Maskovacie obleky na leto a zimu

Maskovacie obleky na leto a zimu

Maskovacie obleky na leto a zimu

Je ťažké si predstaviť niečo odvážnejšie a brutálnejšie ako vojenská forma. Skutoční muži (priaznivci poľovníctva, rybárstva a turistiky) nepredstavujú správny odpočinok bez tohto kostýmu. V každodennom živote a každodennej práci však mnohí považujú maskovanie za neoddeliteľnú súčasť svojho životného štýlu.

Vlastnosti a výhody

Pôvodne bola kamufláž určená na maskovanie v teréne. Dnes sú tu kamuflážne možnosti pre 5 typov terénu. Z vojenskej uniformy do kamufláže prišlo rovné a pohodlné nosenie, s veľkým množstvom veľkých vreciek na náplasti, z ktorých väčšina pokrývala krk a ramená.

Prírodné husté tkaniny s impregnáciou umožňujú pokožke dýchať za každého počasia. Voľná ​​silueta pomáha v chlade alebo horúčave, neobmedzuje pohyby. Pod oblekom je ľahké nosiť termoprádlo, sveter, a to nebude mať vplyv na rýchlosť a agilitu. Všetko, čo uľahčuje život vojaka na poli, sa rýchlo presunulo do arzenálu skúsených turistov, rybárov a poľovníkov. Milovali túto formu a milovníkov aktívnych taktických hier.

Domáci majstri a záhradníci ocenia aj praktickú formu: praktickú a neznačkujúcu farbu, tkanina sa ľahko umýva a nosí po dlhú dobu. Často sa tiež rozhoduje vybaviť zamestnancov stavebných a banských podnikov v sibírskom regióne. Je ťažké nájsť niečo univerzálnejšie a pohodlné pre akúkoľvek fyzickú prácu.

sezónnosť

Významné sú rozdiely medzi zimnými a letnými možnosťami. Sezóna môže ovplyvniť nielen farbu kamufláže, ale aj výber materiálov, ich úpravu impregnáciou. Neexistujú žiadne univerzálne obleky, takže zimné maskovanie stojí za zmienku samostatne. Ak sa letný oblek skladá z bundy (často s gombíkmi, menej často so zipsom) a nohavíc, ktoré sú doplnené tielkami a tričkami, potom je v zime možnosť.

Zimná forma sa skladá aj z bundy a semi-overaly: vysoké pristátie zatvára spodnú časť chrbta a eliminuje fúkanie, znižuje tepelné straty, ak musíte ležať na zemi. Nastaviteľné široké popruhy jemne ležia na ramenách a prispôsobujú oblek do požadovanej výšky. Bundy sú izolované ľahkými materiálmi, navyše sú vybavené fleecovou podšívkou a membránovou tkaninou. Spona zimných bund je dvojitá: vnútorný zips na prednom zipse sa zatvára vôňou, ktorá je upevnená na gombíky alebo suchý zips.

Jemná hmota je sfarbenie, pretože sneh prichádza do regiónov po studenom a dunkovom vetre, a nie každý musí byť maskovaný. V rôznych regiónoch je prirodzené „sfarbenie“ tejto oblasti ťažké, takže výrobcovia ponúkajú zimnú kamufláž tradičných zelených odtieňov, navyše „obohacujú“ bielu farbu so vzorom vojenského charakteru a tiež vyrábajú kostýmy hlavne svetlých odtieňov (biela s šedými, čiernymi alebo zelenými šplouchami). A pre lepšie maksiyu na bielom snehu samostatne k dispozícii dostupné čiapky typu "Blizzard": bunda bundy s kapucňou a nohavicami s gumičkami na manžetách. Priestranný polyesterový plášť sa nosí cez teplý zimný oblek, ľahko sa skrýva lovec alebo strážca v zimnej krajine.

Výber letných modelov závisí od destinácie. Ak nosíte uniformu na krátku dobu av takmer pohodlných podmienkach (túra, bývanie v kempe), model Flora určený pre letnú terénnu službu môže byť najjednoduchšou možnosťou.Je známa ako najbežnejšia uniforma vojaka - zadarmo, pohodlne, so zipsami na gombíkoch, cenovo dostupná, odolná a praktická. Ale ak sa chystáte na dlhú túru a máte želania na dodatočnú ochranu pred vetrom, hmyzom a dažďom, vyberte si drahšie a špecializované možnosti.

Na vyriešenie problému sfarbenia v letných oblekoch môžete použiť aj plášte a maskovacie plášte, ktoré sa skladajú aj z bundy so zipsami a nohavicami. Model s elastickými pruhmi všitými do manžiet je stiahnutý a pre pohodlie je doplnený o ľahkú kapotu.

Módne štýly a modely

vojenský

Jeden z najťažších kamufláží - tie, ktoré sa používajú v armáde. Každá krajina vyvíja niekoľko variantov vlastného dizajnu, pričom zohľadňuje čo najviac krajinu, vegetáciu a klímu. Jednotlivé výtlačky možno vytvoriť pre konkrétnu službu. Modely sú vytvorené s prihliadnutím na dodatočné vybavenie (zbrane) a vlastnosti služby, takže sa veľmi líšia od formy mestských služieb.

vodotesný

Nepremokavé obleky používajú nielen armádne, ale aj letné obyvateľstvo, turisti a hubári. Na odevy používajte určité tkanie, impregnáciu a syntetickú tkaninu. Takéto obleky sa vyrábajú nielen v súpravách (semi-overaly alebo nohavice a sako), ale aj samostatne s bundami s kapucňou. Univerzálna možnosť - pončo, ľahko nastaviteľná na výšku osoby. Veľmi ľahký model, ktorý sa ľahko zloží a zloží, zaberá málo miesta a je ľahký.

Na lov

Pre lov potrebujete niektoré z najlepších kostýmov. Sú najlepšie, aby sa spojili s terénom, neumožňujú otravný hmyz a uľahčujú vydržanie poklesu teploty, vetra a dažďa. Príkladmi takýchto modelov sú „Hypericum“, „Arsenal“. Funkčné, odolné, so silnými lakťami a kolenami, pohodlné bundy, nie hlučné. Tkanina často obsahuje vystužené priadze, ktoré výrobca určite uvedie.

jednoduchý

Najjednoduchšie kostýmy sú ponúkané pre outdoorové aktivity a súťaže. Ak taktické hry vyžadujú aspoň určitú ochranu, potom by mali byť odľahčené možnosti priedušné, hygroskopické a pohodlné. Ale v horúcom počasí chránia pred horúcim teplom a umožňujú vám športovať bez nepohodlia. Ako jednoduchý oblek si často vyberajú cenovo dostupný a jednoduchý model Flora.

veľkomesto

Pokiaľ ide o mestskú službu, zamestnanci štruktúr majú často za úlohu neskrývať, ale vyniknúť. Keďže ruky nemusia byť vždy chránené, letné obleky sa často skladajú z košele alebo trička s krátkym rukávom. Pre takúto formu nie je tak dôležité mať impregnáciu z hmyzu alebo ochranu pred vlhkosťou a vetrom. Veľmi dôležitá je však sila, ľahkosť, pohodlie a praktickosť (ľahké čistenie, pranie a žehlenie).

druh

breza

To je jedna z prvých možností kamufláže, ktorá sa začala používať v sovietskej armáde. „Birch“ alebo „strieborný list“ je dvojfarebný vzor, ​​keď sú malé škvrny kontrastnej farby na jednoduchom základe. Na leto je nasýtená zelená (ako breza listov) so strieborným alebo zlatým listom (odtiaľ názov), v zime je biela s tmavými, takmer čiernymi značkami.

Doubek

„Dub“ a „Bhután“ - takto nazývali známy trojfarebný vzor nepravidelných svetlých, zelených a hnedých vzorov s prevahou zelene. To bolo vynájdené už v roku 1984 pre vojská ZSSR, ale dnes sa používa v armáde Ukrajiny.

drevo

Je to moderný dizajn, ktorý sa ľahko prispôsobí lesnej húštine. Takmer fotografická zrozumiteľnosť obrazu prekvapuje, aké je to jednoduché: napodobňovanie farby kôry a jej dizajn a listy na pozadí kmeňa. Zvláštnosť tlače v rôznych možnostiach (jesenné, zimné a letné palety, ako aj vybrané dreviny).

Kryptek

Tento obraz bol nedávno vynájdený Američanmi, originálne sfarbenie s oblasťami vysokej a rozmazané definície s imitáciou hadí kože.Variant je multifunkčný a dobre ukryje bojovníka v rôznych klimatických pásmach.

farby

šedá

Šedá farba sa používa pre cieľovú kamufláž: nielenže dokonale „skryje“ bojovníkov v niektorých oblastiach (púšť, step, hory), ale je tiež schopná zamaskovať pomerne veľké objekty. Je sivé, že lietadlá a lode sú najčastejšie maľované, čo ich robí menej viditeľnými pre ľudské oko.

biela

Počas zimného obdobia a na snežnej pokrývke je ťažké si predstaviť lepšie maskovanie ako biele ochranné obleky.

čierna

Nasýtený čierny a grafit pevne vstúpil do uniforiem bezpečnostných síl - spája sa s terénom v tme, v nepriaznivom počasí na konci jesene. Najčastejšie sa volí pre prácu orgánov v meste.

modrý

Modré odtiene v uniforme používajú zamestnanci spoločnosti EMERCOM, často ich vyberajú poľovníci a rybári. „Hra“ muža v modrej kamufláži sa nerozoznáva, ale pre jeho poľovníkov bude ľahko rozpoznateľný na bielom snehu.

ružový

Ružová kamufláž sa používa výhradne pre návrh dámskej šatníkovej skrine a vecí.

materiály

Kladú vysoké nároky na kamufláž: používajú sa ľahké a priedušné materiály, na základe ktorých sa vyberajú prírodné látky. Základom kamufláže sa často stáva stanová tkanina (je úplne vyrobená z bavlny). Ďalšie kostýmy šijú z materiálu rip-stop (pol bavlna, pol polyester), čo zvyšuje ochranné vlastnosti. Demi-sezóna a zimné verzie sú izolované fleecom a výplň pre zimné modely je holofiber alebo sintepon, v niektorých modeloch - membrána. Tafeta - hodváb sa používa ako podšívka.

Ako si vybrať

Je dôležité pochopiť, kde, za čo a kedy ho nosíte. Pre turistiku a množstvo fyzických prác ponúkajú multifunkčný a praktický „kopec“, ktorý môže byť rôznej farby a pre akúkoľvek sezónu. Pre lov, rybolov, les a bažiny bude vhodnejší oblek s encefalitickou ochranou, nazývaný aj Antignus.

Veľkosť je určená obvodom hrudníka. K dispozícii sú modely pre deti, ženy a mužov. Oblek by mal byť pohodlný na státie, ľahnúť si a pohybovať sa a pohybovať sa rýchlo, pretože skutočný výlet môže vyžadovať omnoho viac fyzických zručností, než by sa mohlo zdať. Kostým by nemal byť tesný alebo krátky. Ak sa často musíte "prispôsobiť" pre seba, dávajte pozor na modely voľného okraja (semi-overaly a anorak vetrovky) alebo s gumičkou našitou do pásu alebo manžiet.

Uistite sa, že test nákupu: dať na kapotu, skontrolujte, či to bude dobre zatvoriť uši. Snažte sa rýchlo odniesť uniformu, aby ste pochopili, či je vhodné vymeniť oblečenie. Urobte si trochu cvičenia (do drepov a ohybov, skokov), aby ste zhodnotili, ako sa budete cítiť počas manévrov a rýchlych pohybov.

Koľko je

Najlacnejším nákupom vo vojenských odevoch a maskovacích obchodoch budú maskovacie rúcha a obleky do dažďa (do 1000 rubľov). Ľahké letné kostýmy a uniformy budú stáť o niečo drahšie (od 1200), ale ochranné obleky s impregnáciou a ochranou pred kliešťami, komármi a komármi na letnú sezónu by mali byť vyhľadávané najmenej 1300 rubľov. Čím viac originálnych modelov alebo materiálov pre formulár, tým drahšie sa stáva. Napríklad náklady na obleky „Gorka“ na leto budú medzi 3 000 a 3 500 rubľov.

Demi-sezóny modely stojí 4500-8000 rubľov, zima majú rozsah 3500 rubľov, väčšina modelov neprekročí 5000 rubľov, ale ak hľadáte možnosť kvality pre najzávažnejšie mínus, potom sa zamerať na cenovku asi 10.000 rubľov.

Novinky značky

Ruská verzia sa nazýva "predátor", je vhodná na maskovanie a dlhú záťaž v ťažkých podmienkach. Kapota a sieťovina chránia tvár pred vetrom a hmyzom, originálny strih šetrí pred vetrom a chladom a je veľmi praktický.

Softshell je západný dizajn s jednoduchým dizajnom, ktorý dokonale zapadá do pánskeho šatníka. Bundy "Condor" sú svetlé, tmavé a farebné.Multicam (Multicam), kapota môže byť skrytá v stojanom golieri. Bunda je vybavená 7 vreckami, vonkajší zips. Švy sú vyrobené úhľadne, kovanie má vysokú kvalitu, zapína sa zipsom. Demi-season voľby sú ohrievané viacvrstvovou konštrukciou a membránovou tkaninou.

Samostatné prvky kamufláže ľahko zapadajú do pánskej šatníkovej skrine a sú kombinované s obvyklým "civilným" oblečením každodenného a športového štýlu. Samotná „vojenská“ tlač teda prešla od maskovania k šatníku mužov a žien, zdôrazňujúc ich aktívny životný štýl a účelný charakter. Tento kostým je schopný Vám otvoriť aktívny odpočinok novým spôsobom!

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky