Pletené kostýmy pre novorodencov

Pletené kostýmy pre novorodencov

Pletené obleky sú často prvým oblečením pre novorodencov narodených v zime, ako aj na jar a na jeseň. Chcem, aby dávali omrvinky len príjemné pocity, aby boli pohodlné a krásne, pretože estetická chuť detí sa začína formovať od prvých dní života.

Pletené veci môžu byť tiež užitočné pre letné deti, aby sa zahriali večer alebo v chladnom počasí, čo je často prípad na začiatku alebo na konci sezóny.

rysy

Niektoré matky pletené kostýmy seba, so zameraním na ich preferencie, intuitívne prezentácie, investície do tvorby budúceho obleku všetky svoje lásky a prianí.

Akonáhle, pletené veci zdobené špeciálnym ornamentom by mohli, podľa všeobecného presvedčenia, hrať aj úlohu talizmanu, ktorý by ich chránil pred všetkým, čo bolo nevhodné.

Pri samo-pletenie musí brať do úvahy nasledujúce funkcie:

 1. Môžete viazať výrobok pomocou pletacích ihiel alebo háčika. Tie, ktoré sú pletené s pletacími ihlicami majú hladšiu tkaninu, a tie vytvorené háčkovaním sa často vyznačujú vzorovaným, čipkovým úpletom.
 2. Pletené obleky pre novorodencov zahŕňajú 2 až 5 položiek. Zvyčajne je to nohavice, blúzka, topánky a klobúk vo forme čiapky, čiapky, čiapky alebo baretu. Nohavice a blúzka môžu ľahko nahradiť pletené kombinézu. Tiež kompletný s blúzkou namiesto nohavíc je často semi-overaly. Čelenka môže byť tiež nahradená kapucňou. Doplnkovým doplnkom sú zvyčajne palčiaky, obálka alebo pletený spacák z kukly, ktorý pomáha vyhnúť sa zmenám plienok, najmä ak to nepokojné dieťa netoleruje.
 3. Výrobky pre najmladších sa líšia v závislosti od pohlavia dieťaťa - iba vo farbe a umiestnení zipsov na blúzke alebo kombinézach (gombíky, gombíky): chlapec je šitý vpravo, zatiaľ čo dievčatá sú naopak.
 4. Pri vytváraní pletených oblekov pre novorodencov sa zvyčajne používajú svetlé farby a tlmené pastelové odtiene, pretože jasná, bohatá gama môže dieťa dráždiť. To tiež uľahčuje umývanie, eliminuje potrebu oddelene umývať ľahké a tmavé veci.

Matky, ktoré nemajú radi pliesť alebo nevedia, alebo veria v znamenie, že nie je dobré pletiť sa pri čakaní na dieťa, radšej kupujú hotové pletené výrobky, pretože výber je teraz bohatý: pre každý vkus a rozpočet.

Ako si vybrať

Správne kostýmy pre najmenších:

 • vyšívanétak, aby nespôsobovali odieranie a podráždenie pokožky, nespôsobovali nepohodlie pre deti;
 • vyrobené z vhodných druhov priadze pre jemnú pokožku;
 • musia byť vyrobené z priadze vhodnej na sezónu: v zime sú vhodnejšie priadze z prírodnej vlny a na leto bavlna alebo ľan;
 • dodávané s veľkým počtom spojovacích materiálov, Ktorý uľahčuje obliekať dieťa, robí to menej nepríjemné pre dieťa: spojovací materiál okolo prednej časti kombinézy alebo blúzka eliminovať potrebu dať vec cez hlavu, a tie, ktoré sú v dolnej časti medzi nohami kombinézy alebo semi-overaly pomôcť vyhnúť sa snaží pošmyknúť nohy dieťaťa do nôh ;
 • upevňovacie prostriedky by mali byť umiestnené len vpredu: väčšinu času novorodenci trávia na chrbte, takže spony mu prinesú nepohodlie.

farby

V dnešnej dobe je móda celkom demokratická a často odmieta tradičné rozdelenie farieb na ženský, mužský a neutrálny. ale Je lepšie byť konzervatívny pri výbere oblečenia pre novorodencov z hľadiska farby.

Takže, pre dievčatá sady pastelových tónov - ružové, koralové, oranžové, fialové kvety najviac prístup.

Pre chlapcov sú najlepšie svetlomodré, zelené, fialové tóny.

Biela, žltá, sivá, béžová - univerzálne farby.

Pletené kostýmy pre novorodencov majú takmer vždy inú farbu, zdobenú ornamentami.

materiály

Priadza na pletenie detských výrobkov môže byť iná.

Prírodné materiály

To sú tie, ktoré sú najlepšie vnímané detskou pokožkou, pretože jej umožňujú dýchať, ktoré sú veľmi hygroskopické:

 • vlna: zahrieva to najlepšie. Najlepší je merino: je to najjemnejší zo všetkých druhov ovčej vlny a veľmi teplý. Mínus: niektoré detské vlny môžu spôsobiť alergie, náchylné k zmršťovaniu.
 • bavlna: vytvárať produkty pre mimosezónne alebo letné obdobie, dobre sa zahrieva, je odolný voči opotrebeniu, hypoalergénny.
 • ľan: udržuje teplo horšie ako bavlna, drsnejšia, menej elastická, pokrčená, ale hygroskopickejšia. Je vhodnejšie pre letné výrobky, pretože sa predpokladá, že v teplom dáva chlad. Aj ľan je hypoalergénny a odolný voči zmršťovaniu - môže sa prať aj v horúcej vode.
 • hodváb: mäkšie ako ľan a bavlna, ohrieva lepšie, hypoalergénne. Výrobky z neho sa takmer nevyvracajú a nedeformujú sa.

Umelé materiály.

 • akryl: je tu špeciálny akrylát určený pre pletenie výrobkov pre najmenších. Je hypoalergénny, mäkký a elastický, dokonale vnímaný detskou pokožkou.
 • mikrovlákno: dobre vyhrievané, veľmi hygroskopické, priedušné, ale ťažko sa udržuje: netoleruje vysoké teploty. Po chvíli strácajú ponožky svoje priaznivé vlastnosti a môžu dokonca spôsobiť alergie.
 • viskóza: Umelé vlákno prírodného pôvodu - vyrobené z drevnej buničiny. Má podobné vlastnosti ako bavlna, ale hygroskopickejšia a menej trvanlivá.
 • plyš: polyester s nadýchanými priadzami výnimočnej jemnosti, ktoré poskytujú najpríjemnejšie hmatové pocity. Špeciálnou technikou pletenia sa získa efekt „strihaného norka“. Dokonca aj tie najobjemnejšie obleky z neho sú veľmi ľahké. Z minusov: vhodné len pre teploty od + 5 ° C do + 17 ° C a veľmi dobre neprechádza vzduchom.

Pletené obleky pre novorodencov možno vyrobiť z detského úpletu - pleteniny, vytvoreného pomocou špeciálneho šijacieho stroja, Vzhľadom k tomu, že vlákna v pletenine sú prepletené špeciálnym spôsobom, výrobky sa dokonale roztiahnu, sú veľmi elastické, nedrží sa, udržiavajú svoj tvar dobre.

Teraz len zriedka možno nájsť v predaji priadze, 100% sa skladá len z jedného typu prírodnej vlákniny - vlny alebo bavlny. A to je dobré, pretože s pridaním syntetických vlákien, vlastnosti priadze môže zlepšiť a nevýhody, že prírodné materiály môžu ísť preč.

Akrylát, v kombinácii s vlnou, mu dodáva silu a pri pridaní do bavlny ju robí mäkšou, pružnejšou a ľahšou. Polyester znižuje odlupovanie a mikrovlákna robí priadzu priedušnejšou.

Nezabudnite sa pozrieť na percento druhov vlákien v priadze: čo viac, takéto vlastnosti a bude v priadzi najvýraznejšie.

Niektoré druhy priadze - \ t mohair, angora vlna, polyamid, priadza s lurexom a podobne, nie sú vôbec vhodné na výrobu detských výrobkov.

Módne štýly a modely

Modely a štýly pletených oblekov v našej dobe veľa.

Na zimu sú vhodné súpravy vyrobené z najteplejších druhov priadze, s klobúkami, ktoré pevne pokrývajú uši a krk, spacie vaky alebo obálky.

Modely pre mimosezóny alebo leto majú zvyčajne pletenú čipku. Môžete nájsť výrobky s nezvyčajným a veľmi zaujímavým dizajnom: vo forme vtipných malých zvierat, rozprávkových a kreslených postavičiek. Zvlášť vtipné kostýmy z plyšu.

Obleky a nápady na fotenie

Pletené kostýmy môžu byť nielen praktické, ale aj vytvorené pre špeciálne príležitosti, napríklad na fotenie. Najčastejšie, novorodenci počas fotenia sú fotografovaní spia.

Obleky môžu byť prezentované vo forme pletených doplnkov: klobúky, koberce, topánky, ktoré pomáhajú vytvárať vtipný alebo rozprávkový obraz:

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky