Trvalý očný make-up

Trvalý očný make-up

Trvalý očný make-up je iný názov pre tetovanie., Tento typ permanentného make-upu môže nahradiť každodenné každodenné make-up a dokonca rozšírenie rias v prípade, že je to z akéhokoľvek dôvodu nemožné. Pomocou tohto postupu môžete urobiť riasy vizuálne sviežim a oči sú väčšie a výraznejšie. Jedná sa o veľmi pohodlnú techniku ​​make-upu, ktorá má svoje vlastné vlastnosti, ktoré sa určite musíte naučiť pred týmto postupom.

Čo je to?

Trvalý očný make-up je postup, pri ktorom sú očné viečka natiahnuté špeciálnymi pigmentmi na spodnej časti, na vrchu alebo na jednom z nich podľa vášho výberu. V tomto prípade sa tento postup vykonáva pomocou tenkej ihly, ktorá nie je podobná tej, ktorá sa používa na vytvorenie tetovania. Pigment, ktorý je vháňaný do kože, sa nazýva permanentný, takže tento očný make-up sa nazýva permanentný. Môže sa aplikovať na líniu pozdĺž očných viečok a na celý povrch. Okrem toho, znakom tohto postupu je, že sa dá urobiť absolútne v každom veku.

Tento make-up umožňuje mladým dievčatám tráviť oveľa menej času na pravidelnom make-upu, pretože vďaka tetovaniu môžete zabudnúť na štandardné postupy farbenia rias a kreslenie šípok na viečkach.

V dospelosti, tento make-up tiež vyzerá veľmi pôsobivé, pretože to môže pomôcť vizuálne mladšie očné viečka a úplne zmeniť svoj vzhľad. S ním sa môžete vrátiť k jasu make-upu a bude to vyzerať veľmi prirodzene. Trvalý make-up môže vyzerať úplne inak: Najbežnejšia je forma, v ktorej majstri maľujú medzery medzi riasinkami, aby boli vizuálne hrubé. Ďalším spôsobom, ako aplikovať tetovanie na oči, je kresliť šípky na horných alebo dolných viečkach. Táto šípka môže byť navyše zatienená. Trvalý make-up môže mať tiež vzhľad, ktorý je veľmi podobný tieňom. Dokáže dokonale nahradiť maskaru, ceruzku alebo očné linky a dokonca tieň.

Bolí to?

Mnoho žien sa obáva, že tetovanie je bolestivý postup.pretože pigment je prepichnutý špeciálnou ihlou. Ale v skutočnosti, tetovanie - to nebolí vôbec. Všetci majstri pred použitím používajú špeciálne anestetické gély, ktoré sú po vstrebaní do tenkej kože očných viečok úplne zbavené bolestivých pocitov. Nebude vám vôbec ublížiť, naopak, môžete dokonca štekliť, čo platí najmä v prípade vyplnenia priestoru medzi priestormi.

Dokonca aj keď takzvané zmrazenie začne odchádzať pri aplikácii permanentného make-upu, budete cítiť veľmi mierne brnenie, ktoré nebude bolestivé. V tomto prípade by ste mali povedať pánovi, že pociťujete pocit brnenia, a zopakuje anestéziu, pričom znovu použije liek. Nemusíte cítiť ani miernu bolesť, a zmrazenie čoskoro zmizne po zákroku.

V prípade, že sa tohto postupu veľmi bojíte, majstri odporúčajú použiť sedatívum, napríklad valeriány.

typy

Typy permanentného make-upu sa líšia v závislosti od oblasti, v ktorej sa pigment aplikuje. Existujú druhy ako napr Beží na IPB, Foras, Forum. Niektoré druhy vás môžu dokonca zachrániť z tmavých kruhov a modrín pod očami. Najobľúbenejším typom je cross-slider. V tomto prípade sú medzery medzi vlasmi pozdĺž očného viečka, a táto línia je veľmi jasná, je prispôsobená tvaru vašich očí.Týmto spôsobom môžete urobiť výraz živší a výraznejší.

Kreslenie medzi stránkami sa tiež vykonáva pomocou tenkých ťahov, ktoré umožňujú vytvoriť efekt sviežich mihalníc, čo ich robí silnejšími a očami jasnejšími.

Tento typ tetovania je veľmi častý, pretože je považovaný za základný, pretože ak nechcete byť krásni, môžete vytvoriť obraz s takýmto make-upom, ale je to tiež vynikajúci základ pre použitie bežných druhov kozmetiky.

Ďalší pohľad je toto je vytvorenie šípok. Kapitán kreslí jemné čiary pozdĺž horných alebo dolných viečok, ktoré môžu byť rovné alebo zakrivené. Môžete tiež zvoliť ich farbu, intenzitu, ako aj dĺžku a šírku čiary. Tento typ tetovania je úplne vhodný pre akýkoľvek tvar očí, ale nie je považovaný za príliš univerzálny, pretože so šípkami bude ťažké aplikovať na očné viečka inú kozmetiku.

Ale to je skvelý spôsob, ako vytvoriť klasickú tenkú čiernu šípku, najmä to vám pomôže, ak nemôžete kresliť čiary pozdĺž očných viečok tak, aby boli rovnaké, vyrovnané a čisté.

Ďalším typom permanentného make-upu je Toto perie šípky. S ním, môžete vytvoriť vzhľad opar na očiach, to je veľmi krásna možnosť, ktorá je jasnejšia ako vyššie, nahradí veľmi populárne a univerzálne odtiene šedej. Preto je veľmi zaujímavé upraviť tvar očí, vizuálne ich natiahnuť a zaobliť. Okrem toho môžete dokonca vytvoriť taký druh make-up, ako "Smokey-ice", ale to príliš svetlé tetovanie nie je praktické, pretože nie je vhodný pre každú príležitosť.

Ďalší typ tetovania - To je make-up očných viečok alebo trvalé dekoratívne make-up. Je vyrobená v rôznych farbách, dizajn závisí od vašej priania. Takéto tetovanie sa spravidla volí podľa farby oka alebo podľa typu vzhľadu. Je to veľmi zaujímavá a originálna verzia, ktorá je vhodná pre extravagantné krásy. Jediným negatívnym bodom tohto make-upu je, že nie je veľmi univerzálny.

Ako to vyzerá?

Očné tetovanie môže vyzerať ako obyčajná kozmetika, ale na rozdiel od neho je to veľmi stabilný make-up. Tiež to môže vyzerať tak prirodzene, že váš vzhľad bude veľmi jasný a malátny, ale ľudia okolo vás si nevšimnú make-up na oči, najmä pokiaľ ide o inter-page farbenie. Očné tetovanie vyzerá veľmi impozantne, navyše vám umožňuje, aby vaše oči boli jasnejšie a zmenili ich tvar. Týmto spôsobom budete mať jasnejšie čiary pozdĺž očného viečka alebo jeho svetlé tiene. Tento postup môže dokonca nahradiť rozšírenie rias, rovnako ako každý denný klasický make-up.

Ako to urobiť?

Spravidla sa v salóne vykonáva permanentný očný make-up. Sprievodca sa najprv dozvie, aký efekt chcete z tohto postupu získať. Na očné tetovanie, môžete si priniesť klasickú kozmetiku so sebou a vizuálne vykresliť maskérka, čo chcete dostať;

Môžete si vybrať typ permanentného make-upu, jeho farbu, ako aj šírku a dĺžku šípok, typy kontúr.

Potom prejdite priamo na postup aplikácie pigmentu na očné viečka. Spočiatku sa dezinfikujú použitím špeciálneho antiseptika a potom sa odmastia. Potom sa na očné viečka aplikuje špeciálny „fixný hrot“ so zamýšľaným make-upom, ktorý vyhodnotíte a následne schválite. Ak sa vám nepáči konkrétny dizajn make-up, môžete ľahko zmeniť. Potom, čo schválite verziu, ktorú sa vám páči, bude pán postupovať k postupu tetovania. Pravidlom je, že dobrý majster vám dá oboznámenie so všetkými nástrojmi, ktoré bude používať v procese aplikácie tetovania. Musí potvrdiť, že všetky sú úplne hygienické a spĺňajú hygienické normy.

Potom sa uskutoční postup anestézie: tie oblasti, kde sa pigment aplikuje, master ošetrí anestetikom, ktoré bude mať anestetický účinok. V niektorých prípadoch kozmetológovia robia injekciu.

Po niekoľkých minútach sa tento postup aktivuje, nebudete cítiť dotyk. Potom pomocou špeciálnych zariadení, ktoré vyzerajú ako pomerne veľká rukoväť, sa do pokožky očných viečok zavádzajú špeciálne tekuté pigmenty. Tento postup je veľmi dlhý, všetci majstri ho vykonávajú dlho a starostlivo, aby sa nemýlili.

Aké ihly sa používajú?

Zvyčajne sa na tetovanie používajú striebrom potiahnuté ihly, pretože majú dezinfekčný účinok. Ich povrch musí byť veľmi hladký a ostrý. Dĺžka a hrúbka takéhoto nástroja bude závisieť od želania a zručnosti majstra.

Koľko sa drží?

Trvalý make-up je veľmi trvanlivý a trvácny make-up.To platí najmä pre očné viečka, pretože v tomto prípade majstri nasadili veľmi stabilné pigmenty, ktoré vydržia asi 5 rokov a v niektorých prípadoch až 10 rokov, ak urobíte remake alebo opravu. Všetko záleží na vašej túžbe a na type pigmentu, ktorý bude majster používať. To je dôvod, prečo si lepšie urobiť permanentný make-up, ktorý vás nebaví dizajnom. Snažte sa robiť veľmi svetlé a vulgárne tetovanie, pretože v niektorých prípadoch to bude nevhodné, a nebudete schopní sa ho zbaviť na dlhú dobu. Snažte sa dávať prednosť klasickému tetovaniu, ktoré je relevantné v jeho dizajne nielen v súčasnej dobe, ale bude relevantné po dlhú dobu. Ušetríte sa tak z ťažkostí maľovania permanentného make-upu s inými kozmetickými prípravkami a budete vždy vyzerať perfektne.

Porovnanie pred a po

Očné tetovanie je postup, ktorý môže dramaticky zmeniť vzhľad., To sa stáva viac piercing, oči sú vizuálne širšie, a riasy sú veľkolepejšie. Toto platí pre postup farbenia medzi podložkami a postup ťahania šípky. Po tetovaní to vyzerá, ako by boli oči, ale vyzerá to veľmi prirodzene a účinok je lepší ako z bežnej kozmetiky. Po permanentnom make-upu môžete dlhodobo zabudnúť na procedúru denného make-upu, v niektorých prípadoch môžete napríklad urobiť svetlejšie klasické make-up pre niektoré špeciálne príležitosti.

Laserová korekcia

Ak chcete opraviť alebo aktualizovať očný make-up, musíte sa obrátiť na salón, kde lekár alebo kozmetička bude aktualizovať tento make-up pomocou špeciálneho lasera. Okrem toho, ak ste prvýkrát urobili permanentný make-up, môžete ho opraviť a priniesť k dokonalosti počas opravy. Týmto spôsobom môžete kresliť čiary jasnejšie a zvýrazniť ich. Spravidla sa laserová korekcia vykonáva mesiac po zákroku tetovania. Najlepšie zo všetkého je, ak prídete asi za dva mesiace, ale je lepšie neodkladať ho, inak váš permanentný make-up stratí svoj pôvodný vzhľad. Tiež nemôžete nastaviť tvar tetovania, ale len aktualizovať jeho farbu.

Na tento účel je tiež potrebné zúčastniť sa na opravných postupoch, ktoré urobia obrysy výraznejšími a nasýtenými.

Starostlivosť po zákroku

Postup permanentného make-upu zahŕňa určitú dobu následnú starostlivosť o oči. Prvý deň po vykonaní tohto make-upu by ste si mali utrieť oči bavlneným tampónom, na ktorý sa aplikuje chlórhexidín. Je to dezinfekčný prostriedok, ktorý ochráni vaše oči a očné viečka, a tiež pomáha predchádzať podráždeniu. V niektorých prípadoch majú oči pocit svrbenia a pálenia, pričom je lepšie použiť napríklad hydratačné kvapky,Vižina".Ďalej je možný výskyt edému, takže asi 2 dni je lepšie liečiť tú časť očí, na ktorej sa tetovanie aplikuje, špeciálnym očným krémom nazývanýmhydrokortizon". Je možné ho zakúpiť v každej lekárni.

Ak nemáte opuchy na dlhú dobu, môžete si obklady alebo aplikovať mrazené kúsky ľadu na viečka., a je lepšie, aby si rampouchy vyrobené z destilovanej vody, pretože je najbezpečnejšie. V opačnom prípade je lepšie odstrániť kúsky ľadu v tenkých vreckách a položiť ich na viečka. Tiež starostlivosť o oči po trvalom make-up postup znamená, že nebudete používať obyčajnú kozmetiku aspoň týždeň po tomto postupe.

Okrem toho si nemôžete trieť oči ani ich umývať čistiacimi prostriedkami a dokonca ani vodou.

Ak ich chcete prepláchnuť, môžete použiť len chlórhexidínový roztok, Toto je veľmi dôležité pravidlo, ktoré treba dodržiavať. Okrem toho nie je žiadnym tajomstvom, že po zákroku tetovania na viečkach sa objaví tenká kôra, ale nenechajte sa zastrašiť: Ide o štandardnú ochrannú reakciu kože, ktorá čoskoro prejde. V žiadnom prípade ho nemôžete odtrhnúť ani si neotierať oči, aby ste sa zbavili tejto kôry, ona sama môže ísť po určitom čase. Je dôležité, aby sa to stalo bez zásahu. Pravidlom je, že kôra zmizne po troch až piatich dňoch.

Tiež, spočiatku si budete myslieť, že tetovanie vyzerá veľmi svetlé, navyše, linky sa zdajú širšie, než je požadované.

Ale potom, čo kôra ustúpi, bude to prejsť a budete mať účinok, ktorý potrebujete. Očná starostlivosť by sa mala vykonávať počas celého týždňa. Po tomto období sa viečka zahojia a nemusíte ich neustále utierať.

Tiež, kozmetológovia poukazujú na to, že dva týždne po dátume použitia permanentného make-upu, by ste sa nemali kúpať, a tiež v kúpeli alebo saune. Potom môžete viesť normálny život bez starostí o tetovanie. So správnou starostlivosťou po dvoch alebo troch týždňoch bude mať váš permanentný make-up rovnaký vzhľad, môžete si vychutnať jeho krásu.

Ako odstrániť?

Odstránenie tetovania je možné v salóne s laserom a doma, Tento postup je pomerne drahý, preto je potrebné použiť špeciálny laser. Je schopný zničiť farebný pigment a vrátiť pokožku očných viečok do pôvodného vzhľadu. Tento postup je bolestivý, počas procesu odstraňovania pigmentu môžete pociťovať pocit pálenia. Trvanie procesu odstraňovania pigmentu laserom je približne 5 minút a mali by ste ho opakovať 5 až 7 krát. Potom sa úplne zbavíte farebného pigmentu.

Ďalším typom zbaviť tetovanie je zavedenie špeciálneho lieku, ktorý vám môže ušetriť od všetkých farbív pigmentov. Takéto nástroje sa dokonca používajú na odstránenie tetovania. Táto metóda je bolestivá, takže pred odstránením pigmentu s týmto liekom je koža anestetizovaná špeciálnym krémom.

Spravidla je tento postup kratší, navyše sa môžete úplne zbaviť tetovania po jednom alebo dvoch sedeniach.

účinky

Najčastejším dôsledkom tetovania oka je edém očných viečok. To znamená opuch a začervenanie, ktorým sa možno vyhnúť, ak sa o ne primerane postará. Spravidla tieto edémy nie sú veľmi nápadné, ale ak máte príliš citlivú pokožku danej oblasti tváre, edém možno vidieť nielen blízko. Spravidla sa objavujú deň potom, čo ste urobili tetovanie. Nemôžete sa obávať: zvyčajne edém ustúpi v priebehu nie viac ako 2 dní.

V niektorých prípadoch ženy ani nečelia fenoménu opuchu očných viečok, ale môžu pociťovať svrbenie a začervenanie, ako aj suché oči.Ale niektoré z týchto príznakov nie sú ani niektoré známe, všetky primárne príznaky týchto účinkov tetovanie zmizne u 50% žien niekoľko hodín po tomto postupe. Jedná sa o úplne bezpečný a bezbolestný typ make-upu, ktorý má veľmi málo negatívnych účinkov.

Niektoré ženy si sťažovali, že na konci procedúry permanentného make-upu čelia zápalu spojiviek. Ale kozmetológovia vysvetliť to tým, že nesprávne starostlivosť o oči po tetovanie. Konjunktivitída môže byť dôsledkom injekcií len vtedy, ak sa vám do očí dostanú nečistoty.

recenzia

Analýza názorov žien, ktoré vykonali postup permanentného make-upu, ukázalo, že tetovanie nie je vhodné pre všetky ženy. Dievčatá s veľmi citlivou pokožkou píšu, že sa stretli s edémom, ktorý nespadol na veľmi dlhú dobu, a ich oči boli červené a opuchnuté. Okrem toho sa cítili svrbivé a podráždené. Niektoré ženy čelili takémuto problému, ako je pocit piesku v ich očiach, ale odporučili sa ho zbaviť pomocou bežných hydratačných kvapiek.

Aj pre ženy bol negatívnym dôsledkom, že sa pred našimi očami mohla objaviť kôra. Spravodlivé pohlavie sa neodporúča odtrhnúť ju, ale len na ošetrenie hydratačného a výživného krému, ktorý sa môže aplikovať vatovým tampónom až do konca hojenia. Okrem toho ženy naznačujú, že je potrebné dodržiavať všetky pravidlá starostlivosti, pretože inak môžete dosiahnuť negatívny účinok, ako je sčervenanie očí a ich podráždenie.

Ale mnoho žien tiež chváliť tento postup, poukazujúc na to, že týmto spôsobom získajú účinok výrazného vzhľadu, navyše, spravodlivý sex zvádza, že permanentný make-up je veľmi trvanlivý.

Mnoho žien používa takýto postup ako tetovanie očí, robí trvalú korekciu, a používajú permanentný make-up po dobu 10 rokov. Majú veľmi rád, že takýto make-up im umožňuje každý deň sa zbaviť nepríjemných procedúr. Píšu, že používajú kozmetiku len vtedy, ak na to existuje nejaká slávnostná príležitosť.

Dievčatá tiež píšu, že takto môžete veľmi pekne zhrnúť oči a tým zmeniť ich tvar. Majitelia mandľovitých očí si najčastejšie volia postup interracial farbenia. Pre niektorých ľudí je permanentný make-up univerzálnym základom pre bežný očný make-up, a pre niekoho - nezávislý make-up, ktorý si nevymaľú a nestrávia čas na aplikáciu bežnej kozmetiky.

V ďalšom videu - preskúmanie techniky použitia permanentného očného make-upu "šípky s tieňovaním".

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky