Všetko o make-upu

Všetko o make-upu

Nič nezodpovedá žene ako správne zvolený, profesionálne aplikovaný a vhodný make-up. Nemôže len skryť vrásky alebo vytvoriť červenanie na lícach, ale tiež zmeniť tvár nad rámec uznania. Aby ste vždy vyzerali perfektne, musíte vedieť všetko o make-upu a ešte viac.

Čo je to?

Väčšina odborníkov dáva nasledujúcu definíciu make-upu - je to zameraný proces zmeny vlastností tváre k lepšiemu vďaka správne vybraným farbám a odtieňom dekoratívnej kozmetiky.

Tu je potrebné poznamenať len zameranie make-upu. Je dôležité, aby ste si sami určili, prečo aplikovať tento alebo tento prvok kozmetiky. Make-up by mal zmeniť vzhľad k lepšiemu. A samozrejme, správnosť vybraných farieb je dôležitá. Make-up funguje zázraky len vtedy, ak sa aplikuje s mysľou, aby sa zlepšil vzhľad, a nie zdôrazniť jeho nedostatky.

príbeh

Make-up, ako to nie je divné, existoval v primitívnej spoločnosti. A bola použitá výlučne pre mužov. Použili jasné farby na tváre kmeňových vodcov. A dnes v niektorých afrických kmeňoch sa môžete stretnúť s takou tradíciou.

Známa kozmetika pre ženy sa objavila v starovekom Egypte. Egypťania sa prvýkrát objavili v líčení. Líčenie tej doby vyzeralo takmer ako moderné: jeho oči boli husté uhlím, očné viečka pokryté zelenou meďou, pery a líca pokryté červeným hlineným práškom, tvár a ramená pokryté bielym práškom. A aj tie zrkadlá boli v tom čase!

Mimochodom, to bola Kleopatra, ktorá zostavila prvú kolekciu kozmetických receptov, kde opísala všetky procesy vytvárania kozmetiky tej doby a jej aplikácie. Ukazuje sa, že prvá kráska blogger bola kráľovná starovekého Egypta.

V stredoveku bola kozmetika považovaná za prejav služby diablovi, takže ženy sa dokonca báli dať niečo na tvár. V Taliansku však vyrábala kozmetiku a parfumy.

V ére Ľudovíta XVI. Sa stalo módne aplikovať na tvár obrovskú vrstvu prášku. Urobili to muži aj ženy. Bolo módne izolovať nádoby, takže umelci-make-up umelci tej doby maľoval žily na tvári na vrchole vrstvy vápna. Je zrejmé, že rouge bolo v tom čase zakázané používať. Bolo tiež módne nosiť látkové čierne muchy, každý z nich mal svoj vlastný význam, napr.

Až v polovici XIX storočia sa objavili podniky, ktoré vyrábali kozmetické a parfumované výrobky. Vyvinutá veda - kozmetológia. Postupne dekoratívne nástroje začali nielen ozdobovať tvár, ale aj starať sa o ňu.

S príchodom kina sa zmenili názory žien na make-up. Počas tohto obdobia sa stali populárne dlhé riasy, tmavé očné viečka a šarlátové pery. Každý začal mať rád zmyselnosť a ženskosť žien. Benchmark sa začal považovať za dievčatá v štýle Marilyn Monroe.

Koncom 60-tych rokov ženy naopak prestali zvýrazňovať svoje pery farbou, silne maľované oči sa dostali do módy. Make-up umelci začali pridávať čierne tiene a falošné riasy do obvyklej maskary. Dokonca maľovali na bielej koži tváre. Príkladom takejto módy je model Twiggy.

V sedemdesiatych rokoch prešli ženy do prirodzeného vzhľadu - kultúra hippie sa nakoniec dostala do módy. Ale táto éra netrvala dlho a už v 80-tych rokoch chodili ženy s pestrofarebnými ružovými perami a žltými tieňmi.

Vlastnosti a výhody

Prvý dojem vyvoláva vzhľad ženy, čo hovoria o duši a ľudstve.Správne aplikovaný make-up môže nielen odstrániť nedostatky exteriéru a zvýrazniť zásluhy, ale aj úplne zmeniť.

Odborníci rozlišujú medzi dekoratívnou a lekárskou kozmetikou, ale to všetko je proces jednej akcie - vytvorenie make-upu. Preto si nemyslím, že použitie denný krém nie je make-up. Tento make-up a tiež vyžaduje znalosti a zručnosti.

Podľa techniky make-up umelcov make-up je rozdelený na jednoduché a komplexné. Komplikované koriguje nedokonalosti pleti, napríklad ťahá lícne kosti. Jednoduché zdôrazňuje individualitu a robí výrazné výrazy tváre.

Najčastejšie ženy kladú jednoduchý make-up a nemajú tušenie o komplexe. Ale vytvoriť dokonalý tvár, musíte sa naučiť, v prvom rade, ťažké, a potom zdokonaľovať svoje zručnosti s jednoduchým make-up.

Druhy make-upu

V klasickej škole make-upu, večer, obchod, svadba, denná, romantická, ležérna, javisková, permanentná, zdvíhacia líčenie a iné.

večerné

Zvláštnosťou večerného make-upu je, že je považovaný za najvýraznejší zo všetkých typov make-upu. V tejto verzii sa považuje za vhodné zvýrazniť oči aj pery farbou. Perfektný večerný make-up by mal byť aplikovaný po tvare sochárstva. To sa robí pomocou tmavého základu alebo prostriedkov na sochárstvo.

V takomto make-upu by bolo vhodné dať na oči široké čierne šípky, silne tvoriť riasy a dokonca držať nad hlavou. Dôraz na oči môžu byť tvorené tmavými tieňmi, ako je fialový odtieň. Pysky sú zvyčajne natreté svetlou rúžom, predtým, než sa na obrys pier aplikuje ceruzka. Je lepšie tento make-up opraviť špeciálnym nástrojom tak, aby vydržal čo najdlhšie.

Takýto make-up by mal vykonávať odborník, inak môže byť sviatok znehodnotený zle aplikovanou kozmetikou. Make-up umelec bude rýchlo a efektívne, aby krásny make-up, ktorý bude trvať tak dlho, ako je to možné.

obchodné

Obchodný make-up sa skladá z čiernych šípok na očiach a červenej rúže na perách. Bez ohľadu na to, aké zvláštne to môže znieť, obchodný make-up by mal upriamiť maximálnu pozornosť na seba s minimálnym úsilím. To neznamená, že musíte prísť do práce vo vojnovej farbe, všetko by malo byť v mieri.

Na jeho vytvorenie potrebujete dokonalý tón pleti, ktorý môžete vytvoriť pomocou kvalitného základu a prášku. Potom aplikujte na oči jasné šípky, na riasy naneste čiernu riasenku, na lícach aplikujte červenanie. Naneste ceruzku pozdĺž obrysu pier, odtieň kontúry. Naneste červenú rúž na vrch, prášok prvej vrstvy, potom doplňte pery s druhou vrstvou, prebytočné škvrny s obrúskom.

svadobné

Tam sú samostatné svadobné make-up kurzy pre make-up umelcov, pretože má svoje vlastné nuansy, ktoré je potrebné študovať v čo najväčšom detaile. Tak, že nevesta nevyzerá smiešne a svadobný make-up nepokazil dovolenku, je lepšie obrátiť sa na neho profesionála.

Make-up nevesty by mal vyzerať ako prirodzené a jemné, ako je to možné, pretože v kombinácii s bielymi šatami, svetlý make-up bude vyzerať vulgárne. Pre neho musíte kúpiť špeciálny make-up pre svadobný make-up, trvá tak dlho, ako je to možné na tvári a nepoškodzuje pokožku.

Odtiene tieňov sú lepšie vybrať v béžovej alebo ružovej tóny. Oči potrebujú hnedú ceruzku alebo Kayal (ľahké očné linky). Mascara by mala byť hnedá. Rúž alebo lesk na pery je tiež lepšie zvoliť v jasných farbách.

deň

Denný alebo denný make-up by nemal obsahovať veľké množstvo kozmetiky. Väčšina žien stačí použiť červenať a riasenka s balzamom na pery, a make-up je pripravený. Letná verzia tohto make-upu je úplne aplikovaná bez červenania: len balzam na pery a maskaru.

Ak je bez make-upu úplne nepohodlné, je lepšie zvoliť si dnešnú voľbu nahého make-upu. To je, keď sú všetky farby a odtiene dekoratívnej kozmetiky blízko prirodzeným odtieňom tváre.Ak je rúž mierne tmavší ako pery, ak je maskara, potom je priehľadný pre tmavé riasy a svetlo hnedý pre svetlé.

romantický

Romantický make-up by mal kombinovať pastelové farby: broskyňa, béžová, slonovinová, ružová a ďalšie odtiene. V tomto make-upu je dôležité, aby pokožka vyzerala čo najčerstvejšie. Preto je lepšie aplikovať tvárovú masku pred použitím dekoratívnych nástrojov a aplikovať zvýrazňovač nad základ.

Týmto spôsobom je dôležité, aby ste sa necítili ľúto za maskaru, stojí za to, aby boli riasy tak silné a dlhé, ako je to len možné. Nemôžete použiť rúž, len lesk na pery. Romantický make-up nemá rád dôraz na pery. Je lepšie použiť ružový červenať - dokončí obraz nevinného dievčaťa.

scénický

Vytvorenie fázy make-up je najlepšie ponechať na profesionála. Takýto meiktap rozlišuje zložitosť realizácie a prítomnosť veľkého množstva ďalších nástrojov. Hlavnými charakteristikami scénického make-upu sú peria, svetlé pery, očné tiene. Kozmetika pre túto možnosť by mala byť tiež špeciálna, je dôležité, aby sa udržala na dlhú dobu a po niekoľkých hodinách sa nevysunula.

stály

Táto spása je pre tých, ktorí nemajú radi byť maľovaní ráno. Tento make-up sa vykonáva raz a tri roky. Bez poškodenia pokožky môže vytvoriť vrstevnice. Pomocou permanentného make-upu môžete zmeniť tvar pier, obočia a očí. Pre takýto postup, je najlepšie nájsť profesionálneho, ktorý bude robiť perfektný make-up, pretože taká farba už nemôže byť zmyť s make-up odstraňovač.

zdvíhanie

Zdvíhanie make-up môže žena 10-15 rokov mladší ako jej vek. Pre tento make-up je potrebná špeciálna kozmetika, ktorá sa nazýva - na zdvíhanie make-upu. Make-up umelci použitie make-up znalosti. Rovnako ako v profesionálnom make-upu, aj make-up vyžaduje znalosti základov korekcie svetla, čo vám umožní vytvoriť efekt rovnomernej pokožky. Napríklad vrásky v oblasti pier sú odľahčené špeciálnymi prostriedkami, takže sa sotva dajú pozorovať.

Všetky odtiene kozmetiky vo zdvíhacom make-up by mali byť svetlé alebo tlmené. Ženy s výskytom prvých vrások sú vo všeobecnosti zakázané používať tmavé farby a odtiene.

Ako urobiť zdvíhací make-up, pozri video nižšie.

Ako si vybrať kozmetiku?

Pri výbere kozmetiky je dôležité dodržiavať niekoľko pravidiel:

 1. Čas použiteľnosti nesmie prekročiť šesť mesiacov. Ak je trvanlivosť kozmetického výrobku veľmi vysoká, znamená to, že v ňom je veľa konzervačných látok, ktoré môžu pokaziť jemnú pokožku.
 2. Prírodná kozmetika nikdy necíti. Výrazný zápach naznačuje veľké množstvo syntetických látok medzi zložkami.
 3. Neskladujte na dekoratívne nástroje. Ak chcete make-up ľahko odstrániť a použiť, kozmetika by nemala byť lacná.
 4. Textúra základu by mal byť jednotný a mať peknú textúru. V prípade tmavej pleti by krémy mali byť mäkšie na dotyk ako krémy.
 5. Je lepšie odmietnuť prášok, ktoré sa sprchovali. Kvalitná kozmetika pôjde na rovnomernú vrstvu. Požadovaný tón si môžete zvoliť pomocou špeciálneho testera. Ak chcete vytvoriť porcelánové kože na tvári, ako je to u japonských žien, je lepšie zvážiť možnosti pre hustý typ prášku.
 6. Červenanie by malo byť dobre zatienené. Ak tester ukazuje zlú distribúciu na koži - je lepšie nekupovať takú rouge.
 7. Ak po nanesení rúže dôjde k pocitu napätia - je lepšie takéto prostriedky odmietnuť. Rúž je lepšie vziať vo forme palety, takže si môžete vyskúšať niekoľko farieb naraz, najmä ak sú nové položky kolekcií.
 8. Vysokokvalitné tiene nespadnú z prsta. Dobrá paleta tieňov bude obsahovať niekoľko farieb a dva alebo tri štetce pre rôzne varianty aplikácie.
 9. Pri výbere riasenky je dôležité dbať na jej trvanlivosť. Nemala by presiahnuť tri mesiace.Aby sa nepoužili falošné riasy, ale aby sa vytvoril veľkolepý vzhľad pomocou samotnej maskary, je lepšie venovať pozornosť jeho konzistencii. Mal by pripomínať krém - nie príliš tekutý, ale nie suchý.

Ako sa prihlásiť?

Pravidlá pre aplikáciu dekoratívnych výrobkov pre každý typ make-upu sú odlišné, ale existujú univerzálne normy, ktoré vyhovujú každému typu make-upu, či už ide o romantický vzhľad alebo zdvíhací make-up.

 1. Predtým, ako použijete make-up, musíte si pripraviť kožu. K tomu môžete urobiť masku na tvár alebo si umyť tvár, utrite si pokožku tonikom a aplikujte krém na pokožku.
 2. Potom musíte použiť základ pre make-up. Urob to lepšie s kefou na tón.
 3. potom uplatňovať nadáciu
 4. Potom korektor skryje kožné chyby a podliatiny pod očami. Aby bolo možné vytvoriť elegantný make-up, je lepšie zmiešať niekoľko tónov, napríklad béžová a ružová. Takže make up bude vyzerať čo najprirodzenejšie.
 5. Na obočie Je potrebné použiť očné tiene a vosk na obočie na fixáciu požadovaného tvaru.
 6. navždy Lepšie položiť základňu pod tieň. Je nevyhnutná aj pre kozmetiku v pastelových farbách.
 7. Bez skúseností použitie šípov lepšie, aby očné linky. Ak je nesprávne prenášaný, môže byť zatienený bez straty obrazu.
 8. Slávni vizážisti na svojich majstrovských kurzoch odporúčajú prášok riasy pred použitím maskary. Kvôli tomu sa riasy nelepia a farba sa rovnomerne rozpadne na riasy.
 9. Aby nevznikol efekt klaunov na perách, Obrys pery je potrebné doplniť červenou ceruzkou a túto líniu riadne zastierať. Je lepšie aplikovať čo najmenej farby a dôkladne perie na lícovej ploche.
 10. Pre vizuálnu čerstvosť tváre je potrebné aplikovať zvýrazňovač na lícne kosti. Namiesto toho sa dajú použiť perleťové očné tiene.

Ako aplikovať make-up nájdete v nasledujúcom videu.

Tajomstvo umelcov

Každý vizážista má svoje vlastné tajomstvá na vytvorenie dokonalého make-upu. Väčšina z nich sú profesionáli ochotní zdieľať, veľa hodín môže byť použitý doma.

 1. Aby tiene nespadli je lepšie ich práškovať.
 2. Maximalizovať make up Nasledujúce pravidlo pomôže: po použití make-upu, musíte striekať tvár s termálnou vodou.
 3. Ak chcete udržať rúž dlho je lepšie prášok pery po prvej vrstve, potom aplikovať druhú vrstvu a prášok pery znova.
 4. Ak chcete urobiť skvelý make-up, Pred použitím rúže, musíte pokryť pery balzamom, nechať vsiaknuť, až potom, čo platí rúž.
 5. Make-up trendy aby väčšina umelcov make-up, aby sa viac prírodné. Aby rúž vyzeral čo najprirodzenejšie, je lepšie ho aplikovať prstami.
 6. Ak chcete udržať pery bacuľaté, potrebujú, aby sa veľa balzam na pery. Schéma aplikácie make-upu je nasledovná: aplikujte ceruzku a rúž na pery a na vrchu pridajte veľkú vrstvu balzamu na pery. Je lepšie ho nenahrádzať leskom na pery.
 7. Nápady umelcov make-upu jednoducho ohromujú predstavivosťou: aby boli oči viac mandľového tvaru a vzhľad čo najatraktívnejší, musíte znížiť falošné riasy na dve časti a prilepiť ich na rohy očí.
 8. Naučte sa správne aplikovať očné tiene pomôcť obyčajný štetec pre akvarely. Ona dobre tieňovanie kozmetiky, čo umožňuje tiene rovnomerne padať cez oči.
 9. Ak chcete, aby vaše oči iskru používať iskry. Malé množstvo z nich aplikované na očné viečka urobia oči jasnými.
 10. Namiesto matnej rúže môžete použiť ceruzku - položte ju na všetky pery a opatrne ju votrite.

Bežné chyby

Dnes môžete v make-upu skoro všetko. Existujú však hlavné body, ktoré je potrebné si zapamätať, aby sa obraz nepokazil.

 1. Najčastejšia chyba v make-upu - Ide o nákup lacných dekoratívnych nástrojov. Nemôžete ušetriť na kozmetike.
 2. Nie je potrebné slepo nasledovať líčenie trendov, Make-up by mal byť vybraný pod hlavnými črtami vašej tváre.To, čo je vhodné, nie vždy vyhovuje inému.
 3. Veľa dievčat pred použitím kozmetiky nevyčistite tvár - a to je jedna z hlavných chýb. Koža by mala byť dôkladne očistená a zvlhčená.
 4. Nesprávne zvolený odtieň tváre vytvára efekt masky. Ak chcete vybrať správny základ, musíte ho dať na krk - je tu najľahšia časť tváre.
 5. Nesprávna textúra základ môže zničiť celý make-up. Silný krém nie je vhodný v lete a naopak.
 6. Make-up obočia stavať na svojej prirodzenej forme.
 7. Busta s trblietkami a perlou nie je pre každéhoVšetko závisí od špecifického tvaru tváre a typu pokožky. Účinok mokrého make-upu môže vytvoriť vzhľad mastnej pleti.
 8. Je lepšie, aby maľovať cez tvár, ako to preháňať s kozmetikou. Obočie, falošné riasy, svetlé rúže a červenať sa na lícach - to všetko nespôsobilo nikoho atraktívneho. Hlavná vec v každom make-up je moderovanie a prirodzenosť.
Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky