Ázijské očné make-up

Ázijské očné make-up

Ázijské dievčatá vyzerajú exoticky a vždy priťahujú pozornosť ostatných. Ich hnedé oči sa nazývajú tajomné a zvodné. Ale ak ruská dievčina môže niekedy len chodiť s tieňmi a tvoria jej riasy, make-up pre ázijské oči má množstvo rozdielov.

Funkcie make-upu

Hlavným rozdielom medzi ázijskými tvárami je strih očí. Ich tvar je úzky, trochu šikmý, pohyblivé očné viečko takmer visí a nemá záhyby. Riasy sú zriedka dlhé a našuchorené, pretože ázijské dievčatá majú ťažšie upraviť závažnosť vzhľadu. Ale vo väčšine prípadov sú lícne kosti takejto osoby veľmi expresívne a pery sú malé, ale baculaté. Na nevýhody všeobecného pozadia sa pridáva žltkastý podtón tváre a poréznej kože.

Napriek týmto vlastnostiam je základom ázijského make-upu (čínske ženy, japonské ženy, kórejské ženy, uzbecké, kazašské dievčatá atď.) Dôraz na dokonalú pleť a ľahký, príjemný vzhľad. Ak chcete zvýrazniť oči, je potrebné, aby koža v perfektnom stave. To je nevyhnutná podmienka, bez ktorej nebude krásny make-up fungovať.

Úlohou make-upu ázijských očí je korekcia formy: je potrebné ich vizuálne zväčšiť, otvoriť vzhľad, vyjadriť výraz.

Všetky jemnosti „otvoreného oka“ make-upu znamenajú použitie špeciálnej kozmetiky., Sú založené na kultúre a tradíciách krajín. To nie je len očný make-up: na správne vytvorenie obrazu potrebujete harmóniu všetkých funkcií tváre. Oprava incízie očí je dôležité, aby ste nestratili svoju individualitu.

Charakteristickým rysom ázijského make-upu je prirodzenosť. Čo je prípustné v našej krajine, nie sú ani zďaleka vítané. Každý make-up podlieha špecifickému prípadu a mal by vyzerať prirodzene, akoby všetky jeho rysy boli svojou povahou dokonalé. Hlavná vec - ukázať ženskú krásu, nie kozmetiku.

V špeciálnych prípadoch (slávnostná udalosť, štátny sviatok, svadba atď.) Je povolená určitá sloboda, ale s prihliadnutím na tradície krajiny. Ázijský make-up premyslený do najmenších detailov: každý úder v ňom má svoj význam. Dokonca aj uctievanie módnych trendov (anime štýl, idoly) môže ovplyvniť očný make-up, ako je výrečne indikované použitím špeciálneho lepidla, ktoré zdvíha viečka.

Príprava pokožky

Ázijské ženy štýl - prírodné šarm a zdravie, Najprv musíte dať do poriadku pokožku: zvýrazní krásu očí. Pred použitím kozmetiky očistite pokožku a opláchnite ju studenou vodou, aby sa póry zúžili.

Tón pleti je vyrovnaný pomocou nadácie, a vzhľadom na povahu prirodzenej farby kože ružové odtiene nie sú povolené. Tón tónu by mal dokonale zodpovedať pleti.

Dôležitá nuancia je zbavenie sa tmavých kruhov okolo očí: sú neprijateľné, pretože robia oči nudnými a boľavými. Ak chcete odstrániť tieto nedostatky, musíte použiť korektor alebo korektor jeden tón ľahší ako prirodzenú farbu pleti.

Konečným nádychom na vytvorenie bezchybnej dermy bude ľahká vrstva sypkého prášku. Bezchybná koža by mala svietiť, povedzme Aziati.

Používajú zvýrazňovač a mierny prízvuk vo forme červenania - tak pokožka svieti zdravím.

Farebné riešenia

Očný make-up v ázijskom štýle sa drží prirodzených odtieňov, Paleta môže byť rôzna: základ farby je príjemný a prirodzený, ale umožňuje pridanie jemných kontrastov k základnému tónu. Hlavná vec je vyzerať prirodzene a harmonicky. Tento make-up bude vhodný v každom obrázku a je vhodný pre rôzne smery štýlu.

Na rozdiel od európskych žien, ktoré často ukazujú svoje oči agresívnymi farbami, kladie dôraz na prírodné krásy. Vynikajúci výsledok sa dosahuje kombináciou hladkých kontrastov a pernatia niekoľkých prírodných tónov blízkych farbe pokožky (ombre technika). Nemôže byť žiadna šanca na výber farby tieňov: musíte dať svojim očiam vizuálnu hĺbku.

Paleta tieňov na špeciálne príležitosti umožňuje tmavšie a sýtejšie farby. Často sa vyskytuje v tmavosivých a čiernych odtieňoch. Špeciálna kozmetika pre národné podujatia. To môže zahŕňať svetlé a nezvyčajné farby až do jasnej ružovej, modrej, fialovej, striebornej.

Červené tiene sú tabu: robia oči chorými, opuchnutými a slznými, ideálne sú tie, ktorých farba je blízka prirodzenému červenaniu, ale trochu tmavšia.

Druhy make-upu

Ázijský make-up je mnohostranný a národný. Bez ohľadu na zvolený obrázok sa ukáže byť bohatý a harmonický. Hnedooké krásy vedia veľa o použití kozmetiky, takže ich oči sú vždy krásne a obraz sa vyznačuje jemnou chuťou a určitou aristokraciou.

Ázijský make-up môže byť:

 • každodenný (deň) v štýle minimalizmu;
 • večervyznačené jasnejšími kontrastmi;
 • národnádemonštrovanie kultúry konkrétnej krajiny;
 • etapa (pop), reprezentovať umelca v najlepšom svetle.

V závislosti od konkrétneho prípadu sa spôsoby aplikácie kozmetiky môžu líšiť., Možnosti make-upu sa líšia podľa krajiny bydliska dievčaťa. Veľký záujem o vlastnosti použitia kozmetiky s cieľom zmeniť strih očí robí ázijský make-up populárnym. Skúšajúc tento štýl, európske dievčatá hľadajú nový spôsob vyjadrenia, unavený masívnym make-upom.

Je potrebné poznamenať, že make-up v ázijskom štýle neznamená tvár sochárstva. Je dôležité, aby ste boli sami sebou, takže vizuálna zmena funkcií tváre nie je vítaná. Okrem toho tento prístup nezapadá do svetla a tajomného obrazu ázijských.

Ako sa prihlásiť?

Krásny make-up - sen mnohých dievčat. A ak je národný make-up odlišný, klasika zostáva nezmenená: nezáleží na tom, v ktorej krajine žije dievča (Čína, Kórea, Kazachstan, Uzbekistan, Mongolsko).

Tvorba ázijských očných make-upov v skutočnosti nie je tak zložitá, ako sa môže zdať, Ak prejdete každým krokom, môžete rýchlo zvládnuť techniku ​​expresívneho a lákavého vzhľadu.

Práca na vytváraní krásnych očí začína aplikáciou základne pod tieňom. Ak sa tento krok neberie do úvahy, kozmetika môže po pár hodinách po aplikácii vyzerať nedbanlivo.

deň

Low-key a každodenný make-up je univerzálne riešenie. Na jeho vytvorenie nebudete potrebovať celé delostrelecké kozmetiky: stačí štandardná sada kozmetických tašiek:

 • navždy aplikovať svetlé tiene, vytvárať efekt veľkých očí a hĺbky;
 • horné viečko tónovaná kozmetika na make-up, nezabúdajúc na vonkajší uhol;
 • na základni línie rán pohybujúce sa viečko natiahne obrys s tekutým očným očné linky;
 • stred horného viečka zdôrazňujú biele tiene a vytvárajú objemový efekt;
 • rovnaká farba strávi niekoľko ťahov spolu spodnej hranici rias a na vonkajšom rohu;
 • príde čas maskary: aplikuje sa v dvoch vrstvách a trochu na spodné riasy, nezabúdajúc na ich starostlivé hrebeň, čím sa eliminuje účinok lepkavosti;
 • je potrebné zdôrazniť línia obočia prirodzená farba tieňov, koriguje tón tváre, make-up pier s rúžom alebo transparentný lesk.

Vzhľadom k prirodzeným farbám tieňov, že make-up nebude vyzerať jasné, aj keď oči s akcentované očné linky.

večerné

Večerný make-up môže byť jasnejší ako denný make-up.Umožňuje použitie širokého pásu vložky a niekoľkých vrstiev kostry. Ombre je jednou z najobľúbenejších tieniacich techník. Jeho princíp sa riadi pravidlom: čím bližšie sú tiene aplikované na líniu rán, tým tmavšia je ich farba. S touto technikou je možné urobiť výraz expresívny a oči veľké.

Samotná technika nie je zložitejšia ako tá predchádzajúca:

 • pred podaním žiadosti make-up kozmetika očné viečko pripravené pomocou základne;
 • potom svetlé tiene vytvoriť vzhľad hĺbky vo vonkajšom rohu od očného viečka po líniu obočia, čo spôsobuje tiene pozdĺž horných a dolných viečok;
 • starostlivé zatienenie - povinná technika, ktorá vám umožní vyzerať krásne a prirodzené, dokonca aj tmavé odtiene;
 • tmavé tiene súčet dolných a horných viečok, hladké rozťahovanie tónu;
 • efekt ombre fixované kefou;
 • zostatkové fondy na kefke môžete chodiť pozdĺž línie rastu obočia (doslova pár ťahov);
 • zväčšiť oči Môžete použiť očné linky: Najprv nakreslite tenkú čiaru z vnútorného rohu (pri samotnej línii rastu rias);
 • bez dotknutia sa vnútorného rohupridajte hrúbku línie vložky;
 • zostáva, aby sa mihalnice a aby sa vzhľad široko otvoril pomocou curlingových rias.

Kórejský štýl

Technika kórejských idolov nenecháva ľahostajné veľa dievčat. Ide o unikátny bábkový obraz, ktorý svojím neobvyklým vzhľadom vyzerá prirodzene a krásne. Základné pravidlo zostáva rovnaké: ideálna koža je základom úspechu a výraznosti očí.

Metóda aplikácie kozmetiky umožňuje použitie ceruzky a prácu s dolnými viečkami:

 • v oblasti horných viečok položiť základňu;
 • po založení očný odtieň make-up svetlo hnedý, mierne tmavší tón pleti;
 • bližšie na hranici rastu rias, tým tmavšie si vyberú tieň tieňov, nezabudnite ho natiahnuť smerom nahor;
 • pozdĺž hraníc dolné očné viečko spôsobuje sotva pozorovateľný úder so svetlými tieňmi: zväčšuje oči;
 • tmavé tiene potrebné pre prízvuk vonkajšieho rohu: sú umiestnené v smere od vonkajšieho rohu do stredu, nezabudnite pridať kvapku peňazí na dolné viečko;
 • nie sú potrebné žiadne očné linky: pozdĺž línie rastu rias nakreslite čiaru s hnedou ceruzkou;
 • očný prízvuk by mal byť mäkký: linka by mala byť jemne zatienená;
 • po tieňoch prichádza naspäť riasenka: aplikuje sa v dvoch vrstvách, nie na horné riasy a sotva česanie spodných rias;
 • ostáva pridať červenať - a obraz kórejských žien je pripravený!

Ako si vybrať kozmetiku?

Výber správneho make-upu nie je ľahká úloha. Rozdiel v líčení ázijských očí je použitie špeciálnej kozmetiky, väčšina z nich je vyrobená špeciálne pre pokožku a oči tohto typu. Európski kolegovia nie vždy poskytujú požadovaný účinok, pretože ich účel ako celok je dekoratívna funkcia. Okrem toho musíte vybrať kozmetiku na základe typu pokožky.

Špeciálne výrobky sú navrhnuté s dodatočným účinkom a sú určené nielen na úpravu alebo starostlivosť, ale aj na ochranu tváre pred ultrafialovým žiarením, ako aj iné negatívne faktory prostredia. Ide o perzistentnú kozmetiku, ktorá sa neskĺzne a počas dňa sa nerozšíri.

Očné linky sú jednou z najobľúbenejších metód uzbeckého, čínskeho a kórejského make-upu. Jeho konzistencia by mala byť tekutá a farba by mala byť výlučne čierna. Tienidlo ceruzky môže byť čierne a hnedé. Niektoré dievčatá pridajú do vrecka bielu ceruzku.

Štandardné make-up kit by mal zahŕňať korektor, korektor, očné linky, ceruzky, očné tiene, riasenka, červenať, transparentný lesk a rúž. Pokrokové ženy módy používajú špeciálnu kozmetiku: vankúš a odtieň. Vankúš (špeciálna podložka s tonálnou impregnáciou) dobre nahrádza tonikum, aplikovaný tenkou, prirodzenou vrstvou. Odtieň - kozmetika na obočie, oči a líca. Výber týchto produktov, môžete si byť istí v stabilitu make-upu.

Pri kúpe kozmetiky v ázijskom štýle musíte vziať do úvahy množstvo nuansy:

 • dokonalé tiene - Matný a blízky tón v palete;
 • bezchybný základ - ten, ktorého textúra je ľahká a jednotná;
 • dobrá maskara - stredná textúra s predlžujúcim účinkom a pohodlnou kefou;
 • farba riasenky pre denný make-up tmavohnedý, pre večerný večer - čierny;
 • deň rúž by mal byť takmer neviditeľný, večer umožňuje náznak sýtosti.

Okrem toho, pri kúpe kozmetiky musíte venovať pozornosť skladovateľnosti. Nemôžete maľovať po splatnosti lieky, aby nedošlo k poškodeniu zdravia pokožky.

Tajomstvo umelcov

Profesionálni vizážisti majú vo svojom arzenáli množstvo trikov, vďaka ktorým si môžete urobiť nejaký špeciálny vzhľad. Odborníci zdôrazňujú jedinečnosť prirodzeného tvaru ázijských očí, pričom ho robia ušľachtilým a zvodným.

Ak chcete dosiahnuť maximálny výsledok, musíte venovať pozornosť niekoľkým nuansám:

 • nie je možné prerušiť prízvuk očné svetlé rúže alebo čierne obočie: nesprávne umiestnenie akcentov bude vaše oči nudné a nenápadné;
 • zväčšiť veľkosť očí namiesto bielych tieňov môžete použiť ceruzku, takže čiara bude tenšia;
 • farbivá riasy - predpokladom pre krásne oči, je lepšie použiť prostriedky s predlžujúcim účinkom;
 • visiace viečko môže byť korigovaná pomocou línie obočia: zostupný koniec je ošklbaný, horné chĺpky sú zreteľnejšie;
 • textúra tieňa pre prízvuk oka by mal byť matný, lesk a perleť nie sú povolené;
 • pre každodenný make-up lepšie je použiť namiesto ceruzky na ceruzky čiernu ceruzku;
 • zdvihnite viečko Môžete použiť imaginárny záhyb, maľovaný tieňmi alebo ceruzkou so tieňovaním;
 • zničiť krásu očí možno zlé očné viečko spodného očného viečka: vizuálne redukuje tvar a robí ho ešte užším.

Okrem toho, v arzenále umelcov je ďalší malý trik: môžete zmeniť časť očí experimentovaním s pomocou šípok. V tomto prípade nie je dôležité, ako ich kresliť, ako nakresliť čiaru:

 • ak sa nedotýkajte vnútorného rohua začiatok šípky od stredu, bude rozširovať rez očí;
 • pridanie k polo-šípke krátka čiara tmavej farby, oči budú širšie;
 • ak je výsledok posilniť účinok "mačacie oko", forma sa zvýši, ale šírka očí okamžite zmizne.

Korekcia vzhľadu prostredníctvom make-upu je fascinujúcim procesom. Každý štýl a príležitosť umožní diverzifikovať ázijský make-up.

Ak máte záujem o vizuálne zvýšenie v oku, pozrite sa na toto video tutorial.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky