Prom make-up

Prom make-up

V mojom plese chcem byť krásna od vlasov po prsty. Obraz, šaty a doplnky dievčat začínajú premýšľať dlho pred sľúbeným dňom. To nie je prekvapujúce, pretože absolvovanie je takmer rovnako dôležité ako vaša svadba. Aby sme mali len tie najlepšie spomienky na tento deň, je dôležité brať vážne výber make-upu, pretože ľudia sa na svoje tváre pozerajú častejšie, najmä v očiach.

rysy

 • Dievčatá budú mať stále čas hrať na femme fatálne ženy, takže nie je zvykom objavovať sa na promócii v extrémnej vojnovej farbe - aj keď udalosť má večerný charakter. Jemný, ľahký make-up v jasných farbách môže byť veľmi jednoduchý v prevedení, ale bude vyzerať očarujúce na mladú tvár.
 • Tradične, farebná schéma obsahuje pastelové farby. Neónové svetlé farby alebo príliš tmavé odtiene veku sú lepšie rezervované pre inú príležitosť.
 • Je dôležité, aby ste na plese nemali len krásny make-up, ale aj nádherné šaty a zaujímavý účes. V ideálnom prípade by to mal byť dobre udržiavaný štýl, v ktorom sú všetky prvky obrazu pevne a elegantne navzájom prepojené, ako vetvy starého jablone.
 • Výber make-up, aby štart nielen z farby šaty, ale aj z tieňa vlasov. Svetlý alebo tmavý odtieň vlasov pomôže určiť teplé a studené tóny v make-upu.
 • Nezabudnite na farbu očí, pretože make-up pre sivé oči nebudú rovnaké ako pre hnedé.
 • Snažte sa vyhnúť smiešnym klišé. Pred niekoľkými rokmi, keď internet práve začínal získavať hybnosť, boli svetlovlasí absolventi s modrými alebo ružovými nepresnými operenými tieňmi skutočnou armádou. Teraz, keď sú vám k dispozícii nielen salóny s profesionálnymi umelcami, ale aj tisíce video tutoriálov, je škoda, že sa nepýtať na trendy a nepoznať tabuľku kompatibility farieb.

Typy makeupu na ples

Ak chcete začať, je riešiť akcenty.

Pozor na pery

Ak chcete urobiť svetlé, šťavnaté pery ústrednou postavou, je dôležité, aby ste zvyšok makeupu nepreháňali. Oči, tón pleti, obočie - všetko by sa malo robiť čo najprirodzenejšie, ale zároveň jasne a starostlivo. Ak doplníte obraz červenou rúžom, vaša tvár by mala byť jednoducho bezchybná. Uistite sa, že použitie základne pod make-up na odstránenie možných hrbole, pigmenty a vrásky. Tón by mal byť dokonalý, inak bude rúž vyzerať vulgárne.

Použite trojuholníkové špongie, aby ste nakreslili líniu pery úhľadne a nenechali žiadnu šancu na zakrivené čiary. Aj keď si vyberiete veľmi odolnú rúž, je lepšie kresliť kontúru ceruzkou. Nedovolí, aby lesk prekročil rámec a vizuálne urobil líniu pier trochu širšou.

Zamerajte sa na oči

Ak budete mať palety v ruke, najprv je lepšie premýšľať o tom, ktoré odtiene budú vyzerať dobre s rôznymi farbami očí.

Ak máte modré oči, klasické čierne "dymové oči" môžu vyzerať obzvlášť impozantne. Vždy robí výraz expresívny, dáva hĺbke vzhľadu a zvláštnemu šarmu. Načervenalé a čokoládové odtiene budú vyzerať krásne. Vzhľadom k tomu, make-up na ples možno opísať ako večer, môžete pridať nejaké svetlé pigmenty.

Oči si môžete vybrať nielen pomocou agresívnych farieb. Prírodné letné odtiene (napr. Jemná fialová alebo jemná ružová) v kombinácii so šípkami vám tiež umožnia dosiahnuť požadovaný efekt.

Ak sú vaše oči zelené, ušľachtilé viečka vína a kávy môžu skrášliť aj očné viečka.Ak majú modrookí absolventi lepšie strieborné tóny, potom by dievčatá s „čarodejnicami“ mali uprednostňovať zlaté škvrny.

Hnedé oči si môžu dovoliť veľa. Farebné prechody od svetlého odtieňa k tmavšiemu budú vyzerať veľmi pekne, pričom základná farba bude takmer všetko: žltá, červená, modrá, zelená, fialová, hnedá alebo čierna.

Kombinácia kontrastov - napríklad červená a modrá - vyzerá celkom originálne. Je však dôležité zvoliť si odtiene, inak sa môžete stať ako predavačka z 90. rokov.

Nebojte sa experimentovať s matnými a lesklými tieňmi. Glitter môže byť mazaný, a môže make-up veľmi "chutné". Hlavná vec je, ak sa rozhodnete, že kľúčovým momentom na tvári budú vaše oči, nezabudnite si pripraviť pokožku a použiť základný náter pred použitím dekoratívnych farieb. Nielenže zvyšuje farbu, ale vytvára aj krásny základný náter, ktorý pomáha tieňu hladko ležať v tieni presne podľa vášho plánu.

Akcent na obočie

Teraz je schopnosť kresliť krásne obočie skutočným trendom a umením. Za vyjadrenie našej tváre sú zodpovedné obočie. Ak sa stavíte na ne, nepreháňajte to s očný make-up.

Môžete kombinovať možnosť obočia + pery - stačí, aby sa všetko hlavné. V tomto prípade sa make-up „utopí“ v prvkoch a takmer určite dosiahnete účinok, ktorý vyzerá oveľa staršie ako váš vek. Vyzerá to veľmi vulgárne.

 • Ak akcentovaný make-up nespôsobuje nadšenie, milujete prirodzený denný vzhľad, môžete staviť na textúry.
 • Nezabudnite zarovnať tón tváre. Aby ste to dosiahli, musíte najprv dôkladne vyčistiť pokožku micelárnou vodou alebo inými prostriedkami, ktoré dobre odstránia nečistoty a prebytočný tuk. Ďalšie, uistite sa, že použitie hydratačný krém a dať to pár minút namočiť.
 • Keď je prípravná fáza dokončená, vezmite ju ako základ. Ak viete, ako urobiť tvarovanie, zmiešajte farby, nakreslite lícne kosti a zvýraznite oblasť pod očami. Hlavná vec je, že tvár nevyzerá ako špinavá handra. Toto je nebezpečná technika a nie každý ju môže zopakovať doma.
 • Pre ženy, ktoré nie sú fanatici takéhoto make-upu, bude stačiť použiť tón a pridať trochu červenať na lícach - možno dokonca na špičke nosa. Ten bude robiť obraz hravejšie, vyzerá to veľmi prirodzene a roztomilý.
 • Pre oči používajte nahé, ružové a iné prírodné odtiene - len na správne rozloženie tieňov. Pod očami je lepšie aplikovať dobre zatienené tmavé farby, vďaka nim sa objaví ďalší tieň z rias. V centre storočia si môžete dať svetlý bod perly tiene. To umožní, aby bol pohľad otvorený a čerstvý.
 • Ďalším trikom, ktorý môžete použiť, je biela vodotesná ceruzka. Dajte ju do rohu oka a nakreslite čiaru na otvorenie očí. Jednoducho postupujte opatrne, aby sa zabránilo tomu, aby sa kozmetika dostala na sliznicu.

Populárne štýly

Niet pochýb, že všetky dievčatá sú iné. Tam sú romantickí ľudia, sú tí, ktorí sledujú trendy, sú tu rebeli, ktorí idú proti systému - vrátane vlastného obrazu. Promócia je oslava mládeže, váš deň, keď máte právo byť sami sebou a vyzerať ako chcete. Nemôžete len urobiť elegantný make-up, určitá určitá stylizácia by bola vhodná:

 • Make-up v orientálnom štýle. Charakteristickým znakom je, samozrejme, dlhé šípky, ktoré dávajú vzhľadu niečo najlepšie, odvážne. Teraz sú brazílske seriály v móde a s nimi estetika tohto druhu. Hlavná vec - neotáčajte na Lady Gaga, natiahnutie šípov od ucha k uchu, pretože východ je jemná záležitosť.
 • Disco štýl. Prvá vec, ktorá príde na myseľ po týchto slovách je jasná farba. Žltá, oranžová, limetková alebo modrá - použite všetky svoje obľúbené odtiene. Šípky môžu byť nielen čierne. Ak máte modré alebo sivé oči, banánový odtieň očnej linky bude váš vzhľad jednoducho fantastický.Na dokončenie obrázku pomôžu falošné riasy. Použite trámy prilepené do spodnej časti oka, aby ste vytvorili obrovské oči - ako Twiggy.
 • Retro štýl. Mnohí ľudia vedia, ako elegantne vyzerá Dita Von Teese. Už dvadsať rokov zostala verná veľmi ženskému štýlu, ktorý je ideálny pre blondínky aj brunetky. Mramorová koža, nie príliš dlhé šípy v tvare očí a bohaté pery. Minimalizmus na maximum. Ak chcete pridať trochu divadelnosti k obrázku, nakresliť lietať nad pery alebo na tvár.
 • Make-up v štýle Nyud. Veľmi letné a jednoduché použitie. Kým ste mladí, vaša tvár je stále oživená prirodzenými farbami, takže na dokončenie obrazu stačí, aby ste podčiarkli to, čo už máte. Mierne kučeravé obočie, najmä ak majú hrubé, trochu červenavé a lesklé pery - a obraz je pripravený. Ak máte tmavé riasy, nemôžete na nich ani aplikovať maskaru, stačí ich otočiť kliešťami.
 • Ak vás všetky predchádzajúce verzie nebudú inšpirovať, skúste to urobiť make-up v gréckom štýle, Ako príklad - Angelina Jolie vo filme "Alexander". Je jednoducho nemožné odtrhnúť sa od jej pohľadu, a tak sa priťahuje k sebe. Vyskúšajte si to - možno bude táto možnosť aj pre vás.

Ako si vybrať kozmetiku?

Ak dokončíte stupeň 11, pravdepodobne ste už použili nejaký druh dekoratívnych výrobkov a máte svoj vlastný názor na malú škálu produktov. S najväčšou pravdepodobnosťou ste si dobre vedomí populárnych značiek - Mac, Urban Decay, Pupa, Bell a tak ďalej. Ak v živote nepoužívate kozmetiku, nehľadajte značku na make-up na jeden deň. V rozpočtových riadkoch môžete často nájsť veľmi dobré nástroje. Hlavná vec je čítať niektoré recenzie.

Dôležitým pravidlom pri výbere kozmetiky - dávajte pozor na trvanlivosť a alergénne faktory. Je dobré, ak kozmetika obsahuje prírodné oleje, vitamíny A a E, rastlinné zložky. Mladá koža nepotrebuje "ťažké delostrelectvo" - dávajte pozor na vekové obmedzenia, niekedy sú uvedené na obale.

Pred nákupom si určite vyskúšajte rúže, očné tiene, ceruzky na vlastnej koži. Ak môžete urobiť skúšobný make-up - nenechajte si ujsť túto šancu. Profesionál vie lepšie, môže niečo povzbudiť, riadiť sa svojím typom osoby. Nízko-kľúčový, ale účinný make-up pre sofistikované blondínky, svetlé a šťavnaté - pre červenovlasé podvodky, diskrétne, ale ušľachtilé - pre hnedovlasé ženy. Toto je len niekoľko príkladov, ale každé dievča je jedinečné a vyžaduje individuálny prístup.

Nezabudnite na produktovú radu, pretože dekoratívna kozmetika nie je vždy užitočná. Napríklad, po matnej rúže je často potrebná starostlivosť o pery, pretože môžu byť predávkovaní.

Ak ste sa rozhodli dostať svoje riasy na promóciu, poraďte sa s majstrom o starostlivosti o ne a použitie make-upu s následným odstránením.

Samozrejme, najcennejšie rady (a čo je najdôležitejšie - najpresnejšie) vám môže poskytnúť vaša matka. Jablko padá ďaleko od jablone, čo znamená, že máte spoločné vlastnosti - možno rovnakú farbu očí, typ pleti, kontúru tváre. Vaša matka už dlho používa kozmetiku, a preto má aj na túto tému názor. Opýtajte sa jej na obľúbené výrobky a farby, ktoré by mali vyzerať dobre. Málokedy sa mama mýli, ešte menej často dáva zlé rady.

Po definovaní obrazu a produktov by ste mali venovať pozornosť technike aplikácie kozmetiky.

Správne použitie

Technológiu by ste nemali brať do úvahy pri práci s kapitánom v kabíne. On je v vedomí a potrebuje radu. Ale ak budete robiť make-up na loptu doma, užitočné odporúčania nebude bolieť:

 • Skutočnosť, že pred použitím akejkoľvek dekoratívnej kozmetiky musí byť pripravená, ste sa už naučili. Odstráňte mastnotu a prebytočné nečistoty s premývacou penou alebo micelárnou vodou.
 • Zvlhčite pokožku krémom. Dajte mu čas, nechajte ho namočiť.
 • Použite tonálny základ. Aby nedošlo k preháňaniu, naneste produkt najprv na zadnú stranu ruky a odtiaľ odtrhnite základňu do kože bodkovanými ťahmi a ľahkými masážnymi pohybmi.
 • Aplikujte korektor na problémové oblasti. Najčastejšie ju oblasť pod očami potrebuje, trochu nad obočím a uprostred čela. Natiahnite prechod veľmi hladko. Je lepšie aplikovať pod očami korektora nie bodmi, ale nakreslením trojuholníka s horným pohľadom dolu. Musíte všetko veľmi starostlivo zastierať, aby neexistovali žiadne smiešne prechody.
 • Potom, pre viac rovnomerné textúry a upevnenie make-upu, môžete použiť trochu prášku. Ak by sa predchádzajúce kroky mohli vykonať prstami, potom v tejto fáze budete potrebovať kefu. Nech je veľká alebo stredná veľkosť. Prášok nepotrebuje veľa - kefku mierne ponorte do výrobku a aplikujte ju do stredu na tvár.
 • Ďalším krokom bude použitie červenania. Držitelia okrúhlej tváre musia byť s nimi veľmi opatrní, aby sa nestali ako ruská bábika. Ak sa chystáte používať takú kozmetiku, prebytočný pretrepte štetcom. Nenechajte farbu príliš hustú. Ak ste už urobili chybu, jemne premiešajte rouge alebo sa pokúste „upratať“ farbu vatovým tampónom.
 • Keď ste hotoví s návrhom ihrisko, budete môcť pokračovať s make-up obočie. Môžete pridať farbu pomocou ceruzky alebo tieňa. Môžete použiť obidva produkty. Tiene platia bližšie k nosu. Ak chcete nakresliť formulár a jasný tip, použite ceruzku. Akýkoľvek nástroj bude potrebovať malý odtieň. Nenechávajte šmuhy príliš veľké a viditeľné. Ohyb obočia je lepšie zdôrazniť nie od začiatku, ale od stredu. Tento malý detail pomôže vyzerať prirodzenejšie.
 • Ozdobte si oči. Už ste čítali o štýloch predtým, takže nemá zmysel prebývať tóny a "čipy". Hlavná vec - ak ste si vytvorili komplexný a krásny make-up s prechodmi (napríklad v modrých odtieňoch), urobte všetko krok za krokom. Premýšľajte nad tým, ktorá vrstva by mala nasledovať. Uistite sa, že urobíte rovnaké kroky pre druhé oko. Je to skvelé, ak okamžite natriete obe oči tak, aby ste si nepomätali kroky. Pamätajte si, že tmavé tiene sú aplikované ako prvé a hrozienka (napríklad strieborné tiene na pohybujúcom sa storočí) budú prekryté posledným.
 • Keď sa aplikujú tiene, môžete mihalnice pretočiť a ozdobiť ich maskarou. Možno budete používať falošné riasy - potom buďte opatrní lepidlom. Ak chcete cudzie prvky ležať, je lepšie použiť pinzety, nie prsty.
 • Konečným nádychom budú pery. Pred ich ukončením ich vymaľte. Niekedy sú incidenty a nepresné pohyby môžu zanechať stopu rúže na tkanine, takže je lepšie zachrániť sa pred takýmito nehodami.

Konečným dotykom na 100% môže byť nanesenie spreja. Ak to nie je tento prípad, dievčatá niekedy uchýliť k trikom a posypeme trochu laku po zostaní. S ním bude make-up trvať až do večera.

Nezabudnite trochu zdôrazniť zásluhy farieb a rizika. Existujú desiatky zaujímavých možností pre hnedé oči brunetky, modrooký blondínky a zelenooký "ohnivé" osoby. Odhaľte svoju krásu, nájdite jedinečnosť, pretože promócia je najlepším dôvodom na otvorenie a ukážte, čo naozaj ste.

Tajomstvo profesionálnych umelcov

 • Niet divu, že vyššie uvedený zoznam 10 bodov. Make-up umelci vždy konať v etapách, nemajú skákať z pier na oči a od obočia na líca. Dôslednosť je veľmi dôležitá a nemali by ste ju porušovať.
 • Ak sa obávate, že sa tiene rozpadnú a zničia nadáciu, položte kus papiera, ktorý kefy obrúsky (alebo akékoľvek iné možnosti, ktoré považujete za vhodné) na uloženie hotového make-upu.
 • Ak potrebujete urobiť make-up pre blížiace sa storočie, nikdy obočie okrúhle alebo úplne rovné. Nedávajte tieň na oko, keď je otvorený (aj keď chcete niečo ľahko nakresliť).Záhyby pokožky vám nedovoľujú hladké make-up, takže kresliť len cez uzavreté oko, keď je koža natiahnutá na maximum.
 • Ak potrebujete nápady na make-up, pozrite sa na aspoň krok za krokom obrázky, alebo ešte lepšie - video tutoriály. Pochopenie hotového make-upu nemusí byť také jednoduché.
 • Vyskúšajte make-up. Dokonca aj keď robíte veľmi jednoduchý make-up, skúste realizovať nápad vopred. Je možné, že to, čo vidíte na obrázku, sa nezmestí. Dajte si čas na opravu chýb. Pre mamu a otca budete vždy rozkošný, ale toto je subjektívny pohľad. Vezmite si selfie a pozrite sa na seba. Chyby môžu byť viditeľnejšie pri pohľade zboku.
 • Nič nezkrášľuje ako zdravý spánok a správna výživa. Odpočiňte si deň pred dôležitou udalosťou, vypite viac vody a vzdajte sa sladkej, príliš slanej vody aspoň 24 hodín.
 • Svieti vo svojej najlepšej hodine a nezabudnite, že hlavnou dekoráciou bude váš úsmev, ako aj žiarivé oči.

Potrebujete nejaké nápady na make-up? Inšpirujte sa štýlovo - na videu nižšie.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky