Make-up pod modrými šaty

Make-up pod modrými šaty

Mnohí veria, že modrá farba zohráva osobitnú úlohu v ľudskom živote. Modrá je jedným z miest cti v šatníku žien náchylných k romantike, pokoju a mysticizmu. V tomto prípade sa atraktivita žien výrazne zvyšuje, ak modrý oblek a make-up zdôrazňujú prirodzenú harmóniu jej obrazu.

Obsahuje farebné kombinácie

Odborníci na vedomie, že je pomerne ťažké správne používať možné kombinácie odtieňov modrej a zodpovedajúce make-up. Je to kvôli špecifickým vlastnostiam samotnej modrej farby: líši sa tak v komplexnosti farebnej štruktúry, ako aj v univerzálnosti jej odtieňov.

Odporúčania stylistov ohľadom výberu konkrétneho make-upu pod modrými šatami zvyčajne zohľadňujú možnú interakciu dvoch faktorov - charakteristických znakov vzhľadu ženy a tónu oblečenia. Zameriavajúc sa na to, odborníci identifikujú niekoľko typov farieb ženského vzhľadu, pričom zohľadňujú špecifiká, ktoré sú základom úspešného make-upu. Medzi tieto typy farieb patria:

 • "Summer";
 • "Jeseň";
 • "Winter";
 • "Jar".

Biela koža s hnedými očami alebo modrooké ženy s hnedými vlasmi sa tradične považujú za „letný“ typ farby. U žien tohto typu sa modrá javí ako výnimočne výhodná: poskytuje veľkolepé tajomstvo modrých očí a zdôrazňuje sviežosť pokožky.

Ženy tohto typu farby sa odporúča, aby jasne zdôrazniť oči. Veľkolepý make-up pod modrými šatami si vyžaduje aj presnosť pri výbere sortimentu dekoratívnej kozmetiky. Tónový nástroj na tvár by mal mať strieborný alebo porcelánový odtieň a vytvoriť jednotnú farebnú schému s modrastými dymovými odtieňmi.

Typ „jesennej“ farby je kontroverzný. Je charakteristická pre ženy, ktoré majú hnedé alebo červené vlasy, ale majú bielu pihovanú kožu. Takýto pozoruhodný vzhľad si vyžaduje vybrať si skvelý make-up, ktorý tiež nie je cudzí nekonzistentnosti.

Dosahuje sa tým tým, že teplé odtiene nadácie, červenania a prášku (od terakoty po červenohnedú) kontrastujú s jemnými farbami tieňov. Môžu byť svetlozelené, svetlo fialové alebo svetlo béžové. Konečný nádych v obraze vytvorenom na základe hry kontrastných tónov môže vytvoriť svetloružovú rúž.

Farebný typ „zima“ je charakteristický pre svetlovlasé brunetky s jasnými očami. Ich prirodzený kontrastný vzhľad by mal byť zdôraznený nemenej pôsobivým make-upom, ktorý je založený na extrémne kontrastných farbách - bielej a čiernej.

Svetlý vzhľad bielych brunetiek dostane ďalší prízvuk vďaka hre modrých a strieborných tónov, čo sa dosahuje pomocou šikovnej kombinácie farieb oblečenia so striebornými glitrovými doplnkami a chladnými tónmi make-upu.

Modré šaty a tiene by sa nemali zlúčiť: je potrebné poraziť základnú modrú farbu inak. Odtiene mäkkej modrej a fialovej, šedej a dokonca fialovej farby budú vyzerať veľkolepé.

Stylisti veria, že ženy s farebným typom „jar“ majú pri vytváraní nového obrazu najbohatší výber. Typické "jarné" ženy sú "teplé" blondínky s jasnými očami, ktoré idú všetky odtiene modrej. Zároveň sa verí, že najpozoruhodnejšie "jarné" blondínky vyzerajú v modrom alebo svetlomodrom oblečení.

Blondes "jarné" typ farby Odporúča sa dávať prednosť béžovým odtieňom nadácie. Účinok špeciálnej rafinovanosti možno dosiahnuť použitím základu slonoviny.

Výhodou žien tohto typu farby je možnosť použitia širokej škály odtieňov tieňov: modrá, bledá fialová a svetlo zelené tiene vyzerajú dobre s modrými šaty. Chlad takto vytvoreného obrazu môže byť zatienený svetlohnedou alebo béžovou rúžou.

Možnosti pre brunetky

Tmavomodré šaty sú považované za obľúbené šaty mnohých brunetiek. Večerné toalety tohto druhu, oblečené na podlahu - vyzerajú veľmi impozantne.

Večerné modré šaty vyžadujú starostlivú starostlivosť o make-up: je veľmi dôležité zabezpečiť čo najrovnomernejší odtieň tváre. Aby sa zabránilo nezdravej bledosti pokožky, ktorá je často provokovaná tmavomodrou farbou, základ pre make-up by mal zvoliť bohatú farbu.

Modré šaty sa považujú za výhru pre brunetku, pretože vyzerá luxusne na tmavej pleti. Na upevnenie tohto efektu, stylisti radia rôznymi spôsobmi zdôrazniť prevládajúce tmavé tóny v obraze.

Táto úloha sa dá ľahko vyriešiť nielen pomocou tmavého základu, ale aj použitím červenej červenavosti, ako aj podčiarknutia očí čiernymi šípkami. Môžete nahradiť štandardné čierne očné linky s modrou alebo hnedou, a rúž si vybrať šarlátovú farbu.

Nápady pre blondína

Existuje názor, že modrá je ideálna pre blondínky. Blondínky v modrom vyzerajú neodolateľne, ale tento účinok možno dosiahnuť, ak:

 • správny tón svetlej tváre;
 • pri výbere odtieňov prostriedkov dekoratívnej kozmetiky, aby sa uprednostňovali teplé, zlato-ružové odtiene;
 • Modro-modré šaty nevyznačujte opakovaním modrých odtieňov v rôznych doplnkoch;
 • Vylepšite efekt modravosti alebo miernych modrých šiat s nízkym prírodným make-upom.

Treba tiež pamätať na to, že voľba modro-modrých odevov pre každodenné nosenie znamená odmietnutie nasýtených tónov. Miernosť farieb oblečenia by mala byť podopretá make-upom, ktorý je rovnako potlačený vo farebných odtieňoch.

Príklady hnedých vlasov

Výhodou modrého oblečenia pre hnedovlasé je najmä to, že výraznosť hnedých očí, typická pre ženy tohto typu, je najviac zdôraznená tmavomodrou farbou. V tomto prípade by sa však výber kozmetických prípravkov na make-up mal vykonávať na základe farby pleti ženy.

V praxi to znamená, že hnedovlasé ženy by si mali vyzdvihnúť kozmetiku (tiene, ceruzky atď.), Pričom preferujú pistácie.

Svetlom hnedé vlasy ženy môžu vytvoriť neodolateľný obraz, zručne pomocou hry z medených odtieňov.

Svetlé aj tmavo hnedé vlasy môžu urobiť naozaj dokonalý make-up, ak správne zdôrazníte atraktívnosť očí. Na tento účel je potrebné zdôrazniť otvorenosť očí, a to tak, že na rohy očí sa nasadzujú vhodné tiene, a tým, že sa mihalnice budú vizuálne silnejšie.

Možnosti pre červené vlasy

Vlasy s načervenalým alebo zlatým leskom vyzerajú skvele v súbore s jemnou modrou farbou. Vo všeobecnosti by mal mať make-up studený rozsah: od lila po rôzne odtiene zelenej.

S červenými vlasmi, make-up vyzerá úplne kompletne a dobre ladí s modrými šatami len vtedy, ak sa na líca aplikuje červenanie. Červenanie v žiadnom prípade by nemalo vyzerať ako samostatné mimozemské miesto: musia byť veľmi opatrne zatienené, nezanechávajúc stopy.

Pri výbere červenania sa musíte spoliehať na tieň modrých šiat. Svetlomodré alebo modré odtiene oblečenia sú dokonale zapadnuté do červenavej prirodzenej palety.

Aký make-up bude vyhovovať tmavomodrým šatám?

Správny výber make-upu pre zvolený odtieň modrého oblečenia vyžaduje špecifické vedomosti a určité zručnosti. Napríklad na tmavo modré šaty musíte vybrať ďalšie tmavé a zlaté odtiene tieňov, ktoré sa nezlúčia s hlavnou farbou oblečenia. Celý obrázok by mal byť jeden farebný celok - s správne umiestnenými akcentmi.

Aby sa predišlo chmúr, farba šaty je dobre vyvážený s jasným make-up. Na dosiahnutie tohto efektu odporúčajú stylisti používať kontrastné farby, pričom sa vyhýbajú nežiaducim efektným efektom a hrajú na poltóny pomerne nasýtených farieb.

V každom prípade je potrebné použiť perlové odtiene svetlého odtieňa - na zvýraznenie vnútorných kútov očí, ktoré dodajú výrazu výraz. Účinok hrubých modrých šiat môže byť zosilnený čokoládou, zlatými a fialovými očnými tieňmi.

Pysky by nemali byť natreté veľmi jasne. Avšak pri výbere odtieňov svetlých tónov, tmavo modré šaty budú vyžadovať ďalší prízvuk v podobe jasnej rúže: môže mať farbu od zrelých malín až po fuchsiu.

Pod modrou a bielou farbou

Vytvorením vhodného make-upu pre modro-biele šaty by ste sa mali spoliehať na všeobecné pravidlo farby a tonálnej kompatibility. Spočíva v tom, že je potrebné zabezpečiť čo najvyššiu možnú farebnú harmóniu oblečenia a make-upu: chladné a teplé odtiene by sa nemali miešať.

Na základe tohto pravidla, pod modro-bielymi šatami si musíte vybrať nízko-kľúčový prírodný make-up, najúčinnejšie pomocou atraktivity farby vlasov, očí a pokožky. Pokojné farby oblečenia by však nemali spôsobiť žiadne asociácie s vyblednutím, takže make-up by sa mal vykonávať v teplých, prirodzených odtieňoch.

Pod čiernou a modrou farbou

Pod čiernymi a modrými šatami sa odporúča robiť make-up, ktorý má osviežujúci účinok - schopnosť pritiahnuť pozornosť nielen na šaty, ale aj na svojho majiteľa. To možno dosiahnuť, ak urobíte svetlý osviežujúci prvok v make-upu - buď výberom rúže, alebo pomocou očných tieňov a očných liniek. Ak je v outfite čierna farba, mali by ste obohatiť make-up typický pre sýto modrú farbu, ktorá kontrastuje s červenou alebo šarlátovou rúžom. To dá obraz tajomnú hĺbku a slávnosť.

Pod jasnou modrou farbou

Táto farba je vhodnejšia pre ryšavé ženy. To vyplýva zo skutočnosti, že piercing modrá je schopná vyrovnať príliš nápadné ryšavka.

Ak chcete vytvoriť harmonický obraz, kontrastná kombinácia jasnej modrej a ohnivej červenej farby musí byť vyvážená dodatočnými škvrnami farby - napríklad pomocou jasného a bohatého červenania pomôže vyvážiť kontrastné základné farby.

Pre modro-zelenú

Modrozelené šaty - ideálna voľba hnedých vlasov, najmä ak je majiteľkou zelených očí. V tomto prípade neodolateľnosť zelených očí a odtieň oblečenia pomôže zdôrazniť make-up na základe hry farieb: kombinácia zelených očí a modrozelených šiat je dobre zvýraznená kontrastnou farbou tieňov.

Ak sa sústredíte na tento farebný vzor, ​​je možné poznamenať, že make-up pre modro-zelené šaty je vhodný pomocou fialovej palety, ktorá zabezpečuje hladký prechod z troch farieb: bledoružová, fialová a tmavosivá.

Pre modro-zelený odev je tmavšia paleta make-upu celkom prijateľná. Predpokladom úspechu v tomto prípade bude dodržiavanie prirodzenej kombinácie odtieňa pokožky s očný make-up.

Podrobná príručka aplikácie

Make-up v súbore s týmto alebo tým odtieňom modrých šiat má množstvo funkcií. Pred použitím musíte jasne definovať tri body:

 • správne (berúc do úvahy farbu očí, vlasov a pokožky), aby sa posúdil odtieň oblečenia;
 • vyberte konkrétny typ make-upu vhodný pre danú situáciu - napríklad deň alebo večer;
 • aby zodpovedali odtieňu modrých šatov s prirodzenou odtieňovou paletou svojho vzhľadu a požiadavkami zvoleného typu make-upu.

Tmavomodré šaty tmavých tónov vyžadujú make-up, vyrobený v tmavej palete so zlatými odtieňmi. Tonalita tieňov a šiat by nemala byť rovnaká, mali by ste zabezpečiť hru tónov a poltónov.

Jemný odtieň modrých šiat dokonale kombinuje diskrétny make-up, vyrobený v jemnej škále prírodných odtieňov. Krásny nenápadný tón rúže dáva holistickému obrazu dotyk šarmu Pod modrými šaty ako univerzálny prízvuk pre oči sa odporúča používať perleťovo svetlý odtieň.

Pre tie dievčatá, ktoré je ťažké, aby sa pomocou očné linky, najlepšia voľba môže byť make-up, ktorý nemá jasné čiary. Tento make-up vyžaduje výber vhodných tieňov, maskary a ceruzky.

Posledný dotyk - účes

Make-up pod modrými šaty bude naozaj úspešný len vtedy, ak si vyberiete správny účes, ktorý by mal byť harmonický a nevyhnutnou súčasťou kompletného obrazu. Ak chcete dosiahnuť požadovaný účinok, mali by ste zvážiť niekoľko faktorov: vlastnosti vášho vzhľadu, veku, povahy situácie, pre ktorú tento obrázok vytvárate, vzory kompatibility vybraných modrých šiat s prirodzeným tónom pleti a make-upom, schopnosť vlasov zdôrazniť vašu príťažlivosť.

V šatníku ženy je modrá tradične jednou z najvyhľadávanejších. Z tohto dôvodu by mala byť každá žena oboznámená s pravidlami používania make-upu, vhodnými pre rôzne odtiene tejto farby a používať ich s prihliadnutím na zvláštnosti ich vzhľadu.

Ako urobiť make-up v modrých tónoch pozrite v nasledujúcom videu.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky