Make-up pre tínedžerov

Make-up pre tínedžerov

Vyzerať krásne je sen každej dievčatá. Od dospievania v priebehu celého arzenálu kozmetiky. Často sa typ make-upu mladej povahy javí ako odpudivý. Pri použití make-upu, stojí za to zvážiť skutočnosť, že make-up pre mládež je samostatná téma, ktorá si zaslúži osobitnú pozornosť.

rysy

Nie je nič zlého, ak chcete byť dospelý. Avšak, kvalitný make-up znamená nielen zdôraznenie rysov tváre: je dôležité byť schopný skryť chyby.

Teen make-up nemôže byť jasný a honosný: dnes každé dievča vie, že je škaredé a vyzerá smiešne. Bez potrebných zručností a pravidiel pre aplikáciu kozmetiky však výsledok jednoducho nemôže byť dokonalý.

Je dôležité pochopiť, že kozmetika je vybraná na základe veku. Ak používate arzenálu kozmetiky mojej matky, môžete poškodiť zdravie pokožky, spôsobiť alergie, podráždenie edermy alebo svrbenie kože.

Prvé pravidlo kozmetiky - prirodzenosť. Make-up by mal byť neviditeľný a jednoduchý. Je to roztomilý, prirodzený vzhľad, ktorý vytvorí lepší dojem.

Druhé pravidlo makeupu - starostlivosť o pleť tváre. V dôsledku zmien hormonálnych hladín (na pozadí dozrievania tela) sa počas tohto obdobia koža často stretáva so zhoršením stavu. Ak sa dievča považuje za dospelého, musíte začať dôkladnou starostlivosťou o pleť. V opačnom prípade môžete stratiť krásu a zdravie dermis, rovnako ako stať sa rukojemníkmi svojich vlastných komplexov.

Ak budete ignorovať stav kože a aplikovať kozmetiku na neliečenú a chorú kožu, nielen zdravie, ale aj vzhľad bude trpieť.

Zvlášť zraniteľná je koža v období dospievania. Výber prvej kozmetiky, musíte dať prednosť vysoko kvalitné minerálne výrobky. Je žiaduce, aby lieky boli hypoalergénne a vhodné pre veľmi citlivú, jemnú pokožku. Pravidlo číslo tri - výber kvalitnej kozmetiky s upokojujúcim a liečivým účinkom.

Štvrtým pravidlom je vekový prízvuk. Profesionálni stylisti zdôrazňujú, že účelom make-upu tínedžerov je zdôrazniť kúzlo mládeže. V žiadnom prípade nie je povolené hrubé rysy tváre používať pomocou všetkých dostupných kozmetických artilérií.

Prvá kozmetická taška: doplnky a kozmetika

Kvalitný make-up zahŕňa použitie špeciálnych nástrojov. Nemali by byť veľa: hlavná vec je, že sa uplatňujú správne:

 • veľká okrúhla kefa - na prášok;
 • malá kefa - na červenanie;
 • dve malé (ploché a volumetrické) - pre očné tiene;
 • kulma na riasy;
 • malá kefa - na natiahnutie rúže.

Potrebné make-up teenager patrí:

 • baktericídny korektor;
 • sypký prášok;
 • základňa v tieni;
 • tiene;
 • maskara tmavo šedá alebo hnedá;
 • rúž;
 • transparentný lesk na pery.

Mladej povahy sa neodporúča používať ceruzku alebo očné linky: to môže zmeniť rysy tváre pre horšie, pridať vek. Ak sa nechcete vzdať ceruzky, musíte si kúpiť nástroj, ktorý bude zodpovedať farbe vlasov. A úlohou bude zabezpečiť, aby ceruzka na tvári nemohla byť viditeľná: musí byť jemne zatienená, aby sa vytvoril efekt prirodzenosti.

Je dôležité pochopiť, že žiadny relevantný make-up nie je dôvodom na preukázanie existujúceho arzenálu kozmetiky. Nenechajte sa rovnať dospelým ženám, make-upu, ktorý kričí všetkými kyselinovými farbami.

Bez ohľadu na dôvod make-upu (deň, večer, každodenné, letné, školské), skutočné umenie stylistu je použiť make-up, ako by to nebolo na tvári.Je potrebné zdôrazniť dokonalú pleť a ukázať krásu očí.

Farebné riešenia

Výber odtieňa prášku, červenania by sa mal snažiť v smere prirodzených farieb, čo najbližšie k prirodzenému tónu pleti. Povolené odtiene s pridaním broskyne a naružovného subtónu (v závislosti od typu pokožky). Korektor by mal byť o polovicu svetlejší ako prírodná pleť.

Tiene môžu mať dva alebo štyri odtiene. To vytvorí prirodzený efekt pri zatienení. Nemali by ste kupovať kyslé, ružové alebo modré odtiene: studené farby vyzerajú škaredo, ružovo a červenkasto, aby vaše oči vyzerali zle a opuchnuté. Experimenty s agresívnymi tónmi sú neprijateľné: nie je možné zničiť prirodzenú krásu.

Farba rúže je ideálne transparentná. V dospievaní sa dievčenské pery vyznačujú prirodzeným jasom. Môžete si kúpiť transparentný lesk. A ak chcete malý prízvuk, potom by ste sa mali pozrieť na koralové, kávové, nahé a ľahké terakotové odtiene. Je lepšie upustiť od perlete: tento efekt vyžaduje čistú pokožku a belosť zubov.

Nežiaduci účinok vysokého lesku: tento typ rúže nevyhovuje teenagerom.

Očná tiene a ceruzka na obočie - samostatná téma. Zdá sa, že teenagerov, že príliš jasné a široké obočie sú krásu štandard. V skutočnosti by nemali vyniknúť, sú bez chuti a vyzerajú neslušné.

Nemôžeme dovoliť, aby more na akcenty na tvári: v tomto prípade prestanú byť akcenty, ktoré z dievčaťa vytvárajú obraz cigána. V každom veku je dôležité zdôrazniť zdravie pokožky a výraznosť vzhľadu. Musíme ukázať ich prirodzenú krásu.

Preto by mala byť dokonalá farba obočia o jeden tón ľahšia ako farba vlasov.

Odporúčania odborníkov

Stylisti pracujúci v oblasti módy odporúčajú, aby dospievajúci začali používať kozmetiku v rovnakom čase ako starostlivosť o ich kožu. Nenanášajte make-up na neošetrenú pokožku. Okrem toho je potrebné odstrániť make-up vo večerných hodinách: je neprijateľné spať s make-upom na tvári.

Medzi tipmi sú niektoré nesporné pravidlá:

 • s boľavou a zranenou kožou, make-up vyzerá žalostne;
 • pred použitím kozmetiky je dôležité zvlhčiť a pripraviť dermis;
 • výber odtieňov kozmetických výrobkov by mal byť v súlade s farbou očí, pokožky a vlasov a tiež s prihliadnutím na konkrétny prípad (pre lekcie, narodeniny, diskotéka);
 • nemôžete použiť husté maskovacie činidlo: vytvorí efekt masky a zdôrazní lézie vyrážky;
 • dramatický tón v make-up by mal byť minimalizovaný (menej tmavé farby, ktoré vytvárajú negatívny efekt);
 • Nikdy by ste nemali kopírovať štýl niekoho, napodobňovať konkrétnu osobu: je dôležité zostať sami, to vám umožní byť individuálnym;
 • nie je potrebné používať maskaru každý deň: to môže spôsobiť zníženie počtu mihalníc.

Jedným z hrozných trendov prevládajúcich medzi školačkami je efekt "kačacích pier". Je potrebné pochopiť jednu vec: je krásne byť prirodzené. Dokonca aj keď sa obliekli na pery, nie je potrebné zobrazovať kozmetiku a formu podobným spôsobom.

Krásny dospievajúci make-up je sebavyjadrenie, zdanlivá jednoduchosť, ale prepracovaný obraz.

Čo a kedy je vhodné?

Každý vek má svoje obmedzenia. To, čo je dobré v 16 a 17 rokoch, je úplne nevhodné na 12. Aby nedošlo k premoženiu tváre nadbytkom kozmetiky, mali by ste venovať pozornosť veku dievčaťa:

 • 12 rokov - Dôraz na zdravie pokožky, jemné tiene a transparentný lesk namiesto rúže. Alternatívny variant je vhodný ako maskara na riasy (transparentný maskarový gél s vitamínmi A, E).
 • 13 rokov - zložky na čistenie pokožky, spájajúce korektor na zakrytie nedokonalosti pleti, liečebnej riasenky a priesvitnej rúžovej farby s broskyňovou farbou.
 • 14 rokov - ľahký minerálny prášok sa pridáva do korektora (na korekciu nedokonalostí dermis). Make-up umožňuje svetlé variácie odtieňov tieňov, ružovkastý rúž ľahkej textúry a vzhľad maskary pre riasy (1 vrstva).
 • 15 rokov - čas výskytu ľahkého základu, očnej linky a obočia. Mascara sa stále používa v minimálnom množstve, starostlivo česanie rias a zabránenie ich lepeniu. Rúž je trochu bohatší.
 • 16 rokov - Hone pracovať s očné linky a obočie, prirodzenú farbu tieňov s hladkým prechodom farieb, minimum rúže. Make-up 16-ročné dievča vám umožní zdôrazniť výraznosť vzhľadu.
 • 17 rokov - výber make-up odtieňov pre konkrétny štýl. Časovo plánované experimenty. Je povolený korektor, prášok, korektor, hnedá ceruzka alebo gél na obočie, jednoduchá textúra rúže.

Do školy

Vo väčšine prípadov bude účel každodenného make-upu spojený so školou:

 • každodenný, Školský make-up dievčat podlieha prísnemu obliekaniu ako dospelé ženy pracujúce v kancelárii. Jasné farby nie sú povolené - sú nevhodné. Nemôžu byť žiadne strelca a váhy: toto je denný make-up, ktorý je ľahký a zdôrazňuje čerstvosť tváre. Hlavným zameraním je zdravie pokožky.
 • 1. septembra, Špeciálny deň umožňuje určitú slávnosť. Uistite sa, že zvýrazniť červenať, ukázať čerstvý, odpočíval tvár. Posilniť dobrý dojem lepšie elegantné vlasy.
 • Na posledný zvon. Trieda 9 a 11 - prechodný čas, Dni rozlúčky so školou sú trochu smutné, ale najmä slávnostné. V týchto prípadoch je povolená určitá sloboda make-upu. Môžete zvýšiť zaostrenie oka, zvoliť sýtejšiu farbu tieňov.

Okrem toho existujú aj iné prípady použitia adolescentnej kozmetiky:

 • Kruh, mimoškolská udalosť, Tradičné skromnosť, minimum brilancie a moderovanie tieňov. Ak je to možné, bez ceruzky. To je prípad, keď trieda nie je dôležitá (6, 7, 9 atď.): Je dôležité urobiť dobrý dojem na ostatných.
 • Na narodeniny, Dôvodom pre diverzifikáciu štýlu, s dôrazom na chuť. Môžete pridať tón ružovej rúže, tmavší hnedý odtieň tieňov a trochu lesk pre oči.
 • Na diskotéku, Živé experimenty v rozumnej miere. Matné rúže nahé tóny, čierna riasenka a mierny výber obočia sú povolené. Vo veku 16-17 rokov, môžete zdôrazniť pohľad s tenkým prúžkom očných liniek bez vplyvu "mačacie oči."
 • Štádium make-up, Intenzita závisí od špecifického charakteru. V niektorých prípadoch, make-up vyžaduje pevné make-up s použitím tonálne prostriedky, korektor, očné linky a niekoľko vrstiev maskary (pre efekt veľkých očí).

Ako to urobiť?

Make-up krásne sám o sebe nie je tak ťažké, ako sa zdá na prvý pohľad. Dokončením všetkých krokov inštrukcie krok za krokom, môžete ľahko zvládnuť jednoduché triky teen make-up.

Základom je štandardná technika. Ak to neznamená použitie tonálnych prostriedkov (koža je čistá a nepotrebuje ju), tento krok sa preskočí.

 • Vylučovanie čistoty kože. Pred použitím kozmetiky je dôležité umyť pokožku a opláchnuť ju studenou vodou.
 • Na vysušenú kožu sa nanesie suchý šupový základ, ktorý sa rozprestiera na ploche v tvare T, nose, čele, brade a lícach.
 • Pre ošípanie použite veľkú kefku. Vrstva by mala byť tenká, nepostrehnuteľná.
 • Skryť nedostatky kože, pomocou korektora zbaviť tmavých kruhov okolo očí, viditeľné akné alebo zápal.
 • Konečným nádychom bezchybnej pokožky je ľahká vrstva minerálneho prášku, ktorá sa nanáša práškovým nádychom.
 • S pomocou hnedej ceruzky obočie, aby trochu jasnejšie, načrtnúť tvar a tieňovanie to. Nemali by byť viditeľné žiadne vrstevnice: všetko je čo najprirodzenejšie.
 • Na mobilné očné viečko odtiene svetlého tieňa. S pomocou tieňov tmavého tónu vydávajú vonkajší roh. Svetlý tón prechádza spodným viečkom (sotva znateľným).
 • Na vizuálne zväčšenie veľkosti očí sa pozdĺž línie rias vykonáva tenká, takmer neviditeľná tyč s bielymi odtieňmi.To isté sa dá urobiť na spodnom okraji.
 • Ak bez ceruzky akýmkoľvek spôsobom, kresliť mäkké, tmavé línie pozdĺž rastu rias.
 • Pomocou riasenky natrite vrchné riasy v jednej vrstve. Dno nemôže dotknúť, ale ak naozaj chcete, môžete sotva narovnať s atramentom. Je dôležité, aby riasy vyzerali prirodzene, takže po použití maskary je potrebné ich česať.
 • Rúž sa vyberá v odtieni pier. V tomto veku nie sú žiadne ťahy ceruzkou. Stačí, ak do stredu pier vložíte trochu pigmentu a kefou natiahnete rúž na okraj. Ak chcete, aby vaše pery nevyzerali suché, môžete ísť hore s priehľadným leskom. Prebytok by však mal byť navlhčený papierovou vložkou.

Make-up pre mládež zahŕňa pravidelnú starostlivosť nielen pre kožu, ale aj doplnky. Kefy by sa mali umývať mydlom, mali by byť vždy čisté, aby nevyvolali akné alebo zápal.

Viac informácií o mladistvom make-up nájdete na videu nižšie.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky