíte kúpiť všetko naraz. Na začiatok stojí za to povedať, že doma sa odporúča používať iba európsku metódu rezania. Je najbezpečnejší.

Pre to, budete potrebovať oranžovú palicu - nástroj v rozsahu od 9 do 18 centimetrov a šírku od 3 do 5, s jedným skoseným okrajom a druhý špicatý. Tyčinky v balení sú na predaj a stojí od päťdesiat do tristo rubľov. Oranžová palica je jednorazový nástroj, veľmi dobre absorbuje vlhkosť a skladuje sa na čistom a suchom mieste.

Ďalšou výhodou tohto nástroja - je vhodný na odstraňovanie nečistôt pod vyčnievajúcou časťou klinca.

Ako alternatívu možno zvážiť Europlume. Jedná sa o mäkký a hladký keramický pilník, ktorý nepoškodzuje pokožku a nechty. Používa sa aj na leštenie. V závislosti od farby existuje niekoľko typov pemzy. Šedá pemza je najjemnejšia, žltá je tuhá a ružová je medzi nimi zlatá.

Budete tiež musieť zakúpiť špeciálny remuver - prostriedok na zmäkčenie pokožky. Predáva sa ako olej alebo smotana a pôsobí na kutikulu takým spôsobom, že ju možno ľahko vyzdvihnúť oranžovou paličkou a oddeliť od nechtovej platničky. Ako odstraňovač je možné použiť ricínový olej, ako aj domáce kúpele s morskou soľou a éterickými olejmi.

Priamo na starostlivosť o pokožku po jej odstránení budete potrebovať dobré antiseptikum bez alkoholu alebo základného mastného oleja.

Čo si vybrať?

Výber prostriedkov na starostlivosť o pokožku by ste sa mali zamerať na vaše preferencie a túžby. Ak chcete hydratovať a výživu pre každý deň, pozrite sa na základné oleje. Ak potrebujete leštiť nechty a hladké otrepy - na vosk. Kvalitný krém by mal byť vo vašej starostlivosti rovnako.

Pamätajte si, že vysoko kvalitné odstraňovače kožovitých látok nemusia byť drahé, ale nenechajte sa zmiasť za veľmi nízke ceny - nezabudnite skontrolovať životnosť a zloženie výrobku. Malý život hacking - Prečítajte si recenzie o nástroj, ktorý chcete kúpiť, a vidieť jeho hodnotenie. Podľa pokročilých čitateľov, môžete presne určiť prostriedky pre seba.

Ako sa pohybovať?

Na tlačenie kutikuly sa používa oranžová palica alebo európskyemza. Sú schopní a iba oni, sú schopní tlačiť kutikulu pod kožu správne a bez poškodenia. O žiadne špáradlá alebo vatové tyčinky nemožno zvážiť.

Samotná akcia je nasledovná:

 • Na pokožku sa aplikuje špeciálne zmäkčovacie činidlo, zvyšok. Môže to byť kvapalina, roztok, gél, olej alebo niečo iné - závisí od výrobcu.
 • Ďalej musíte počkať, kým úplne vyschne. Keď sú vaše ruky úplne suché, uchopte oranžovú tyčinku alebo europlume a pohybujte sa od špičky nechta posunutím kutikuly. Mal by sa oddeliť od nechtu bez bolestivých pocitov a vzdialiť sa pevným valčekom.
 • Po tomto, liečiť nechty s antiseptikum a aplikovať hydratačný krém alebo výrobok, ktorý môže spomaliť rast kutikuly.

Ako zjemniť?

Na zmäkčenie pokožky tradične používajte remuver. Ide o špeciálny avivážny prostriedok alebo odstraňovač kutikuly - keratolytikum, ktoré nemá vplyv na živú časť pokožky, ale aktívne pracuje s mŕtvymi. Keratolytiká ničia keratín keratín - proteín, ktorý tvorí nechty, a preto môže zmäkčiť pokožku.

Zloženie odborných prostriedkov na zmiernenie môže zahŕňať ovocné kyseliny alebo umelú formu močoviny - amoniak a oxid uhličitý.

Odstraňovače nielen zmäkčujú pokožku a uľahčujú jej správne odstránenie, ale majú aj hydratačné, antiseptické a liečivé účinky.

Odstraňovače sú dostupné vo forme olejových zmesí, kvapalín, gélov, krémov. Je však tiež možné zmäkčiť kutikulu bežným základným olejom alebo špeciálnymi leštenými kúpeľmi.

Ako čistiť doma?

Postup pri odstraňovaní kožičky by sa mal vykonávať podľa všetkých hygienických pravidiel. Preto sa odporúča použiť metódu nebrúsenia - takže pravdepodobnosť infekcie je najnižšia. Správne vybrané materiály - remuver a oranžová palica - to je presne polovica úspechu pri odstraňovaní kožičky. V prípade európskej manikúry sa akcie vykonávajú v tomto poradí: \ t

 • Kutikula a oblasť okolo nej sa dezinfikujú peroxidom vodíka alebo chlórhexedínom.
 • Na kutikulu sa aplikuje remuver a uchováva sa niekoľko minút podľa inštrukcií až do úplného vstrebania.
 • Oranžová kožička sa jemne pohybuje a na nechty sa aplikuje výživný olej alebo krém.

Prečo sa mýliť?

Kutikula môže byť "burr" z niekoľkých dôvodov. Prvý a najbežnejší je nedostatok vlhkosti a živín. V tomto stave sa pokožka začína vysušovať, rásť a musí byť buď dobre navlhčená olejmi a krémami alebo odstránená.

Mimochodom, o odstránenie. Nesprávny postup na odstránenie kožičky môže viesť k jej rýchlemu prerastaniu v dôsledku potrieb tela sa rýchlejšie zotaví. Najčastejšie je to metóda rezania.

Tiež, kožička niekedy vybledne, pretože koža rúk je suchá na vlastnú päsť - typ pokožky má, a kožička je hrubý a tvrdý. V tomto prípade musíte dôkladne prehodnotiť starostlivosť o ruky a nechty a získať viac živín. V prípade demontáže je lepšie obrátiť sa na kapitána neopravenej manikúry alebo hardvéru európskou metódou. Je to skôr povrchný spôsob, ale určite vás zachráni pred „okrajmi“ a otrasmi.

Zápal a liečba

Ak nie je kožička správne narezaná, môže sa zapáliť.

V prvom rade je potrebné identifikovať príčiny zápalu. Môže to byť spôsobené nesprávnou starostlivosťou, infekciami, fyzickými zraneniami, používaním agresívnych chemikálií v domácnosti, používaním nekvalitných lakov na nechty, nevhodnými manikúrnymi postupmi, nesprávnym spracovaním, zlou hygienou, nedostatkami vitamínov - a to je len časť najbežnejších a najčastejších príčin. Existuje aj komplikácia po hormonálnych ochoreniach. Pamätajte si, že nechty sú indikátormi zmien, ktoré sa vyskytujú v tele, a niekedy môže byť zvyčajné začervenanie alebo laminácia začiatkom vážnej choroby.

Symptómy ochorenia kutikuly sú nasledovné: - zahusťovanie nechtu, vzhľad drážok alebo štiepanie samotného nechtového lôžka, zvýšená krehkosť. Tiež nechty odlupujú v dôsledku poškodenia kutikuly.

Osobitnú pozornosť treba venovať zápalu. Je to naozaj bežný jav spôsobený nesprávnou obriezkou alebo starostlivosťou. Najčastejšie plesňové a infekčné ochorenia, prejavujúce sa zápalom a šupinatením v oblasti kutikuly. To môže napučať, obrátiť sa na červeno, otrasy môžu začať spôsobiť značné nepohodlie a začať odlupovať. Ak sa čas nezaoberá liečbou, môže sa objaviť taký nepríjemný moment ako hnisavý absces. Bude svrbenie a bolesť. V tomto prípade je možná aj liečba doma, ale ak si nie ste istí sami, obráťte sa na špecialistu v salóne alebo nemocnici.

Budete potrebovať komplexnú liečbu - napríklad kúpele s jódom a morskou soľou. Tento postup by sa mal vykonávať každý týždeň každý týždeň. Okrem toho ho môžete niekoľkokrát denne namazať základným olejom - mandľami, avokádom, ricínovým olejom.

V prípade abscesu musíte použiť pinzetu. Presunúť ich do kutikuly, stlačiť dole k hnis nájsť cestu von. Keď absces praskne, bez uvoľnenia kutikuly, zatlačte na podložku prsta, aby hnis úplne zmizol. Ošetrenú oblasť ošetrte peroxidom vodíka.

Ako prevencia si pamätajte niekoľko pravidiel. Urobte manikúru len s profesionálom, uistite sa, že si oblieka rukavice. Ak je to možné, vzdajte sa hlbokého hardvéru alebo manikúry, používajte iba jednorazové oranžové palice.

Nezanedbávajte pravidlá hygieny a snažte sa vyhnúť fyzickému poraneniu nechtov, používajte iba kvalitné laky a ošetrovacie prostriedky.

Ako sa tvoria nechty, bez toho, aby ste znečistili kožu?

Mnoho dievčat je znepokojených otázkou, ako sa nedotýkať kutikuly počas domácej manikúry, pretože je dosť problematické odstrániť z nej lakovaciu tyčinku navlhčenú odstraňovačom laku na nechty.Tento problém je riešený veľmi jednoducho.

Na kutikulu a bočné valčeky môžete aplikovať hrubý zimný krém, PVA lepidlo alebo vazelínu. Takáto mastná alebo naopak suchá textúra neumožní laku natrieť aj po pokožke a nechtovom priestore, takže tieto nástroje sa aplikujú čo najšetrnejšie, aby sa nedotkli nechtovej platničky. Odstránia sa po vysušení laku bavlneným tampónom alebo vytiahnutím filmu.

Aj v obchodoch s kozmetikou predávame špeciálne ochranné nátery. Vyzerajú ako obyčajný lak, predávajú sa v rovnakých obaloch a nanášajú sa podobným štetcom. Jeden rozdiel - vymaľte ich na kutikulu okolo nechtu. Takzvaný "ochrancov kože"Je kompletná ochrana pred lakom - vysychanie elastickým filmom, jednoducho nedovoľuje, aby sa dostal na pokožku." Na konci manikúry sa "obrancovia" odstránia ľahkým ťahom. Nezanechávajú stopy na koži, nevysušujú pokožku a žiadnym spôsobom neovplyvňujú kvalitu nechtov. Tento silikónový film neprenikne hlboko do nechtu je skvelým riešením pre domácu manikúru.

Môžete venovať pozornosť špeciálnemu odstraňovaču lakov na nechty. Jeho tyč je namočená v odlakovači na nechty a je dostatočne tenká, ktorá vám umožní odstrániť prebytočnú pokožku po natretí nechtov.

Ak nemáte možnosť kúpiť si "obrancu" alebo ho nepredať vo svojom meste, potom si zapamätajte techniku ​​nanášania laku bez poškodenia pokožky. Najprv vizuálne rozdeľte necht na dve zvislé a dokonca polovičné časti a naneste základný náter na necht, ktorý je zodpovedný za priľnavosť laku na nechty, jeho trvanlivosť a ochranu nechtov pred poškodením alebo nadmerným korozívnym pigmentom.

 • Vezmite malú kefku na lak, stlačte ju na krk. Každá vrstva laku sa ešte aplikuje po vysušení predchádzajúceho laku. Umiestnite malú bodku blízko mesiaca a jemne zatlačte lak na okraj pokožky. Toto je najdôležitejší moment a záleží na tom, či kutikulu naplníte lakom alebo nie. Potom, pohybujúc sa napínacími pohybmi, natiahnite bod do stredu prvej polovice.
 • Jemne otočte kefu a natrite stranu bez toho, aby ste sa dotkli bočného valca. - môžete ho vytiahnuť voľnými prstami. Pohyby sú rovnaké - strečing.
 • Teraz celý lak úplne natrite. Počkajte na sušenie a aplikujte druhú vrstvu s použitím rovnakej techniky. Vyplňte svoj pracovný vrchol.

V nasledujúcom videoklipe uvidíte dva spôsoby, ako odstrániť kožičku.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky