Balzam na pery DIY

Balzam na pery DIY

Problém starostlivosti o citlivú a citlivú pokožku pier zostáva relevantný v každom ročnom období. V zime sú pery vystavené nepriaznivým účinkom chladných a teplotných extrémov, v lete sú popraskané, trpia agresívnym UV žiarením a suchým vzduchom. Dôvodom je úplná absencia potu a malé množstvo mazových žliaz v tejto oblasti kože. Je možné, že sa niekto pýta, čo je to samoobslužný balzam, keď sa môžu použiť hotové výrobky. Ale v tejto otázke sú nejaké nuansy, o ktorých budeme hovoriť.

Čo je potrebné

Najčastejšie sa na hydratáciu a výživu používa hygienická rúž alebo špeciálny krém. Ale nie všetky uchýliť k týmto fondom, pretože obsah v ich zložení karcinogénnych látok. Napríklad minerálne oleje Moah a Mosh sú potenciálne nebezpečné. Prvá je známa mutagénna kvalita, druhá je schopná poškodiť ľudské telo. Parafín a vazelína, ktoré výrobcovia uprednostňujú ako lacnú alternatívu k vosku, môžu spôsobiť oklúziu, stav, keď koža prestane dýchať.

Najlepším riešením môžu byť domáce balzamy na pery. Je to účinný spôsob riešenia problému bez použitia chemických zložiek, čo umožňuje použitie prírodných zložiek vysokej kvality. Budete potrebovať vedomosti o receptoch, pravidlách varenia, používania a skladovania.

Výhody domáce opravné prostriedky

Ľudia, ktorí sledujú svoje zdravie a vzhľad, by mali byť vždy plne vyzbrojení. Náhle sa prostriedky vyčerpali, alebo ste ďaleko od domova, napríklad v krajine, a zabudli ste si vziať so sebou svoju obľúbenú kozmetiku. Navyše, nadaný talent nikomu nebránil. Poznať pár dobrých a účinných receptov vám pomôže bez starostí, ísť do obchodov a nájsť správne prostriedky na prípravu balzamu vlastnými rukami. Tieto balzamy majú množstvo nepopierateľných vlastností, ktoré ich robia užitočnejšími a účinnejšími v porovnaní s hotovou kozmetikou.

Výber prirodzenosti

Prvým plusom je, že skutočne vyživujú a hydratujú. Hlavnou výhodou domáceho balzamu je prirodzenosť. Tam sú slávne ľudové recepty pre tieto výrobky. Ak je to žiaduce, môžu byť bezfarebné alebo farebné v rôznych farbách, svetlé alebo ťažšie v konzistencii, rovnomerné alebo s použitím niekoľkých zložiek.

Súčasná bezpečnosť

Zvláštneho záujmu je spôsob, ako vyriešiť problém starostlivosti o vaše pery by mal spôsobiť tých, ktorých telo reaguje s alergickou reakciou na umelé zložky hotovej kozmetiky. Niekto môže byť alergický na med, na marhuľový olej atď. Ak máte pochybnosti o určitej zložke, musíte najprv vykonať test citlivosti. Za týmto účelom aplikujte malé množstvo komponentu na ohyb kolena. Ak sa svrbenie, začervenanie alebo opuch vyskytne v priebehu jedného dňa, mali by ste odmietnuť zahrnúť túto zložku do balzamu. Môžete si vytvoriť individuálny balzam, vybrať si bezpečnú kompozíciu pre vás.

Neprítomnosť karcinogénnych nasýtených minerálnych olejov v tomto produkte eliminuje riziko akumulácie toxických látok v tele. Tiež domáce balzamy nespôsobujú závislosť, ich každodenné používanie nepoškodí telo.

Jednoduchosť a jednoduchosť

Napriek takýmto zrejmým výhodám domácich balzamov sa veľmi často nepoužívajú. Väčšina dievčat verí, že príprava balzamov je nepríjemná. Ale tu sa mýlia. Recepty sú jednoduché, zložky sú k dispozícii, trvá trochu času a návrat je veľký. Hlavná vec je začať, ak si pripravíte takýto nástroj niekoľkokrát a uvidíte výsledok aplikácie, potom pochopíte, že na tom nie je nič zložitejšie.

Stačí len dodržiavať určité technologické pravidlá na odstránenie nepríjemných následkov.

Musíte mať základné vedomosti o základoch tvorby balzamov vlastnými rukami, nastaviť si, aby ste to mohli urobiť, pokúsiť sa pripraviť nástroj podľa pravidiel. Ak ste ekonomický, sledujte svoj vzhľad a zdravie, potom domáce balzamy pre vás.

Ušetrite peniaze

Ďalšou zrejmou výhodou je, že domáce varené domáce prostriedky znížia vaše náklady na predaj kozmetiky. Môžete ušetriť peniaze uložené na niečo iné. Koniec koncov, balzamy a krémy známych značiek z oblasti krásy a zdravotníctva stoja spotrebitelia draho.

Produkty málo známych spoločností vyvolávajú u zákazníkov pochybnosti o dobrej viere výrobcu pri dodržiavaní noriem bezpečnosti a kvality. Ingrediencie pre domáce balzám vás bude stáť polovicu, ak nie menej, sumu, ktorú utratíte za hotové výrobky., Súhlasíte, že aj malé úspory môžu zdvihnúť ducha.

Recenzie prírodnej kozmetiky

Väčšina ľudí, ktorí majú skúsenosti s prípravou balzamov na pery pre seba-starostlivosť, zdieľajú svoje recepty a tajomstvo, ako získať účinný nástroj.

Hlavnou radou od tých, ktorí sa podieľajú na výrobe vlastnej kozmetiky, je správne určiť, prečo potrebujete balzam.

Pery zvetrané, na nich sa objavili praskliny - naliehavo potrebujete liečivého agenta. Odporúča sa zahrnúť med s vynikajúcimi liečivými a regeneračnými vlastnosťami, ako aj rôzne oleje a vitamínové komplexy vo formulácii týchto látok. Takýto nástroj sa odporúča používať po utrpení ochorenia, keď stav pokožky pier po agresívnych účinkoch liekovej terapie ponecháva veľa na potrebe.

Tam sú balzamy s čisto kozmetické vlastnosti, ktoré dávajú lesk. Skúseným domácim "parfumom" sa odporúča experimentovať s komponentmi., Napríklad, pre balzam so sladkou chuťou a vôňou, vezmite vanilku a levanduľový olej. Pikantná vôňa pridá klinček, škoricu alebo zázvor. Podľa recenzií sú takéto balzamy v chladnom období dobre zohriate.

Dať určitú farbu znamená použiť iba prírodné farbivá, ako je rakytník, červené bobule. Môžete použiť hotové potravinárske farbivá. Musia sa pridávať do zmesi v štádiu zahusťovania, po ktorom sa vyžaduje dôkladné premiešanie zmesi.

Prehľady obsahujú pozitívne odporúčania týkajúce sa takých exotických olejov, ako sú shi, avokádo, mango, jojoba, Znie však aj názor, že jednoduchý ricínový alebo slnečnicový olej má rovnaké prospešné vlastnosti. Väčšina preskúmaní o nich má pozitívny charakter, dôraz sa kladie na účinnosť a bezpečnosť zmesi pripravenej na základe vlastnej potreby.

recepty

Vyrobenie ručne vyrobeného balzamu sa zdá byť problematické a zložité len pre nováčikov. Ale nie ste amatér, ktorý vám dá banálne vazelíny na pery a predpokladá, že to poskytuje starostlivosť o jemnú pokožku. Musíte poznať základné pravidlá varenia:

 • Na tvarovanie rúže na požadovanú konzistenciu používajte len včelí vosk, ale nie parafín. Zloženie tohto produktu včelárskych esterov, mastných kyselín, viacmocných alkoholov. Hlavná výhoda vosku je baktericídna, preto je nevyhnutná pre zápal kože a slizníc. Vosk je hlavnou zložkou balzamov, vytvára pevný prostriedok konzistencie. Je potrebné ho utopiť výhradne vo vodnom kúpeli, toto pravidlo je povinné a nesporné. To zachováva jedinečné prospešné vlastnosti tejto zložky. Ak sa prehrieva, kvalita sa výrazne zhorší až do vzniku solí.Vosk umiestnite do nádoby, vložte do vodného kúpeľa s nízkym teplom a roztavte do tekutého stavu.
 • Vyberte si len spoľahlivé zložky. Vosk odporúčame zakúpiť v špecializovaných predajniach, napríklad v lekárni alebo vo vinárovi, ktorému dôverujete. Med je známy svojimi nepopierateľnými nutričnými a liečivými vlastnosťami, ale iba ak je 100% prirodzený. Preto sa osvedčené, kvalitné výrobky. Ďalšie zložky, ako napríklad glycerín, oleje, príchute, vitamíny, tuhé a kvapalné, sa nakupujú v lekárňach.
 • Dodržujte správne proporcie. Vezmite menej vosku - kvapalina sa jednoducho rozšíri, viac - zmes bude príliš hrubá a pevná. To isté platí pre oleje a vitamínové doplnky. Preháňať s množstvom, ktoré má vynechať vynaložené úsilie, balzam neprinesie účinok, ktorý očakávate. Presné dávkovanie je zárukou, že dostanete skutočne užitočný a účinný produkt starostlivosti.
 • Jasne dodržiavajte poradie zavedených komponentov. Tuhé oleje sa pridávajú po roztopení vosku, tekutého - na samom konci po odstránení tepla. Ak sa použije niekoľko typov olejov, potom formulácia označuje, ktorá zložka sa má zmiešať ako prvá, ktorá sa pridáva po nej. Posledné sú pridané vitamíny, príchute a farby (prirodzene). Prerušenie objednávky môže znížiť užitočné vlastnosti hotového výrobku

Vyššie uvedené pravidlá sa týkajú najmä hlavných zložiek. Zvyšok komponentov si môžete vybrať podľa svojich prianí a dať priestor svojej fantázii.

Vyskúšajte si ruky, experimentujte pri príprave čokolády, kokosu, medového balzamu. Varíme s olivovým olejom, marhuľami, ši, kakaom.

Čím viac vyskúšate produkty starostlivosti, tým viac možností budete musieť vybrať najoptimálnejšiu a najľahšiu možnosť, ktorá vyhovuje pokožke vašich pier. Nižšie sú uvedené spoločné nástroje, jednoduché na prípravu. Otestujte ich v budúcnosti, môžete si pripraviť jedinečný balzam.

Med citrón

 • včelí vosk - 20 g;
 • med - 20 g;
 • citrónový olej - 5-6 kvapiek;
 • ricínový olej - 2 lyžičky. lyžice;

Do roztaveného vosku sa pridá maslo, mieša sa počas 3-5 minút. Odstráňte z tepla, zalejeme medom, premiešame, zalejeme.

"Vitamínový mix"

 • včelí vosk - 20 g;
 • kakaové maslo - 1 stôl. lyžice;
 • tekuté vitamíny - 3-4 kvapky;
 • bambucké maslo - 1 lyžička. lyžice;
 • rakytník alebo iný olej - 1 čaj. lyžicu.

Tuhé prísady, ktoré sa rozpúšťajú za stáleho miešania, zalejeme rakytníkovým olejom, potom premiešame, pridáme vitamíny, premiešame a nalejeme do foriem.

"Coconut"

 • včelí vosk - 25 g;
 • kokosový olej - 1 lyžička. lyžice;
 • kakaové maslo - 1 lyžička. lyžice;
 • ricínový olej - 1,5 cu. lyžice;

Pridajte rozpustené maslo do roztaveného vosku, premiešajte a nalejte do foriem.

"Cranberry"

 • včelí vosk - 25 g;
 • čerstvé brusnice - 10 bobúľ;
 • akýkoľvek olej - 1 čaj. lyžice;
 • med - 1 lyžička. lyžice;
 • Vitamín E - 12 g.

Zmiešajte rozdrvené bobule s olejom, potom nalejte do medu, trochu zohrejte, napnite, potom pridajte rozpustený vosk, vitamín E a zalejeme.

"Ovocie"

 • včelí vosk - 25 g;
 • olej z nechtíka - 1 čaj. lyžice;
 • pomarančový olej - 1 lyžička. lyžice;
 • marhuľový olej - 1 lyžička. lyžicu.

V roztavenom vosku nalejte zvyšné zložky, premiešajte, nechajte vychladnúť, nalejte do formy.

"Liečenie"

 • včelí vosk - 25 g;
 • kakaové maslo - 1 lyžička. lyžice;
 • esenciálny olej z mäty piepornej - 4 kvapky;
 • Vitamín E - 0,5 tsp. lyžice.

Vosk a rozpustiť maslo, vychladnúť, pridať mätu z mäty piepornej a vitamín E.

Pozrite si ďalšie video pre 3 spôsoby, ako si vytvoriť balzam na pery.

Skladujte správne

Zmes uchovávajte na chladnom mieste. Ak ste pripravili veľké množstvo balzamu, potom najlepším miestom na uskladnenie je stredná alebo dolná polica chladničky, ale v žiadnom prípade mraznička, pretože v tomto prípade nástroj stratí všetky svoje užitočné vlastnosti.

Ak je balzam na kúsky a dávate prednosť tomu, aby ste ho držali niekde inde, vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu a vyhýbajte sa zdrojom energie: vykurovacie batérie, kachle atď.

Balzamový balzam vyrobený od šiestich mesiacov do jedného roka v závislosti od zloženia a skladovacích podmienok.

Komentáre
Komentovať autora

šaty

sukne

blúzky