"Smoky eyes"

Smoky oči

V modernom svete ženy s veľkým výberom štýlov make-upu zostávajú verné klasike, ktorej štandardom je dlhý čas make-up „dymové oči“. Je lakonický v akejkoľvek situácii a zdôrazňuje krásu ženskej tváre rôznych typov.

Čo je to "dymové oči"?

Na základe názvu, ktorý sa prekladá z angličtiny ako „dymový vzhľad“, je neodmysliteľnou súčasťou tohto štýlu make-upu živý dôraz na oči. Vďaka špeciálnej technike aplikácie tieňov sa vytvára efekt lákavého vzhľadu. To priťahuje pozornosť vďaka plynulému odstupňovaniu farieb z pokojného do bohatého tmavého alebo svetlého tieňa. Jasný tón zvýraznil oblasti vnútorného kútika oka a pod líniou obočia. Zvyšok vyplní viac nasýtených farieb vybranej palety.

História vzhľadu

Štýl dymových očí sa objavil v 20. rokoch XX storočia kvôli tichým filmom. V povojnových rokoch bol tento žáner populárny v mnohých krajinách. To bolo potom, že herečky začali robiť svetlý očný make-up. Pomohla vyjadriť pocity a emócie postáv, silne zapôsobila na divákov a vytvorila dramatickú atmosféru. Bohaté opradenie okolo očí a červená rúž v tvare srdca sa stali charakteristickým znakom desaťročia a pôvodom štýlu, ktorý bol slávny mnoho rokov. Pre čierno-biele kino nebolo potrebné použiť červenať. Obočie bolo ošklbané a znížené na vonkajších okrajoch.

Po 30-tych rokoch minulého storočia prešiel make-up mnohými zmenami. Ale v 70-tych rokoch, sociálne otrasy a vzostup feminizmu prispeli k opakovanému dymovému boomu. Dievčatá sa deklarovali a vo svojom extravagantnom líčení vyjadrili zvláštny výkrik duše významnej časti ženskej populácie nepokojnej éry. V týchto rokoch ho podporili zástupcovia rockového priemyslu. Zaviedli štýl do každodenného života a popularizovali zadymený ako módna verzia večerného make-upu.

V 21. storočí sa tendencia vrátila, aby zatkla pozornosť pomocou očí, nasýtených tieňmi. Pozrite sa, "zahalené v hmle" rôznych odtieňov možno teraz vidieť v mnohých hollywoodskych hviezd, socialít a módnych ikon. Ale zvyšok spravodlivého sexu nezaostáva za celebritami a aktívne aplikuje a zlepšuje techniku ​​make-upu "dymové oči".

Vlastnosti a výhody

Hlavným rysom dymového make-upu je ope- rovanie. Každá zložka, počnúc ceruzkou a končiac tieňmi, by mala byť hladko rozložená po povrchu očného viečka, aby sa zabránilo ostrým hraniciam medzi odtieňmi. Mäkké prechody jednej farby do druhej - základ make-upu. Sú potrebné na vytvorenie efektu zákalu.

Make-up "dymové oči" sa vykonáva pomocou širokej palety farieb okrem šedej a čiernej. Základom sú však vždy tri prednastavené odtiene, ktoré sú navzájom v súlade. Vyberajú sa v súlade s charakteristikami odtieňa pokožky, vlasov, štruktúry očí a iných rysov tváre. Napríklad, béžové, zlaté a čokoládové tóny sú dokonale kombinované, vhodné pre dievčatá so svetlou pokožkou a zelenými očami. Pomocou „dymového“ štýlu môžete vizuálne upraviť tvar očných viečok a veľkosť očí, čím sa farba dúhovky prehĺbi a obohatí.

Dolné očné viečko by malo byť načrtnuté pozdĺž kontúry. Nasýtenie tieňovanej kozmetiky vo vnútornom rohu oka by malo byť omnoho menšie ako vo vonkajšom rohu. Dve alebo tri vrstvy tmavej maskary sú dôležitou súčasťou večerného dymového vzhľadu. Výnimočnou črtou make-upu je výmena červených, horúcich ružových, korálových, oranžových rúžov ​​za pastely.Transparentný alebo ľahký lesk na pery môže byť použitý ako alternatíva k rúžom. Takýto kontrast pomáha zvýrazniť oči a vyhnúť sa vulgárnosti obrazu.

Nepochybnou výhodou "dymových očí" je schopnosť skryť bacuľaté tváre. S intenzívne zvýraznenými očami sa objem tváre vizuálne znižuje a stáva sa oveľa elegantnejším. Túto techniku ​​priaznivo využívajú mnohí fajčiari fajčiara.

Typy make-upu

Pre moderné dievča neexistujú žiadne prísne predpisy o tom, že Smokey sa dá nosiť len večer alebo slávnostne. Existujú dva hlavné typy klasického dymového make-upu - je to deň a večer. Základom make-upu pre každý deň sú svetlé, pastelové odtiene. Smoky v prírodných farbách dokonale dopĺňajú obchodný imidž a v kombinácii s bledoružovou červenatou farbou dokonale ozdobí každý letný luk. Večerná verzia narúša štýl s bohatými farbami, intenzívne zvýraznené viečka dávajú podiel šarmu.

Okrem každodenného štýlu, dymové oči sú aktívne používané zástupcami rôznych hudobných subkultúr, počnúc emo a pripravený a končí s prúdom grunge. Charakteristickým znakom gotického variantu je dominancia čierno-tmavosivých farebných kombinácií v líčení. Zástupcovia kultúry emo, okrem tmavej, používajú farebné variácie - zlaté, ružové alebo fialové odtiene. Jasný make-up s leskmi a perlou je neodmysliteľnou súčasťou štýlu glam. Zanedbateľné make-up ťahy sú typické pre grunge priemyslu.

Závislosť od „dymových očí“ je diktovaná nielen túžbou po sebavyjadrení. V závislosti od tvaru očí si dievčatá vyberajú odtiene, ktoré zakrývajú nedostatky. S malou veľkosťou oka alebo mierne previsnutým viečkom sa v „dymových očiach“ používajú studené odtiene fialovej alebo modrej. Okrem toho môžete zdôrazniť zónu rastu rias, kreslenie elegantných šípov s očné linky. Pár vrstiev jatočných tiel konečne pomôže otvoriť oči a zakryť závesné viečko.

Samostatná umelecká forma modernej vizáže sa považuje za "dymové oči" pre svadbu. Hlavným cieľom pri vytváraní obrazu nevesty je zvýraznenie kontrastu medzi hĺbkou a bohatou farbou očí a jemnými šatami svetlého tónu. Charakteristickými farbami sú béžová, káva, perleť. Obrysová ceruzka sa v make-upu zúčastňuje celkom málo, aby sa zabránilo prebytku tmavej farby. Nevesta, ktorá si vybrala taký make-up, si môže byť istá, že bude len ozdobiť jej obraz a že vo všetkých svadobných fotografiách si jej oči zachovajú výraznosť a lesk.

Kto je vhodný?

"Smoky eyes" je jedna z mála možností make-upu, ktorá sa hodí pre takmer každého, bez ohľadu na typ farby, tvar tváre a veľkosť, vlastnosti národných funkcií a farby pleti. Pri výbere farieb na make-up by však každá žena mala brať do úvahy špecifiká svojho vzhľadu. Je dôležité, aby sa vaše oči, aby sa zamerali na ich farbu, aby to jas a výraznosť.

Šedé oči sú univerzálne pre dekoratívnu kozmetiku všetkých odtieňov. Uhlie a olovené tiene budú vyzerať hlbšie. Tieto farby sú obzvlášť výhodné v kombinácii s čokoládou alebo achátovými tónmi maskary. Brown-eyed dievčatá sú perfektné palety tmavých tieňov, vrátane kávy a olivovej farby, je povolené používať lila a lila odtiene. Zlaté a smaragdové farby sú dobrou voľbou na zvýraznenie krásy zelených očí, zatiaľ čo modrooké sú lepšie na výber teplých farieb.

Prispôsobenie veľkosti očí je celé umenie, ktoré možno opakovane oživiť pomocou „dymových očí“. Majitelia malých očí by mali sfarbiť sliznicu spodného očného viečka svetlými odtieňmi. Dávajú vzhľad otvorenosti, zatiaľ čo tma - ešte viac zužuje rez. Studené a teplé farby sú vhodné pre ázijský typ, ale je potrebné sa vyhnúť červeným a úzkym tónom. Dávajú očiam účinok zápalu a slz.

Blondínky pri vytváraní dymového make-upu by mali používať čiernu veľmi opatrne alebo ju nahradiť béžovou, hnedou alebo sivou farbou. Urobia obraz prirodzenejším. Tmavovlasé dievčatá by sa naopak nemali báť používať tmavé farby a zdôrazňovať riasy s maskarou s efektom objemu. V prítomnosti teplého odtieňa tieňov v make-upu je prípustná rúž na pery chladnej vínovej farby. Ginger dievčatá by mali dávať prednosť hnedé odtiene, ak ich make-up je tmavý a vybrať chladné odtiene pre dymové farby.

firma

Výrobcovia kozmetiky vyrábajú obrovské množstvo produktov určených špeciálne pre make-up "dymové oči". Konkurenčné firmy ako napr Max Factor, Oriflame, Faberlic a iné vyrábajú celé rady kozmetických výrobkov pre maximálne pohodlie pri vytváraní dymového make-upu: očné tiene, berúc do úvahy kompatibilitu farieb, dekoratívnych štetcov, maskár, ceruziek a očných liniek, tonálnych nástrojov a rúže pre každý vkus. Každá spoločnosť má charakteristické vlastnosti navrhovaných kozmetických výrobkov.

spoločnosť Bourjois a L'Oreal Sú známe širokým výberom odtieňov matiek z perly, ktoré sa perfektne hodia na vytvorenie večera Smokey-meyk. Funkcia spoločnosti ArtDeco - palety dokonale matné odtiene pre dymové oči, ktoré sú vhodné pre oči a obočie. Ninelle vytvoril paletu tieňov v nenápadných tónoch, ideálny pre každodenný make-up.

Spoločnosť je obzvlášť populárna na kozmetickom trhu. Mary kay, Na internetovej stránke obchodu môžete vidieť celý zoznam potrebných nástrojov na vytvorenie „dymových očí“ a odporúčaní na používanie každého produktu. Medzi tieňmi sú ponúkané blikajúce a matné odtiene. Bohatá paleta umožňuje vybrať tiene, ktoré sú vhodné pre akýkoľvek typ pleti. S ľahkou textúrou zostávajú dlhé na viečkach a nevalia sa.

Ako sa prihlásiť?

Medzi mnohými možnosťami make-upu možno rozlišovať 3 schémy: od svetla po tmu, šípky a „dymové oči“, Všetky tieto možnosti môžu byť navzájom zmiešané, ale vždy môžete pochopiť, ktorý algoritmus je základom. Voľba ziskovej schémy závisí výlučne od štruktúry očných viečok. V umení vizáž make-up "dymové oči" je najviac víťazný systém.

Skôr ako začnete používať kozmetiku, musíte preskúmať, ako viečko funguje. Skladá sa z horných a dolných častí. Zvršok obsahuje pohyblivé očné viečko, umiestnené medzi obrysom rias a deliacim záhybom a stacionárnym, ktoré sa nachádza v oblasti od záhybu k obočiu.

Pri vytváraní dymových očných make-upov je potrebné brať do úvahy 3 hlavné kritériá - farbu vlasov, pokožky a dúhovky. Kombinácia týchto faktorov je hlavnou zásadou pri výbere palety pre make-up. Keď ste sa rozhodli pre tóny, mali by ste sa uistiť, že máte všetku potrebnú kozmetiku. Ich zoznam je takýto: \ t

 • tiene 3 odtiene Vy ste si vybrali;
 • riasenka s efektom zvýšenie objemu mihalníc;
 • prášok;
 • červenať;
 • ceruzkou pre oči;
 • očné štetce (ploché, špongiovité, skosené);
 • huba;
 • tónový krém;
 • veľký štetec pre červenať;
 • korektor;
 • rúž alebo lesk pre pery zvoleného tónu;
 • základ pod tieňmi.

Podľa pokynov v jednotlivých krokoch môžete robiť make-up dokonca aj doma postupným vykonávaním nasledujúcich krokov:

 1. Opatrne zbavte pokožku tváre od špiny, aplikujte a rozdeľte základňu huby.
 2. Použite korektora, skryť zatemnenie pod očami.
 3. Ak chcete vyrovnať pleť, naneste prášok na základ nadácie. Je dôležité si uvedomiť, že medzi odtieňom základu a prirodzeným tónom pleti nie sú žiadne významné rozdiely.
 4. Je potrebná základňa v tieni pre silu make-upu. Je nevyhnutné položiť základ na pohyblivé očné viečko.
 5. Nakreslite širokú čiaru ceruzkou pozdĺž horných rias.
 6. Pero ceruzkou až po ohyb mobilného očného viečka so skosenou kefou.
 7. Vytvorte mäkký farebný gradient. v blízkosti vonkajších hrán storočia.
 8. Naneste plochým štetcom. pozdĺž čiary ceruzky, vrstvy tmavých tieňov alebo inej farby podľa vášho výberu, čím sa vytvorí jednotný prechod medzi ceruzkou a tieňmi.
 9. Zvyšok mobilného veku kryt s tieňmi. Pri riasach aplikujte najtmavší tón a pod líniou rastu obočia - najviac svetla.
 10. Ak chcete vyzerať žiarivo, Vyberte si perlové odtiene pre vnútorný kútik oka a oblasť pod obočím.
 11. Kefou jemne kefujte. medzi tieňmi rôznych farieb.
 12. Kruhová ceruzková sliznica dolné viečko a oblasť medzi dolnými riasami.
 13. Kefa pozdĺž dolného viečka naneste tenkú líniu tieňov, nedosiahnu vnútorný roh.
 14. Kompletný očný make-up použitie maskary alebo falošných rias.
 15. Urob si svoje pery svetlo rúž alebo lesk.
 16. V prípade potreby aplikujte na lícne kosti. malé množstvo rouge zvoleného tónu.

Ak sú vaše oči umiestnené tesne vedľa seba, svetlé tiene na vnútornom rohu oka môžu vizuálne zväčšiť vzdialenosť medzi nimi. Naopak, tmavá ceruzka by sa mala aplikovať len bližšie k vonkajšiemu rohu.

Dievčatá s ázijským vzhľadom by mali odložiť ružovú paletu prášku a červenať. Odtiene so zlatým alebo bronzovým odtieňom sú oveľa vhodnejšie.

V počiatočných fázach štúdia vlastností Smokey Make-up, môžete urobiť niekoľko bežných chýb. Nadmerné množstvo nevädze modrej, modrej alebo levandule v očiach môže spôsobiť, že oči vyzerajú bolestivo. Podobný efekt môže byť aj s prebytkom rubínových a koralových tónov. Príliš hrubá čiara čiernej ceruzky alebo očnej linky môže viesť k "panda efektu". V dôsledku kontaktu s tonálnou základňou môžu čierne tiene ďalej rozmazávať, čo spôsobí, že celý obrázok bude drzý.

Dôležitým doplnkom k make-upu Smokey sú elegantné obočie s jasne zvýrazneným tvarom. Nemali by byť príliš ľahké alebo tenké. Aj keď máte blond vlasy, odporúča sa, aby bol obočie tieň aspoň tón tmavší. Každé dievča môže rýchlo a ľahko zmeniť farbu obočia pomocou matných tieňov alebo špeciálnej ceruzky požadovaného odtieňa.

Doplnenie obrazu umelými mihalnicami je najvýznamnejšie pri slávnostných príležitostiach. Pre denný make-up, táto možnosť preťažuje oči a vyzerá neharmonicky s pokojnými tónmi celého make-upu. Pamätajte, že úspech výsledku závisí od kvality použitej kozmetiky.

Podľa základných princípov a odporúčaní sa dozviete, ako vytvoriť dokonalé "dymové oči" pre rôzne príležitosti a objaviť možnosť nekonečných experimentov s rôznymi farbami - od klasickej čiernej až po excentrickú a svetlú farbu.

Makeup umelci tipy

Ak chcete získať ruku pri výkone make-upu dymové oči, mali by ste zdokonaliť techniku ​​postupne. Na mnohých workshopoch, ktoré uskutočňujú profesionálni vizážisti, sú prezentované mnohé tipy pre začiatočníkov a postupné vytváranie krásneho make-upu "dymové oči".

Niektorí umelci make-up odporúčajú, aby sa make-up diverzifikoval použitím šípok pozdĺž línie rastu rias s farebnou ceruzkou (zelená, tyrkysová, fialová) namiesto klasickej čiernej. Odporúča sa zbaviť sa nadbytočnej kozmetiky na viečkach malým množstvom prášku.

Odborníci v oblasti make-upu dodržiavajú princíp povinného zamerania na líniu rastu rias. Orientálne "dymové oči" sa považujú za víťazné, keď sa stmavnutie vyskytuje len na horných pohyblivých a dolných pohyblivých viečkach. Tento typ make-upu je možné vidieť v hviezdach Nicole Scherzinger, Cameron Diaz, Aishwarya Rai.

Majstri zdôrazňujú prvý krok - dôkladnú prípravu pokožky na aplikáciu make-upu. Odporúčajú použitie zdvíhacej masky, ktorá zabezpečuje úplné čistenie tváre. Na dodanie magnetizmu do oka sa odporúča maľovať spodnú riasu riasenkou a na jej presnosť použiť šablónu.

Väčšina stylistov a make-up umelcov dodržiavať klasické pravidlá o farbe rúže a poradí vám vybrať pokojné, svetlé odtiene. Ak vezmeme do úvahy názory majstrov a pravidelne cvičíme nezávisle, môžete si vytvoriť svoj vlastný jedinečný štýl make-upu "dymové oči", vždy sa cítiť sebaisto a dokonca vytvoriť nový trend v móde.

Ak sú oči zrkadlom duše, potom "dymové oči" je druh ráfika. Predstavuje váš pohľad v najpriaznivejšom svetle, zdôrazňuje dôstojnosť a šikovne skrýva nedostatky. Vo vašich rukách máte možnosť modelovať rám tak, aby zrkadlo duše vždy svietilo.

V ďalšom videu - lekciu o make-upu "dymové oči".

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky