Oblečenie: história a moderné analógy

Oblečenie: história a moderné analógy

Oblečenie kabát je luxusné večerné WC pre človeka. V niektorých prípadoch ide o povinnú formu oblečenia, napríklad počas vystúpení v spoločenskom tanci. Ale nemôžete ho nosiť, keď chcete, ale až po 19:00. V skutočnosti, môžete povedať o plášti veľa zaujímavých vecí.

Čo je a ako vyzerá

Šatník predstavuje večernú toaletu, ktorá sa nasadzuje najmä pri slávnostných príležitostiach alebo na špeciálnych podujatiach. Skladá sa z bundy neobvyklého strihu: krátke vpredu as dlhými podlahami v zadnej časti. Nohavice tiež nie sú celkom jednoduché. Sú zdobené saténovými prúžkami.

Trocha histórie

Oblečenie vďačí svojmu vzhľadu dôstojníkom, ktorí v sedle chceli zostať inteligentní a zároveň sa necítili obmedzení vo svojich pohyboch. Oblečenie bolo súčasťou uniformy. Krátka predná bunda nebola obmedzená pohybmi a dlhé klopy vzadu dávali kostýmnú eleganciu.

Takáto uniforma sa objavila v polovici 18. storočia. Bola určená výlučne pre armádu a nemala nič spoločné s oblekom na sprievod. Ale keďže v tom čase patrili k dôstojníkom len muži z vyššej triedy, ich uniformy prispeli k zavedeniu kabátovej šaty ako elegantnej pánskej toalety. Objavili sa v ňom na plesoch a iných slávnostných recepciách, predstavitelia zaviedli módu do kabáta.

Po nejakom čase sa kabát pokúsil „vylepšiť“ a ozdobiť, pre ktoré bol vynájdený obrovský golier a tie isté klopy. Kravata, ktorá zakrývala bradu, sa tiež stala pôsobivou. No, golier dosiahol tváre. Ale móda pre túto zvláštnu formu rýchlo prešla a chvostové kabáty sa vrátili do pôvodného vzhľadu.

V 19. storočí sa čiastočne zmenili niektoré časti srsti. Bola tu možnosť na jazdu, ktorá sa vyznačovala širokými chvostmi. V niektorých modeloch úplne zakryli žalúdok a mali šikmý tvar. Límec bol veľmi vysoký, klopy boli veľké. Postupne sa menili, až kým sa úplne nezastavili.

Plášť klopě sa zmenil na krátky, potom dlhý. Krajčíri experimentovali s rukávmi, potom ich zúžili na maximum a potom ich rozšírili.

Charakteristické vlastnosti a výhody

Mimochodom, personál na podujatiach môže byť tiež oblečený v plášti. Ale nebojte sa, že budete zmätení. Osoba, ktorá rozumie móde, vie, že čierne vesty sa používajú pre personál namiesto bielych bielych a motýlikov.

Oblečenie kabáty pre rôzne udalosti sú rôzne. Takže kostým pre spoločenský tanec má iný strih. A tá, ktorá sa používa pri súťažiach na koni, sa líši od slávnostného a spoločenského sálu. Je navrhnutý tak, aby bol jazdec čo najpohodlnejší.

Tuxedo a smoking: rozdiely

Obaja chvosty a smokingy patria k slávnostným kostýmom. Koncovka sa však nosí výlučne na oficiálnych podujatiach. O skutočnosti, že musíte prísť v plášti, pred niektorými stretnutiami varovať samostatne. Tuxedo si môžete dať na neformálnu oslavu.

Je ľahké uhádnuť kabát chvosta dlhými klopami bundy vzadu. Je šitá z čiernej krepovej peny s použitím lesklých hodvábnych klopov. Tie isté klopy môžu byť na smokingu. Toto nevyžaduje dodržiavanie základných detailov, ktoré sú povinné pre plášť.

Srsť je nosená otvorená, aby ukázala vestu s drahými gombíkmi. Ale smoking musí byť upevnený na všetky tlačidlá.Farba smokingu môže byť iná, a dokonca je povolený aj jasný gama tón, zatiaľ čo chvostová kabína môže byť len čierna.

Módne štýly a modely

Dnes sa chvostová kabína podrobuje mnohým zmenám. Je určená nielen pre mužov, ale aj pre ženy.

šaty

Nebudete prekvapiť nikoho takými šatami ako šaty. Opakuje štýl pánskej bundy zdobenej dlhými chvostmi vzadu, zatiaľ čo predná časť zostáva krátka. Predná šatka tiež vyzerá ako bunda s klopami, pod ktorou sa dá nosiť blúzka. Existujú modely, v ktorých výrez "bunda" neznamená dodatočné oblečenie odspodu.

Dámske šaty možno nosiť s bielou košeľou a motýlikom.

Samica môže byť samostatným kusom oblečenia. Pod ňou sa na podlahu položia dlhé šaty. Vyvinuté verzie s objemnými sukňami, na ktorých dlhé klopy vyzerajú veľmi expresívne, sú obzvlášť luxusné.

kabát

Kabátový kabát sa na diaľku podobá mužskému klasickému kabátu. Škála takýchto vecí je bohatá a rôznorodá: dlhé klopy alebo lichobežníkový tvar, klopy, ktoré sa na sebe vlnia, bohaté obojky. Srsť v tomto štýle vyzerá luxusne a je ideálna ako vrchné oblečenie na večerné šaty.

svadobné

Ak si ženích vyberie oblek pre najslávnejšie príležitosti v jeho živote, nestratí. Podľa stupňa chic, jeho oblečenie nebude prinášať na stranu nevesty. Najčastejšie je svadobné šaty šité na zákazku. Krajčír by mal byť čo najpohodlnejší, pretože ženích bude musieť stráviť veľa hodín vo formálnom oblečení.

Ak chcete obliekať vyzeral dokonale, musíte zvážiť všetky položky toalety: košeľa s stojací golier, dokonale zapadajú vestu. Nohavice by mali byť na správnej úrovni v kontakte s topánkami.

tunika

Tunika vo forme šaty sa líši vo všetkých rovnakých dlhých klopách. Aj keď v tejto verzii oblečenia môžu byť nielen vpredu, ale aj vzadu. Tuniky môžu byť ako elegantné oblečenie, a každodenný, šité z rôznych tkanín, rôznych farieb a vzorov, vrátane toho, že pohodlné pre pohodlné nosenie doma.

Bunda dole

Downový kabát je dnes jedným z najobľúbenejších modelov. Podlhovastý chrbát rezu môže byť dokonca rozdelený na klopy. Dlhé podlahy sú vítané na prednej strane oblečenia. V niektorých uskutočneniach sú podlahy šité zápachom.

sveter

Sveter vo forme šaty kabát je zaujímavá dekorácia, ktorá môže doplniť svoj obrázok tým, že nosí bežné tričko a džínsy zospodu. Dlhé podlahy šatníka a tenká, tesne priliehajúca tkanina vizuálne predlžujú postavu a robia z nej štíhlejší. Sveter môže byť s golierom, zozbieraný na zadnej strane, so štrbinou na klopách. Vyzerá skvele spolu s klobúkom.

vesta

Vesta, ktorá je založená na štýle kabátu, je veľmi originálnym doplnkom akéhokoľvek oblečenia. Vyzerá nádherne na bielej košeli a vytvára skutočne slávnostný vzhľad, najmä ak je šitý z vhodného čierneho materiálu a je doplnený lesklými klopami. Tvar vesty sa môže líšiť. Ženy na tomto obrázku pôsobia obzvlášť pôsobivo.

Vesta bez rukávov ďalej otvára košele nosené nižšie. Čierna na bielej, vyzerá ako pôsobivá. Vesta sa môže nosiť ako samostatný odev. Otvorené ruky a ramená dávajú žene zvodný a sexy vzhľad.

bunda

Kabátový kabát je dnes možné nájsť z rôznych tkanín a je navrhnutý pre každú sezónu, až po možnosti kožených alebo teplých kožušinových modelov.

blúzka

Srsť vo forme šatníka je pohodlné teplé oblečenie, ktoré spoľahlivo zakryje chrbát a spodnú časť chrbta od chladu. Dlhé podlahy tejto bundy budú chrániť pred vetrom. Je pekné nosiť doma. To dokonale nahradí vrchné oblečenie, zatiaľ čo počasie vonku nie je veľmi chladno.

klasický

Klasický kabát by mal striktne dodržiavať etiketu a plne vyhovovať špecifikovanému súboru oblečenia.Obojok by mal perfektne sedieť na krku, látke a farbe - striktne dodržiavať klasické pravidlá. Nosenie takého plášťa je tiež potrebné určitým spôsobom, to znamená, že má zapnutú vestu, rozopnutú bundu, rukavice, ktoré sa majú nosiť, a tak ďalej.

moderný

Moderný kabát prestal byť tak prísny ako predtým. Ostatné farby okrem čiernej farby sú povolené, rovnako ako rôzne verzie tkanín.

Pre jazdu

Jazdecký plášť môže byť mužský aj ženský. K nemu sú pripevnené špeciálne legíny z bavlny, ktoré dobre zapadajú do postavy a nespôsobujú žiadne ťažkosti pri súťažiach a jednoduchú jazdu na koni.

Model pre spoločenský tanec

Tanečný sako má niektoré rozdiely v strihu. To platí pre rameno a rukáv tak, aby sa počas tanca neobjavili záhyby v ramennom opasku. Sklon ramena by mal byť znížený. Puzdro doslova prúdi do ramena.

Dôležitý je aj golier. Mal by otvoriť krk, aby nedošlo k rušeniu a treniu pokožky počas tanca. Na tento účel je šitý špeciálnym spôsobom. Pri výbere tanečného oblečenia si všimnete, že celý strih kostýmu sa zdá byť trochu späť. Toto je jeho zvláštnosť.

Detské modely

Pre deti, samozrejme, pre dospelých neexistujú žiadne prísne požiadavky. Sú povolené a rôzne farby a štýly bundy a nohavice. Srsť pre chlapca môže byť biela, čierna a sivá. A dokonca kombinovať niekoľko populárnych odtieňov.

Pre dievčatá si môžete vybrať šaty alebo vestu s dlhými klopami, ak potrebuje vyzerať "ako muž."

Obálka šaty pre dieťa

Obálka vo forme šaty pre dieťa je veľmi originálny darček pre deň prepustenia z nemocnice. Pri prechádzke v takomto „obleku“ na ulici vaše dieťa nevyhnutne chytí milujúci pohľad okoloidúcich. Rámová obálka nie je vrchné ošatenie, ale obálka vyrobená v čiernej a bielej alebo modrej farbe, na vrchu obálky sú motýle a dokonca aj tlačidlá.

Obálku vo forme šaty kabát možno nájsť pre dievča. A bude sa vyrábať vo väčšine dúhových farieb. Populárne, samozrejme, je ružová farba a svetlé viacfarebné možnosti.

S plnou sukňou

Šaty s plnou sukňou - možnosť pre okúzľujúce dievčatá, ktoré chcú vystúpiť z davu. V tejto verzii sa namiesto tradičných klopov nachádza zhromaždená tkanina, ktorá pôsobí ako sukňa.

farby

Farba klasického oblečenia je samozrejme čierna. Ale ak hovoríme o najrôznejších moderných možnostiach, najmä tých, ktoré sú určené pre ženy, tu nájdete rôzne modely. Nebudete prekvapiť nikoho zelenou, červenou alebo modrou. Šedé a biele farby sú už dávno prípustné aj pre mužov v oficiálnych chvostoch.

materiály

Velvet kabát vyzerá obzvlášť luxusný vďaka špeciálnemu typu tkaniny. Z tohto materiálu sa rozhodlo šiť švy aj v dávnych dobách. V tomto prípade boli povolené viacfarebné verzie vrstiev - modrá, zelená alebo hnedá.

Ako si vybrať

Je potrebné pristupovať k výberu srsti zvlášť opatrne. A hoci kabát, napriek všetkému jeho slávnostnému vzhľadu, veľmi pohodlná forma oblečenia, nemusí byť vhodný pre každého. Nevýhodou je, že vďaka svojmu ideálnemu strihu zdôrazní všetky nedostatky vašej postavy. Z tohto dôvodu bude jasne viditeľný sklon chrbtice. Ak ich nemôžete opraviť, srsť bude musieť byť opustená, ale môžete ju nahradiť smokingom.

Najlepší výsledok dosiahnete, ak budete šiť na zákazku od dobrého majstra. Potom bude schopný skryť všetky chyby vašej postavy.

Čo nosiť

Pod plášťom sa pripúšťa, že si dá tričko. Tričko by malo byť pevne škrobené, stojací golier a jeho rohy mierne ohnuté. Motýlik zdobí krk a diskrétne manžetové gombíky na košeli. Vesta je nosená cez to, vždy s tromi tlačidlami. Pamätajte, že hodvábna tkanina pre vestu nie je dobrá voľba.

Bunda je zdobená objednávkami, ak nejaké existujú. Ak nie sú žiadne, potom sa vrecko vloží do náprsného vrecka.Oblečenie kabát zaväzuje muža, aby nosil biele rukavice s ním, a zmeniť svoje obvyklé náramkové hodinky na verziu s reťazou.

Pre topánky existujú špeciálne požiadavky. Tie by mali byť čierne kožené topánky a rovnaké ponožky. Ak je zima, mali by ste nosiť čierny kabát na chvostovej srsti a na sako pridať biely šatku a klobúk, ktorý je tiež čierny.

Moderné mladí ľudia nosia kabát aj s džínsy. Samozrejme, toto je už vzdialený obraz z klasiky. Ale je moderný a moderný.

Štýlové obrázky

Muž v plášti je už štýlový a neuveriteľne luxusný. A ak k výberu pristupujete veľmi opatrne, môžete vytvoriť naozaj presvedčivý obraz.

Vytvorte štýlový obraz s šaty kabát nie je ťažké ani pre dievčatá. Existuje mnoho variácií, a najznámejšie módne domy sa často uchýliť k nim.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky