Makeup po 40, ktorý je mladý

Makeup po 40, ktorý je mladý

Ako krásna a dobre upravená žena závisí od jej veku, ale od jej schopností a túžby starať sa o seba. Nie každý je nadaný z prírody, ale vo svojej mladosti čisto prírodné údaje pomáhajú - jemná elastická koža, vlasy a nechty, ktoré ešte neboli vystavené rizikovým experimentom

Vek po 40 rokoch je čas, keď krása nezáleží na tom, čo vám príroda dala, ale na tom, čo môžete urobiť pre seba, aby ste vyzerali lepšie. Obdobie odvážnych experimentov skončilo, stávka je umiestnená na tom, aby sa prirodzený zdravý vzhľad stal súčasťou každodenného vzhľadu. Čestou nie je blesk, ale elegantná zdržanlivosť, nie slepo nasledujúca móda, ale výber kvalitnej dekoratívnej a lekárskej kozmetiky.

Bude trvať trpezlivosť, skúsenosti a sebaúctu zvládnuť umenie make-up vhodné v dospelosti. Teraz existuje mnoho prostriedkov, aby sa zabránilo skorému výskytu príznakov vädnutia kože na jednej strane, a aby sa skryli nedostatky, ktoré sa nevyhnutne objavujú s vekom, na strane druhej. Významnú úlohu v tomto hrá anti-aging make-up.

Výhody a vlastnosti

Ak chcete vybrať správny make-up, musíte poznať vlastnosti make-up po veku 40 rokov. Po prvé, všetky výrobky musia byť vysoko kvalitné a hypoalergénne, pretože koža sa už neobnovuje tak rýchlo ako za 20 rokov. Make-up po 40, ktorý je mladý, je založený na nasledujúcich pravidlách:

 • Ľahší korektor pomôže obnoviť pokožku svieži a žiarivý vzhľad stratený s vekom. Krém by mal byť spravidla ľahší ako zvyčajné prostriedky, spravidla o 1 tón. Ľahká textúra pomôže distribuovať ju rovnomernejšie. Krém by mal mať vodnú bázu a vysoký faktor SPF. Ďalším trikom je použitie reflexného tonálneho rámca, ktorý kompenzuje stratenú prirodzenú žiarivosť pokožky. Pod ním je žiaduce použiť nápravný prostriedok nazelenalého odtieňa, ktorý pomôže skryť rozšírené cievy.
 • Blush by mal zvoliť jemný prírodný odtieň: béžová, svetloružová, ale nie bronzová. Červenať je lepšie vybrať si krémovú, vďaka ktorej pokožka dostane ďalšiu hydratáciu.
 • Prášok je lepšie použiť drobivý. Masky jemných vrások a muflov mastný lesk.
 • Tiene by mali byť tiež ľahšie a menej mastné ako predtým. Príliš jasné farby na jednej strane priťahujú pozornosť na seba, na druhej strane odhaľujú jemné línie a namáhanie očí. Nie je to zlé osviežujúce tvár svetlé zlaté alebo strieborné odtiene. Fialové alebo modré farby budú hrať krutý vtip s vami, zdôrazňujúc tmavé kruhy okolo očí. Čokoláda alebo červené tóny spôsobia zapálenie očí. Fascinujúce perleťové tiene a iskry budú vyzerať neopatrne.
 • Mascara, očné linky a ceruzka, je žiaduce používať popol alebo kávu farbu. Keď ich aplikujete dobre tieň, pomôže to, aby bol vzhľad hlbší. Nasaďte spodné riasy len asi jednu tretinu vo vonkajších rohoch očí.
 • Nezúčastňujte sa škubania obočia, jednoducho upravte svoj tvar. Hrúbka obočia musíte zvoliť priemer. Vonkajšie okraje obočia by mali byť v alebo tesne nad rohmi očí, aby výraz tváre nebol smutný.
 • Pred použitím rúže opatrne nakreslite obrys pery ceruzkou. Ceruzka by mala byť len o niečo tmavšia ako rúž.
 • Make-up by mal byť aplikovaný vo vzostupných líniách. aby sa zabránilo tupej tvári.

Výhodou tohto make-upu je, že okrem dekoratívneho a korekčného účinku, kozmetika proti starnutiu zlepšuje stav pokožky, pohodlnejšie sa používa a umožňuje vytvoriť elegantný obraz s účinnými prostriedkami. Calm gamut robí proti starnutiu make-up ideálny pre obchodný štýl. Správne akcenty z neho urobia výrazný a večerný make-up.

Druhy make-upu

Technika vytvárania dokonalého make-upu sa môže zdať ťažká, ale výsledok, spravidla ospravedlňuje všetky snahy. Príležitostný make-up rieši 2 hlavné úlohy: koriguje alebo maskuje vady kože, ktoré sa objavujú s vekom a vytvára jemný a pokojný obraz.

Správne aplikovaný denný make-up pomôže žene vyzerať sviežo a mladšie každý deň, dodať jej prirodzenú žiarivosť na koži, správne umiestniť akcenty v obraze, ktorý si žena vytvára pre seba.

Denný make-up je odlišná zdržanlivosť a zdanlivá jednoduchosť, ktorá skrýva starostlivú prácu na vzhľade. Pokojné matné tóny nezdôrazňujú jednotlivé detaily, ale vytvárajú pocit zdravej, žiarivej tváre, umelo osvetlenej svetlom a tieňom. Použiť denný make-up by mal byť vo veľmi dobrom svetle na nastavenie jasu a kompatibility farieb.

Obmedzenie je iný a večerný make-up. Nemalo by byť ohromené honosnými odtieňmi a nadbytkom detailov. Expresivita sa vytvára výberom jej hlavného gamutu - teplých jemných tónov. Večer si však žena môže dovoliť, aby sa zdala jasnejšia a slávnostnejšia ako vo dne.

Celkový tón make-upu sa volí v súlade s farbou vlasov a očí. Blondínky budú vyzerať atraktívne a tajomné, ak si vyberú fialové, hlboké modré alebo strieborné tóny. Teplé hnedé tóny sú vhodné pre brunetky s tmavou pokožkou. Hnedé vlasy osviežujúce odtiene olivy a kávy.

Gamma večerný make-up by nemal byť príliš svetlý. Zároveň monotónne vyblednuté farby nie sú ozdobou ženy. Správna voľba je niekde uprostred.

Aby bol účinok kompletný, mal by sa aplikovať večerný make-up po aplikácii produktov so zdvíhacím účinkom, napríklad špeciálna maska ​​pre zrelú pokožku.

Ako si vybrať kozmetiku?

Pri výbere kozmetických prípravkov pre 45-ročné ženy by sa mal dodržať zlatý priemer a dávať prednosť kvalitným výrobkom s hydratačným a uťahovacím účinkom na jednej strane a matnými pastelovými farbami na strane druhej. S vekom sa sortiment výrobkov rozširuje, ktorého hlavnou funkciou je korekcia nedokonalostí pokožky (korektorov, korektorov, špeciálnych tonálnych prostriedkov). Pomáhajú nielen vyzerať mladšie, ale majú tiež pozitívny vplyv na stav pokožky, spomaľujú jej starnutie.

Výber kozmetiky v dospelosti by sa mal starostlivo premyslieť. Nie vždy módna značka bude pre vás tým najlepším nástrojom. Je dôležité, aby bol vhodný pre váš typ pleti, nespôsobuje podráždenie a páči sa vám.

Triky proti starnutiu make-up je vybrať správny odtieň a textúru kozmetiky. Prírodná gama, absencia prebytočného lesku, krémová textúra a hydratačné zložky - to sú hlavné charakteristiky vekovej kozmetiky.

Ak sa za 40 rokov skryť drobné nedokonalosti exteriéru je stále možné s pomocou nadácie a korektor, v 48 rokoch táto úloha nie je tak jednoduché vyriešiť. Je potrebné použiť masky s uťahovacím účinkom, komplex špeciálnych prostriedkov proti starnutiu, upraviť diétu, bez mastných a sladkých potravín z nej a vypiť viac čistej vody.

Doma, so skúsenosťami a trpezlivosťou, niektoré nedostatky môžu byť vyhladené bez použitia radikálnych prostriedkov. Napríklad, keď sú očné viečka znížené, pomocou svetlého odtieňa tieňov ako hlavného pozadia a tmavšieho odtieňa zvýrazní oblasť skladania a vonkajší roh oka pomôže.Ako v každom veku, tiene by nemali byť príliš hrubé: zvinúť sa, zvrásniť v záhyboch a pôsobiť dojmom nedbanlivosti.

Taktiež sa neodporúča ukladať maskaru silnou vrstvou, ktorá lepí riasy. Ak nakreslíte tmavú sivú alebo čokoládovú ceruzku do horného viečka ceruzkou, ktorá vystúpi do vonkajšieho rohu čiary, môžete vizuálne zdvihnúť horné viečko.

Vnútorné rohy očí môžu byť odľahčené priehľadnou základňou. S pomocou matných odtieňov jasného pastelového odtieňa, aplikovaného pod obočím, môže byť táto oblasť tváre obnovená do výraznosti a sviežosti. Nie je nutné aplikovať tmavé alebo fialové tiene na horné viečka - vzhľad sa stáva ťažkým a celkový dojem je bolestivý.

Ako sa prihlásiť?

V snahe vytvoriť ideálny obraz, ženy staršie ako 40 rokov aplikujú anti-aging make-up krok za krokom, dodržiavajúc nasledovné pravidlá:

 • make-up je nevyhnutný len po očistení a zvlhčení pokožky špeciálnymi prostriedkami 40+, výhodne s použitím tonika, krému proti starnutiu alebo spevňujúcej masky;
 • všetky prostriedky použité v prípravnej fáze by mali byť plne absorbované;
 • priesvitná základňa by mala byť rovnomerne a jemne rozložená na pokožke tváre;
 • vekové škvrny a cievy by mali byť maskované korektorom;
 • základ by mal byť aplikovaný rovnomerne krátke ťahy;
 • ak je pokožka rúk a tváre teplá, krém bude hladší;
 • jemné vrásky a pod očnými kruhmi môžu byť zakryté korektorom;
 • výsledok sa fixuje pomocou sypkého prášku;
 • vynikajúca časť lícnych kostí je odľahčená jemným krémovým červenaním;
 • na horných viečkach by sa mali aplikovať svetlé odtiene pastelových odtieňov; v tmavšom tóne vyberte oblasť nad záhybom očného viečka, čo pomôže, aby bol výraz výraznejší;
 • horné očné viečko by malo byť zvýraznené šípkami popolavými sivými šípkami, čím by sa línia zvýšila na vonkajšom rohu;
 • tmavo sivé alebo hnedé riasenky z riasenky s použitím kulmy;
 • maľovať pery obrysovou ceruzkou na ich prirodzených okrajoch;
 • aplikujte matnú rúž na 2 vrstvy; ak je to každodenný make-up, môžete použiť lesk.

Výber stupnice je určený nielen chuťou, ale aj farbou očí a vlasov. Ak hovoríme o tieňoch, expresivita očí sa dosahuje kvôli určitým rozdielom medzi farbou dúhovky a tónom samotných tieňov. Napríklad svetlé tyrkysové a zlaté odtiene môžu ukázať všetky krásy hnedých očí. Modré a fialové tiene prirodzene a čerstvo vyzerajú na majiteľov svetlých očí a pokožky. Brunetky pomerne výrazný vzhľad a žiadne tiene.

Správna farba pre blondínky s tmavými očami je bronzová alebo béžová.

Tajomstvo umelcov

Make-up umelci poznajú mnoho tajomstiev, ako vizuálne omladiť tvár, aj keď príznaky veku sú celkom zrejmé. Make-up sa aplikuje po etapách a nástroje proti starnutiu a dekorácie by sa mali navzájom dopĺňať.

Jedným z týchto tajomstiev je metóda uplatňovania tonálneho rámca:

 • Na vyčistenú a zvlhčenú pokožku sa aplikuje korektor, aby sa zamaskovali pigmentové škvrny, rozšírené cievy a modriny;
 • na vrchole tenkého štetca by mal položiť jasný tón základ; tam, kde sú vrásky, základ by mal byť jemne vháňaný hrotmi prstov, bez toho, aby sa natiahla koža;
 • na konci procedúry môže byť tvár mierne práškovaná.

Dokončené vytvoril krásny obraz s chuťou vybrané oblečenie v rovnakom rozsahu ako make-up, rovnako ako vynikajúci ľahký parfum.

Vek 40 rokov často povzbudzuje ženy, aby navštevovali zdvíhaciu triedu. Vizuálna korekcia obrazu je skutočne veľkým umením, ale čas sa ešte nestratil a pomocou špeciálnych postupov môžete zlepšiť stav kože. Anti-aging krémy a masky s efektom zdvíhania pomáhajú spevniť pokožku a spevniť oválny povrch tváre, odstraňujú suchosť a pevnosť pokožky.

Po veku 40 rokov potrebuje pokožka výživu a hydratáciu, ale mali by ste sa vyhnúť olejovým produktom.K dispozícii je široká škála kozmetiky s kyselinou hyalurónovou a koenzýmom Q10, osvedčené ako účinné prípravky proti starnutiu.

Ďalším trikom proti starnutiu make-up je odstránenie modrej pod očami. Korektor pomôže vyrovnať sa s týmto problémom a výber jeho farby závisí od odtieňa modrín. Ak sú načervenalé, mal by byť zvolený svetložltý korektor, ale ak sú skôr modré, potom ich korekčný tón môže skryť.

Ak má tvár bledú zemitú farbu, môžete použiť korekciu fialového odtieňa, ktorý sa pred nanesením tonálnej bázy rozloží v rovnakej vrstve na kožu tváre. Najlepšou voľbou je v každom prípade korekcia ťahu. Doma používajte kúsok ľadu alebo chladených čajových lyžičiek, ktoré sa aplikujú na problémové miesta a majú ťahový účinok.

Štýlový make-up nie je program, ktorý môže použiť každá žena bez ohľadu na situáciu. Jeho kvalita je určená tým, koľko berie do úvahy všetky vlastnosti exteriéru, vrátane veku. Čím je koža vyzretejšia, tým viac pozornosti a starostlivosti vyžaduje počas starostlivosti. Trendy vo veku makeup odrážajú túžbu po jednoduchosti a prirodzenosti. Bez ohľadu na to, aké je to paradoxné, vek po 40 rokoch je čas, kedy môžete byť sami sebou, pri zachovaní harmónie skúseností a štýlu, veku a nadčasového šarmu.

Ako urobiť make-up po 40 rokoch, pozri nasledujúce video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky