Make-up obočia

Make-up obočia

Moderný kozmetický priemysel sa zameral na prirodzený obraz a dnes sú prirodzené obočia v móde - husté, huňaté a dobre upravené. Byť prirodzený neznamená odlepenie riasenky, ceruzky a základov, to znamená vybrať správnu textúru a povrchovú úpravu pre dekoratívny výrobok. A samozrejme, toto sa plne vzťahuje na obočie.

rysy

Obočie je „tvár tváre“, povedala raz Elena Krygina, popredná ruská vizážistka. Módne obočie má dnes najprirodzenejší tvar a farbu, sú vždy položené a nie vždy úhľadne, v závislosti na obraze môžu byť náhodne rozčesané alebo položené pozdĺž prirodzenej rastovej línie, vlasy môžu byť dodatočne farbené atramentom alebo bez neho.

Správny make-up obočia vám umožní vyriešiť niekoľko problémov v make-upu a má niekoľko funkcií:

 • Umožňujú vám zariadiť akcenty v make-upu;
 • Musí sa harmonizovať s očami, ale nie pripojené k nim, napríklad, ak kladiete dôraz na pery, potom obočie môže byť stále veľké a šíri sa. Naopak, ak je make-up v štýle "Smokey Ice" alebo na východe, stále robíme obočie objemné;
 • Musia mať správny formulár, ktorý si vyberajú umelci make-upu alebo obočiari, môžete to urobiť sami. Je ľahké ho vytvoriť 7-14 dní s hennou alebo farbou, alebo jeden deň s dekoratívnou kozmetikou;
 • Tam je veľa spôsobov, ako premeniť obočie: očné tiene, ceruzka, riasenka, rúž, gély;
 • Dobre upravený obočie správneho tvaru môže nahradiť make-up alebo nastaviť ho do nálady;
 • Bez ich dizajnu si nie je možné predstaviť nie jediná moderná žena: venujte pozornosť domácim a západným celebritám, politikom, modelom - všetci majú obočie a sú čo najprirodzenejšie;
 • Vizuálne módne huňaté obočie vám to umožní oči sú väčšie a nos je menší.

Módny tvar a trendy sezóny

Make-up obočie dnes zdôrazňuje ich prirodzenú formu, a nevytvára ho znova (ako to bolo 5-7 rokmi). V neprítomnosti vlastného obočia make-up vám umožňuje ich opätovné vytvorenie a podľa metódy mohlo by to byť:

 • Tetovanie alebo tetovanie;
 • Mikrobleyding;
 • Farbenie s hennou alebo farbou;
 • Dekoratívna kozmetika (vrátane trvalého).

Dievčatá s hustými vlasmi a obočím sú najviac šťastné: jednoducho im musia dať správny tvar pre typ tváre, starostlivosť o vlasy a použitie make-upu na minimum - len jeden fixačný gél alebo maskaru. Zvyšok môže dostať len radu - poskytnúť dodatočnú nočnú starostlivosť o vlasy a pestovať ich. Prírodné obočie sľubuje, že zostane na vrchole módy po dlhú dobu!

Ak hovoríme o skutočnom odtieni vlasov - je to prirodzené, čo najbližšie k prirodzenej farbe vlasov (pri koreňoch) alebo sa líši o 1-2 tóny (svetlejšie alebo tmavšie). Modro-čierne chlpy sú teraz z módy, presne ako obočie tenké pruhy. Modely pódia predstavujú módny trend sezóny - sfarbený, ale zameriavajú sa na dokonalú porcelánovú pokožku a plné pery. Je nepravdepodobné, že by sa tento spôsob zakorenil v každodennom živote, ale je jasné, že obočie môže byť jasné (najmä ak ste svetlovlasá). Biela alebo svetlá sú kontraindikované v orientálnych krásach a tmavovlasej dámy s hnedými očami, ktoré sú pre blondínky (prírodné a farbené), svetlé blond, jedným slovom pre dievčatá s nekontrastným vzhľadom.

Módna forma - tá, ktorá ide do tváre. Make-up umelci už dávno priniesol jej vzorec a ponúkol sa zoznámiť s výpočtami.

Nakreslíme dokonalé body obočia a spojíme kontúry s tmavou ceruzkou - akýsi program je pripravený.

Nakreslite rovnú čiaru z krídla nosa cez vnútorný kútik oka na vrchol - naše obočie začne tu. Cez krídlo nosa nakreslite čiaru cez vonkajší roh - tam to skončí. Na určenie jej ohybu nakreslite priamku z krídla nosa cez stred žiaka - tu bude najvyšší bod.

Urobiť obočie doma vám umožní nájsť ideálny formulár pokusom a omylom, ale táto metóda je skvelá príležitosť spoznať seba a vlastnosti vašej tváre. Je dôležité, aby ste sa nezapojili do pinzety a neodstránili prebytočné chĺpky, stačí, aby ste chodili do tvaru a nechali niekoľko „obočia“ na sklade - dnes je módne mať mierne nedbalé obočie.

V trende, obočie prirodzené priemerné "pristátie": nízke budú vaše oči vyzerajú mrzutý, príliš vysoká - po celú dobu úžasné. Je dôležité pozorovať zlatý priemer a zamerať sa na prirodzene vysadené.

farba

 • Blondínky. Prirodzene svetlovlasí jedinci idú svojím prirodzeným obočím, to znamená prírodného pôvodu. Môžu byť farbené hennou alebo maľovať 1-2 tóny tmavšie - to bude výraz výraznejší.

Make-up umelci odporúčajú farbené blondínky, aby zosvetlilo obočie farbivom vo svetle hnedých a dokonca béžových odtieňoch, pretože žiadny make-up ich nebude ľahší a tmavé vlasy budú vyzerať smiešne. V trende tohto roku - odfarbené obočie, idú na non-kontrastné blondínky a vyzerajú dobre na móle, v každodennom živote, príklady, bohužiaľ, nie sú vždy úspešné. Pre spravodlivé obočie vyzerať slušne, musíte mať dokonalý tón pleti.

 • červená, Prírodné mrkva-farbené vlasy nie je vždy kompletný s obočím: vyberte si terakotovú alebo medenú ceruzku tieň rúže. Ak ste svetlohnedá žena, vaše farby sú väčšinou zo studenej škály alebo klasickej hnedej farby.
 • Tmavé vlasy, Ak sú vaše obočie prirodzene tmavé a husté, máte šťastie. Luxusné tmavé kučery znamenajú rozprestierajúce sa obočie prirodzeného tvaru a nie namaľované, mierne položené a sub-tvarované. Stáva sa, že príroda udelila vlasy, ale nie obočie - tenké chĺpky je potrebné opraviť ceruzkou alebo tieňmi v hnedej škále. Pre hnedovlasé ženy a brunetky, je univerzálny, stačí si vybrať odtieň 1-2 tóny tmavšie ako prirodzená farba vlasových korienkov. Ak chcete omladiť, rozjasniť prirodzené tmavé chĺpky alebo zvoliť „dekoratívny“ 1 - 2 odtiene svetlejšie ako prirodzený (alebo nie) odtieň vlasov.

Kučery v rade cappuccina dobre ladia so sivým subtónom, gaštanom s klasickou hnedou farbou.

 • čierna, Modro-čierne kučery sú kombinované s chladnými odtieňmi obočia. Odstráňte všetky hnedé s červenou a vyberte sivý odtieň dekoratívnej kozmetiky.

Tipy na výber

 • Hlavným pravidlom je zvoliť teplé odtiene kozmetiky pre teplý vzhľad (subtonová koža) a studené - pre chlad. Vaša farba vlasov môže byť čokoľvek a len tón pleti je konštantný a umožňuje vám vybrať si správne prostriedky pre harmonický make-up obočia;
 • Pred zakúpením ceruzky alebo tieňa nebuďte leniví dajte pigment do obchodu a vydajte sa na prechádzku von - slnečné svetlo vám umožní pozrieť sa na „make-up“ aj na zamračený deň;
 • Odtiene kozmetiky možno ľahko kombinovať medzi sebou a premiešajte, aby ste získali dokonalý. Samozrejme, ak hovoríme o tieňoch.

Čo robia umelci?

Najjednoduchším spôsobom, ako premeniť a opraviť obočie, je použitie ceruzky. Dobre nabrúsená ceruzka vám umožní dokončiť chýbajúce chĺpky alebo doslova vytvoriť nové od nuly, ale netrvá dlho - pred praním alebo kontaktom s vodou.

Tiene sú vynikajúcim spôsobom, ako získať prirodzené hrubé obočie., Vyplnia medzery medzi vlasmi dobre a dávajú im objem, ale, ako ceruzka, majú asi jeden deň.Profesionálni vizážisti často používajú rúžu na obočie - krémovú, pigmentovanú kompozíciu, ktorá sa aplikuje na obočie tenkým skoseným štetcom a umožňuje kresliť obočie vo vlasovej technike a vyplniť medzery medzi vlasmi. Kombinácia niekoľkých dekoratívnych výrobkov: s ceruzkou, páni kresliť vlasy a vytvoriť obrys, ohyb a tvar, vyplňte ho tiene.

Make-up umelci používajú farbenie obočia - pretrváva na koži a chlpy po dobu 2-3 týždňov, alebo henna (jeho trvanlivosť je asi 14 dní).

 • Čo je potrebné? Uvádzame zoznam nástrojov na zdobenie obočia doma, zvyčajne ich používajú umelci na make-up:
 1. Štetec s tuhými štetinami, Môže to byť profesionálny hrebeň alebo čistá kefa zo starej riasenky.
 2. tenký skosená kefa.
 3. Pinzeta.

Vlasy musia byť česané vždy pred make-up - to vám umožní správne vyplniť medzery alebo vytvoriť kontúry. Po vytvorení tvaru pomocou ceruzky ich očistite štetcom z tvrdej štetiny - navyše sa pigment premieša. Šikmá kefa je užitočná pre prácu s očné tiene alebo rúž. Tvar nástroja umožňuje kresliť chĺpky alebo jednoducho vyplniť medzery medzi existujúcimi pigmentmi. Pinzety - starý rezident každej dámy make-up. Odstraňuje chĺpky, ale dnes by ste sa do nich nemali zapájať, inak môžete stratiť elegantný prirodzený tvar.

 • Čo sa uplatňuje? Tužky, tmavé tiene, rúž, riasenka, gél - to všetko používajú umelci na make-up. Najodolnejším náterom je rúž alebo polotrvalá vložka, menej klasický odtieň a ceruzka. Kozmetickí umelci takmer vždy používajú gél alebo maskaru - pevne fixujú vlasy a dodávajú im extra objem, dĺžku.

Podrobný návod doma

Ako kresliť tiene?

Hovorte o tom, ako vytvoriť obočie s tieňmi, K tomu potrebujete: odtieň a tieň čo najbližšie k farbe vlasov na koreňoch alebo 1-2 tóny tmavšie / svetlejšie, skosená kefa, hrebeň na vlasy.

 1. hrebeň čistenie vlasov v smere prirodzeného rastu;
 2. platiť na kefke niektoré tiene, nakreslite ju na rameno s miernym pohybom (to odstráni prebytočný pigment) a nakreslí obrys obočia diskrétnou čiarou;
 3. Linka na obočie môže značka vopred alebo na konci. Začnite viesť jej dno, mierne ustupujúce na základni a na špičke a od asi 2/3 obočia na vrchole;
 4. Na základni robiť pár ťahov hore, ako keby kreslil vlasy;
 5. maľovať priestor vnútri pomocou vlasovej techniky - naneste na kefu nejaké tiene a začnite maľovať čiary smerom nahor;
 6. prosím Pozornosť venovaná prirodzenému rastu chlpov a opakovaniu s kefou, pohyby by mali byť ostré a strmé pre najprirodzenejší účinok;
 7. Priestor za horným bodom maľovať v smere chĺpkov trochu dole, tu kreslenie vlasov nie je vhodné;
 8. Po ďalšom čase hrebeň cez obočie hrebeň - je rovnomerne a opäť distribuovať pigment tieňov a mierne mieša.

Hrebeň s tuhými štetinami, aby nedošlo k pernatiu pigment úplne, a rovnomerne rozdeliť pozdĺž chĺpkov a medzi nimi. Technika ope- rovania je tu atypická, to znamená, že z obočia nie je potrebné robiť monotónny škvrny, je potrebné znovu vytvoriť chlpy a mierne ich odtieňovať.

Niekoľko domácich lekcií vám umožní zvládnuť techniku ​​krok za krokom a urobiť si obočie vzorom, hlavná vec je tréning a zrkadlo, vysoko kvalitná kozmetika a základ základov je správna forma.

oprava

Obočie make-up môže byť trvalé, potom to bude o microblading a tetovanie. Tetovanie pripomína tetovanie - pigment sa aplikuje pod kožu a trvá niekoľko rokov. Mikrobling je iná technika - vlasy sa aplikujú na kožu a účinok procedúry sa zdá byť realistickejší. Mikrobladenie však nie je vhodné pre každého, ale najmä pre dievčatá s mastnou pokožkou.Faktom je, že pigment sa časom rozostrí a namiesto chĺpkov sa vytvorí neuveriteľný kašeľ.

Tetovanie je vhodné pre každého a vyžaduje opravu (napr. Mikrobladenie, farbenie farbou alebo hennou). Korekcia tetovania nastáva približne 3-5 týždňov po počiatočnom zákroku. Po prvej túre na majstra musíte počkať, kým sa pigment „usadí“, kôry zostúpia a koža sa hojí úplne. Potom je potrebné „dokončiť“ obočie v doslovnom zmysle a vyplniť výsledné medzery farbou, opraviť formu alebo ju dokonca mierne zmeniť.

Fotografie pred a po tetovaní môže vydesiť alebo potešiť - v závislosti na tom, čo pán a aký rok nájdete tetovanie. Moderné technológie, materiály a skúsenosti majstrov vám umožnia, aby bola vysoko kvalitná a nositeľná, nezmení sa na modro a nestane sa fialovou škvrnou s včasnou korekciou a keď odkazuje na skúseného majstra.

Triedy Master

Určite tvar obočia podľa typu tváre:

 • Polmesiac alebo tvar čiarky vhodné bacuľaté dievčatá, vylúčiť ostré a zakrivené čiary;
 • námestie tvar tváre je korigovaný mäkkými oblúkmi ako dúha;
 • Príliš dlhá tvár na vyváženie rovné čiary obočie bez ohybu;
 • Úprava trojuholníka na tvári pomôže krátky obočie so zakriveným hrotom.

Pred odstránením sa musí pripraviť koža: čistiť, aplikovať hydratačný krém a tón - to je vytvorený pred začatím práce s obočím a očami všeobecne.

 1. hrebeň kefy na chlpy smerom nahor a naberajú dobre brúsenú bridlicovú ceruzku;
 2. Začnite kresliť obočie od základne, držať ceruzku v pravom uhle 90 stupňov a viesť ju na dne pod obočím. Bližšie k ohybu, otočte ceruzkou v boku, ktorý bude obrys mäkšie a prirodzenejšie a pokračovať v línii k špičke. Riadky by nemali byť jasné;
 3. Keď je obrys pripravený, potrebné vyplniť jeho priestor je hladený, takže ceruzka musí byť dobre naostrená;
 4. Po dobrom hrebeň cez kefovanie vlasov smerom nahor;
 5. Môžete opraviť ich číry gél alebo maskaru.

Akýkoľvek make-up je vhodný pre široké obočie. A obzvlášť dymová - svetlo "Smoky-ice", rovnako ako šípy akejkoľvek šírky a dĺžky, ktoré neprekračujú obočie a nahé pery.

Časté chyby

 • Plucking obočie pred sfarbením - najdôležitejšia chyba. Pre-vytvoriť tvar obočia s ceruzkou, maľovať s farbou alebo hennou a až potom, že odstrániť prebytočné vlasy.
 • Aplikácia nadácie po obočie make-up. Make-up umelci sú primárne odporúča vytvoriť pleť.
 • Obočie príliš tmavé, Ak je farba vlasov teplá, hnedé - čierne obočie by malo byť vylúčené. Dnes by mali byť vylúčení z každého z nich, nahradení studenými tieňmi so sivým subtónom, ak majú vlasy farbu havranského krídla od prírody (alebo od stylistky).
 • Príliš tenké. Nenechajte sa milovať škubanie chlpy, najmä pred vytvorením tvaru.
 • Príliš zakrivené. Táto forma je určená len pre dievčatá s štvorcovou tvárou.

Obočie make-up z vizážistky Irina Grinchenko, pozri nasledujúce video.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky