Trvalý make-up

Trvalý make-up

Sen ženy sa prebudiť krásny bol realizovaný pred 10 rokmi s príchodom permanentný make-up. Dnes, mnohí z fair sex si vybrali pre seba túto metódu dlhodobého make-upu.

Čo je to?

Trvalý make-up je zavedenie farebných pigmentov v horných vrstvách epidermy. Farba so špeciálnym nástrojom preniká do hĺbky maximálne stotiny milimetra. Líčenie je odolné voči vonkajším vplyvom, nevymýva sa, zachováva si svoj pôvodný odtieň po veľmi dlhú dobu. Treba si uvedomiť, že stále nie je tetovanie navždy, kresba bude vyžadovať opravu v priebehu niekoľkých rokov.

Takýto make-up dobre vykonaný zariadením vyzerá čo najprirodzenejšie a prakticky sa nelíši od každodenného make-upu.

Kde sa uplatňuje?

Žiadosti o trvalý make-up: pery, oči, obočie, lícne kosti.

Hladký a jasný obrys pier okamžite premení ich tvar, vizuálne ho urobí objemnejším, vytvorí zvodný opuch.

Účinok očných viečok, šípok, svetelného obrysu očí je schopný čo najviac otvoriť oči, aby bol otvorený, aby sa zväčšili oči, aby sa získalo koketné oko v tvare mandľového tvaru.

V poslednej dobe takzvaný „móda obočia“ nestratila pôdu. Už dlho sú akýmsi centrom tváre a môžete robiť bez make-upu, s dokonale zdobeným obočím. S pomocou možností trvalého permanentného make-upu je ľahké „priťahovať“ chýbajúce chĺpky, zväčšovať ich, meniť ich tvar a farbu.

Dlhodobé červenanie osviežuje obraz, robí ho "živý", dáva tvár zdravej farbe.

Výhody a nevýhody

Výhody, ktoré má pretrvávajúci make-up, sú nesporné:

 • Trvalé umožňuje nielen zdôrazniť výhody, ale aj skryť aj závažné chyby - jazvy, nepravidelnosti a iné nedokonalosti pleti;
 • Nech ste kdekoľvek, s dlhotrvajúcim make-upom budete vždy vyzerať skvele. Nemôžete sa obávať, že vaše obľúbené šípky budú rozmazané v bazéne alebo v posilňovni a kontúra pier bude vymazaná;
 • Make-up, s ktorým sa už môžete prebudiť krásne a dobre upravované, určite inšpiruje dôveru a zlepšuje sebavedomie;
 • Trvale šetrí čas strávený pri každodennom make-upu;
 • Pretrvávajúci make-up, vyrobený profesionálnym, má dokonale hladké línie, ktoré sa ťažko opakujú s bežnou kozmetikou;
 • Všestrannosť - vďaka modernej technológii je permanentný make-up vhodný pre dievčatá aj ženy. S ním môžete dosiahnuť rôzne variácie, počnúc znakmi tváre;
 • Vynikajúci základ pre dekoratívnu kozmetiku - stačí len natrieť pery s trblietkami a profesionálny make-up na pery je pripravený.

Nevýhody tejto metódy make-upu zahŕňajú bolesť a možné následky práce bezohľadného majstra.

Výber profesionála je najdôležitejšia vec pri príprave na permanentný make-up. Mal by mať nielen lekárske vzdelanie a poznať anatómiu tváre, ale aj dobrú estetickú chuť, rozumieť módnym trendom, aby ste mohli ľahko vytvoriť make-up, ktorý je pre vás to pravé.

Okrem toho Tento postup by sa mal vykonávať iba sterilným nástrojom a vysoko kvalitným spotrebným materiálom. Táto nevyhnutná podmienka pomôže vyhnúť sa alergiám a závažnejším kožným reakciám, ako aj rôznym zmenám v kontúre línií a farbe farbiva nízkej kvality.

Indikácie a kontraindikácie

Trvalý make-up je ukázaný tým, ktorí vždy chcú byť v ich najlepšom.Samozrejme, že pomôže tým, ktorí sú odolní doplňte chce riešiť estetické problémy - asymetria pery, jazvy, hlboké oči a iné. Klientom, ktorí vyhrajú rakovinu a sú v remisii na odporúčanie ošetrujúceho lekára, sa často ponúka, že budú mať tetovanie obočia - kreslenie chýbajúcich chĺpkov, čo pomáha zvýšiť životný potenciál rekonvalescenta.

Medzi kontraindikácie postupu možno rozlíšiť absolútne a relatívne. Absolútne sú nasledujúce závažné zdravotné problémy:

 • Diabetes mellitus;
 • Problémy so zrážaním krvi;
 • Novotvary rôzneho pôvodu a sklonu k zjazveniu;
 • Febrilná epilepsia;
 • Zápalové procesy v akútnej fáze;
 • Duševné poruchy.

Prítomnosť mnohých chorôb a stavov, ktoré môžu viesť k negatívnym následkom po zákroku, sa nazýva relatívne kontraindikácie. Patrí medzi ne:

 • vysoký tlak - Odporúča sa používať liek znižujúci tlak bezprostredne pred tetovaním;
 • Herpes v akútnom štádiu. Pri absencii klinických prejavov, naopak, permanentný make-up je dokonca ukázaný ako spôsob, ako znížiť frekvenciu vyrážok. S trvalým používaním rúže je voliteľné, čo znamená, že sliznica má menšie podráždenie a herpes je menej pravdepodobný;
 • alergie - Je potrebné informovať pána o reakcii na určité drogy.

Odpoveď na otázku, či je možné urobiť permanentný make-up pre tehotné ženy a ženy alebo dojčené, rozhodne nie. Počas zákroku používajte lieky proti bolesti, ktoré môžu mať nepriaznivý vplyv na dieťa.

Pred postupom permanentného make-upu stojí za zváženie klady a zápory dlhodobej krásy. Najúčinnejšie odstraňovanie rezistentného pigmentu je robené laserom v niekoľkých fázach, táto radosť nie je lacná.

typy

Najobľúbenejšie typy tetovania sú nasledujúce techniky.

Vlasová technika

Aktívne sa používa pri kreslení chýbajúcich chĺpkov obočia. Tento typ permanentného make-upu pomáha vizuálne urobiť obočie silnejšie, aby mu objem. Majster vykonáva tetovanie vlasov vo východnej alebo európskej technológii. Prvý typ zahŕňa kreslenie chĺpkov rôznych dĺžok pozdĺž línie prirodzeného rastu. V európskej technike sú chlpy nakreslené v rovnakej veľkosti s rovnakými rozstupmi medzi jednotkami.

peň

Vplyv ope- renia je niečo nejasne pripomínajúce ceruzky. Odtieň sa vyberá čo najbližšie k prirodzenej farbe alebo mierne tmavší. Tento postup je vhodný, keď nemôžete pestovať vlastné vlasy.

V kombinácii s permanentným obrysovým make-upom sa aplikujú pery. To vám umožní zvýšiť pery, aby ich tón trochu jasnejší ako prirodzený odtieň.

Na tetovanie očí, tieniaca technika umožňuje vytvoriť efekt tieňov rôznych odtieňov, v tejto technike sa farba aktívne používa.

3D tetovanie a biotattoo 6D obočie

Tieto technológie vám umožňujú obnoviť obraz prirodzeného obočia. Objemové tetovanie kombinuje techniku ​​vlasov a perovanie. Feathering sa stáva svetlým odtieňom a chĺpky sú nakreslené čo najjasnejšie - to dáva účinok 3D. Rozdiel medzi účinkom 3D a 6D zahŕňa vytvorenie celého vzoru v druhom prípade, pri opätovnom vytvorení všetkých jemností rastu vlasov, ich odtieňa, hrúbky.

Intersticiálne tetovanie

Kreslenie mezhresnichek vhodné pre akýkoľvek typ osoby, pomáha, aby vzhľad výraznejšie. Kapitán môže znovu vytvoriť efekt perovej ceruzky alebo jasnejšiu kresbu s vložkou.

Tetovanie horného viečka

Najobľúbenejší postup mnohých žien vám umožňuje nastaviť tvar oka pomocou šípky - vizuálne zväčšiť oko, upraviť zmeny súvisiace s vekom. Technika dokonale zdôrazňuje prirodzený výraz vzhľadu.

Na zmenu tvaru očí sa v spojení s tetovaním šípky používa permanentný make-up spodného viečka.

Obrys pier

Táto technika zahŕňa nastavenie len obrysu pier v jasnejšom tóne. Používa sa na korekciu asymetrie pier, rozmazania prirodzeného kontúry. Pery sú okamžite výraznejšie.

3D

Táto technika je veľmi zložitá pri vykonávaní a zahŕňa jemné šperky prácu pána. Je to dôležité pre tenké pery, pretože umožňuje dosiahnuť požadovaný objem. Procedúra je aplikácia dvoch alebo viacerých odtieňov. Kombinácia svetlých a prirodzených farieb vytvára efekt vlhkých pier a nahých odtieňov.

Trihopigmentatsiya

Relatívne nová metóda tetovania vám umožní skryť proces plešatosti s vlasovou kresbou.

Korekcia dvorca bradavky

Stále populárnejší postup pomáha korigovať prirodzenú farbu a tvar dvorca bradavky. Napríklad po plastickej operácii zmeniť tvar prsníka, jazvy zostávajú, a dvorček berie na neestetický vzhľad - tetovanie je vynikajúce riešenie problému.

Maskovanie kožných defektov

S pomocou tetovania môžete viditeľne zosvetliť jazvu, vekové škvrny, pehy. Pre túto technológiu sa používa niekoľko farieb.

Je možné nakresliť krtka s farbivovými pigmentmi, urobiť korenistú mušku, a tak pridať obraz zvodnosti.

Oprava nekvalitnej práce

Bohužiaľ, pravdepodobnosť nekvalitné tetovanie má vysoké percento. Pre prekrytie majstri použili laser, špeciálne riešenia, nové tetovanie na mieste starého. Prekrytie ako spôsob korekcie neúspešnej práce je zníženie jej polohy v dôsledku zavedenia ďalších pigmentov, čo je veľmi nežiaduce.

Vykonanie postupu

Postup na vytvorenie permanentného make-upu sa vykonáva sterilnými nástrojmi a použitím vysoko kvalitného spotrebného materiálu.

Farbivá musia spĺňať všetky normy kvality a mať osvedčenia o zhode. Vlastnosti kvalitných pigmentov pre tetovanie sú nasledovné:

 • Sú úplne neškodné pre ľudskú pokožku a zdravie;
 • Farby sa nakoniec prispôsobia telu. Stabilná farba v priemere trvá približne 5-6 rokov;
 • Rôzne farby, ako aj možnosť miešania odtieňov vám umožňujú vybrať si vhodné farbivo;
 • Farbivo v bunkách epidermy sa nerozšíri, neskladá, ale zostáva nezmenené.

Postup sa vykonáva prístrojom dermograph, rýchlosť ihly je veľmi vysoká. Rovnomernosť farbenia je tiež monitorovaná laserovým zariadením.

Prípravná fáza

Pri prvej konzultácii s kapitánom budú prediskutované podrobnosti o pripravovanom postupe. Tu je potrebné hovoriť o chronických ochoreniach a liekoch.

Ak ste náchylný na alergie, kozmetička môže navrhnúť testovanie lieku na určenie reakcie. Kapitánovi bude tiež pridelený antivírusový liek, aby sa zabránilo možným nežiaducim reakciám a komplikáciám.

Počas niekoľkých dní musíte prestať užívať lieky, ktoré podporujú zrážanie krvi. V predvečer postupu sa vzdať alkoholu, cigariet, športu a kávy.

Optimálne je naplánovať tetovanie uprostred cyklu, keď sa zníži citlivosť na bolesť.

Bezprostredne po zákroku a počas prvého týždňa po ňom neplánujte dôležité udalosti, návštevu solária a dovolenku v horúcich krajinách. To platí najmä pre permanentný líčidlo, kde je krycí povrch veľký. V tomto čase bude proces hojenia.

procedúra

Postup permanentného make-upu postupuje krok za krokom v niekoľkých etapách.

V prvej etape sú všetky podrobnosti o make-upu prerokované s pánom, odporúča sa priniesť kresby alebo fotografie vašich obľúbených diel. Potom kozmetička čerpá z kože, vopred ošetrená antiseptickým roztokom, náčrtom budúceho tetovania. Profesionál ho upraví, kým sa vám nepáči práca.

Ďalej je oblasť aplikácie farbiva ošetrená anestetickým krémom alebo je uskutočnená injekcia.

Posledná a najdôležitejšia etapa - skica je naplnená farbivom.

Starostlivosť sa vykonáva doma.

Stojí za to urobiť rezerváciu, že mesiac po zákroku je potrebné vykonať opravu, po ktorej sa permanentný make-up považuje za úplný.

bolestivosť

Použitie moderných zariadení v procese vytvárania trvalo udržateľného make-upu sa vyhýba jazvám - farba sa vkladá cez najmenšie vpichy do pokožky. Anestézia významne blokuje bolesť a bude musieť byť mimochodom len v obzvlášť citlivých oblastiach, ale v prípade, že sú kontraindikácie anestézie, je to neprijateľné.

Liečenie a starostlivosť

Liečenie trvá 7 až 12 dní po zákroku. V tomto čase sa na povrchu kože vytvára tenká kôra, ktorá vyžaduje dodatočnú starostlivosť. Zmizne samo o sebe, česanie, snaha o jeho odstránenie s drhnutím je prísne zakázané.

Počas hojenia sa permanentný make-up ošetruje peroxidom vodíka, používanie krémov je zakázané.

Umyte teplou vodou bez pridania tonika, peny, mydla. Niektorí majstri odporúčajú umyť tvár infúziou harmančeka alebo vlaku.

Neúspešné tetovanie, ktoré vykonáva neprofesionál, je odstránené remuverom alebo laserom v niekoľkých fázach, čo si vyžaduje dodatočný čas, maximálnu trpezlivosť a značné peniaze.

Mikrobleyding

Získanie hybnosti populárnej mikrobladenie obočie postup zatienil farbenie hennou a permanentný make-up. Líši sa od tetovania tým, že farbivo sa vstrekuje do kože špeciálnym skalpelom alebo čepeľou, čo vám umožňuje jasne kresliť obočie od vlasov k vlasom. Mikrobladenie sa vykonáva viacerými technikami - vlasmi, poprášením, tvarovaním obočia. Make-up v rovnakom čase sa ukáže najprirodzenejšie.

Na rozdiel od tetovania, mikrobliding je bezbolestný postup. Okrem toho nevyžaduje opravu v prvom mesiaci.

Trvácny make-up vyhráva na odolnosti povlaku. Pokiaľ ide o finančnú stránku problému, mikrobladenie je drahšie, pretože ide o modernejšiu technológiu. Majitelia ľahkého a vzácneho obočia majú radšej prednosť.

Koľko sa drží?

Trvanlivosť tetovanie priamo závisí od miesta jeho aplikácie. Najviac ponožky je trvalé - bude trvať asi 5-6 rokov. Očné tetovanie poteší vás v priemere 4 roky. Trvalé zloženie pier sa považuje za menej perzistentné - jeho odolnosť sa mení v priebehu 3-4 rokov.

Plocha pier je častejšie vystavená rôznym vplyvom - prichádzajú do styku s potravinami, ktorých farbivá môžu zničiť pigmenty, koža na tomto mieste sa často obnovuje. Všetky tieto faktory prispievajú k tomu, že tetovanie v tejto oblasti je menej odolné.

Dôvody, prečo tetovanie nedrží, možno niekoľko:

 • Nesprávna starostlivosť po zákroku;
 • Štandardné materiály, V tomto prípade sa možnosť, pri ktorej pigmenty zmiznú, stane menším zlým. Farbivo pochybnej kvality môže mať nečakanú farbu - modrú, zelenú, ružovú. Takéto tetovanie bude musieť byť odstránené;
 • Odmietnutie farbiva organizmom - Ojedinelý prípad, ale je tu miesto, kde sa má;
 • Neskorá korekcia. Do jedného mesiaca po zákroku tetovania je potrebné vykonať opravu. Faktom je, že farbivo bezprostredne po zavedení sa javí čo najjasnejšie - vo väčšine žien 70%, ale najčastejšie 50% vlastnej farby pigmentu. Ak sa na blondínky tlmené odtieň vyzerá prirodzene, potom majitelia tmavej pleti potrebujú, aby tieň jasnejšie.

recenzia

Dámske recenzie z efektu permanentného make-upu sa veľmi líšia - od nadšených až po úprimne negatívne.

Všetky dievčatá, ktoré tento postup vyskúšali, sú si istí jednou vecou - výsledok závisí od zručnosti majstra a spotrebného materiálu, ktorý používa. Nebuďte leniví a choďte do prvého salónu, musíte sa pýtať, objasniť všetky nuansy procedúry. Niekedy to trvá rok, ale vaša krása stojí za to.

Moderné tetovanie je veľmi odlišné od toho, čo bolo pred 10 rokmi. Microblading obočie (mnohí považujú za druh trvalý) vyzerá najprirodzenejšie na svetlé vlasy.

Dievčatá, ktoré urobili permanentný make-up, sa ráno veľmi radi zobudia, nestrácajú čas a peniaze na kozmetiku, vždy majú úhľadne zvýraznené kontúry a odmietajú robiť make-up v lete, ktorí majú problémy vo forme jaziev, asymetrie a iných chýb. nedokonalosti.

Pokiaľ ide o bolesť - všetko individuálne. Niekto necíti nepohodlie z procedúry, mnohí si všimnú bolesť, jednotky - neznesiteľnú bolesť, ktorá anestéziu nezmierni. A to neznamená, že farba je zlá kvalita alebo pán je zlý - je nemožné predvídať reakciu vášho tela.

Je potrebné poznamenať, že výsledok je do značnej miery určený pravidlami starostlivosti v prvom týždni po zákroku.

Recenzie žien, ktoré už niekoľko rokov robia permanentný make-up, sú trochu šokujúce - dokonca aj elitné tetovanie má negatívny vplyv na pokožku tela. Brows nakoniec začne aktívne vypadnúť.

Akonáhle urobíte permanentný make-up, buďte pripravení na to, že bude potrebná korekcia každých 3-5 rokov. A áno, možno tvrdiť, že je to navždy.

Trvalý make-up je postup, ktorý je primárne zameraný na elimináciu vážnych chýb vo vzhľade, preto by ste sa na to nemali uchyľovať lenivosťou.

V ďalšom videu sa dozviete, ako urobiť permanentný make-up.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky