Nástroje na manikúru

Nástroje na manikúru

Úspešná osoba rozdávať krásne ruky. Toto pravidlo platí rovnako pre ženu, ako aj pre muža. Manikúra vám umožní dodať vašim rukám zdravý a dobre upravený vzhľad. Kvalita postupu do značnej miery závisí od nástrojov pre manikúru a materiálov použitých v práci.

rysy

Manikúra zahŕňa také komponenty ako rezanie nechtov na požadovanú dĺžku, tvarovanie, odstraňovanie kožičky, ako aj masáž, drhnutie a masku na kožu. Manikúra sa v priemere vykonáva každé dva týždne, čo vám umožní udržať ruky v perfektnom stave. V závislosti od technológie realizácie, požadovaného vybavenia a materiálov sa rozlišujú nasledujúce typy manikúry.

zdobené

Tento typ je považovaný za klasický. Manikúru môže vykonávať pán v salóne alebo každý samostatne. Po prvé, ruky sa paria v kúpeli s prídavkom mydla a soli. Z profesionálnych nástrojov pre postup budete potrebovať nožnice, pinzetu, pilník na nechty. Najprv musíte odstrániť starý náter, orezať a orezať nechty. V kúpeli s teplou vodou by sa kefa mala uchovávať 15 minút, aby sa kožička stala mäkkou a ľahko sa rozrezala. Posledný stupeň na vysušených a vopred odmasťovaných nechtoch sa nanášal lakom alebo iným náterom.

Výhodou tohto typu manikúry je jej schopnosť transformovať aj tie zanedbávané nechty.

Manikúra je ľahká a nevyžaduje drahé vybavenie. Nevýhodou je zranenie pri práci s reznými predmetmi.

európsky

Takáto manikúra sa vykonáva bez rezných nástrojov. Na zmäkčenie pokožky sa používa špeciálny nástroj, ktorý sa aplikuje okolo nechta. Potom sa nadržaná koža odstráni drevenou tyčinkou. Nevyhnutá manikúra je vhodná pre dobre udržiavané ruky. Výhodou je nedostatok príležitostí na to, aby ste sa v priebehu procedúry znížili.

technické vybavenie

Pre túto manikúru budete potrebovať profesionálne zariadenie s rôznymi tryskami. Používa sa najčastejšie v kabíne. Pomocou dýz môžete leštiť nechtovú platňu s vysokou kvalitou, nechať nechty akýkoľvek tvar. Hardvérová manikúra úplne eliminuje možnosť strihu. Riziko infekcie tiež chýba. Koža sa opatrne odstráni. To prispieva k tomu, že koža je menej hrubá.

Kúpeľná manikúra

Snáď najviac vonný typ manikúry. Okrem odstraňovania kutikuly a strihania nechtov sa pridávajú rôzne masky, drhne a pleťové vody na starostlivosť o pokožku rúk a nechtov, parafínová terapia. Prírodné zložky, ktoré tvoria kozmetiku, ako sú mlieko, výťažky z rastlín a rias a minerály, pomáhajú eliminovať problém delaminácie a krehkých nechtov. Nevýhody postupu zahŕňajú jeho trvanie - viac ako 2 hodiny.

japonský

Tento typ je zameraný na komplexnú obnovu nechtov a výživy pokožky. Kombinácia nebrúseného spôsobu ošetrenia nechtov a kúpeľného programu vám umožní vyriešiť problém praskania, krehkosti, delaminácie nechtov. Procedúra je veľmi príjemná a nevyhnutne zahŕňa kúpeľ s olejmi a masáž teplými vrecúškami soli.

Horúca manikúra

Tento typ manikúry je považovaný za terapeutický. Ruky sú ponorené do kúpeľa s teplými olejmi a špeciálnymi produktmi na 15-20 minút. Koža je plná výživných vitamínov, minerálov. Ruky sa stávajú citlivejšími, silnejšími klincami. Tento postup je obzvlášť priaznivý v zimnom období, keď si ruky vyžadujú ďalšiu starostlivosť. Procedúra má množstvo kontraindikácií, ako sú kŕčové žily, diabetes a iné ochorenia.

Čo je potrebné?

Odborníci v oblasti manikúry nedoporučujú kupovať hotové súpravy nástrojov - zvyčajne majú nízku kvalitu a väčšinu položiek sotva môžete použiť. Je lepšie kúpiť nástroje samostatne, vybrať tie, ktoré budú ideálne pre vás. Podmienečne materiály pre manikúru možno rozdeliť do niekoľkých skupín v závislosti od ich účelu.

Leštenie nechtov

Súbory na nechty a nadšenci budú potrebovať na tvarovanie nechtov a ich leštenie. Súbory sú kovové, sklenené, drevené, keramické, plastové a iné. Sklenené pilníky podľa profesionálnych remeselníkov sú len reklamným ťahom. Ako prax ukazuje, v práci sú absolútne k ničomu. Pílenie kovov môže fungovať len profesionálne. Ak chcete klinec s takýmto nástrojom podať, mal by byť špeciálnym spôsobom, inak by ste mohli poškodiť nechtovú platňu. Najlepšou možnosťou je súbor s abrazívnym povlakom. Hrúbka postreku sa meria v piesku. Takže nástroj s vysokou rýchlosťou je vhodný na leštenie nechtov a ich lesk. Súbor 200-400 štrk dokonale zvládne návrh klincov, ktoré ich tvarujú. Nástroj na 180 zrna sa používa na stavbu a prácu s umelými nechtami.

V poslednej dobe populárne elektrické pilníky na nechty. Sú účinné a bezpečné na používanie. Najčastejšie sa takýto nástroj používa doma na vytvorenie efektu procedúry salónu. Pre profesionálnu manikúru budete potrebovať niekoľko súborov s iným indexom. Jeden nástroj na vykonanie celého arzenálu práce je nemožný. Baff sa používa na leštenie nechtovej platne. Má štyri strany, z ktorých každá je doplnená opisom postupnosti použitia.

Stojí za to urobiť rezerváciu, musíte leštiť aj zdravé nechty nie viac ako raz týždenne.

škrabky

Pod týmto názvom sa kombinuje skupina nástrojov na rôzne účely. Najobľúbenejšie z nich sú:

 • posunovač - nástroje na tlačenie pokožky. Môžu byť štvorcové alebo zaoblené v závislosti od tvaru vašich vlastných nechtov;
 • stierač - používa sa na čistenie povrchu nechtov infikovaných hubami. U zdravých nechtov sa takýto nástroj používa zriedka;
 • kopije - takzvaná úzka špachtle s okrúhlym okrajom na odstránenie odumretých buniek, špiny a prachu z pod nechty;
 • kyreta - nástroj pre profesionálnu manikúru, ktorej jeden okraj je zaoblený do tvaru klinca. Kyreta sa používa na odstránenie kutikuly a vyčistenie priestorov pod nechtami.

výstrižok

Táto skupina zahŕňa nožnice, pinzety, vyžínače, nožnice na nechty na manikúru. Pri neošetrenej manikúre je kutikula „rozpustená“ so špeciálnym odstraňovačom na báze kyseliny mliečnej alebo ovocnej. Potom sa zornatená a zmäkčená koža odstráni oranžovou tyčinkou. Zastrihávač je v tvare V a je ideálny nielen na odstraňovanie kutikuly, ale aj na spracovanie dier prongogtev.

Nožnice na kutikuly, na rozdiel od nožníc na strihanie nechtov, majú užšie zakrivené čepele. Je skôr vhodné odstrániť predbežné pohyblivé kôry nimi. Pinzety a kliešte sú tiež rozdelené na nástroje na kutikulu a na spracovanie okraja nechtov. Pre rezané manikúru, všetko ostatné bude potrebovať kúpeľ na dusenie kože.

Elektrické zariadenia

Manikúra sa vykonáva bez použitia pinziet a nožníc. Celý postup sa vykonáva na špeciálnom prístroji s rôznymi tryskami - rezačkami: na odstraňovanie starého povlaku, na spracovanie reznej hrany, na priestor okolo koľajníc a na kožičku, na brúsenie atď.

Používanie zariadenia vám umožňuje vyhnúť sa zraneniam a poraneniam. Koža ošetrená elektrickým nástrojom, menej hrubým, čo umožňuje dlhšie udržanie manikúry čerstvé.

Pre manikúru doma, môžete sa dostať pomocou malého zariadenia s malým výkonom.Medzi jeho výhody patrí relatívne nízka cena, kompaktnosť, jednoduchá manipulácia. Jediná podmienka - musíte si oddýchnuť od práce každých 15 minút. Toto zariadenie chráni pred prehriatím a jednotka bude trvať dlho.

Profesionálny manikúrový stroj sa vyznačuje veľkým počtom trysiek a vysokým výkonom. Často je vybavenie salónu vybavené dodatočnými funkciami, ako je napríklad vysávač na zber prachu, nožný ovládač a ochrana proti prehriatiu. Čo sa týka trysiek, diamant je vhodný pre profesionálov - dokonale spracúva voľný okraj a odstraňuje nadržanú pokožku. Diamantové rezačky sú odolnejšie. Pre začiatočníkov je lepšie zvoliť keramické trysky - sú bezpečnejšie.

Stavať

Na vytvorenie a ozdobenie nechtov budete potrebovať špeciálne svietidlo na sušenie, ako aj rôzne nástroje na dekoráciu:

 • Bodky - zariadenie, ktoré sa podobá peru pre sadu lakov, s jeho pomocou sa vytvárajú rôzne typy kruhov;
 • Široké a tenké kefy na materiál a konštrukciu nechtovej platne;
 • akrylové kefy - určené na maľovanie akrylovými farbami;
 • šablóny pre francúzsku manikúru;
 • špáradlá, ihly, tyčinky na vzory.

Kompletný zoznam pre domáce použitie

Pre domácu manikúru nie je potrebné mať k dispozícii celý arzenál nástrojov pre procedúru salónu. Dosť na nákup kvalitných základných nástrojov a spotrebného materiálu. Zoznam potrebných materiálov je nasledovný:

 • nožnice a pinzety na manikúru. Tieto nástroje musia byť vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a brúsené ručne. Je vhodné zakúpiť si nástroj v špecializovanom obchode. Náklady na nožnice sú pomerne vysoké, ale veľmi dlho slúžia aj na vysokokvalitný nástroj, s ostrými nožnicami je vhodné odstrániť pripravenú kutikulu a tvarovať nechty. Pinzety sú určené pre hrubšiu pokožku a tie oblasti, kde nie je možné dosiahnuť nožnice;
 • pilník na nechty. Pre domácu manikúru je vhodný jeden pilník na nechty z abrazívneho materiálu. Dobrým riešením by bolo kúpiť obojstranný nástroj s abrazívnym povlakom rôznej hustoty na každej strane. Takýto pilník je vhodný na tvarovanie a leštenie nechtov;
 • baf je žiaduci, ale voliteľný prostriedok;
 • oranžová palica. Môžete si kúpiť sadu palíc rôznych dĺžok a priemerov. Je vhodné zatlačiť kutikulu širokou stranou, ostrú - na čistenie nečistôt a prachu z pod nechty. Tyčinky sú vyrobené z antiseptického dreva, preto sú úplne bezpečné a hypoalergénne. Keďže strom absorbuje vodu dobre, oranžové tyčinky sú na jedno použitie, aby sa zabránilo množeniu baktérií;
 • kefa na odstránenie prachu z nechtov;
 • antiseptikum. Aj keď je váš prístroj individuálny, je potrebné ho utrieť čistiacou kvapalinou. Tento postup zabráni množeniu baktérií vo vlhkom prostredí. Pri domácom používaní nie je nákup ultrazvukového čističa vôbec potrebný - toto príslušenstvo používajú iba profesionáli;
 • Ručný kúpeľ;
 • Spotrebný materiál, ako sú rukavice, vatové tampóny, špongie, uteráky;
 • materiál na natieranie a zdobenie nechtov (laky, šablóny, kefy atď.);
 • olej na pokožku. Ošetrujúci olej je nevyhnutný pre kvalitné manikúrové ruky, vyživuje a transformuje pokožku.

Ak chcete uložiť sadu nástrojov, odporúča sa zakúpiť pohodlnú kabelku, puzdro alebo kozmetickú tašku. Nástroje budú vždy na jednom mieste a po ruke.

výrobcovia

Ako už bolo uvedené, nástroj na manikúru by mal mať vysokú kvalitu. Medzi populárnymi výrobcami zariadení pre salóny možno identifikovať Yoko, Samaraprof, Metzger, Sphere, Erudite, Eclat, Zinger, Merz. ochranná známka Yoko ponúka široký sortiment klieští, nožníc, pinziet z japonskej ocele. Nástroj je známy ako orezávače. Spoločnosť ponúka výmenu za zlomený do jedného roka od dátumu zakúpenia zariadenia, čo je veľmi výhodné. Cena tovaru je veľmi rozpočet.Okrem nástroja, Yoko ponúka celý arzenál nástroj pre stavbu a modelovanie nechtov, materiály pre pedikúru.

Ruskej spoločnosti Samaraprof Už viac ako 5 rokov predáva zariadenia na manikúru a pedikúru, nábytok a doplnky domácej a zahraničnej výroby. Kvalitný tovar je prezentovaný za nízke ceny. ochranná známka Metzger - Ruský dodávateľ prémiových nástrojov od výrobcov v Nemecku, Anglicku, Francúzsku, Taliansku. Vysokokvalitná oceľ medzinárodnej triedy spĺňa všetky štandardy kvality. Cena nástroja je vysoká.

Medzi nástroje európskej kvality možno rozlíšiť výrobky sláva a Zinger, Takže nožnice sláva brúsené diamantom a vyrobené z vysoko kvalitnej chirurgickej ocele. Pre domáce použitie môžete odporučiť produkty. "Staleks" a "Scrabble" - profesionálne ručné nástroje vyrobené z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Toto príslušenstvo vám bude veľmi dlho slúžiť.

Dodávatelia a výrobcovia ponúkajú celý rad produktov pre manikúru, vrátane nábytku, spotrebného materiálu a nástrojov na čistenie nástrojov.

Ako si vybrať to najlepšie?

Pri výbere klieští a nožníc by ste mali venovať pozornosť kvalite ocele a pohodliu byť v ruke.

Nožnice - hlavný nástroj na rezanie nechtov, môžu byť odstránené a kožička. Pri výbere nástroja, ktorý by ste nemali šetriť, je najlepšie kúpiť tovar v profesionálnom obchode slávnej značky. Zárukou za príslušenstvo je povinný dodatok k dobrej kvalite ocele. Spravidla zostáva rok od dátumu nákupu. Kliešte sú spojené nástroje, ktorých lopatky sú nasmerované smerom dole o 5 mm, čo umožňuje uchopenie a odstránenie kože. Vysokokvalitné kliešte by mali byť ostré, dobre rezané, ale v žiadnom prípade sa nesmú držať alebo trhať - to môže spôsobiť poranenie kože a infekcie.

Čepele musia byť pevne uzavreté a nesmú mať žiadny lúmen. Pri výbere klieští neváhajte vziať tovar do ruky, pretože si každý vyberie príslušenstvo pre seba. Za pozornosť stojí typ spojovacieho mechanizmu - pružina alebo prítlačná doska. Dvojité pružinové kliešte sú veľmi vhodné na použitie a sú ideálne pre začiatočníkov. Náklady na ne sú samozrejme vyššie ako obvykle. Dĺžka a tvar držadiel môžu byť rôzne a závisia od individuálnych preferencií.

Dobré kliešte by mali byť pohodlné v ruke, mať hladkú jazdu. Všimnite si, že pružiny sa ľahko zbiehajú a nie sú tesné. Pokiaľ ide o vzhľad, mali by ste venovať pozornosť skutočnosti, že subjekt nemal žiadne čipy, zárezy a iné chyby. Nemali by ste si vybrať najjednoduchšie kliešte - nástroj by sa mal cítiť v ruke. Okrem toho, ľahkosť môže hovoriť o dutine predmetu a pochybnej kvalite materiálu, z ktorého je vyrobený. Pri nákupe nástroja je lepšie dávať prednosť výrobkom z chirurgickej ocele. Takéto kliešte vydržia mnoho rokov, ľahko sa čistia.

Ako používať?

Aby nástroj mohol slúžiť dlhú dobu, dbajte na jeho skladovanie. Najlepšie je držať kliešte a nožnice v puzdre, takže sa môžete vyhýbať štiepaniu, keď predmet spadne. Špeciálny silikónový uzáver, ktorý sa nosí na čepeli, tiež zabraňuje možnému rozbitiu nástroja v dôsledku neúspešného pádu. Dôležitým faktorom pri dlhej životnosti nástroja je jeho použitie podľa určenia. Nožnice nie sú určené na strihanie tkanín, pásky, papiera. Kutikulárne kliešte nie sú určené na strihanie nechtov, rýchlo sa otupia a život sa zníži.

Postupom času si všimnete, že nožnice začali rezať zle a kliešte sa stali matnými. Ak sú na povrchu prístroja škvrny, je to určite znamenie, aby ste ich označili kapitánovi. Ostrie príslušenstvo na brúsenie alebo vykoná brúsenie diamantom.Po rekonštrukcii sa objekty znova rozsvietia a poskytnú dobrú manikúru. Piesty a lopaty sa tiež z času na čas musia ostriť. Malo by sa vykonávať pravidelné čistenie a dezinfekcia prístroja. Zvyčajná voda na tieto účely nebude fungovať - ​​zariadenie bude hrdzavieť. Naopak v prípade vniknutia vody je prístroj dobre vysušený sušičom vlasov.

Pred a po každom použití sa kliešte, nožnice, pádla a tlačidlá musia trieť alkoholom alebo peroxidom vodíka. Tiež dobré pre tento postup sú vhodné špeciálne nástroje na ničenie mikróbov a húb. Môžete si ich kúpiť v lekárni.

Ak skôr bol prístroj utretý s alkoholom a variť, aby sa zbavil plesní a baktérií, teraz existuje viac moderných spôsobov dezinfekcie príslušenstva:

 • Ultrazvukové čistenie je určené pre malú dávku zariadení na spracovanie nechtov. Prostredníctvom ultrazvukových vĺn kvapalina vibruje, prístroj je dokonale vyčistený od vibrácií vibráciami aj na ťažko dostupných miestach.
 • ultrafialové žiarenie. Pomocou ultrafialového svetla môžu byť kremenné nástroje. Zároveň by v prístroji mali byť 40 minút.
 • skriňa na suché teplo. Najobľúbenejšie pre dezinfekčné nástroje v salónoch používa suchá tepelná skrinka. Môžete doň vložiť veľkú dávku nástrojov, nevýhodou je čas sterilizácie - asi dve hodiny. Buďte opatrní, pre túto metódu sú vhodné len určité zliatiny kobaltu a japonskej ocele, iné kovy môžu byť nevhodné.

Ak chcete prístroj dezinfikovať doma, môžete navrhnúť nasledujúcu metódu - pravidelné sušenie v peci. Na list sa položí nástroj, ktorý sa otiera alkoholom a umiestni sa do pece na 20 minút. Správne používanie, správne skladovanie a dezinfekcia pomôžu dlhodobo udržať dobrý výkon prístroja.

O tom, ako si vybrať nástroje pre manikúru, sa dozviete z nasledujúceho videa.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky