Čo robí balzam odlišný od vlasového kondicionéra?

Čo robí balzam odlišný od vlasového kondicionéra?

Balzam a kondicionér - prostriedky, ktoré vykonávajú určité funkcie na starostlivosť o kučery. Niektorí ľudia sa mylne domnievajú, že medzi nimi neexistuje zásadný rozdiel a sú zameniteľné. Ale to nie je úplne pravda. Rozdiel medzi týmito dvoma produktmi je nielen v názve, ale aj v účele, zložení, cene. Pri výbere kondicionéra a balzamu je dôležité starostlivo študovať zloženie, ktoré by malo obsahovať výživné, prírodné zložky. Majú priaznivý vplyv na štruktúru vlasov a vlasovej pokožky, vďaka čomu sú vlasy hladké a lesklé.

rysy

Všetky produkty starostlivosti musia obsahovať také regeneračné a výživné zložky ako bielkoviny, výťažky rastlinného pôvodu a vitamíny. Detergenty v kompozícii by nemali byť, ako v tomto prípade, klimatizačné alebo balzamové prostriedky, ktoré sú detergentom. Je dôležité si uvedomiť, že balzam, opláchnutie, kondicionér nie je to isté, je medzi nimi významný rozdiel.

Balzam má najviac liečivých vlastností, pretože obsahuje maximálne množstvo užitočných prísad. Vlastnosti tohto nástroja sú zamerané na obnovu štruktúry kučier, vyrovnanie ich povrchu, posilnenie a ochranu pred negatívnymi faktormi. Okrem toho má pozitívny vplyv na pokožku hlavy, zvlhčuje ju. Tento výrobok je vo svojom zložení mastnejší, preto je ideálny na aplikáciu na suché a poškodené vlasy.

Kondicionéry a oplachy sú podobné. Prispievajú k rýchlejšiemu sušeniu. Ak tieto nástroje pravidelne používate, pravdepodobne ste si všimli, o koľko ľahšie sa hrebeňové prúžky rozčesú.

Kondicionéry a kondicionéry sa používajú predovšetkým v starostlivosti o nepoddajné vlasy a náchylné na rýchlu kontamináciu. Sú ideálne pre majiteľov kučeravých, tenkých vlasov, ktoré sú často zmätené a elektrifikované.

Čo by malo byť v kompozícii

Kvalitné nástroje stoja veľa peňazí. Sú združené v tzv. „Profesionálnych líniách“ a predávajú sa v špecializovaných predajniach alebo kozmetických salónoch. Odborníci však radia, aby sa reklama nepokladala za sto percent: avšak účinný a nákladný zvolený produkt na starostlivosť o vlasy je, nezabudnite, že zanecháva ochranný a výživný film na povrchu nie dlhšie ako štyri hodiny. Balzamy a kondicionéry tak šetria vplyv vonkajších faktorov len na chvíľu.

Nasledujúce komponenty pomôžu obnoviť krásu vlasov:

  • Bielkoviny, kolagény a výťažky rastlinného pôvodu zodpovedný za zvlhčovanie.
  • keratín schopný obnoviť poškodený povrch vlasov.
  • Organické kyseliny zamerané na lepenie ošúpaných škvŕn keratínu na povrchu.
  • Látky ako dimetikón a cyklometikón, \ t každé vlasy sú obalené ochranným plášťom, čím sa vytvára dodatočný efekt lesklých a zdravých kučier.
  • panthenol poskytuje vlhkosť a pružnosť.

Ak chcete posilniť vlasy zvnútra, v tomto prípade bude účinná vyvážená strava, správny životný štýl a užívanie vitamín-minerálneho komplexu:

  • Vitamín A - podporuje rast kučier.
  • Vitamíny skupiny B - pozitívne ovplyvňujú ich štruktúru a rast.
  • Vitamín H - posilňuje vlasový folikul a pomáha zachovať prirodzené farby.
  • Vitamín F - poskytuje lesk a vlhkosť.
  • Dôležité stopové prvky: jód, zinok, horčík, vápnik a železo - vyživujú a chránia.

No, ak v balzamu a kondicionér majú všetky vyššie uvedené vitamíny.

rozdiely

Aby ste si vybrali správne prípravky na starostlivosť o vlasy podľa individuálnych potrieb, musíte zistiť, čo robí balzam odlišným od vlasového kondicionéra a opláchnuť. Linku na starostlivosť o kadere predstavujú tieto moderné prostriedky: šampón, balzam, kondicionér, vlasová maska ​​a sprej. Toto je kompletný zoznam nástrojov, ktoré sa dajú použiť na zlepšenie stavu kučier, udržujú ich čisté, poskytujú zdravý a dobre upravený vzhľad a chránia ich pred agresívnymi vplyvmi prostredia.

Obnova, výživné, prírodné produkty, ktoré sa aplikujú na kučery po šampónovaní, aby sa nasýtili užitočnými látkami - balzamami. Ich hlavným cieľom je, aby boli vlasy zdravšie, dodali im lesk a silu. Sekundárnymi cieľmi je dať prameňom mäkkosť, schopnosť dosiahnuť ľahké česanie po umytí hlavy, ochranu prameňov pred UV žiarením, vyživovanie a hydratáciu pokožky hlavy.

Lekári-trichológovia odporúčajú vybrať si nástroj založený na type vlasov.

Balzamy často obsahujú prírodné oleje, minerály, rastlinné extrakty, vitamíny a bielkoviny. Po pôsobení šampónu majú zložky balzamu regeneračný účinok na kučery. Prenikajú hlboko do ich štruktúry, obnovujú vlasy, lepiace vločky, ktoré sa otvorili účinkom vody, pridávajú lesk a silu bez toho, aby ich vážili. Balzam má priaznivý vplyv na pokožku hlavy a cibuľu, hydratuje, vyživuje a stimuluje rast vlasov. Existujú však aj prostriedky, ktoré je lepšie nepoužívať na kožu, preto je dôležité si pred použitím prečítať návod.

Balzamy možno rozdeliť do niekoľkých typov: čistý, balzam-kondicionér, odtieň a kondicionér. Tento nástroj je užitočný, má priaznivý vplyv na vlasovú pokožku a vlasovú štruktúru. S ním môžete nastaviť alkalickú rovnováhu, stimulovať rast, navlhčiť a vyživovať korene a kučery potrebnými prvkami.

Balzamový kondicionér - komplexný nástroj. Poskytuje hladké vlasy, odstraňuje agresívne prvky šampónu, vyhladzuje medzery vo vlasovej štruktúre a tiež dodáva lesk. Produkt kombinuje regeneračné a kozmetické funkcie.

Balzam na odtieň je špeciálny produkt, ktorý jemne mení farbu kučier. To im dodá jemnosť a hladkosť, ale jeho hlavnou funkciou je farbenie vlasov na krátku dobu. Ako dlho bude pigment trvať, závisí od vlastností kučier a frekvencie ich umývania. Farbiace prvky sa nanášajú na povrch tyčiniek, preto sa ľahko vymyjú.

Balzam-kondicionér je ťažší ako všetky kučery, takže by sa nemali používať často. Má antistatický účinok, vyhladzuje a chráni. Spája v sebe funkcie balzamu a kondicionéra. Látka by sa nemala aplikovať na vlasovú pokožku a vlasové korienky. Kondicionéry na vlasy sú produkty povrchovej starostlivosti, na rozdiel od balzamov. Ich hlavnou úlohou je chrániť pramene pred škodlivými vplyvmi. Chráni kučery pred účinkami šampónu, vody z vodovodu a potom zakryjú vlasy špeciálnym filmom, ktorý chráni pred ďalšími vplyvmi na životné prostredie. Tento film dodá vlasom väčší objem a urobí ho mierne ťažším.

Je lepšie nepoužívať takéto prípravky na vlasové korene a kožu, pretože vlákna sa vizuálne „držia“ na hlave, účes sa nezdá byť objemný. Kondicionéry vyhladzujú šupiny pri umývaní a utesňujú.

Klimatizácia má okrem ochranných funkcií aj ďalšie úlohy: pomáha kučerám schnúť rýchlejšie, dodáva vlasom lesk a má antistatické vlastnosti. Kučery sú mäkké, plynulé a ľahko sa rozčesávajú. Tieto prostriedky sú rozdelené na linky na starostlivosť o rôzne typy vlasov. Môžu byť rozdelené podľa spôsobu použitia: kondicionér-plákanie a kondicionér.Kondicionér je mierne vyzretý na vlasoch a po aplikácii sa opláchne.

Express nevyžaduje oplachovanie, aplikuje sa na suché aj mokré kučery. Dobre vyhladzuje a okamžite obnovuje pramene. Je to vhodný nástroj, ktorý je vhodný na každodenné použitie. Kondicionéry môžu byť vo forme spreja, emulzie alebo peny, v závislosti od miesta určenia.

Ako používať

Pri výbere balzamu a kondicionéra by sa mal zamerať na typ vlasov. Znamená to, že je žiaduce použiť jeden riadok a od jedného výrobcu. Výnimkami sú majitelia mastnej pokožky hlavy a suché kučery. V takýchto prípadoch sa šampón vyberie podľa typu pokožky a ošetrovacieho prípravku - pod typom vlasov. Prípravky sa aplikujú na vlasy po očistení kučeraní šampónom.

Niektoré výrobky by sa mali aplikovať len na pramene (napríklad kondicionér) a balzamy na vlasy a vlasovú pokožku.

Balzamy sa aplikujú od koreňov až po konce a kondicionéry, naopak, od konca k hlave. Informácie o tom, ako správne používať najnovší nástroj - vo video príručke nižšie.

Je tiež lepšie sa vyhnúť produktom „2 v 1“, ako napríklad „kondicionér na šampón“ - nedávajú účinok regenerácie. Takéto výrobky na starostlivosť o kučery nie sú určené na každodenné použitie, s výnimkou klimatizačných zariadení, ktoré sa aplikujú na suché vlasy. Výživné balzamy a výplachy s častým používaním môžu preťažiť kučery, takže vyzerajú neupravené. Ak tieto nástroje pravidelne používate, ale bez fanatizmu, vlasy sa stanú krásnymi a zdravými.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky