Zimné trekingové topánky

Zimné trekingové topánky

Jedným z najobľúbenejších druhov turistiky je pešia turistika, čo znamená cestovanie po hornatom, členitom teréne. Dnes je tu dostatok prieskumníkov vrcholov, ale aj milovníci hôr, ktorí denne vyhľadávajú veľa miest pri hľadaní vhodného vybavenia a najmä trekových topánok, pretože je to nevyhnutná záruka pre úspešný prechod danej trasy. Správne vybrané topánky nedovolia mokré nohy alebo mozoly. Prispejú k zníženiu únavy a budú schopní poskytnúť začiatočníkovi alebo vášnivému cestujúcemu plnohodnotný komfort a bezpečnosť nôh, najmä v zimnom období.

druh

Vzhľadom k tomu, značný dopyt vedie k podobnej ponuke, potom existuje viac ako tucet odrôd trekingové topánky. Správne nastavenie cieľov vám pomôže pri výbere, a to v akých podmienkach budete nosiť topánky: sezóna, stupeň obtiažnosti túry, vlastnosti ciest, hmotnosť batohu a úroveň prípravy. Ak je v zimnom období plánovaný prechod pomerne náročnej trasy s ťažkým batohom, potom musí byť fixácia členka a podošvy pevná a tiež mať určité vlastnosti.

Vo všeobecnosti sa rozlišujú tieto typy trekových topánok:

 • pre ľahké trekking;
 • pre stredné treking;
 • pre ťažkú ​​turistiku;
 • horolezecká obuv.

Ak hľadáte topánky, ktoré by vás mali chrániť pred nízkymi teplotami, potom nie sú možnosti obuvi pre ľahké trekking veľmi prijateľné. Vo väčšine prípadov ide o textílie (niekedy môžu byť vyrobené z tenkej kože), nízka obuv, ktorá nie je trvanlivá a tiež odolná voči nízkym teplotám. Ich materiály a švy sú príliš mäkké na povrchy s ostrým talom, bahnom, ľadom a snehom. Použitie mačiek alebo snežníc s takýmito čižmami je veľmi často kontraindikované.

Pod podmienkou, že v zime prechádza turistická trasa, skúsení cestujúci odporúčajú vybrať si topánky, ktoré majú:

 • spoľahlivú a pevnú fixáciu členku;
 • silná a protišmyková podrážka;
 • vlastnosti tepelnej retencie;
 • odolnosť voči vode.

Pre zvýšené zaťaženie

Je to pre turistiku, kde sú extrémne podmienky vlastné, mali by ste hľadať topánky, počnúc úrovňou "pre strednú trekking". Takéto topánky sú samozrejme ťažšie ako tie predchádzajúce, nie sú také silné ako horolezecké, ale používajú ich odborníci s epitelom „univerzálny“. Ich nákup nevyprázdňuje vrecká, pretože cena môže byť celkom prijateľná. Zoznam oblastí, do ktorých môžete ísť, zahŕňa polárne krajiny.

Táto topánka je v podstate membrána, pogumovaná zo všetkých strán, topánky s plastovou podrážkou. Vysoká a pevná, chráni nohu pred dislokáciou a vlhkosťou. Odborníci tiež zaznamenávajú stabilnú priepustnosť pary, čo je ďalšia výhoda pohodlia. Môžete v nich chodiť v snehu, ale nie je úplne správne nazývať stopercentnú zimnú obuv. Faktom je, že väčšina modelov, aj keď teplá (vyrobená prevažne z nubuku, kože alebo kordury s použitím hrubého obloženia), ešte nemá špeciálnu izoláciu. -10 stupňov je maximálna teplota pre ich pohodlné použitie.

Mäkké mačky, turistické lyže a snežnice je možné často používať so strednou trekovou obuvou. To je dôvod, prečo by noví turisti, rovnako ako milovníci behu na zjazdovke v lese, mali venovať pozornosť topánkam tejto triedy.

Pre profesionálov

O krok vyššie sú topánky pre náročnú turistiku.Jedná sa o topánky pre polárnych prieskumníkov a horských turistov, ktorí idú na zložité výpravy alebo robia vážne a plánované výstupy do veľkých výšok. Hlavné rozdiely týchto topánok sú: \ t

 • tvrdá, najmä tvrdá podrážka;
 • prítomnosť za zvarom pre mačky (poloautomatické);
 • hrubá vrstva zvršku topánky.

Často majú dodatočnú vrstvu izolácie, ktorá je určená pre drsné zimné podmienky. Takéto topánky sú najbližšie k nasledujúcej triede, a to horolezecké topánky, ktorých meno hovorí samo za seba.

Dobre vyhrievané a pogumované, so špeciálnou ochranou pred vniknutím snehu dovnútra, sú topánky vybavené zložitými šnurovacími a viacvrstvovými podrážkami. Ten je často doplnený o oceľové výstuže, ako aj zvary pre mačky alebo lyžiarske viazanie pre lyžiarsku túru. Niektoré modely sú vyrobené vo forme niekoľkých vrstiev, ktoré predstavujú dve topánky (vnútorné aj vonkajšie), z ktorých jedna je vložená do druhej. V tomto prípade môže byť vrch vyrobený z plastu, je odolný voči mrazu a vlhkosti.

Táto tvrdá, ťažká obuv, určená na výstup na veľké vrcholy, a nie na bežné cesty. Ak nie ste profesionálny horolezec, potom nemusíte utrácať slušné množstvo peňazí na takéto špecializované vybavenie.

Vrcholoví lídri

V top trekingové topánky možno pripísať topánky pod logom značiek ako Salomon (Francúzsko), Asolo (USA), Skechers (USA), Lowa (Nemecko). Mnohí odborníci okrem iného rozlišujú líniu zimných topánok Skechers North Summit a nemeckého výrobcu, konkrétne model Tibet Superwarm GTX Lowa.

Tento produkt je zimná pánska obuv so zvýšenou vodoodpudivosťou a odolnosťou. Pre teplo nôh je unikátna technológia Primaloft Footwear. Ide o špeciálnu, mimoriadne ľahkú izoláciu s použitím ultra tenkých vlákien, elastických a hypoalergénnych. Tieto topánky sú určené pre dlhé túry s plným batohom. Chráni členok pred fyzickým poškodením v dôsledku vysokej špičky a dodatočného vystuženia.

Podrážka je vyrobená z gumy rôznych stupňov tuhosti a špeciálnych textilných vložiek, chránič je samočistiaci. Výsledkom je vynikajúca priľnavosť na všetky druhy povrchov a vysoká odolnosť proti pošmyknutiu.

Nedostatok vnútorných švov dodá pohodlie a primeraná cena dá istotu, že je to skvelá voľba pre fanúšika zimnej krajiny.

Ako si vybrať

Podrobný by mal byť prístup k nákupu trekových topánok. Niekedy môže byť výhodné kúpiť si na internete, ale je tu šanca na stratu peňazí s veľkosťou, v tomto prípade je najlepšie, aby ste si úplne zmerali nohy a overili si to u predajcu online. Niektoré modely stoja za nákup o niečo väčšiu veľkosť, vzhľadom k tomu, že budú nosené na hrubých vlnených ponožkách. Preto, ak existuje možnosť, skúste na výrobky pred nákupom, chodiť v obchode, výťah a znížiť nohu niekoľkokrát.

Po definovaní charakteristík, dizajnu a skutočnej montáži môžete získať nielen topánky, ale aj pomocníka pri úspešnom absolvovaní dlhých a vzrušujúcich ciest.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky