Obočie permanentný make-up

Obočie permanentný make-up

Pôvabné obočie, ktoré má dobre zvolený tvar, farbu a ohyb, dokáže skrášliť tvár, odvrátiť pozornosť od jej nedostatkov a zdôrazniť krásu a lesk očí. Pre korekciu obočia v prípade, keď im chýba expresivita, sa používajú rôzne techniky permanentného make-upu.

Čo je to?

Trvalý make-up je kozmetický postup, ktorý pomáha zlepšiť vzhľad existujúcich obočia. S jeho pomocou môžete drasticky upraviť ich obrys, maľovať na vzácne obočie, pridať farbu a jas na jasné, nevýrazné obočie a všeobecne eliminovať potrebu dennej starostlivosti.

Okrem toho takáto korekcia môže výrazne zvýšiť sebaúctu ľudí, ktorí nemajú prirodzené obočie v dôsledku choroby, genetických problémov alebo lekárskych postupov.

Základom všetkých techník používaných pri aplikácii permanentného make-upu je penetrácia farbiaceho pigmentu pod kožu, takže tento postup určite môžete nazvať typom klasického tetovania.

Bolí to?

Ako viete, akékoľvek tetovanie sa vykonáva s použitím ihiel, ktoré majú inú hrúbku a robia farbivo pod pokožkou klienta. Anestetikum sa aplikuje na povrch kože pred injekciou, zvyčajne gélom obsahujúcim anestetickú látku (napríklad lidokaín).

Súdiac podľa recenzií dievčat, ktoré urobili permanentný make-up obočia, tento postup je dosť bolestivý, stupeň nepohodlia závisí od zvolenej techniky a od individuálneho prahu bolesti.

Najmenej bolestivý je proces striekania prášku, čo je spôsobené malou hĺbkou vpichov a skutočnosťou, že táto technika nevyžaduje husté vyplnenie celého priestoru obočia pigmentom. Mínus takejto techniky však možno nazvať oveľa kratšou ochranou výsledku: práškové obočie bude trvať rok a pol. Najbolestivejšie pocity sú opísané klientmi, ktorí si urobili klasický tetovací postup určený na obdobie troch až piatich rokov.

Typy a metódy

Kozmetické salóny, ktoré poskytujú služby pre aplikáciu permanentného make-upu obočia nazývajú tento postup rôznymi názvami. Metódy aplikovania tetovania na povrch obočia, ktoré sa v súčasnosti používa, možno znížiť na tri hlavné typy:

 • Tetovanie vlasov obočím, ktoré môže byť klasické (európske) alebo východné;
 • Microblading, tiež nazývaný 6D technológia, biotatutage, obočie HD línie, mikropigmentácia obočia 6D;
 • Techniky postrekovania obočia, ktoré majú iné názvy: tetovanie s tienením, prešívanie, zamatové postrekovanie, akvarel, pixel, bodkovaný, tieň, atď.

Čo je iné?

vlasy

Táto technika získala svoj názov podľa spôsobu kreslenia používaného kapitánom. Pri nanášaní pigmentu kreslí každý z imaginárnych chĺpkov vo vzore a vytvára ich dĺžku, hrúbku, smer rastu. Pri použití techniky nazývanej európske vlasy majú nakreslené obočie približne rovnakú dĺžku a ležia v smere rastu. Východná technika je zložitejšia, vyžaduje, aby majster napodobnil prirodzený priesečník chĺpkov, ktoré majú rozdielnu dĺžku a odtieň, zatiaľ čo tetovanie vyzerá prirodzenejšie.

Ukladanie pigmentu sa vykonáva pomocou špeciálneho stroja. Účinok trvá tri až päť rokov.

Mikrobleyding

S týmto spôsobom použitia tetovanie, sú chĺpky ťahané jemnejšie, majú inú hrúbku, imituje ich prirodzené zakrivenie a rôzne odtiene.V tomto prípade dochádza k prenikaniu farbiva do menšej hĺbky epidermy, čo znamená, že bolesť z injekcií je menej citlivá a hojenie je rýchlejšie.

Pri vykonávaní mikrobladenia sa aplikuje rukoväť, ktorá sa líši od tetovacieho stroja viac neškodným účinkom. Aplikované obočie vyžaduje dodatočnú korekciu, ktorá sa vykoná po pol alebo dvoch mesiacoch. Účinok trvá približne tri roky.

Prášková technológia

Tento postup je viacvrstvový, konečný vzhľad obočia, ich saturácia a doba, po ktorú bude efekt trvať, bude závisieť od počtu korekcií. Pri tejto korekcii nadriadené zariadenie, ktoré vyzerá ako fixka, rozprašuje najmenší sprej pigmentu pod kožu a vytvára obrys obočia podľa vopred zvoleného vzoru.

Trvanie pigmentu je približne rok, trvanlivosť a sýtosť farieb závisí od počtu korekcií.

Skúsený majster môže klientovi často odporučiť kombináciu niektorých techník pre prirodzenejší efekt.

Ako?

Všetky typy permanentnej korekcie obočia vykonávané v salóne.

Je veľmi dôležité vybrať si skúseného majstra s dobrým umeleckým vkusom, ktorý je špecialistom na permanentný make-up na obočie. Neskúsený technik môže neúmyselne nakresliť obočie vo veľmi neočakávanej forme. Samozrejme, v prípade neúspešného tetovania, môže byť panning odstránený pomocou laserového odstránenia, ale musíme si uvedomiť, že to môže viesť k poškodeniu vlasových folikulov a nakoniec k strate existujúceho obočia.

Je dôležité začať užívať lieky proti alergii ešte pred návštevou salónu, približne tri dni pred predpísaným postupom. V deň návštevy nesmiete uniesť kávu ani piť alkoholické nápoje, ktoré môžu prispieť k nadmernému krvácaniu z prepichnutia, pretože to tiež spôsobí, že pigment bude vytekať spolu s ichorom, čo neguje aplikáciu farby.

Spočiatku klient spolu s sprievodcom vyberie formulár - šablónu a techniku, v ktorej bude vykonaná procedúra opravy. Táto fáza trvá pomerne dlho, nie menej ako hodinu, pretože vzhľad obočia bude závisieť od vhodne zvolenej šablóny a súladu techniky vykonávania. Tvar šablóny sa aplikuje na povrch kože kozmetickou ceruzkou.

Dobrý majster určite vysvetlí, ako bude pigment aplikovaný na tetovanie, prírodné alebo syntetické. Tiež vykoná test na možné alergie.

Pred zákrokom sa na povrch kože aplikuje anestetický gél, ktorý prispieva k anestézii tejto oblasti. Počas tetovania sú potrebné jednorazové ihly, ktoré majster otvorí bezprostredne pred predstavením.

Kreslenie by malo byť aplikované len v sede klienta. Ak majster ponúka ležať, hrozí nebezpečenstvo, že sa obočie dostane do rôznych hrúbok.

Pri aplikácii tetovanie na vlasy, prepichy sú vykonané do malej hĺbky vnútri epidermis, ale to je dosť, aby krv alebo lymfy začať vystupovať z rán. Microblading je benígnejšia technika. Najmenej traumatická bude prášková pernatosť, ktorá je považovaná za bezkrvnú procedúru, v ktorej sa pigment strieka do hornej vrstvy epidermy.

Čas potrebný na to, aby master použil vzor, ​​sa tiež líši v závislosti od zvolenej techniky. Práca na každom obočiu trvá v priemere pol hodiny až hodinu.

Nežiaduce reakcie na liečbu môžu zahŕňať miestne podráždenie, opuch, bolesť, začervenanie a riziko infekcie. Okrem toho sa v aplikačnej oblasti môže vyskytnúť hematóm. Aj keď je riziko infekcie veľmi nízke, ak sa počas zákroku používajú sterilné ihly, infekcia môže preniknúť do rán. Príznaky infekcie môžu zahŕňať ťažký opuch, odtok rany a horúčku.Ak sa vyskytne infekcia, antibiotiká môžu byť potrebné, aby sa zabránilo komplikáciám, ako je zjazvenie, takže sa budete musieť poradiť s lekárom.

Zvyčajne po ukončení procedúry majster podrobne inštruuje klienta, ako sa má správať pre najlepšie hojenie tetovaných oblastí a vydáva tubu protizápalovej masti.

Koľko sa drží?

Trvalý make-up obočia môže trvať niekoľko mesiacov až päť rokov. Ako dlho trvá krásny a dobre upravený okraj, závisí od niekoľkých faktorov:

 1. Vybraná aplikačná technika;
 2. Použité pigmenty;
 3. Počet opráv.

Obočie vyrobené vo vlasovej technike bude trvať najdlhšiu dobu, môže trvať viac ako tri roky (maximálne päť rokov), najmä ak farbivo obsahuje anorganické pigmenty. Rastlinné farbivo sa zrúti rýchlejšie, najmä počas šúpania a iných kozmetických postupov, a nie minerálne. V každom prípade by ste nemali vystavovať trvalé obočie podobným vplyvom.

V žiadnom prípade nemožno použiť tetovanie obočia s rovnakými farbami, ktoré sa používajú na vykonávanie klasických tetovanie. V tomto prípade bude obraz trvať celý život, pričom sa získa modrastý odtieň.

Obočie v technike mikrobladenia bude vyžadovať povinnú korekciu za mesiac a pol, pretože pigment sa aplikuje plytko pod kožou, a preto ho telo rýchlejšie odmieta. Dôležitý je typ pleti klienta, pretože na mastnej a vysoko regenerujúcej sa pokožke vzor zmizne rýchlejšie. Pravdepodobne útržkovité vyblednutie obočia s včasnou korekciou v salóne pomôže napraviť situáciu.

Ako dlho bude prášková vrstva trvať závisí od počtu vrstiev farby nanesenej na kožu. Zvyčajne pri jednej návšteve v štúdiu môžete urobiť jednu vrstvu postreku, maximálne dve. Okrem toho, účinok trval asi rok, budete potrebovať asi päť vrstiev farbiva. Tieto nuansy by sa mali určite dohodnúť s majstrom pri výbere techniky výkonu.

Porovnanie pred a po

Po použití permanentného make-upu na obočie, budú vyzerať výrazne dobre-upravený, ako by boli len tónované kedykoľvek počas dňa a za každého počasia. Najmä je účinne ukazovaný počas odpočinku na mori alebo na túre, v podmienkach, keď nie je čas robiť make-up.

Po nakreslení vlasov, obočie bude mať ich trvalý vzhľad v asi 8-10 dní, aj keď môžete vidieť približný výsledok, keď opustíte salón. Farba získaná bezprostredne po aplikácii pigmentu bude jasnejšia a nasýtená, neskôr nájde svoj skutočný odtieň. Tvar obočia zostane rovnaký, ako si kreslil majster, aj keď sa mu klientovi niečo nepáči, možno ho opraviť, ale len v smere zväčšovania plochy.

Microblading vám tiež umožní vidieť predbežný výsledok v prvých minútach po nakreslení vzoru, potom farba vybledne, čiastočne pigment bude odmietnutý telom, a preto po 40 alebo 45 dňoch bude potrebné opravné maľovanie.

Najpôsobivejší vzhľad okamžite po aplikácii obrysu na obrys make-upu, vyrobený technikou striekania prášku. Okamžite sú „živé“, skôr hrubé, krásne a jemne perie. Farba zmizne v priebehu jedného mesiaca, môže dokonca úplne zmiznúť, čo je spôsobené odmietnutím farbiaceho farbiva imunitným systémom tela, takže by ste nemali čakať na podobný výsledok, je lepšie prísť na opravu včas a udržať obrys obočia, ktorý sa vám páči a zoznámiť sa. Zároveň, ak sa vzhľad obočia počas tejto doby zdal klientovi nie celkom úspešný, môže počkať, kým sa pigment vymyje a znovu ho vloží do novej šablóny.

Starostlivosť po zákroku

Po ukončení práce musí kapitán konzultovať s klientom, ako dlho sa tetovanie hojí a ako sa v tomto čase starať o obočie, aby sa dosiahol čo najlepší výsledok. Prvý deň v mieste vpichu injekcie je brnenie, niektoré dievčatá dokonca hovoria, že musia brať lieky proti bolesti. Obočie vyzerá neprirodzene svetlé, môže sa objaviť opuch, musia byť navlhčené roztokom chlórhexínu každú hodinu, ošetrené masťou.Bepanten +". Na druhý deň, môže sčervenanie prejsť, ale je stále potrebné pokračovať v liečbe s dezinfekčnými prostriedkami, nie na mokré obočie vodou a nie ísť von, aby nedošlo k infekcii. Po 2 dňoch opuch ustupuje, ale farba obočia zostáva príliš nasýtená; stále vyžaduje starostlivosť vo forme liečivej masti.

Po troch dňoch sa na obočkách objavia kôry, ktoré veľa svrbia, nedajú sa odtrhnúť, pretože pigment môže odpadnúť spolu s nimi; musia byť ošetrené liečivou masťou a čakať, kým sa samy neodstránia. Piaty a šiesty deň kôry sa postupne odlupujú a zanechávajú svetlejšie obočie, ktoré má takmer hotový vzhľad. Konečná farba obočia sa získa len za mesiac. Počas celého liečebného obdobia si nemôžete namočiť obočie, ísť do sauny alebo bazéna.

odstránenie

V prípade, že formulár, čiary alebo umiestnenie trvalého make-upu na obočie nevyhovuje ich vlastníkovi, môžete odstrániť nakreslené kontúry, ale to je spojené s niektorými ťažkosťami.

Najjednoduchší spôsob, ako odstrániť tetovanie, vyrobené s rastlinných pigmentov. To platí pre všetky typy techník. Práškové lakovanie sa tiež ľahko vymyje, pretože sa aplikuje veľmi plytko a epiderma, ktorá sa prirodzeným spôsobom aktualizuje, sa zbaví farbiva.

Umyte nežiadúci odtieň, zosvetlenie trvalého make-upu s niekoľkými tónmi môže pomôcť profesionálne tetovanie bielenie tekutiny alebo 3% roztok peroxidu vodíka.

Aby ste obraz úplne odstránili, musíte vykonať laserové odstránenie make-upu. Pre perzistentné minerálne farbivá bude potrebné niekoľko sedení.

Čo je lepšie - mikrobladenie alebo tetovanie?

Otázka, že mnoho dievčat opýtať pri výbere, ktorá konkrétna technika použiť pre trvalé obočie make-up môže znieť trochu inak. Stojí za to porovnať metódu vlasov s mikrobladením, pretože majú podobné metódy kreslenia vlasov na obočie, rozdiel je len v otvorenosti línií. V tomto porovnaní má technika mikrobladenia nepochybne výhodu, pretože kresba je jemnejšia a prirodzenejšia.

Výhody a nevýhody

Keď sa dievčatá rozhodnú vytvoriť permanentný make-up, dobre si uvedomujú, že tento postup má nesporné výhody aj nevýhody.

Pozitívne body zahŕňajú:

 1. Trvácny make-up obočia zdobí tvár, takže je výraznejší a dobre upravený;
 2. Pomáha dievčatám, ktoré majú nevýrazné obočie vyzerať jasnejšie a veľkolepejšie;
 3. Toto je módny trend, ktorý je na vrchole popularity v tejto dobe;
 4. Tetovanie obočím šetrí čas na vytvorenie make-upu;
 5. Umožňuje byť "plne pripravený" na pláži alebo na turistiku;
 6. Ak obočie malo výrazné chyby (nerovnomerný rast vlasov, plešaté miesta, jazvy, vekové škvrny), môžu byť skryté.

Nevýhody permanentného make-upu obočia sú pochopiteľné, ak si spomenieme, že tento postup má trvalý účinok:

 1. Zníženie neúspešne uskutočnenej kresby je ťažké a drahé, najmä ak sa vyrába z minerálneho pigmentu s použitím techník na kreslenie vlasov;
 2. Tento postup je veľmi bolestivý a vyžaduje niekoľko dní na hojenie rán (výnimkou je práškové lakovanie);
 3. S pravidelným permanentným make-upom môžete poškodiť folikuly chĺpkov obočia a narušiť ich rast;
 4. Tetovanie vlasov nestojí za vyskúšanie pre dievčatá, ktoré majú mastnú pleť, pretože čiary sa následne rozprestrú a stanú sa škaredými;
 5. Lynerhist (majster permanentného make-upu) môže robiť chyby, ktoré na neho nemôžu byť obviňované, nie príliš krásny obočie alebo zle zvolený odtieň.

kontraindikácie

V niektorých prípadoch by sa postup pri uplatňovaní permanentného make-upu nemal vykonávať. Úplná kontraindikácia je prítomnosť takýchto závažných ochorení, ako sú:

 1. Diabetes mellitus;
 2. Onkologické ochorenia;
 3. epilepsie;
 4. HIV;
 5. Závažná kardiovaskulárna patológia.

Čiastočné kontraindikácie (až do zotavenia) budú také, ako:

 1. zápal spojiviek;
 2. blefaritída;
 3. Katarálne ochorenia;
 4. Škrabance a zápaly v oblasti tetovania;
 5. Mesačne.

Je možné robiť počas tehotenstva?

Tehotné ženy často chcú vyzerať dobre upravované a krásne v každej situácii. Preto sa rozhodujú o postupe vytvorenia permanentného make-upu, ale treba chápať, že všetky manipulácie s telom počas tohto obdobia môžu ovplyvniť zdravie nenarodeného dieťaťa. Práškové lakovanie, ktoré nie je tak bolestivé a neprináša značné množstvo pigmentu do tela.

Koľko to je?

Náklady na permanentný make-up obočia v salónoch sa líšia v závislosti od použitej techniky. Cena je tiež ovplyvnená množstvom farby, popularita salónu, úroveň profesionality pána, náklady na anestéziu.

V priemere sa ceny za počiatočnú aplikáciu tetovania vo vlasovej technike alebo mikrobladení pohybujú od 3 tisíc rubľov až po 7 tisíc korekcií, ktoré stoja dvakrát menej.

Práškové zariadenie bude stáť oveľa viac - od 7 tisíc rubľov. do 15 tis

recenzia

Dievčatá, ktoré sa rozhodli tetovať obočie, píšu do recenzií o všetkých druhoch "úskalia", ktoré sa vyskytujú pozdĺž cesty. Najčastejšie sa sťažujú na „Krivorukových“ majstrov, ktorí môžu pokaziť tvar obočia, nesprávne si vybrať farbu pigmentu (každý môže komunikovať s určitým typom pokožky rôznymi spôsobmi) alebo pracovať nerovnomerne. Mnohým je ťažké znášať bolesť počas zákroku a počas prvých dní hojenia. Existujú sťažnosti, že časom môže obočie zmeniť farbu na modrú alebo modrozelenú a vo všeobecnosti vyzerať ako tetovanie.

Preto rady uvedené v prehľadoch prichádzajú na jednu vec: výber pána je kľúčom k úspechu postupu a získaniu presne vzhľadu obočia, ktoré poteší klienta.

V ďalšom videu nTrvalý make-up obočia v technike "chlpy" s účinkom 3D.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky