Oči tvar make-up

Oči tvar make-up

Oči sú zrkadlom duše. Často na ne kladie dôraz make-up, ale nie je to vždy vhodné. Súčasné trendy v líčení zatlačili oči za pozadie, uvoľnili priestor pre pery a najmä obočie, ale súhlasili s tým, že žiadny make-up nemôže robiť bez práce na viečkach a riasach. Make-up v tvare očí vám umožní zdôrazniť "zrkadlo" akejkoľvek duše a vizuálne opraviť jeho nedostatky.

Ako určiť tvar a polohu?

Vezmite zrkadlo a sadnite si. Vyhodnotenie tvaru, vlastností očí a nájdenie dokonalého make-upu na opravu vzhľadu trvá niekoľko minút.

 • Odhadnite vzdialenosť medzi očami (ich vnútorné rohy). Ak je menšie ako šírka jedného oka, je miesto, ktoré má byť blízko-sedí typ, ak je viac, je široko-usadený. Ak sa vzdialenosť medzi rohmi približne zhoduje so šírkou oka, prejdite na ďalší krok.
 • Posúďte oči z hľadiska hĺbky ich pristátia. Hlboko nasadený, ako by bol pochovaný v zásuvkách a mierne zatienené viečko, ktoré je mimochodom malé a tmavé. Veľké vypuklé oči majú široké očné viečko, sú ako prvé vypuklé a viditeľné. Ak táto položka nie je o vás, odporúčame prejsť na ďalší krok a určiť časť oka.
 • Porovnajte ich s perami. Stredná veľkosť sa podobá tvaru a veľkosti úst (môže byť o niečo menšia), má oválny tvar. Na určenie šikmých (úzkych) očí bude na prvý pohľad úspešné každé dievča alebo muž - majú malú šírku a visiace viečko. Make-up Mongoloidné oči sa výrazne odlišujú od potopených alebo rozmiestnených očí. Teraz poďme hovoriť o tvare očí, pretože nie je o nič menej dôležité zvážiť to pri vykonávaní make-upu.
 • Mono-tvarovaná forma - najbežnejšia medzi Európanmi. Vyznačuje sa absenciou viditeľného záhybu v hornom viečku a pomerne široko otvoreného vzhľadu (oceníte tvar v dobre osvetlenej miestnosti av pravom uhle, tj nie zhora alebo dole, ale pozerajte sa priamo do zrkadla). Opäť otvorte oči a zistite, či je záhyb viditeľný na hornom viečku. Ak je to viditeľné, potom máte „kapotu“ - zvyčajne je odľahčená tieňmi a zvýšená pomocou tieňov.
 • Vyhodnoťte rohy očí a či sú znížené alebo zvýšené. Na to stačí držať neviditeľnú rovnobežku alebo si vziať ceruzku (akýkoľvek iný tenký dlhý predmet) a priviesť ju do stredu žiaka. Ak sa rohy ukázali byť vyššie ako rovnobežka, potom sú rohy očí zvýšené a „úsmev“, ak je nižší, potom sú znížené (a „smutné“). Stáva sa, že jeden roh je zvýšený (napríklad externý), druhý je znížený, potom hovoríme o asymetrických očiach a potrebe ich korekcie jednoduchou technikou v make-upu.
 • Hlavné dve tvary očí sú okrúhle a mandľové. Pozrite sa na svojho žiaka - ak vidíte proteín nad ním a pod ním, vaše oči sú okrúhle, ak je proteín jasne viditeľný len z ľavej a pravej strany, potom sa zaoberáte najbežnejšou formou mandľového tvaru. Tvar opuchnutých, hlbokých, ďalekosiahlych očí, asymetrických, šikmých a iných môže byť opravený pomocou make-upu. Nebude možné ju zmeniť na 100% a je užitočné zdôrazniť - celkom reálne.

Ako zmeniť tvar?

To možno urobiť vizuálne pomocou kozmetiky - najkratší a cenovo najdostupnejší spôsob, ako zmeniť oči. Existujú dve hlavné formy očí - okrúhle a mandľové, ale aj každý z nich vyzerá inak v závislosti od tvaru a veľkosti tváre a zvyšku jej častí. Ideálna forma mandlí je elegantne predĺžená so zvýšenými rohmi a každá technika v make-upu oka má tendenciu ju vytvárať.

Šípky pomôžu vizuálne zmeniť tvar očí - čierna, hnedá, sivá - vyberte odtieň dekoratívnych prostriedkov podľa prirodzenej farby očí a ich veľkosti.

 1. Na korekciu malých očí Začnite kresliť šípku od polovice storočia - najprv sa nakreslí tenká čiara, ktorá sa postupne rozširuje a stúpa. Nahraďte čierno-čierne očné linky hnedou, zelenou, modrou, vyberte si riasenku, naopak, tmavšiu a lesklú.
 2. Urobiť širšie a väčšie oči ázijského typu, používajte kontrastné farby. Predbežne nakreslite čiaru s tmavou (šedou, hnedou) ceruzkou cez záhyb horného viečka - pozrite sa pred seba a jednoducho opakujte obrys miernym stlačením ceruzky. Z vonkajšieho rohu nakreslite malú čiaru s vložkou alebo ceruzkou a pripojte ju k prvej. Takže vytvoríte nový "otvorený" formulár. Pohyblivé viečko pokrýva svetlé tiene, nižšie - tmavé. Nezabudnite na vložku, môžete začať kresliť šípku ako z vnútorného rohu (so širokým alebo stredným nastavením očí) alebo od polovice storočia (ak je úzky).
 3. Na nastavenie vydutých očí, Tieň by sa mala odkladať a namiesto toho použiť vložku alebo vložku. Odstráňte čistú tenkú šípku a neovplyvnite dolné viečko.

Make-up vám umožní priniesť prirodzený tvar oka do dokonalého tvaru mandlí, takže pravý tieň zmení akýkoľvek vzhľad.

Korekcia pomocou visage

Malé oči

Pre malé oči Odporúča sa použiť svetlé odtiene s perleťovou povrchovou úpravou alebo tekuté odtiene s lesklým povrchom. Na vnútorných rohoch aplikujte kvapku bielych alebo ľahkých perlových tieňov a primiešajte ich do stredu viečok. Aplikujte tiene na vonkajší roh tmavšie a zmiešajte ich so spánkami a do stredu, vytvorte svetlý opar a plynulý prechod od svetlého tieňa tieňov k tmavšiemu. Môžete použiť očné linky - začať viesť čiaru asi od polovice storočia a čerpať jasnú šípku nahor, čím sa postupne rozširuje jeho šírka.

Je potrebné vylúčiť tmavé matné textúry na celom pohybujúcom sa viečku - oči budú ešte menšie.

Čo presne by ste nemali robiť, je zakrúžkovať ich čiernym obrysom a najmä kresliť kajal - táto technika ich urobí maličkými. Ak chcete, aby malé oči boli výraznejšie, namaľujte len horné riasy tmavou maskarou a nenatierajte spodné riasy.

"Ťažké" viečko

S problémom "ťažkého" storočia dokonca aj mladé dievčatá z ázijského vzhľadu alebo staršie osoby čelia av každom veku sa dajú vyriešiť pomocou správneho make-upu. Technika stmavnutia vonkajšieho rohu vám umožní nastaviť závesné očné viečko - dajte naň tmavé tiene, zmiešajte ich a stmavte horný záhyb - pozrite sa pred seba do zrkadla a nakreslite tenkú čiaru nad záhyb, dobre premiešajte všetky čiary. Všetky ťahy ceruzkou alebo tieňmi by mali byť nasmerované nahor - to bude vizuálne zdvihnúť opuchnuté očné viečko. Make-up umelci radia ďalej predĺžiť obočie a nie znížiť ich tipy dole.

"Dolné" rohy

Dávajú únavu celkovému výrazu tváre a klesajúcemu vzhľaduaj napriek vysokej nálade. Pri vytváraní make-upu je dôležité, aby ste očné linky alebo tiene preniesli do spánkov - tým sa vizuálne zdvihnú „znížené“ vonkajšie rohy. Dajte tiene s touto sekvenciou: svetlo - vo vonkajších rohoch, tmavé - na vonkajšej, niečo medzi - v strede. Ideálnou voľbou pre dievčatá so „smutnými“ očami budú šípy, ktoré môžu byť jasne chované alebo perie ako Marilyn Monroe.

Okrúhle oči

Je potrebné vizuálne rozšíriť rohy vložky alebo použitím tmavých tieňov, ktoré presahujú vonkajší roh. Jedným slovom - vyberte šípky alebo tieň ceruzky, tiene na chrámy a nezabudnite na stmavnutie vonkajšieho rohu. Dobre natrite vrchné mihalnice a otočte ich - vizuálne vytvoria mandľový tvar.

Hlboká množina

Uloženie "zapustených" očí umožní jednoduchú techniku: aplikujte svetlé tiene alebo korektor s perleťovou úpravou na pohyblivé očné viečko a zmes kozmetiky trochu prekračujte. Vyberte vnútorný roh s ľahkou, takmer bielou ceruzkou a výstup šípky do chrámu. Dôraz na perách pomôže zbaviť sa potopených očí - nech sa stanú „tvárou tváre“.

Nezabudnite na obočie a nakreslite prirodzenú širokú líniu.

konvexné

Veľké vypuklé oči tiež potrebujú opravu, Exkluzívne perleťové tiene na mobilnom viečku budú oči ešte objemnejšie, takže dávajú prednosť matným textúram s tmavým pigmentom. Nakreslite čiaru obočia trochu ďalej za vonkajší kútik oka. Podčiarknite ju vhodne bielou ceruzkou alebo malým množstvom svetlých tieňov.

Široká sada

Musíte si vizuálne priblížiť svoje oči. a pozorovať hlavné pravidlo - odľahčiť vonkajší roh a stmaviť vnútorný. To je prípad, keď čiara na očné linky môže začať na samom okraji oka - vnútorný roh a dokonca presahovať o 1-2 mm. Pigmentové tienenie začína od vnútorného rohu a je zatienené až do polovice storočia, na vonkajšom rohu sú prekryté svetlé odtiene a ich okraje sú zatienené štetcom. Ak chcete vizuálne spojiť oči, je potrebné usporiadať obočie - nakresliť pár ďalších ťahov na ich základni.

Zatvorte súbor

Svetlý majiteľ tejto formy - slávnej hollywoodskej diva Sarah Jessica Parker, Ak budete dávať pozor na jej make-up, môžete vidieť, že jej vnútorné rohy očí sú vždy zvýraznené svetlými tieňmi s perlovým povrchom. V prípade úzko nasadených očí, môžete úplne stmavnúť horné viečko s lesklým povrchovým tieňom alebo vybrať matnú textúru v závislosti od veľkosti očí. Všetky čiary musia viesť k chrámom, tieňom, vložka vytiahnuť prirodzenú čiaru bez fanatizmu - to bude vizuálne zdvihnúť pohľad. Ďalším dôležitým tipom je spustenie línie liniek a šípov približne od polovice storočia.

naklonený

Korekcia šikmých očí je obmedzená na minimálne používanie kozmetiky v tejto oblasti. - zamerajte sa na pery a dôkladne opracujte okraj. Zdôraznite oči samými svetlými svetlými tieňmi a vyberte si riasenku s prirodzeným efektom skrútenia, prácu na vonkajších rohoch a ich prekrútenie.

Ako si vybrať?

V make-up pevne zavedené techniky, ktoré umožňujú krok-za-krokom a vizuálne nastavenie očí a pridať dôraz na holistický vzhľad.

 • Dôležitú úlohu zohráva farba očí. - pre orechové farby, vyberte zlaté, bronzové a všetky hnedé odtiene tieňov a očných švík, pre olivové farby - fialová a fialová (posledné dve - pre studený tón pleti) alebo univerzálne farby - zelená, hnedá. Pre modré oči vyberte klasické kontrastné odtiene - sivé, tmavo modré a nezvyčajné farby - oranžová, ružová, pre sivé - fialová, studená tyrkysová a modrá, svetlosivá a hnedá.
 • Farba Typ Letné prijíma odtiene farby mora a neba - modrá, modrá, fialová a sivá, vrátane hnedej, bielej, strieborného pigmentu. Hlavným pravidlom je, že sa nachádzajú v prírode. Jar je všetky teplé tóny od béžovej a hnedej po zelenú, zima je studená ružová (aj na viečkach), šedá, modrá, jeseň je červená, hnedé pigmenty a čierna.
 • Tvorba líškových (šikmých) očí zahŕňa odstránenie dlhej šípky takmer k chrámom. Táto technika je vhodná pre Aziatov a spravodlivý sex s malými na povahe očí (vrátane širokej a úzkej súpravy). S pomocou neho sa dosahuje účinok zníženého vnútorného rohu a vyvýšeného vonkajšieho rohu, preto pre jeho prirodzené stvorenie stojí za to usilovať sa o to.

Makeup Tipy pre umelcov

 • V snahe o dokonalú šípku používajte radu: aby ste našli svoj tvar, zavreli oči a pokračovali v prirodzenej línii oka.Ak chcete, aby čiara bola číra, prilepte kúsok škvrny na vonkajšom rohu a nakreslite na ňu ceruzku alebo vložku;
 • Prakticky v akomkoľvek make-upu používa sa tmavý vonkajší kútik oka a malá šípka - to je cesta von, ak ste ešte nedokázali určiť typ vášho make-upu;
 • Ak chcete vyzerať otvorenea oči široké, vložte biely bod s ceruzkou alebo tiene na vnútorný roh. Táto technika nie je vhodná pre tých, ktorí majú ďalekosiahle oči;
 • Ak sú oči veľké, maľovať riasy na samom základe, ak je malý - nesnažte sa trochu nasadiť na korene vlasov, začnite používať maskaru, mierne ustupovať z koreňov;
 • Tenká linka na očné linky, od polovice pohybujúceho sa storočia, zmení akýkoľvek očný make-up a upraví ich tvar;
 • Zvýšenie odolnosti proti tieňom alebo korektor pomôže pri použití špeciálneho primeru a jeho aplikácii na nepripravené očné viečko;
 • Ak chcete, aby bol vzhľad jasný, nakreslite čiaru kajalu na sliznici v bielej alebo pevnej ceruzke a potom môžete „vyrezať“ akýkoľvek smer a štýl, je dôležité pripraviť základňu - ideálnu formu.

Ako určiť tvar oka a vykonať jeho korekciu - pozrite si ďalšie video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky